Коли після пологів можна займатися сексом
31.03.2020 373 0

Коли після пологів можна займатися сексом

Сімейні стосунки
В закладки

Коли після пологів можна займатися сексом

Добридень! Зі статті ви дізнаєтеся, які проблеми зазвичай супроводжують секс після пологів, в чому небезпека інтимної близькості раніше рекомендованого терміну, а також в чому її користь в післяпологовий період, як почати займатися сексом і як тренувати інтимні м'язи.

Через якийсь час можна займатися сексом після пологів

Сексуальна сторона життя відходить на задній план вже на останньому місяці вагітності. Поява маляти продовжує термін утримання мінімум на місяць після пологів внаслідок того, що:

  • На місці прикріплення плаценти в матковій стінці залишається ранева поверхня.
  • У жінки спостерігаються кров'янисті виділення (лохії), що закінчуються через місяць або півтора.
  • В цей час великий ризик потрапляння інфекції в матку через що не встигла закритися шийку.
  • При пологах трапляються механічні пошкодження родових шляхів. На мимовільні розриви або розрізи, зроблені акушером-гінекологом, накладаються шви.

Для скорочення матки до нормальних розмірів, загоєння рубців, мікротріщин стінок піхви, закриття шийки потрібно 4-6 тижнів.

Незалежно від того, були при пологах розриви чи ні, розтягуються стінки піхви, втрачають тонус м'язи, що вимагають для відновлення значно більшого часу - до півроку.

Якщо жінка під час вагітності займалася тренуванням інтимних м'язів, то у неї процес реабілітації пройде швидше, місяці за три.

При кесаревому розтині вагінальні стінки залишаються без змін, але потрібен час на відновлення матки і очеревини, подвергнувшимся розсічення в ході операції.

Коли можна займатися сексом після пологів, кожна жінка вирішує сама, так як відновлювальний період залежить від індивідуальних особливостей будови м'язової тканини, складності пологів. При оперативних втручаннях період загоєння триває 1,5-3 місяці.

Якщо вирішите, що готові до статевих контактів, сходіть на консультацію до гінеколога. Після огляду, отримання результатів мазка лікар дасть поради щодо відновлення сексуальних відносин.

Іноді жінка з власної ініціативи або під тиском партнера, без відвідування лікаря, висловлює готовність до злягання. Це не просто небажано, а небезпечно.

Секс раніше терміну, коли статеві органи до кінця не відновилися, призводить до запальних процесів або матковій кровотечі. Справа закінчується тривалим лікуванням і не завжди вдається зберегти здоров'я репродуктивних органів для нового зачаття.

Основні проблеми, які супроводжують секс після пологів

Відновити регулярну повноцінну інтимне життя не завжди вдається так швидко, як хотілося б партнеру. Перебудова гормональної системи, спрямована на прив'язку матері до дитини, отримання нового статусу, тривога за малюка відсуває секс на задній план. Жінка має потребу у відпочинку, відновленні після перенесеного стресу.

Проблеми фізіологічного характеру

Після пологів відбуваються зміни в жіночому організмі, які не мають до статевого життя.

  • Жіноче лібідо знижується на тлі синтезу окситоцину, або «гормону ніжності і ласки», який сприяє лактації, викликає у мами почуття глибокої прихильності до малюка.
  • Рівень естрогенів, навпаки, знижується, породжуючи недостатню зволоженість піхви під час інтимної близькості. Жінки уникають статевих контактів, щоб партнер не зробив боляче, тому що не до кінця зажили рубці від розривів, розрізів.
  • Виділення і хворобливість живота через 2-3 місяців після появи на світ дитини говорять про занесеної інфекції через родові шляхи, що протікає запальний процес.
  • Інший фізіологічної проблемою, через яку жінка відсуває перший секс після пологів, є розширення піхви, зниження еластичності м'язової тканини його стінок. Під час статевого акту жінка відчуває дискомфорт, їй важко досягти оргазму через зниження чутливості м'яких тканин.
  • Відповідальність за дитину, цілодобові годування призводять до фізичної втоми, неприйняття сексу. Найбільше в цей період хочеться виспатися.

Зміни психіки

Фізіологічні проблеми впливають на зміни психіки і свідомість жінки, особливо народила вперше.

Головною цінністю для мами стає дитина і все, що з ним пов'язано. Про це подбала природа, зробивши в організмі «гормональний бум». Жінка відстежує найменші нездужання, готова відгукнутися на перший поклик малюка.

Змінюється емоційний фон, при якому страх за дитину витісняє інші емоції.

На зниження сексуального потягу впливає:

1. Зміна самосвідомості.

Можуть відбутися такі зміни в психіці:

  • Якщо раніше матуся працювала, брала участь в житті колективу, спілкувалася з великим колом людей, то після пологів її світогляд звузилося, зосередилося на годуванні, догляді за немовлям. Секс з чоловіком викликає почуття провини перед малюком.
  • Не кожна жінка готова відразу і беззастережно прийняти себе в ролі матері. Їй шкода пішла безтурботного життя, коли могла собі дозволити розваги, був відсутній тягар відповідальності за новонародженого.
  • Долають занепокоєння, тривога за правильність дій, за майбутнє. Знижується самооцінка, якщо не змогла самостійно народити, їй зробили кесарів розтин.
  • Втративши звичний спосіб життя, мама покладає великі надії на чоловіка. Якщо він не в змозі задовольнити її потребу в спілкуванні, не допомагає у вирішенні побутових проблем, то виникає дратівливість і відчуження.

2. Післяпологова депресія.

Якщо члени сім'ї не зрозуміють переживань жінки і не підтримають її, то може початися депресія або розвинутися післяпологовий психоз. Такі нестійкі психічні стани, скоріше, є винятком, але вони трапляються. В цьому випадку не відкладайте візит до фахівця, хвороба може затягтися.

3. Невпевненість у своїй привабливості і страх нового зачаття.

Що стосується інтимної близькості, то тут включаються додаткові переживання за змінилася зовнішність, погладшав талію, зайву вагу. У жінки падає самооцінка, здається, що чоловік не знаходить її привабливою.

Небажання повторення болі при пологах, призводить до уникнення сексуальних контактів, що попереджає повторне зачаття.

Згодом фізіологічні зміни приходять в норму, зменшується підвищена тривожність за малюка. Наскільки частим і повноцінним буде секс, залежить не тільки від жінки, але і від поведінки чоловіка.

Чоловічі проблеми

Цікаво, що деякі чоловіки теж не прагнуть відновити секс. Вони бояться заподіяти больові відчуття, часто ображаються на брак уваги, відчувають себе покинутими, нікому не потрібними. Думають, що почуття дружини зникли безповоротно, колишні відносини ніколи не повернуться. Прокидається ревнощі до малюка.

Як почати займатися сексом після пологів: поради

Особливо страшно зайнятися сексом перший раз після пологів. Якщо лікар не виявив явних протипоказань до відновлення сексу, то неприємні нюанси фізіологічного та психологічного характеру можна вирішити.

Поради щодо подолання труднощів:

1. Недостатня зволоженість піхви.

Створіть сприятливі умови, щоб ніщо не відволікало, жінка змогла повністю розслабитися. Для цього дочекайтеся поки дитина засне або надішліть на прогулянку з ним старших дітей або родичів. Принесуть результати більш тривалі ласки ерогенних зон.

Якщо вжитих заходів недостатньо, використовуйте лубриканти. Вибирайте зволожуючий засіб без барвників, гормонів, з натуральним складом на водній основі. Інакше великий ризик придбання БВ.

2. Больовий синдром.

Навіть через 8 тижнів залишаються больові відчуття під час сексу при наявності швів від розрізів, розривів. Справа в тому, що сам шов і прилеглі тканини втрачають еластичність. При невідповідних позах відбувається їх натяг, внаслідок чого жінка відчуває дискомфорт.

  • Виберіть прийнятну позу, обмежте глибину проникнення.
  • Партнеру слід попередніми ласками добитися повного розслаблення вагінальних м'язів, бути ніжним, чуйним і уважним.
  • Якщо не допомагає, з'ясуйте причину нездужання у лікаря. При необхідності відкладіть початок статевого життя до повного відновлення. Причина може бути в почався запаленні, що вимагає лікування.

3. Розтягнутість м'язів, складки на стінках піхви.

Відновити еластичність і скоротливу здатність м'язової тканини допомагають спеціальні фізичні вправи. На початковому етапі рекомендується імітація вузькості входу в піхву за допомогою кільця, створеного великим і вказівним пальцями, що охоплює корінь статевого члена.

При наявності складок виключають зворотно-поступальні рухи статевого члена, що відхиляються від поздовжньої осі. Не лякайтеся і не соромтеся видаються характерних звуків, з відновленням м'язової активності вони зникнуть.

4. Ризик інфікування.

Приділяйте більше уваги особистій гігієні статевих органів. Мийте руки, стежте за чистотою нігтів. Виключіть коїтус при зовнішніх ознаках герпесу. Використовуйте презервативи. Ведіть сексуальне життя з одним статевим партнером.

5. Брак сил і часу.

Постійна втома у вільний час викликає бажання поспати, а не віддавати подружній обов'язок. Вихід тут один. Делегуйте частина обов'язків іншим членам сім'ї.

6. Зміна зовнішнього вигляду.

Після пологів з'являються розтяжки, збільшується і стає хворобливою груди. Зникає дівоче стрункість. Незважаючи на зайнятість, знаходите час для догляду за собою. Виконуйте комплекс вправ для підтягування живота, ходите в охайною симпатичною одязі.

Робіть манікюр, доглядайте за волоссям. Найпростіше розповідати, яка ви нещасна, бідкатися з приводу втрати колишньої привабливості і охолодження з боку чоловіка. Все у ваших руках. Позитивні зміни в зовнішності не залишаться непоміченими. Підніметься самооцінка, а разом з нею прокинеться лібідо.

7. Напруженість у відносинах з чоловіком.

Зламайте стіну нерозуміння і відчуженість:

  • Розповідайте чоловікові про те, що відбувається протягом дня. Діліться переживаннями і тривогами.
  • Залучіть його в догляд за дитиною, нехай відчує свою потрібність.
  • Цікавтеся справами партнера, підтримуйте в задумах, починаннях. Розмовляйте не тільки про малюка, але і на його цікавлять теми.
  • Найчастіше залишайтеся наодинці. У вихідні, залишивши малюка на бабусю, сходіть розважтеся. Це зніме напруженість у відносинах, зробить секс більш гармонійним.

8. Нестійкі психоемоційні стану.

Коли жінка заганяє себе в глухий кут, не отримує підтримки від близьких, виникає депресія або психози.

Розпізнати зміни психіки і вилікувати ці захворювання може тільки лікар, до якого звертаються за допомогою. Чоловік і інші члени сім'ї повинні набратися терпіння, бути доброзичливими, тактовними.

9. Страх нової вагітності.

Існує велика різноманітність методів контрацепції. Відвідайте гінеколога, який порадить відповідний саме вам спосіб.

  • постановка внутрішньоматкової спіралі можлива починаючи з сьомого тижня після пологів. У цього способу є протипоказання - міома, рясні місячні. Більше підходить жінкам після кесаревого розтину.
  • Якщо вирішили використовувати бар'єрний спосіб запобігання, то презервативи необхідні при кожному сполученні, незалежно від того, небезпечний у жінки період для зачаття чи ні.
  • Гормональні пігулки або ін'єкції допустимі тільки з вмістом гестагенів, що не шкодять лактації.
  • Деякі пари використовують перерваний статевий акт, при якому насіннєва рідина не потрапляє в піхву. Цей метод малоефективний і не дає 100-процентної гарантії.

До півроку природний захист від зачаття відбувається при регулярному грудному вигодовуванні.

Види сексу, рекомендовані пози

Жінок і чоловіків цікавить, який секс після пологів безпечніше.

оральний секс дозволений з перших днів після виписки з пологового будинку. Мастурбація клітора, кунілінгус не тільки піднімають лібідо. Жіночий оргазм сприяє якнайшвидшому скорочення маткових стінок, припинення маткових виділень.

заборона на вагінальний і анальний секс після пологів до повного відновлення статевих органів пов'язаний зі значним тиском на матку, високим ризиком занесення інфекції в піхву.

Так як больовий синдром продовжує супроводжувати статевий акт після належних для відновлення 4-6 тижнів, вибирайте пози щадні, а ритм неекспресивний.

Підійдуть пози:

  1. «Місіонерська», де жінка здатна обмежити глибину проникнення підняттям зігнутих в колінах ніг.
  2. Коли обидва партнери лежать на боці. У цьому випадку чоловік ззаду або лицем до лиця.
  3. допускається поза «наїзниці», де жінка бере контроль над статевим актом на себе. Але при цьому положенні від неї потрібні значні фізичні зусилля.

Виключіть з практики колінно-ліктьову позу, де передбачається глибоке проникнення статевого члена чоловіка, що знаходиться позаду.

Після кесаревого розтину виключіть тиск на живіт. Використовуючи «місіонерську» позу, чоловік повинен спиратися на руки.

У чому користь заняття сексом після пологів

Незважаючи на всі труднощі користь сексу після пологів незаперечна. До плюсів відновлення інтимного життя відносяться:

  • посилення прихильності, зміцнення духовного зв'язку з партнером;
  • підвищення імунного захисту жінки, зниження ризику простудних захворювань;
  • приведення ваги в норму, відновлення форм;
  • тренування вагінальних м'язів, відновлення їх тонусу;
  • прискорення обмінних реакцій;
  • омолодження організму;
  • нормалізація сну;
  • боротьба з прищами і висипом вугрів;
  • зменшення головного, м'язової і менструальної болю;
  • зміцнення м'язового каркаса і опорно-рухового апарату;
  • зняття стресу, розслаблення;
  • стабілізація психоемоційного стану;
  • поліпшення роботи органів дихання, серця, судин.

Збільшення рівня естрогену після сексу сприяє відновленню клітин, вироблення колагену і еластину, що робить шкіру більш пружною, розгладжуються зморшки.

Коли жінка бажана, вона не сумнівається більше в своїй привабливості, піднімається самооцінка, йдуть страхи, неприйняття себе. Секс після перших пологів стає яскравішим, а деякі представниці слабкої статі відчувають в цей час перший оргазм.

Життя розквітає новими барвами, йде монотонність і одноманітність. Жінка розуміє, що вона не тільки мама, але і улюблена дружина. 

Тренування інтимних м'язів після пологів: рекомендації і вправи

У зв'язку з втратою тонусу м'язів малого тазу знижується чутливість, виникають труднощі з досягненням сексуального задоволення.

Чому так відбувається? Поздовжньо-поперечні м'язи скорочуються тільки при заняттях спортом, виконання фізичних вправ. Малорухливий спосіб життя при вагітності, розтягнення і травми м'яких тканин при пологах, призводять до вагінальної релаксації, синдрому широкого піхви.

Під час коїтусу чоловік не відчуває тісного контакту статевого члена зі стінками піхви. А у жінки знижується збудження через сухість і атрофованих ділянок слизової.

В цьому випадку допоможе тренування інтимних м'язів, яка можлива не раніше, ніж через місяць після пологів. Процес полягає в почерговому напрузі, розслабленні м'язів промежини і ануса. За один раз роблять не менше 30 скорочень. Вправа проводять щогодини в різних темпах.

Щоб освоїти правильну техніку на початковому етапі користуються апаратним комплексом під контролем фізіотерапевта:

I етап. У піхві вводиться електрод, який при стисканні і разжимании м'язів посилає сигнал на монітор комп'ютера. Спеціаліст відстежує імпульси і коригує руху.

II етап. Коли методика освоєна, вправи виконують самостійно в домашніх умовах.

Підвищити чутливість статевих органів допомагають сучасні технології, вносять косметичні і функціональні зміни. До них відносяться:

  • вагінопластіка;
  • мезотерапія;
  • лазерне омолодження інтимної зони;
  • плазмоліфтінг.

Обопільне бажання відновити повноцінну інтимне життя при зусиллях з обох сторін - посильне завдання. Це відбувається через відновлення фізичного та психічного здоров'я породіллі, чуйне і трепетне ставлення до жінки партнера.

Комментарии (0)
Додати коментар
Чи можна займатися сексом на ранніх термінах вагітності - запобіжні заходи
Добридень! У статті ми розглянемо питання, яке хвилює безліч пар, які очікують появи на світ малюка: дозволений секс на ранніх термінах вагітності. Адже незнання
Секс після перерви: чи небезпечні тривалі перерви, як відновити секс після перерви
Добридень! З цієї статті ви дізнаєтеся, чим небезпечне тривала відсутність інтимної близькості для чоловіків і жінок, як відновити секс після перерви.
Що робити, якщо немає сексу з чоловіком: причини проблеми
Добридень! У цій статті ми поговоримо про те, що зі збільшенням стажу сімейного життя починає хвилювати досить великий відсоток жінок: чому немає сексу з чоловіком.
Скільки разів на нормі займатися сексом
Добридень! Є люди, які турбуються: «А чи не рідко я займаюся сексом? А чи не вплине це на моє здоров'я? » і т. д. Поговоримо в статті про те, чи існує
Методи контрацепції: ефективність, переваги і недоліки
Добридень! У цій статті ми розповімо про те, які існують методи контрацепції, про їх переваги і недоліки, які з них є найбільш ефективними, які методи можна
Ознаки пологів, що наближаються: основні симптоми
Очікування малюка - чудова пора! З настанням останнього триместру вагітності, майбутні мами настільки бояться пропустити початок родової діяльності, що прислухаються до