Як вибрати гарне ковдру? Рекомендації по вибору ковдри для сну
Правильний вибір постільних речей відіграє важливу роль в житті людини. Адже від якості сну безпосередньо залежить здоров'я і працездатність людини. Ретельно підібране ковдру для сну дозволить насолоджуватися відпочинком не відчуваючи будь-якого дискомфорту, а також поліпшити самопочуття.
Вибір одягла по наповнювача
Для правильного вибору ковдри необхідно розібратися в видах наповнювачів, які бувають синтетичними і натуральними. Обидва види мають свої переваги і недоліки. Тому до вибору постільних речей потрібно підходити індивідуально, виходячи зі своїх потреб.
Пухова
Якісні пухові ковдри коштують недешево. Особливо дорогими вважаються вироби з пуху рідкісних птахів - лебедя і гагари. Але постіль з гусячого або качиного пуху також відносяться до виробів преміум-класу. Саме вони є найбільш популярними і традиційними натуральними наповнювачами. Вартість ковдр залежить від процентного співвідношення пера і пуху. Чим більше пуху, тим дорожче вартість виробу. Найбільш якісним вважається наповнювач з 100% пуху.
До переваг ковдр з пуху можна віднести такі характеристики:
- Хороша повітропроникність;
- довговічність;
- Пружність без схильності до звалювання;
- легкість;
- антистатичність;
- Висока зігріває здатність.
Незважаючи на велику кількість переваг, ці вироби також мають свої мінуси. Вони можуть викликати алергію, так як пух є живильним середовищем для пилових кліщів. Пухові ковдри складні у догляді, мають поганий влагообмен і досить високу вартість.
З верблюжої вовни
Ковдри з верблюжої вовни давно користуються популярністю. Вони мають безліч переваг і цілющих властивостей, однак такі вироби не підходять людям, що страждають алергіями. До переваг цього виду наповнювача можна віднести те, що верблюжа шерсть, як і овеча зігріває сухим теплом. Це означає, що ковдру, зберігаючи тепло людини, не допускає перегріву тіла і утворення поту. До переваг верблюжої вовни можна віднести ще такі характеристики:
Хороша повітропроникність;
- легкість;
- Високий влагообмен;
- Доступна ціна;
- Легкий догляд (можна прати в машинці).
До цілющих властивостях виробів з верблюжої вовни можна віднести такі корисні ефекти на організм:
- Зменшення болю в попереку і хребті;
- Полегшення стану при ревматизмі, радикуліті і остеохондрозі;
- Розслаблення м'язів і їх відновлення після розтягувань.
Шовкова ковдра
Шовковий наповнювач є одним з найбільш елітних і ексклюзивних. Переваги таких виробів в їх легкості і екологічності. Вони не викликають алергічних реакцій і добре зігрівають взимку. Цей дорогий наповнювач є очищеним від смоли протеїном, який отримують за допомогою гусениць-шовкопрядів.
Вовняну ковдру
В даний час популярність вовни незаслужено знизилася. Хоча вона є довговічним, досить легким, приємним на дотик і дуже теплим наповнювачем.
Вовняні ковдри виготовляються з вовни декількох видів тварин:
- альпака;
- Меринос;
- верблюжа;
- козина.
Ковдри з шерстю приносять користь здоров'ю. Вважається, що вони роблять позитивний вплив на нервову систему, а також на суглоби людини. Однак у виробів з таким наповнювачем є два суттєвих недоліки. Їх не можна прати, допускається тільки суха чистка виробів. Вони можуть викликати алергічні реакції. Тому такі ковдри краще не купувати людям, схильним до алергій.
Бамбук
Бамбукові постіль володіють найбільш сильними антимікробними і антибактеріальними властивостями. Вони не бояться кліща, не викликають алергію і мають гарну повітропроникністю. Наповнювач з бамбука не вимагає спеціального догляду, він теплий і легкий. Його можна прати в машинці. Деякі виробники бамбукових ковдр заявляють, що оскільки їх матеріал зберігає природну температуру людини, під ними однаково комфортно спати як взимку, так і влітку. Однак судячи з відгуків, влітку під ними жарко, але взимку вони чудово зігрівають.
З лебединого пуху
Ковдри з лебединого пуху зроблені зі штучного матеріалу. На відміну від натурального пуху і пера він є гіпоалергенним матеріалом і не викликає алергії. Вироби з лебединого пуху мають наступні характеристики:
- гіпоалергенність;
- Легкість і м'якість;
- Немає схильності до звалювання;
- теплі;
- Не вимагають спеціального догляду.
Якісні вироби з лебединого пуху не втрачають форму і не звалюються в грудки. Якщо раптом таке сталося, це може означати тільки одне - перед вами неякісна підробка.
До мінусів такого наповнювача можна віднести схильність до електризації, низьку гігроскопічність і погану повітропроникність.
Байкова ковдра
Байкові ковдри виготовляються з натурально бавовни-сирцю. Вони теплі і легкі, а також не викликають ніяких алергічних реакцій. Вибираючи виріб необхідно звернути увагу на склад, так як деякі виробники додають до складу синтетичні волокна. Краще вибирати натуральне байкова ковдра без будь-яких добавок. До переваг жаргонних ковдр можна віднести такі характеристики:
- Екологічність і гіпоалергенність;
- Хороша повітропроникність;
- легкість;
- Доступна ціна;
- компактність;
- довговічність.
Прати такі вироби можна як вручну, так і на машинці.
Синтепонові ковдру
Синтепонові ковдри мають найбільш демократичні ціни. Вони легкі, теплі і не вимогливі у догляді. Але недоліком такого виробу є недовговічність, так як вже після декількох прань синтепон втрачає корисні властивості. Після чергової прання ковдру помітно зменшується в об'ємі і перестає зігрівати ночами.
З холлофайбера
Холлофайбер є штучним матеріалом, який за якістю вважається краще синтепону, а ціна на вироби з нього значно нижче, ніж у пухових і бамбукових ковдр. Переваги постільних речей з холлофайбер:
- Доступна ціна;
- Теплі і легкі;
- Є антибактеріальними і не викликають алергію;
- Відрізняються гарною якістю і довговічністю.
Ковдри з холлофайбера можна прати в машинці, тому доглядати за ними дуже легко. Вони прослужать набагато довше виробів з синтепону, однак через кілька років холлофайбер може почати скочуватися.
З овечої вовни
Овеча шерсть є натуральним наповнювачем, який користується великою популярністю. Вона має цілющі властивості, сприяючи лікування м'язових болів і остеохондрозу, а також має здатність зігрівати тіло людини сухим теплом. До переваг ковдри з овечої вовни можна віднести:
- Доступна ціна;
- Хороша повітропроникність;
- Високий влагообмен;
- антистатичність.
Мінусами таких виробів є те, що вони можуть викликати алергію, мають велику вагу, схильні до злежування після 5-6 років використання. Вони також мають складність у відході, так як шерсть можна піддавати тільки хімічного чищення.
Розмір ковдри
Розмір ковдри підбирається в залежності від розміру ліжка (або до розміру матраца), а також від того, скільки людина буде під ним спати. За розміром воно буває:
- Односпальне (або полуторное). Стандартний розмір такого виробу 140 на 205 см.
- Двоспальне. Виріб такого розміру найчастіше буває 172 на 205 см., Проте у різних виробників вони можуть трохи відрізнятися.
- Двоспальне-євро. Ковдра такого розміру останнім часом користується великою популярністю, його розмір - 200 на 220 см.
- Королівське (King Size). Такий вид виробів використовується для найширших ліжок, їх розмір 220 на 240 см.
Як правильно вибрати ковдру
Сьогодні прийшовши в магазин для вибору ковдри для сну можна розгубитися, адже вибір постільних аксесуарів досить різноманітний. Велика кількість різних наповнювачів може поставити в глухий кут, адже від правильного вибору ковдри залежить комфортність сну і здоров'я. Щоб правильно вибрати ковдру, яке найбільш підходить виходячи з фізіологічних особливостей людини, необхідно вивчити властивості всіх видів наповнювачів.
Теплу ковдру на зиму
Для того щоб правильно підібрати теплу зимову ковдру необхідно врахувати індивідуальні особливості людини. Головним критерієм вибору тут буде те, чи схильна людина до алергій. Якщо відповідь ствердна, в такому випадку потрібно виключити ковдри з натуральними наповнювачами, такими як шерсть, пух і пір'я. Будь-який вид вовни може викликати алергічні реакції, тому вибір звужується на користь штучних гіпоалергенних наповнювачів.
При виборі ковдри на зиму слід звернути увагу на ступінь теплоти вироби, яку заявляє виробник. На якісних ковдрах присутній маркування у вигляді п'яти гуртків. Мається на увазі, що чим більше наявних гуртків мають чорний колір, тим тепліше ковдру.
Всесезонне
Найкраще мати в будинку кілька ковдр для різних сезонів. Однак існують такий вид ковдр, який складається з двох частин. Вони скріплені між собою кнопками. Такий варіант є найбільш універсальним (гарєєвим), зручним як для літа, так і для зими.
Для літа
При виборі літніх ковдр варто віддавати перевагу постільній білизні з натуральних матеріалів. Вони будуть добре пропускати повітря і вбирати вологу. Це можуть бути такі матеріали:
- бавовна;
- віскоза;
- сатин;
- льон;
- шовк;
- бамбукове волокно.
Мабуть, найкращим і універсальним варіантом для літа є вибір бавовняного ковдри. Цей матеріал не викликає алергію, добре пропускає повітря і володіє високим влагообменом. Він приємний до тіла, м'який і повітряний.
Яке ковдру найлегше і тепле?
Мабуть, найлегшим і теплим наповнювачем є пух. Однак вироби з них не підходять алергікам. Те ж саме можна сказати про вовняних ковдрах. Більш універсальними варіантами в даному випадку є вироби із застосуванням синтетичних наповнювачів, таких як холлофайбер і синтепон, а також бамбук. Всі вони м'які, легкі і теплі і не викликають виникнення алергії.
Яке ковдру вибрати дитині?
При виборі дитячого ковдри слід в першу чергу звернути увагу на вагу виробу, його наповнювач, а також на спосіб виготовлення. Дитячі ковдри повинні бути добре простьобаних, легкими, приємними на дотик. Важливо щоб вони добре пропускали повітря і були теплими. Дитячі спальне приладдя обов'язково повинні бути гіпоалергенними і простими у догляді.
Для новонародженого в ліжечко
Вибираючи спальне приладдя для дитини потрібно враховувати пору року. Взимку слід купувати теплі, а для весни і літа легші. Незалежно від сезону при виборі ковдри для малюка потрібно вибирати легкі, повітряні, м'які на дотик варіанти, щоб не викликати у дитини роздратування на шкірі.
Дитяча ковдра
Ковдра для дитячого ліжечка має стандартний розмір - 140 на 110 см. Але деякі виробники можуть випускати моделі трохи довше або вже. Існують літні, зимові, а також всесезонні варіанти дитячих ковдр.
Рейтинг виробників ковдр для сну
Кращі виробники ковдр в Росії:
- Бренд King silk заслужив бездоганну репутацію. Його вироби відрізняються високою якістю.
- Виробник Ol-tex дивує оригінальністю і стильним виконанням. Він використовує різні наповнювачі для постільних речей, які мають доступні ціни.
Так само гарна якість мають стьобані ковдри торгових марок текстиль, Verossa і Лежебока, яким була присуджена висока оцінка в рамках дослідження Роскачества.
Зарубіжні виробники якісної продукції:
- Австрійська компанія Hefel Textil AG заслужила довіру покупців завдяки бездоганній якості стегнах ковдр.
- Турецький виробник Tac відрізняється не тільки високою якістю і натуральністю матеріалів, але також і своєрідністю дизайну виробів.
Якість сну прямо залежить від обраних постільних речей, адже неправильно підібрані вироби можуть доставляти дискомфорт і викликати алергію. Тому дуже важливо перед покупкою ковдри або подушки вивчити всі достоїнства і недоліки того або іншого наповнювача, знати як правильно підібрати виріб за розміром ліжка.