
Для чого потрібен праймер для нігтів
У цій статті ми поговоримо про необхідність в праймері для нігтів. Торкнемося тему про види праймерів, і розглянемо його різні функції. Також в статті ви знайдете покрокову інструкцію, як користуватися праймером.
Гарний манікюр це не тільки професіоналізм майстра, але і якісні, спеціалізовані матеріали, що наносяться в суворій послідовності, згідно використовуваної технології. Одне з таких засобів - це праймер для нігтів, який використовується переважно при нарощуванні штучних нігтів. Він виконує ряд функцій, які допомагають зберегти красу і здоров'я жіночих рук.
Що таке праймер для нігтів
Праймер в перекладі з англійської - це «грунтовка», що власне говорить сама за себе і відразу ясно для чого він використовується. Засіб виконує функцію зчеплення нігтьової поверхні з щільною гелевою текстурою, шляхом знежирення, очищення, підсушування пластини нігтя і розпушення її пір. Представлено у вигляді рідкого розчину, при нанесенні не створює окремого покриття. Використання засобу продовжує час кріплення використовуваних при нарощуванні матеріалів і зберігає здоровий вигляд нігтів.
Можна виділити три основних переваги праймера для нігтів:
- підходить під будь-який вид нарощування, так як має різні види з різним складом;
- одночасно надає різні функції, благотворно впливаючи не тільки на зовнішній вигляд манікюру, але і на здоров'я нігтьових пластин;
- не вимагає спеціальних навичок і ламп для просушування.
З недоліків цього покриття можна виділити наступні:
- незамінність - немає коштів, здатних повторити все його функції;
- небезпека при використанні кислотного виду, який при неакуратному застосуванні може викликати почервоніння кутикул або навіть їх хімічний опік.
Які функції виконує праймер
Розглянемо більш докладно, для чого потрібен праймер для нігтів і які функції він виконує.
- Для захисту. Засіб має дезінфікуючі властивості, що дозволяють запобігти розвитку шкідливих мікроорганізмів під нарощеними пластинами, які здатні спровокувати виникнення грибка або зростання інших захворювань. Відновлює кислотно-лужний баланс, захищає натуральні нігті від таких проявів як жовтизна і розшарування, що виникають при впливі на них використовуваних хімічних компонентів. Запобігає інфікуванню шкірних покривів навколо нігтя.
- Для отримання кращої адгезії використовуваних матеріалів (акрил, гель, гель-лак) з нігтями. Це одна з найважливіших функцій, так як саме від неї залежить, наскільки якісний вийде штучний манікюр і як довго протримається.
Фахівці рекомендують використовувати праймер для нігтів завжди, за будь-яких маніпуляціях з нігтями, так як він поєднує 4 основні функції, що впливають на якість манікюру, красу і здоров'я нігтів:
- забезпечення надійного з'єднання використовуйте матеріалів з нігтями;
- знежирення;
- дегідратація;
- дезінфекція.
Практично всі види праймерів для нігтів, не залежно від виробника, мають вищепереліченими властивостями.
Основні види праймера для нігтів і їх особливості
Класифікація кошти здійснюється відповідно до його складових, що характеризують вид впливу і призначення для застосування.
Існує три основних види:
- Прейп-праймер
- кислотний праймер
- безкислотний праймер
Прейп-праймер
Майстри манікюру називають даний праймер для нігтів ще «бонд». У складі немає агресивних складових, які здатні проникнути у внутрішній шар нігтьових пластин і порушити їх водно-кислотний баланс, що в свою чергу викличе такі прояви як сухість і ламкість нігтів. Бонд володіє м'якою, делікатною действіем.кісло
Даний вид праймера застосовується в основному при роботі з гель-лаком. Також підходить для знежирення, очищення та дегидрации поверхні слабких, тонких нігтів перед їх фарбуванням. Для процедури нарощування він не годиться, так як не має достатньої сили для ретельного зчеплення.
Кислотний праймер для нігтів
Кислотний праймер для нігтів застосовується в основному при нарощуванні штучних нігтів, з міцною, здоровою структурою. Що знаходиться кислота в праймері (метакрилова), надає розм'якшує ефект на нігтьову поверхню і сприяє розкриттю рогових лусочок, забезпечуючи тим самим гарне кріплення використовуваного матеріалу.
Після висихання розчину з кислотної основою, з'являється білий наліт, який свідчить про готовність до подальших маніпуляцій.
До переваг кошти можна віднести наступні:
- 100% знезараження;
- забезпечення надійного зчеплення
- підходить для нігтів з жирної структурою і складними формами.
недоліки:
- Найбільший мінус кислотного покриття - це токсичність. Попадання на шкіру кислоти, що міститься в складі грунтовки, може привести до хімічного опіку або до почервоніння шкірних покривів, з неприємним відчуттям печіння. Чутливі і слабкі нігті даний вид праймера може зіпсувати остаточно. Тому його рекомендується використовувати тільки при процедурі нарощування і за умови здорових нігтів.
Безкислотний праймер для нігтів і його переваги
Безкислотний праймер складається з етилового спирту і оцтової кислоти, що робить його абсолютно безпечним для будь-яких нігтів. Він відмінно виконує свої функції - знежирює, усуває зайву вологу і дезінфікує. Після висихання розчину на поверхні не залишається слідів, він стає прозорим і гладким, сприяючи надійної адгезії з матеріалом.
З переваг цього виду можна відзначити:
- використання безкислотного виду безпечно для нігтів. Можливе використання його при сухій шкірі, а також схильної до алергічних проявів;
- безкислотний праймер для нігтів не впливає на кислотність пластин нігтів і не истончает їх;
- підходить для проведення будь-яких процедур з гелієвими матеріалами;
- застосовується для виконання педикюру.
Як користуватися праймером для нігтів
Для правильного нанесення праймера, не залежно від його виду, необхідно провести ряд підготовчих робіт.
Покрокова інструкція нанесення праймера
Перейдемо до найважливішого, в якій правильної послідовності наносити праймер для нігтів:
- Необхідно видалити кутикули, використовуючи для цього спеціальні пристосування з манікюрного набору.
- Далі, за допомогою шліфувальної пилочки, зняти шар природного блиску. Пил, що утворився видалити спочатку пензликом, а потім змоченою в дезінфектор серветкою.
- Праймер для нігтів нанести тонким шаром. Для цього слід злегка віджати пензлик про край флакончика і прикласти її по центру нігтьової пластини, дозволяючи тим самим самостійно, рівномірно розтектися по її поверхні. Незаймані ділянки необхідно покрити самостійно, намагаючись при цьому не стикатися з шкірою. При попаданні засобу на шкіру, особливо на кислотній основі, необхідно відразу ж промити її водою.
- Після висихання грунтовки можна переходити до наступного етапу створення манікюру. На повітрі грунтовка висихає протягом 1 хвилини і в залежності від використовуваного виду, залишається білий наліт, або просто залишається прозора, злегка ліпковатим поверхню.
Важливо! Для надійного зчеплення акрилового покриття з поверхнею нігтів, шар праймера повинен бути як можна тонше. Так як товстий шар не дозволить нігтьовим чешуйкам піднятися досить високо, щоб забезпечити максимальне зчеплення.
Чи можна замінити праймер
Відповідь на це питання залежить від того, що саме планується робити (різновид манікюру) і які матеріали планується наносити.
- Як обеззараживающего кошти і знежирюючого можливо використовувати звичайний оцет, рідину для зняття лаку з вмістом ацетону або спирт, якщо для виконання манікюру передбачається нанесення звичайного лаку.
- При нарощуванні або використанні інших видів лаку замінити праймер для нігтів неможливо, так як тільки він може забезпечити якісне зчеплення нігтьової пластини і використовуваних матеріалів.
Як правильно вибрати праймер
До вибору цього засобу необхідно ставитися дуже серйозно, так як це, можна сказати, основа манікюру і від неї залежить зовнішній вигляд і здоров'я нігтів. Є кілька рекомендацій, які зможуть допомогти правильно визначитися з вибором необхідного засобу:
- Орієнтуватися треба не тільки на ціну продукту, але і надійність, популярність його виробника. Купуючи праймер для нігтів у маловідомих фірм, є ризик наштовхнутися на підробку і завдати шкоди здоров'ю нігтів, погіршити їх зовнішній вигляд.
- Перед покупкою грунтовки необхідно чітко знати, для яких цілей вона буде використовуватися, і в якому стані знаходяться нігті. Так як користуватися кислотним праймером можна не у всіх випадках, але і не завжди можна обійтися без нього.
Є кілька перевірених брендів, які відповідають за якість своєї продукції і користуються популярністю у багатьох майстрів.
- IBD
- Rio Profi
- Kodi
- Ezflow
- RuNail
- TNL
У висновку хотілося б відзначити, застосування праймера при нарощуванні нігтів, незамінний етап, який продовжує життя манікюру і піклується про здоров'я жіночих рук. Це спеціалізоване засіб, що виконує не лише роль зчеплення матеріалів з поверхнею нігтів, але і знезаражує, запобігаючи тим самим розвитку шкідливих мікроорганізмів.
Праймер для нігтів буває трьох різновидів, два з яких більш лояльні, а один має кислотний, агресивний склад, але саме він здатний забезпечити 100% адгезію нігтів з акрилом (або іншим матеріалом) і продовжити стійкість манікюру якомога довше, зберігаючи його гарний зовнішній вигляд.




