Ламелі для ліжка: що це таке, з чого роблять, які краще
З розвитком технологій з'являються все нові елементи і конструкції, покликані поліпшити якість життя сучасної людини, в тому числі в області відпочинку та сну. Такі конструктивні елементи, як ламелі ліжка міцно увійшли в наше повсякденне життя. Сьогодні уявити собі ринок меблів без них практично неможливо. Про те, що таке ламелі, навіщо вони потрібні, про їх плюси і мінуси в даній статті.
Що таке ламелі для ліжка
Ламелі в ліжку - це елементи конструкції рейкового підстави, на яке укладається матрац. Являють собою дерев'яні рейки (див. Фото нижче) встановлені поперек підстави на певній відстані один від одного. Для того, щоб при установці створювалося пружне підставу, вони обов'язково мають С-подібну форму, трохи вигнуту нагору.Навіщо вони потрібні
У загальній конструкції ламелі мають безліч корисних функцій:
- створюють природну вентиляцію для матраца завдяки наявності зазорів між ними;
- потрібні для зниження навантаження на короб ліжка. Рівномірно розподіляють під собою вага матраца, тим самим продовжуючи період життя ліжка;
- завдяки вигнутій формі, створюють легкий пружний ефект і збільшують анатомічний ефект від матраца, доповнюючи його ортопедичні властивості;
Також існують спеціальні ортопедичні ламелі, які дозволяють регулювати жорсткість підстави в різних його точках, підбираючи оптимальні характеристики жорсткості під фізіологічні особливості сплячого. Однак висока ціна на них поки не дає зробити це винахід масовим продуктом.
З чого виготовляють ламелі
Дані елементи конструкції можуть бути виготовлені з дерева, а також з металу.
Дерев'яні
Дерев'яні ламелі для ліжка виготовляють з берези, липи, ясеня, клена, бук. Найпоширеніші і недорогі по вартості - березові. Мають незначну вагу, добре справляються з навантаженнями. Найміцніші - букові.
Металеві
Зустрічаються набагато рідше попереднього варіанту. Відрізняються тим, що не змінюють своєї жорсткості на протязі всього терміну експлуатації. Вони не прогинаються під матрацом, зате мають значну вагу, а також можуть видавати скрипи.
Якщо металеві ламелі мають антикорозійне покриття, то ліжко можна використовувати при будь-якої вологості і температурних умовах.Важливо, що перекладин, виготовлених з металу потрібно меншу кількість, ніж дерев'яних. Не вимагають і спеціальної центральної направляючої литі зварні підстави. Часто металеві ламелі використовують в ліжках з підйомним механізмом через їх значну вагу.
Які ламелі для ліжка краще
Металеві ламелі, однозначно, прослужать десятки років і не вимагають такого дбайливого ставлення як дерев'яні. Однак ліжка з такими підставами мають значну вагу і зустрічаються нечасто. З дерев'яними набагато простіше звертатися, а при необхідності вийшов з ладу елемент можна легко замінити.
Розміри ламелей для ліжка
По ширині ламелі бувають двох видів: вузькі і широкі.
- Вузькі (30-40 мм) повинні розташовуватися обов'язково в два ряди, на кожне місце для сну доводиться окрему підставу. Такий тип розташування ламелей підходить для матраців з незалежними пружинами.
- Широкі ламелі (50-70 мм) розташовуються в один ряд, на відміну від вузьких і найчастіше їх використовують в полуторних або односпальних ліжках. Широкі ламелі підходять для використання з безпружинні матрацами, а також з моделями пружин «Боннель».
Найбільш прийнятна товщина рейки - 8-10 мм. Довжина рейки може варіюватися в залежності від ширини спального місця.
Відстань між ламелями ліжка
Між ламелями обов'язково має бути відстань 4-7 см, рівну ширині однієї з них.
Кількість ламелей на ліжко
Кількість рейок залежить від матеріалу з якого вони виготовлені. Металевих знадобиться менше, ніж дерев'яних.
Якщо говорити про дерев'яні, то зазвичай для двоспальному ліжку використовується 25-30 штук гнуто-клеєних пластин. На односпальне ліжко припадає не менше 15 ламелей. Для порівняння: металевих рейок для односпальним ліжка знадобиться всього лише 8-10 штук.
Чим більше ламелей використовується, тим краще вони зможуть витримати навантаження і забезпечити гнучкість основи і амортизацію матраца. Але чим їх менше, тим більше він вентилюється.Ліжко з ламелями або без: що краще
Вибір матеріалу рейок залежить від уподобань, а також матеріального становища покупця.
Складніше і дорожче буде виготовлення рейкового дна, суцільне дно дешевше, але воно гірше забезпечує ортопедичні властивості матраців. Більшість матраців розкривають свої властивості саме в тандемі з ламелями.Для порівняння, розглянемо переваги і недоліки кожного з підстав.
Суцільне дно ліжка
плюси:
- Простота виготовлення і універсальність.
- Підходить для людей з проблемним хребтом, яким потрібна рівна і тверда поверхня.
мінуси:
- погана вентиляція;
- не володіє пружними властивостями;
- гірше забезпечує ортопедичні властивості матраца.
Ламельное підставу
Плюси ламелей:
- відмінна вентиляція.
- Збільшуються ортопедичні властивості матраца.
- Рейковий тип дна більше підходить для тих, хто має не дуже велику вагу.
- У разі поломки ламелі її завжди можна замінити, а якщо зламається дно ліжка - то можна тільки віднести на смітник.
- Одна ламель витримує навантаження в 12 кг і в разі поломки не доведеться міняти все кріпленнями ламелі.
- Ліжко легше пересувати і транспортувати.
- Пластикові латодержателі не скриплять.
- Гнучкість і пружність.
- Доступна ціна.
- Швидка заміна.
- Легко розібрати і зібрати.
- Підходить для ліжок з підйомним механізмом.
- Володіє пружними властивостями.
мінуси:
- можуть зламатися;
- найдешевші моделі можуть видавати скрип;
- іноді ламелі вискакують з пластмасових наконечників.
Підбивши підсумок, можна зробити висновок, що підстава з ламелями виграє по багатьом пунктам. Саме воно в переважній більшості випадків краще для ліжка.
Скриплять ламелі на ліжку: що робити
Щоб оцінити масштаб проблеми, потрібно придивитися не тільки до рейковому основи, але і до матраца, опорним планок, а також до підйомних механізмів якщо такий є.
Чому скриплять ламелі
Підстава ліжка з ламелями скрипить найчастіше з двох причин:
- Погано затягнули кріплення.
- Дерев'яні елементи труться одна об одну.
Якщо скрип ламелей почався через рік-два після покупки, то має місце бути і розсихання дерева. Процес цей цілком природний і впливає на нього матеріал дощок з яких виготовлені рейки, а також мікроклімат приміщення.
Матеріал з низькою гігроскопічністю практично не скрипить. Вологість в приміщенні менше ніж 50% уповільнює процес розсихання дощок і, тим самим, продовжує термін їх експлуатації.
Що робити, якщо скриплять ламелі на ліжку
Якщо ви визначили, що скриплять саме ламелі, то потрібно натиснути на кожну і визначити з якої з рейок виходить звук. Також їх варто перевірити на наявність сколів, тріщин і інших порушень цілісності. При виявленні пошкодження ламелі потрібно замінити. Це допоможе прибрати скрип і виправити ситуацію.
Важливо! Ламелі не повинні хитатися і бовтатися, все гвинти і шурупи повинні знаходитися на своїх місцях.
Випадають ламелі з ліжка: що робити
Таке може статися або при неправильному складанні каркаса, або причиною може стати технологічний брак. Можливо ламелі і латодержателі не призначені для цієї ліжка. Важливо перевірити і прикрутити болти стяжки боковин і куточків.
Сьогодні все частіше і частіше на зміну суцільному дну приходять ліжка, мають в своїй конструкції ламелі. Адже ламелі самі служать ортопедичним ложем, завдяки тому, що вони підсилюють дію матраца. Тільки при правильному положенні сплячого, сон може бути повноцінним і здоровим, тому вибирати ламелі потрібно відповідно до стану здоров'я, вагою, матеріальним становищем, а також слід порадитися з хорошим фахівцем.