Який матрац краще: пружинний або безпружинний
Працездатність і самопочуття багато в чому залежать від якості сну. Якщо людина відпочиває на комфортному, правильно підібраному матраці, він не страждає від болю в спині і рідше прокидається. Саме тому до вибору вироби треба підходити відповідально, вивчивши всі переваги і недоліки різних моделей.
Плюси і мінуси пружинних матраців
Пружинні конструкції мають ряд переваг:
- Обмін повітря. Завдяки наявності порожнин всередині матраца, повітря безперешкодно циркулює.
- Доступна вартість, що в першу чергу відноситься до моделей з класичним пружинним блоком. Матраци, всередині яких заховані незалежні пружини, коштують значно дорожче.
- Безпека. Якщо одна з незалежних пружин зламається, тканина не буде пошкоджена. Захист сталевих елементів забезпечують спеціальні чохли.
- Можливість поєднати кілька зон жорсткості. При виготовленні матраца з незалежним блоком на замовлення, можна попросити зробити одну сторону більш м'якою, а другу пружною. Це особливо актуально для людей з різною вагою.
Пружинні матраци найчастіше зустрічаються в продажу, але і вони не позбавлені недоліків:
- конструкція приходить в непридатність менш ніж через десять років;
- в процесі експлуатації пружини іржавіють, і з'являється характерний скрип.
Бюджетні матраци з пружинним блоком не мають ортопедичних властивостей. Це важливо враховувати людям, які потребують підтримки хребта.
Плюси і мінуси безпружинних матраців
Безпружинні моделі мають наступні переваги:
- Гарна підтримка хребта. Еластичний матеріал пристосовується до анатомічних особливостей людини, дозволяючи зберігати правильне положення тіла під час нічного відпочинку.
- Безшумність. Завдяки відсутності металевих деталей матрац не скрипить.
- Гігієнічність. У виробі не заводяться бактерії та комахи, не скупчується пил.
- Довговічність. При правильній експлуатації матрац може прослужити більше десяти років.
- Поглинання коливань. На ліжку з пружинами некомфортно спати удвох, тому що коли одна людина перевертається, коливання поширюються по всій поверхні. Піна, латекс і ППУ дозволяють виспатися навіть поруч з неспокійним сусідом.
Незважаючи на свою універсальність, безпружинні конструкції мають і недоліки:
- моделі, виготовлені з натуральної сировини, можуть стати причиною розвитку алергічної реакції;
- швидке вбирання вологи. Деякі матраци поглинають рідину як губка, що є мінусом для людей з рясним потовиділенням.
Якісні безпружинні матраци коштують досить дорого, але витрати компенсуються їх зносостійкість.
Подібності та відмінності
Невід'ємна частина будь-якого матраца - наповнювач. Від його якості багато в чому залежать властивості матраца і його довговічність.
Койра або кокосове волокно вважається одним з кращих матеріалів для виготовлення матраців. Він використовується при виробництві як пружинних, так і безпружинних виробів. Койра не вбирає вологу, не загниває, добре тримає форму і пропускає повітря.Незалежно від конструкції - з пружинами або без - матраци бувають жорсткими, середньої жорсткості і м'якими. Ступінь пружності підбирається індивідуально.
Безпружинні матраци можуть бути монолітними або збірними, що складаються з декількох шарів різної товщини. Як набивання зазвичай використовується латекс, кокос, піна, ППУ.
Матраци з пружинним блоком вперше з'явилися в продажу близько 150 років тому. Пружини можуть бути поміщені в індивідуальні чохли і працювати незалежно один від одного (незалежні) або об'єднані між собою сталевою рамою (залежні / Боннель). Перший варіант дозволяє забезпечити хребту оптимальну підтримку, але на такому ліжку можна дозволяти стрибати дітям.
Який матрац краще вибрати: пружинний або безпружинний
Підбір матраца залежить від уподобань людини, від стану його здоров'я і інших чинників:
- При покупці матраца для дитини потрібно врахувати, що коливання пружин можуть негативно відбитися на стані незміцнілого хребта. Тому для малюків молодше 12 років краще купувати безпружинні виріб з наповнювачем з латексу або кокоса. Дорослій можна розглядати обидва варіанти.
- Людям з надмірною масою тіла, а також тим, хто страждає від патологій серця або дихальної системи, треба віддати перевагу безпружинні матраців.
- Любителям сну на жорсткій поверхні варто звернути увагу на матраци з незалежним пружинним блоком. В цьому випадку, чим більше буде металевих елементів, тим краще.
- При проблемах з хребтом спати на занадто твердої поверхні не можна. Залежно від ступеня розвитку патології підійде безпружинні виріб середньої жорсткості або якісний пружинний матрац. Перед тим, як зробити вибір, слід порадитися з ортопедом.
- При виборі бюджетних безпружинних матраців варто бути обережними. Незважаючи на те, що деякі виробники заявляють, що поролон (пінополіуретан, він же ППУ) за властивостями схожий на латекс, насправді це не так. Крім того, такий виріб може викликати алергію.
Якісний, правильно вибраний матрац - запорука міцного і здорового сну. Добре виспатися можна як на пружинних, так і на безпружинних конструкціях. Вироби відрізняються за своїми властивостями, тому вони підбираються з урахуванням переваг і потреб людини.