Проблеми в сім'ї - проблемні діти
24.09.2019 510 0

Проблеми в сім'ї - проблемні діти

Виховання і навчання
В закладки

Коли виникають якісь внутрішні сімейні проблеми між батьками, діти це відчувають «шкірою». Навіть якщо ви ретельно приховуєте наявність цих сімейних проблем, діти про них все одно знають. Не треба думати, що вони маленькі і нічого не розуміють. Незалежно від віку, дитина здатна оцінити сімейну атмосферу як: спокійну або тривожну.

Проблеми в сім'ї - проблемні діти

Коли виникають якісь внутрішні сімейні проблеми між батьками, діти це відчувають «шкірою». Навіть якщо ви ретельно приховуєте наявність цих сімейних проблем, діти про них все одно знають. Не треба думати, що вони маленькі і нічого не розуміють. Незалежно від віку, дитина здатна оцінити сімейну атмосферу як: спокійну або тривожну.

Проблеми в сім'ї - проблемні діти

Чому діти стають проблемними

Діти все бачать і все зауважують, вони читають ваші почуття по очах, емоціям, настрою, тону, міміці. Вони розуміють, що з мамою або татом щось «не те», і це лякає їх. У малюків виникає внутрішній страх, про який мало хто може розповісти своїм «дивним» батькам. У проблемних сім'ях стають проблемними діти. Вони ростуть неспокійними, плаксивими і дратівливими.

Під час гучних сімейних скандалів, у дітей виникає гостре відчуття паніки і незахищеності. І як наслідок такого постійного негативного напруги, вони можуть вести себе на перший погляд неадекватно, агресивно або замкнуто. Так, відбувається перетворення слухняного малюка в проблемну дитину.

Проблемна дитина - це продукт сімейного тривожного клімату. Коли дитина відчуває, що відносини між батьками напружені або відверто негативні, він намагається відвернути увагу батьків від конфлікту своєю поведінкою.

Найчастіше, батьки не виявляють інтерес до позитивної поведінки, приймаючи його за норму, зате на погану поведінку вони реагують дуже бурхливо. Тому, в проблемних сім'ях поведінку дітей стає негативним, діти не слухаються батьків. Такою поведінкою вони намагаються об'єднати батьків, зробити з них команду, яка буде намагатися напоумити свого бунтівного дитини.
Але, на жаль, такий метод об'єднання батьків не завжди спрацьовує, а навпаки погіршує ситуацію. Батьки не тільки не перестають лаятися, а також починають зривати свою злість і агресію на дитину. У хід йдуть суворі виховні заходи ременем і іншими покараннями.

Як ви думаєте, що відчуває в такі моменти дитина, який дуже хотів об'єднати своїх батьків?
Перш за все, він намагається зрозуміти: «За що?» Потім він думає: «Я їм не потрібен ...». А далі він думає: «Ах так ?! Я вам влаштую ... »І все! Дитина ставати на стежку війни зі своїми батьками!

Як же зробити так, щоб дитина залишалася спокійною і слухняною, незважаючи на конфлікти між батьками?

Зрозуміло, що в житті будь-якого дорослої людини існує ймовірність конфлікту. І бувають такі ситуації в родині, коли нерозуміння між подружжям супроводжується тихим або бурхливим з'ясуванням відносин. У такі моменти, батьки завжди повинні пам'ятати про наслідки конфлікту, які як в дзеркалі відбиваються на їх власних дітях. Тут, дуже важливо не допустити ряд помилок, вберегти дитину від негативних прережіваній, щоб в подальшому не отримати проблемного малюка.

Помилки, допущені батьками

  • Батьки не розповідають дітям, про причини своїх конфліктів. Тим самим, вони демонструють своїм дітям недовіру. А недовіра - це потужна стіна між людьми, яка породжує хибні висновки. Діти, нерозуміючі або сторонні справжніх причин конфлікту між батьками, намагаються знайти ці причини самостійно, придумуючи або домислюючи їх. Багато дітей, вважають себе «винуватцями» батьківських конфліктів, і це часто підриває їх психологічне і фізичне здоров'я, пригнічує і заважає їм нормально жити і розвиватися.
  • Батьки, стурбовані конфліктними сімейними відносинами, мало приділяють уваги своїм дітям. Діти, які обділені батьківською увагою, схильні думати, що вони не потрібні своїм батькам, що батьки їх більше не люблять. У них є почуття «занедбаності» і «непотрібності», такі діти можуть втекти з дому або стають агресивними і некерованими.
  • Гучні скандали в присутності дитини порушують психіку дітей. Діти стають тривожними, нервовими і дратівливими. Крім цього, у них виникає почуття страху, паніки та незахищеності.
  • Роздратовані батьки зривають свою злість на дітях. Батьки, які живуть в постійному психологічному напруженні, збирають в собі заряд негативних емоцій, який в подальшому неусвідомлено скидають на своїх же дітей, у вигляді: докорів, критики і покарань. У відповідь, діти стають замкнутими, злими, образливими.

Що потрібно робити

  1. Говоріть з дитиною як з рівним і розповідайте йому про свої занепокоєння і переживаннях. Запитуйте у нього поради, як вам вчинити в тій чи іншій ситуації, це допоможе вам відстежити його страхи і запобігти паніці і інші негативні емоції.
  2. Приділяйте більше часу дитині у важкі для вашої родини моменти, тоді ви зможете відволіктися від своїх проблем і доведете йому, що ви його дуже любите, і що він вам дуже потрібен. Почуття єднання з дитиною зробить вас сильніше і допоможе вам подолати всі труднощі і негаразди.
  3. Не з'ясовуйте відносини в присутності дитини, так ви збережете його нервову систему. Ніколи не зриватися і не кричіть на дитину через свого нервового напруження. Будьте терплячі зі своїми дітьми. Ваші сімейні проблеми нікуди не зникнуть, якщо ви будете на них кричати. У хвилини, коли вам морально важко, а дитина пристає з черговою витівкою, скажіть йому, що ви дуже втомилися, що у вас немає сил на гру, що вам потрібно трошки відпочити, а після відпочинку ви обов'язково з ним пограєте. Головне не забудьте виконати свою обіцянку.
  4. Дайте можливість спілкуватися з дитиною своєму чоловікові (дружині), як би ви не були ображені на нього (неї). Дитина має право на спілкування, йому вкрай важливо відчувати любов обох батьків. Надалі він сам зможе визначитися чи варто продовжувати спілкування з батьком чи ні.

Любіть і даруєте свою любов дітям в будь-яких життєвих ситуаціях. Чи не відштовхуйте їх і не приховуйте від них правду, яка б гірка вона не була. Тільки разом, об'єднавшись, ви зможете перемогти всі життєві труднощі.

Комментарии (0)
Додати коментар
Дитяче злодійство: що робити, якщо дитина краде
Дитяче злодійство - тема делікатна і не дуже приємна, тому часто вона не обговорюється навіть з близькими родичами.
Дитина просить завести вихованця: погоджуватися чи ні
Всі знають, що домашні тварини роблять добрішими і чуйними, уважніше і відповідальніше, допомагають впоратися з поганим настроєм і стресом.
Що подарувати дитині в залежності від його віку і типу особистості
На світлі, напевно, немає дитини, який не любить подарунки. Отримати ж в подарунок те, про що давно мріяв, приємно подвійно.
Дитяча тривожність і страхи: особливості, причини, подолання
Боязнь темряви або грози, страх залишитися одному або вступити в дружні стосунки з однолітками, фантазії на тему монстрів і чудовиськ, що живуть в шафі або під ліжком -
Криза спільного життя: рішення сімейних проблем
Криза в сімейному житті - природний процес у взаєминах пари. Від нього ніхто не застрахований, навіть безмірно люблять і поважають один одного подружжя стикається з
Чому чоловік не хоче дітей
Чому чоловік не хоче дітей
Чому чоловік не хоче дітей
30.08.19 Сімейні стосунки
У житті кожної жінки є головна мрія - щаслива сім'я і, звичайно ж, діти. Але буває так, що коханий чоловік не хоче дитини.