
Як правильно робити антицелюлітний масаж банками в домашніх умовах
Добридень! З цієї статті ви дізнаєтеся, з якими проблемами допомагає справлятися антицелюлітний масаж банками, як його правильно виконувати, чи можна робити вдома і які кошти для цього необхідні, які є протипоказання у цього методу.
Звідки береться «апельсинова кірка»
Целюліт з'являється не тільки у товстушок, постійно жують пиріжки і цукерки. Горбки і ямки на шкірі спостерігають і у молодих, струнких дівчат. Виходить, що ожиріння - не єдина причина нерівності епідермісу. На виникнення целюліту впливає генна схильність, залежність від нікотину і алкогольних напоїв, несприятлива екологічна обстановка. Посилює проблему порушення гормонального рівноваги, повільний метаболізм, відсутність фізичної активності.
В результаті порушеного кровопостачання, збоїв в роботі лімфодренажної системи, з жирової тканини припиняється відтік зайвої води, продуктів розпаду. Клітини з'єднуються в грона, утворюючи нерівний рельєф, ефект «апельсинової кірки». Щоб активізувати міжклітинний обмін, вдаються до антицелюлітного масажу банками.
Що відбувається зі шкірою в процесі вакуумної (банкової) терапії?
Вакуум надає механічне і рефлекторне вплив на епідерміс, подразнюючи нервові закінчення, розігріваючи епідерміс, перерозподіляючи кровотік. В результаті відбуваються такі позитивні зміни:
- нормалізується приплив артеріальної, відтік венозної крові;
- поліпшується клітинне харчування, постачання киснем;
- прискорюється лімфодренаж, відходить зайва рідина;
- очищається міжклітинний простір, знімається набряклість;
- зменшуються жирові відкладення за рахунок механічного руйнування тканини;
- клітини шкіри швидше регенерують;
- стають менш помітними рубці, розтяжки;
- епідерміс розгладжується, підтягується, віддаляється верхній ороговілий шар;
- регулюється інтенсивність потовиділення, синтезу секрету сальних залоз;
- відновлюється дихання шкірних покривів;
- приходять в тонус м'язова, сполучна тканина;
- зміцнюється імунна захист організму.
Вакуумний масаж позитивно впливає на процеси травлення, регулярне очищення кишечника, що попереджає появу нових жирових відкладень, ділянок з «апельсиновою кіркою».
Целюліт на початковій стадії, розташований на животі, сідницях, стегнах буде менш помітний через 2-3 процедури, а на більш пізніх стадіях перші зрушення виявляться не раніше, ніж через 2-3 тижні.
Перші сеанси масажу супроводжуються болем, освітою червоних плям. Після 4-5 процедур, коли відновлено кровопостачання, налагоджений висновок з клітин продуктів розпаду, шкіра не так інтенсивно реагує на банки. Проходять больові відчуття, судини спокійніше сприймають механічне вакуумне вплив.
Увага! Щоб уникнути порушення роботи лімфатичних вузлів, появи синців і судинних зірочок заборонено виконувати антицелюлітний масаж на внутрішній області стегон, паху, під колінами.
Які вибрати банки для масажу від целюліту
- силіконові банки - вважаються найбільш зручними і найбільш часто використовуються професійними масажистами. Вони практичні в застосуванні. Варто їх стиснути в руці, помістити на проблемну ділянку і відпустити, як створюється вакуумний ефект. Зручні при перенесенні, не б'ються, легкі і займають мало місця в сумці. До плюсів силікону відноситься відсутність деформації, доступність, легка очистка від масажних косметичних засобів.
- Скляні банки першими з'явилися на ринку пристроїв для вакуумного масажу. Їх прикріплювали після спалювання кисню відкритим вогнем всередині банки перед зіткненням з шкірою. Процедура травмоопасная, але дієва при простудних захворюваннях. До мінусів відноситься крихкість матеріалу виготовлення і значну вагу, що створює незручність при транспортуванні. Сучасні скляні банки забезпечені додатковим пристроєм, що створює вакуум. Глибину всмоктування дерми регулюють при використанні на різних ділянках.
- Як альтернативу силіконовим, в аптеках пропонують гумові банки по чотири штуки в упаковці різного діаметру. Незважаючи на якість матеріалу, пристосування для вакуумного масажу недовговічні, повністю не відмиваються від масла.
- пластмасові банки мало важать, але швидко приходять в непридатність через крихкість. Продаються разом з грушею для створення вакууму.
Показання до вакуумного масажу
Вакуумний баночний масаж показаний при наступних станах:
- жирові відкладення, целюліт;
- захворювання суглобів, хребта;
- невралгія;
- вегето-судинна дистонія;
- розтяжки, рубці на дермі;
- в'янення шкірних покривів;
- набряки;
- м'язові болі;
- міалгія, дермалгія.
Масаж допоможе розслабитися і зняти напругу в кінці робочого дня.
Як правильно робити антицелюлітний масаж банками
Відео з технікою проведення
Щоб досягти максимального ефекту при виконанні антицелюлітного масажу, приділяють увагу техніці виконання на кожній окремій ділянці дерми:
- Масаж сідниць виробляють спочатку круговими рухами банкою, потім у напрямку від центру до задньої і бічної поверхні стегна.
- Область живота масажується по колу зигзагоподібними рухами за годинниковою стрілкою. Потім у напрямку від пупка до бічних поверхонь на рівні талії і нижніх ребер Час впливу 7-10 хвилин.
- Стегна масажують вертикальними рухами від низу до верху, потім зигзагами і хвилеподібно. На гомілках виключно вгору безперервно круговими натисканнями.
- Руки - прямо від кисті до плечової зони.
- Починають масаж спини прямими ковзаннями від попереку до шиї, потім застосовують спіралеподібні зигзагоподібні руху.
Масаж фахівці роблять на заздалегідь підготовленій шкірі, очищеної, змащеній професійними косметичними маслами.
Після закінчення процедури на оброблювані області епідермісу наносяться засоби проти набряків або препарати, тонізуючі вени.
Процедура виконується через день протягом 3-4 тижнів. Кожна область масажується не більше чверті години.
Радимо також прочитати: Вакуумний масаж тіла та обличчя: види, методи проведення
Робимо в салоні або в домашніх умовах
Якщо ви маєте в своєму розпорядженні засобами та часом, то звертайтеся до фахівця. У нього ж рекомендується робити першу пробну процедуру, щоб мати уявлення про правила і процедури виконання.
Якщо вирішили боротися з целюлітом самостійно в домашніх умовах, то плюсів буде досить:
- Вам не потрібно підлаштовуватися під призначений час, самостійно вибираєте, коли зручно зайнятися масажем.
- Відпадає необхідність добиратися до масажного салону і назад, а після процедури некомфортно пересуватися в громадському транспорті.
- Відбувається економія коштів. Середня ціна за мінімальний курс, що складається з 10 сеансів -15 тис. Руб.
- Будинки зручніше підготуватися до процедури. Ви самостійно виберіть ділянку, що вимагає особливої уваги.
Після масажу відпочиваєте стільки, скільки буде потрібно. Вас не будуть квапити встати з кушетки через очікування чергового клієнта.
Як робити антицелюлітний масаж банками в домашніх умовах
Процедура виконується наступним чином:
- Крок 1. Перед самомасаж проконсультуйтеся з лікарем на предмет протипоказань. Якщо немає захворювань і станів, що перешкоджають масажу, ознайомтеся з правилами та рекомендаціями щодо проведення процедури.
- крок 2. Після попереднього очищення, пілінгу шкіри, витирайтеся насухо рушником, визначайте проблемні зони. Наносите на них антицелюлітний засіб до тих пір, поки не перестане вбиратися.
- крок 3. Перед тим як скористатися банками, робіть розігріваючий масаж стегон і сідниць м'якими погладжуваннями, розтираннями від низу до верху до почервоніння епідермісу.
Радимо прочитати: Як проводити антицелюлітний масаж стегон і сідниць в домашніх умовах
- крок 4. Потім ляжте на бік, зігнувши ногу. Прикріпіть банку до нижньої частини стегна так, щоб шкіра втягнулася на півтора сантиметра. Повільно і плавно ковзати банкою по дермі від низу до верху по прямій лінії, зигзагами і хвилеподібно. Такі рухи робляться на передній, бічній частині стегна від коліна до зони бікіні. Задню поверхню масажують від місця трохи вище підколінної чашечки до сідничної складки.
- крок 5. Рухи на сідниці виконуйте від центру до задньої, бокової поверхні стегон і до попереку прямими надавливаниями, у вигляді спіралі, зигзагів.
Кожне з рухів повторюйте менше 6 разів. Починайте з 5 хвилин, збільшуючи час з кожною процедурою, поки не дійдете до чверті години.
- крок 6. Перед масажем живота банками розігрійте шкіру руками легкими погладжуваннями, щипками за годинниковою стрілкою. Прикріпіть банку, водите навколо пупка, поступово збільшуючи діаметр. Потім спірально по лініях лімфотоку від пупка до ребер, талії.
Якщо банки відходять від шкірних покривів, значить, недостатньо масажного масла. Додайте і продовжуйте процедуру далі.
- крок 7. Після закінчення сеансу, дерму заспокойте легкими погладжуваннями, полежте 10-20 хвилин. Випитий зелений або трав'яний чай підсилить ефект від антицелюлітного масажу.
Не можна проводити сеанс без масла. Це загрожує травмуванням капілярів.
Те ж саме відноситься до глибини всмоктування епідермісу під горлечко банки. Якщо вона більше 1,5 см, то посиляться больові відчуття, з'являться синці.
Підготовка до процедури: чим змастити шкіру
Перед банковим масажем потрібно прийняти душ, обробити тіло мочалкою і скрабом. Очищена, з віддаленим верхнім роговим шаром, шкіра більш сприйнятлива до дії косметичних засобів, баночним маніпуляціям.
Приділіть особливу увагу складам, якими змащуються шкірні покриви перед процедурою.
На проблемні зони наносять антицелюлітні креми, змішані з масажним маслом, професійні масла або склади, зроблені самостійно. Для основи беруть оливкова, мигдальне або масло лісового горіха. На 100 мг базового кошти додають 2 мг ефірів.
З популярних і ефективних ефірних масел, що володіють протівоцеллюлітние характеристиками, виділяють наступні засоби:
- Масло з ялівцю - відомо бактерицидними і протинабрякову властивостями. відновлює кровообіг.
- селеровому - виводить токсини, розслаблює.
- розмаринове - сприяє розкриттю капілярів, попереджає виникнення варикозної хвороби, бореться з набряками.
- Масло з герані - покращує кровопостачання, позитивно впливає на роботу лімфатичної системи. Знімає застійні явища в клітинах шкіри.
Підсилюють мікроциркуляцію крові, очищають дерму від продуктів розпаду, мають сечогінну властивість наступні ефірні масла: неролі, лимонне, лавандова, ромашкове. Не менш результативні ефіри деревію, фенхелю, грейпфрута, чебрецю.
Зупиняють накопичення підшкірної жирової тканини, живлять і постачають киснем масла кедра, чайного дерева, лимонника.
Рекомендується кошти чергувати, щоб не настало звикання шкіри.
Радимо також прочитати: Антицелюлітне обгортання в домашніх умовах: рецепти та відгуки
Протипоказання
Не рекомендується проводити антицелюлітний масаж при наявності:
- тромбофлебіту, варикозної хвороби;
- порушення цілісності шкірних покривів;
- переломів, вивихів, інших травм;
- алергічного дерматиту, екземи;
- підвищеного кров'яного тиску;
- гострих інфекційних захворювань і загострень хронічних;
- кровотечі;
- судом;
- всього періоду вагітності, лактації;
- серцевої недостатності;
- злоякісних і доброякісних новоутворень;
- високої проникності капілярів;
- цукрового діабету;
- загальної слабкості, виснаження.
Перед початком курсу банкового масажу проконсультуйтеся з лікарем, виключіть протипоказання. Якщо вирішили робити масаж самі, обов'язково ознайомтеся з підготовчими заходами і технікою виконання.
Додаткові рекомендації
Для досягнення результату по зниженню ваги, позбавлення від целюліту одного банкового масажу недостатньо. Ефекту домагаються при комплексному підході до проблеми.
- Перегляньте свій раціон. Виключіть жирну, смажену, гостру їжу. Появі «апельсинової кірки» сприяють борошняні вироби, торти, цукерки та інші солодощі. Набору зайвої ваги допомагають солодкі газовані напої і фастфуд. Вживайте більше овочів, фруктів, кисломолочних продуктів. Вживайте не менше двох літрів чистої води.
- Позбавтеся від шкідливих звичок. Залежність від нікотину і алкоголю тримає організм в стані постійної інтоксикації, що негативно впливає на ліпідний обмін, передчасно старить шкірні покриви.
- Займайтеся спортом. При фізичних навантаженнях активізується метаболізм, поліпшується кровообіг. Клітини шкіри забезпечуються киснем, поживними речовинами в більшому обсязі, виводяться шлаки.
Здоровий спосіб життя плюс антицелюлітний масаж призводять до відмінного результату - вага поступово нормалізується, поліпшується структура і рельєф шкіри.




