
Як підвищити занижену самооцінку
Впевненість у власних можливостях - запорука успішного розвитку особистості. Люди, у яких занижена самооцінка, що робити зі своїм життям просто не знають, вони часто незадоволені собою і оточуючими, рідше досягають позитивних зрушень в кар'єрі, страждають від своїх страхів і схильні до затяжних депресій. Адекватне самолюбство необхідно жінкам не менше, ніж краса і розум, при його відсутності необхідно докласти максимум зусиль, працювати над собою і при необхідності вдатися до допомоги фахівців, щоб підняти самооцінку і полюбити себе.
Впевненість у власних можливостях - запорука успішного розвитку особистості. Люди, у яких занижена самооцінка, що робити зі своїм життям просто не знають, вони часто незадоволені собою і оточуючими, рідше досягають позитивних зрушень в кар'єрі, страждають від своїх страхів і схильні до затяжних депресій. Адекватне самолюбство необхідно жінкам не менше, ніж краса і розум, при його відсутності необхідно докласти максимум зусиль, працювати над собою і при необхідності вдатися до допомоги фахівців, щоб підняти самооцінку і полюбити себе.
Що таке самооцінка
Усвідомлення важливості власного «Я», розумна оцінка особистісних якостей і можливостей, відсутність сумнівів у власних силах, бажання займати гідне становище в суспільстві - це ознаки впевненою в собі особистості. Самооцінка не дістається у спадок, вона закладається ще в дошкільному віці під впливом членів сім'ї. Саме від їх виховання найчастіше залежить чи зможе син або дочка в майбутньому спілкуватися з однолітками, грамотно розпоряджатися своїм життям, ставити цілі і досягати їх.
Занижена самооцінка у жінок призводить до перетворення в інфантильне істота, невдалому шлюбу і розвитку почуття «вічної жертви». Вона не в змозі розкрити власний потенціал через надмірні сумнівів і відмови від діяльності. Як же визначити рівень нелюбові і яким чином збільшити самолюбство?
Симптоми
Ознаки заниженої самооцінки стають помітні вже при першому спілкуванні. Найчастіше вони проявляються в наступному:
- зайва критика вчинків або зовнішності;
- висока недовірливість;
- невміння приймати компліменти;
- підвищена тривожність;
- безвідповідальність;
- неадекватне сприйняття оцінок оточуючих;
- заздрість до чужих успіхів;
- песимістичне ставлення до життя;
- страх помилитися.
Низьке самолюбство спонукає до сприйняття тимчасових труднощів і невдач як постійних супутників, провокує емоційний розлад і депресію. Жінки відмовляються від власних сподівань і живуть чужими бажаннями.
Фактори, що впливають на формування самооцінки
Перерахувати їх всі неможливо. Психологи виділяють 4 основні причини заниженої самооцінки.
- особливості зовнішності. Діти з вродженими захворюваннями, надмірно повні або мають помітні дефекти зовнішнього вигляду часто піддаються глузуванням, стають володарями образливих прізвиськ і іноді навіть ізгоями. Рідні та близькі при правильному ставленні до дитини з особливостями не можуть уберегти його від впливу злих і невихованих однолітків. В результаті діти отримують спотворене самосприйняття, страждають і замикаються в собі.
- вплив однолітків. Діти шкільного і підліткового віку часто дуже жорстокі до ровесників. Якщо дитину ображають і принижують або він потрапив під вплив поганої компанії, яка намагається «зламати» його, змусити підкорятися, батьки повинні пояснити, як правильно сприймати таке ставлення, інакше неприйнятий однолітками підліток може відчути себе ізгоєм на все життя.
- сімейне виховання. У ранньому віці чітко простежується залежність самооцінки малюка від ставлення до нього батьків. Якщо тато і мама постійно лають, дорікають і порівнюють дитину з дітьми знайомих, у нього повністю відсутня віра у власні здібності. Наслідками негативних батьківських установок є безініціативність, пасивність і страх перед новими досягненнями.
- оточення. Зневіритися в себе можна і в зрілому віці. Адекватна самооцінка можлива лише в тому суспільстві, де важливим є вміння досягати поставленої мети і цінується успішність. У компанії пасивних людей, постійно незадоволених життям, важко зберегти самолюбство, так само як і при спілкуванні з товаришами, які прагнуть принизити або висміяти колег і знайомих.
Чому так важливо мати віру у власні сили
Підвищення самооцінки і впевненості в собі полягає в тривалій роботі над собою, перегляд життєвих цінностей і зміну ставлення до своєї зовнішності або особливостям характеру. Якщо ви будете любити себе, то і навколишні із задоволенням будуть перебувати у вашій компанії. Коли людина живе в гармонії зі своїм внутрішнім світом, для нього відкриваються райдужні перспективи в особистому житті і кар'єрі, йому чуже створення проблем на рівному місці, саморуйнування і бажання відповідати загальноприйнятим ідеалам. Помірне самолюбство робить кожен день щасливішим і цікавіше.
5 ефективних способів полюбити себе
- Відмовтеся від самокритики. Не сваріть себе за помилки, зовнішність, невдачі. Усвідомте, що ви індивідуум, неповторна людина, який має право на невірні вчинки. Цінуйте гідності, розвивайте сильні сторони характеру, а про недоліки просто забудьте.
- Відвідайте курси підвищення самооцінки. Не бійтеся говорити про свою проблему, поділіться нею і вислухайте інших людей. Своєчасно надана допомога кваліфікованих фахівців допоможе зупинити «внутрішнього критика» і зробити з боязкого й невпевненого індивіда успішного і цілеспрямовану людину. Якщо ви все частіше замислюєтеся, як підвищити самооцінку жінці, поради психолога допоможуть почати рух в правильному напрямку.
- Здоровий спосіб життя і заняття спортом несуть величезну користь для морального і фізичного розвитку. Будь-яка активність - це реальний шанс знайти шанобливе ставлення і полюбити себе. Також сприяють підвищенню самооцінки вправи в медитації.
- Спілкуйтеся з позитивними і успішними людьми. Контакти зі знайомими без амбіцій, ледачими і незадоволеними бажано скоротити або зовсім припинити. Оточіть себе цілеспрямованими партнерами, які звикли долати труднощі, а не пасувати перед життєвими перипетіями - це найкраща мотивація змінитися в кращу сторону.
- Дивіться фільми підвищують самооцінку: жінці обов'язково варто подивитися кінострічки «Елегія», «8 жінок», «Життя в рожевому кольорі», «Диявол носить Prada», «Джентльмени віддають перевагу блондинкам». Прості сюжети допоможуть поглянути на себе з боку і розставити всі крапки над i.
Пам'ятайте, що головна мотивація - глибинне бажання змінитися, причому не заради інших, а для себе. Відсутність страху перед критикою, адекватна оцінка талантів і здібностей є основою щасливого життя.




