
Прання та догляд за ковдрою з верблюжої вовни
Ковдри з верблюжої вовни користуються популярністю у покупців: вони відмінно зігрівають, зносостійкі і мають довгий термін служби. Звичайно, володіючи рядом корисних якостей, вони вимагають належного догляду, як і більшість виробів з вовни. Прати їх теж йдуть з обережністю, щоб не зіпсувати. У нашій статті дамо докладні рекомендації, як правильно це робити.
Чи можна прати верблюже ковдру?
Прання ковдри з верблюжої вовни не зовсім бажана, але все ж допускається. Зверніть увагу на інформацію, яка знаходиться на ярличку. Там вказані такі дані: чи можлива прання, чи повинна вона бути ручний або машинної, а також температура, при якій варто прати.
Отже, якщо прання дозволена, то варто звернути увагу ще на ряд умов:
- ковдри з верблюжої вовни часто бувають об'ємні і відмінно вбирають вологу. Все це створить додаткове навантаження на машину, так що враховуйте розміри ковдри і чи витримає його прання ваша побутова техніка. У машині краще прати невеликі дитячі ковдри, зроблені з верблюжої вовни;
- важливо правильно підібрати миючий засіб. Звичайний порошок не підійде, він тільки зіпсує ваше ковдру. Рекомендуємо купувати продукцію, в складі якої є витяжка ланоліну. Він міститься в шерсті і допомагає їй зберігати гарний вигляд. Але з часом він зникає, і витяжка допоможе його оновити.
Отже, врахувавши всі вимоги, приступаємо до самого процесу машинного прання:
- Для початку завантажуємо миючий засіб в спеціальний відсік.
- Вибираємо режим прання для вовняних продуктів або щадний, температура близько тридцяти градусів, не більше.
- Від віджиму відмовляємося, інакше ковдру з верблюжої вовни перетвориться, по суті, в безформну ганчірку і його залишиться тільки викинути.
- Різні додаткові кошти у вигляді кондиціонерів не потрібні. Від запаху шерсть навряд чи позбавлять, а ось шкоди вашому ковдрі завдадуть істотного. Також суворо забороняється використовувати відбілювачі та інші барвники. Стан вовни після їх застосування може стати жахливим.
- Полоскання рекомендується здійснювати один раз, не більше. Можуть залишитися сліди від миючого засобу, тоді варто прополоскати ковдру з верблюжої вовни вручну.
- Сушити ковдру слід в добре провітрюваному приміщенні, в горизонтальному положенні. Відмінно підійде балкон.
Якщо ж у вас немає часу і бажання займатися самостійною пранням, то вас врятує хімчистка - чистка ковдри в спеціалізованому салоні.
Як прати ковдру з верблюжої вовни
Але що робити, якщо прати у пральній машині неможлива або ковдру занадто велике за розмірами? А в хімчистку нести занадто дорого чи ні можливості? Тоді рекомендуємо звичайну ручне прання, якщо, звичайно, немає протипоказання на ярличку. Так, вона довша і енергозатратна, але зате ковдру стане чистим та буде приємно пахнути, якщо його добре просушити.
Процес ручного прання слід проводити поетапно. Щоб випрати його вручну виконуємо наступні дії:
- Для початку ковдру слід гарненько вихлопать і вибити, щоб позбутися від дрібного сміття, пилу і бруду. Так прати його буде набагато простіше.
- Потім закінчивши його попередню очистку, додаємо спеціальний порошок в нагріту воду. Вона повинна бути приблизно близько тридцяти градусів.
- Ковдра беремо і обережно замочуємо. Скручувати не треба, потрібно простукать і трохи пом'яти. Потім залишити в теплій воді на двадцять хвилин, не більше. Води, до речі, багато набирати не рекомендується, потім буде важче позбутися від неї.
- Зливаємо воду, ковдру залишаємо у ванній, чекаємо поки стече залишилася рідина. можна перевернути.
- Потім віджимають і промиваємо ковдру в чистій воді. Чи не полоскати, а поплескувати по ковдрі руками, позбавляючи його від залишків мильної піни.
- Чекаємо, поки стече вода, і йдемо вішати на балкон, умови на якому самі відповідні. У зимовий час сушка ковдри на ньому також дозволяється.
Також можливо зробити ковдру чистим, не вдаючись до ручного прання. Є можливість купити спеціальну миючу продукцію, в якій є ланолін. Розводимо її до стану пишної піни, в досить холодній воді.
Дана піна прекрасно прибере плями і бруд, але стежте, щоб на ковдру не потрапила волога. Вона негативно позначиться на стані вовняний продукції. Будьте уважні, коли збиваєте піну.
Зверніть особливу увагу, що ковдру завжди стирається тільки при температурі в тридцять градусів. Навіть сорок градусів вже згубно позначаться на стані вироби. А спроби використовувати гарячу воду для усадки ковдри просто зіпсують його остаточно і безповоротно.Як позбутися від запаху верблюжого ковдри
Те, що ковдри з верблюжої вовни виконані з натурального матеріалу не завжди може бути плюсом. Вони міцні і під ними тепло спати в холоду, але при цьому вони часто володіють не найприємнішим запахом. Як, втім, і більшість виробів з вовни. Не поспішайте обурюватися і повертати ковдру в магазин, лаючись на неякісний товар. Можна вдатися до народних засобів і спробувати прибрати запах від верблюжого ковдри самостійно. Розглянемо кілька способів, як це зробити. Головне, не перестаратися і знати міру:
- Перший спосіб, як позбутися неприємного запаху - це використовувати оцтовий розчин, причому сильно розбавлений. Ганчірочкою, вимоченої в цьому розчині, ретельно протерти ковдру, а потім повісити його сушитися на балкон.
- Можна використовувати звичайну сіль. Розведіть її в склянці теплої води і також обробіть за допомогою даного складу ковдру. Запах повинен якщо не зникнути повністю, то стати набагато слабкіше.
- Можна ненадовго прополоскати ковдру в воді з ароматним милом. А в теплу погоду досить просушити ковдру на сонці і запах стовідсотково зникне.
- Інший досить простий спосіб як позбутися запаху - це використовувати якісні кавові зерна. Загорніть їх у тканинний мішечок і загорніть у ковдру. Їх аромат досить переб'є важкий і неприємний запах вовни. Також можна використовувати бавовняні мішечки з висушеними ароматними травами, на кшталт материнки або меліси.
- Також якщо ви любитель ефірних масел, можна розбавити їх у воді, вистачить навіть пари крапель і скропити цим розчином ковдру. Тільки без фанатизму. Або можна сходити в магазин і купити ароматичні саше. Вони не усунуть запах, але точно переб'ють його.
- Можна використовувати спеціальні миючі засоби з запахом, але вони повинні містити ланолін і підходити для вовняної продукції.
Підводячи підсумки, варто зазначити, що ковдри з верблюжої вовни легші, ніж овечі і в них немає синтетичних волокон або штучних барвників. Пряжа з вовни верблюда проходить ретельну обробку і єдиний побічний ефект, який іноді залишається навіть після сушки, це запах. Але це несуттєвий недолік, оскільки ковдру з верблюжої досить стійко до забруднень. Особливо якщо зберігати його в спеціальному чохлі і правильно доглядати. Виріб може прослужити більше п'ятнадцяти років, якщо дотримуватися всіх рекомендацій по догляду за ним і частіше провітрювати.
Володіючи таким набором корисних якостей, ковдру стане хорошим подарунком або просто практичним і затишним придбанням для будинку. Холодними зимовими вечорами воно буде зігрівати вас завдяки особливому складу волокна.




