Як розвинути почуття гумору
03.09.2019 870 0

Як розвинути почуття гумору

Психологія особистості
В закладки

Люди, які вміють посміятися над собою, і розвеселити інших в будь-якій ситуації, нерідко стають душею компанії. З ними приємно спілкуватися, вони завжди позитивно налаштовані і мають безліч знайомих в різних сферах. Що ж робити тим, хто обділений умінням жартувати? Їм буде корисно дізнатися, як розвинути почуття гумору і як ним користуватися в повсякденному житті.

Що ви знаєте про гумор

Вчені вже давно довели, що сміх продовжує життя. Бути смішним і сміятися корисно для здоров'я. Почуття гумору - це своєрідна захисна реакція організму на стрес, що дозволяє вийти з будь-якої складної ситуації з мінімальними моральними втратами і сприяє підвищенню стресостійкості. Як добре жартувати, щоб не здатися оточуючим нудним, дурним або невихованим людиною? Спочатку слід вникнути в механізм побудови жартівливих виразів. Оволодівши елементарними принципами, можна сміливо блищати жартами, які буде веселити всіх.

  1. Двозначність. Словесні каламбури - відмінний спосіб розвеселити друзів. Вони мають на увазі побудова жартівливій фрази з використанням слів з протилежним значенням. Наприклад: «Всі ніч топили піч, до ранку вона потонула».
  2. Неординарність. У приїлися слуху фразеологізмах, можна замінювати ключові слова на схожі. Це зробить жарт свіже, і слухач обов'язково посміхнеться, почувши незвичайний оборот.
  3. Гиперболізм. Майстерне перебільшення досить корисно для створення хохми.
  4. Іронія. Ще нікому не зашкодила здорова іронічність. Вона завжди викликає посмішку, адже так важко стримувати сміх, коли чуєш фразу зі змістом, явно протилежним очевидною реакції.

Яке буває почуття гумору? Їх досить багато, проте всі ці різновиди працюють на один результат - розсмішити людину. Гумор може бути виражений не тільки в усній, а й письмовій або графічній формі. Які ж види гумористичних жартів бувають:

  • іронія;
  • уїдливий сарказм;
  • чорний гумор з трагікомедійним ефектом;
  • прикол.

Що таке почуття гумору? Це якість характеру, яке високо цінується в будь-яку людину. Дотепним і вміє доречно пожартувати людям, набагато простіше живеться, адже на неприємні події вони реагують набагато спокійніше, ніж класичні зануди.

Як розвинути почуття гумору

Чи можна навчитися жартувати

Гарне почуття гумору - справжній дар. Однак, якщо ви з народження їм не володієте, засмучуватися теж не варто. Особливо складного в тому, як навчитися жартувати в будь-якій ситуації, немає. Головне - готовність і щире бажання змінити сприйняття життя, прагнення бачити її в яскравих фарбах і радіти кожній події. Особливих успіхів досягнуто особистості, які не мають проблем асоціативним мисленням, логікою, спостережливістю і кмітливістю. Гумор піддається розвитку, так само як і людська пам'ять.

10 дієвих способів відточити почуття гумору

Що робити, якщо немає почуття гумору? Над його зародженням та розвитком доведеться потрудитися. Як навчитися гумору?

  1. Починайте день з посмішкою. Для того, щоб відчути себе щасливим не потрібен особливий привід. Після пробудження посміхніться самому собі і відчуєте бажання радувати інших. Позитивний настрій викликає бажання жартувати і притягує позитивні емоції, а також дає зрозуміти, що у будь-якої проблеми є і світла сторона.
  2. Багато розмов. Як поліпшити почуття гумору? Регулярно дивіться кінокомедії, читайте анекдоти, спілкуйтеся з веселими людьми. Переймаючи чужий досвід, можна прекрасно попрацювати над власними вміннями.
  3. Тренування в дотепності. Як в собі розвинути почуття гумору вправами? Існують спеціальні методики, що дозволяють тренувати дотепність. Що ж потрібно робити:
  1. придумуйте нові смішні слова;
  2. грайте в незвичайні асоціації;
  3. використовуйте звичайні слова в незвичайних значеннях;
  4. розвивайте легкість думки.
  • Читайте книги для розвитку почуття гумору. Сьогодні є досить велика кількість психологічної літератури, що допомагає пізнати свій внутрішній світ і витягнути назовні приховані здібності. Купуйте для домашньої бібліотеки кілька книг про розвиток почуття гумору і слухайте даними в них порад.Як розвинути почуття гумору
  • Забудьте про моральність. Самий смішні жарти зазвичай пов'язані з непристойними або дуже інтимними речами. Якщо ви перебуваєте в компанії близьких людей, можете дозволити собі деякі вільності, ненадовго забувши про моральний бік.
  • Обережно жартуєте над іншими. Намагайтеся, щоб ваші жарти не ображали і не принижували оточуючих людей. Не всі подшучивание приємно, навіть в позитивному сенсі. Краще жартуєте над самим собою, що забезпечить вам іронічне ставлення до всього світу.
  • Записуйте жарти. Запам'ятати все саркастичні й іронічні висловлювання просто неможливо. Створіть власний журнал жартів, де будете записувати все, що сподобалися жарти. На одній з вечірок він викличе справжній фурор.
  • Зображуйте артиста. Тремтячий голос, тьмяний погляд і невдохновленное вираз обличчя можуть зіпсувати навіть найкращу жарт. Людина з почуттям гумору повинен випромінювати впевненість в собі, володіти дзвінким сміхом і цікаво викладати свої думки.
  • Працюйте над пам'яттю. Складати власні жарти досить складно, а ось поділитися почутими - цілком просто. Намагайтеся запам'ятовувати смішні фразу і видавайте їх у відповідний момент.
  • Не будьте занудою. Людина без почуття гумору як називається? Правильно, зануда! Чи не вподібнюйтеся нудним і вічно незадоволеним людям, постійно дотримують правила і тим, хто боїться опинитися в центрі уваги. Навіть якщо розказана кимось жарт не дуже вдала, не варто вказувати на це. Краще мати імідж розуміє гумор особистості, ніж вважатися занудою.

Як розвинути почуття гумору

Корисні поради

  1. Гумор повинен бути не тільки смішним, але і доречним.
  2. Не можна сміятися над катастрофами і хворобами, висміювати слабшого опонента, насміхатися над чужими бідами.
  3. Образливі жарти називають лихослів'ям. Уникайте їх. Намагайтеся, щоб ваші гумористичні проби не кривдили, а згуртовували і веселили оточуючих.
  4. Гідно оцінюйте жарти інших людей.
  5. Вмійте посміятися над собою - це головна риса хорошого гумориста.

Як підвищити почуття гумору? Постійно шліфують набуті вміння. Вироблення розслабленого і некритичного ставлення до світу, дозволяє легко переживати навіть найнеприємніші стресові ситуації.

Комментарии (0)
Додати коментар
Як розвинути інтуїцію
Як розвинути інтуїцію
Як розвинути інтуїцію
21.08.19 Психологія особистості
Прийняті спонтанно рішення, засновані на таємничому внутрішньому передчутті, досить часто виявляються успішними.
Перевірені поради для початківців дотепників або чим розсмішити дівчину
Зазвичай я даю поради щодо оригінальних ідей подарунка, оформлення і способів привітати близьких людей. Сьогодні ж, я торкнуся досить нестандартної для мого блогу теми,
З запалом даруємо подарунок чоловікові з приколом
З запалом даруємо подарунок чоловікові з приколом
З запалом даруємо подарунок чоловікові з приколом
18.08.19 Подарунки на всі випадки життя
Доброго часу доби всім моїм передплатникам і новим гостям! У цій статті я хотіла б розповісти про подарунок чоловікові з приколом.
20 класних розіграшів на 1 квітня для всієї родини і друзів
20 класних розіграшів на 1 квітня для всієї родини і друзів
20 класних розіграшів на 1 квітня для всієї родини і друзів
04.08.19 Свята за професіями, хобі і не тільки
Рада бачити вас у себе в гостях, дорогі друзі! Сьогодні мені хочеться поговорити з вами про смішному святі, якого багато жартівники чекають з нетерпінням і потирають
День Сміху: історія виникнення свята та його традиції
День Сміху: історія виникнення свята та його традиції
День Сміху: історія виникнення свята та його традиції
30.07.19 Свята за професіями, хобі і не тільки
Добрий день, дорогі друзі і гості мого блогу, рада бачити вас у себе в гостях. Разом з приходом весни нас всіх чекає прекрасний і піднімає настрій свято - 1 апреля День
По-справжньому смішні подарунки на Новий рік-2020
Всім привіт! Сьогоднішній пост присвячую всім жартівникам, юмористам і невгамовним любителям розіграшів. Давайте разом подумаємо, які смішні подарунки на Новий рік 2020