Килимові покриття: як вибрати краще
Тепле і м'яке килимове покриття для підлоги сприяють створенню в будинку затишку. Воно дарує ногам відчуття тепла і комфорту, приємно пружинить і особливо цінно в холодну пору року, коли постійне негода або морози підсилюють прагнення до теплого домашнього вогнища.
Як правильно вибрати підлогове покриття для кожного приміщення в будинку, щоб воно служило довго, було максимально безпечним і функціональним, важливо знати кожному дбайливому домохазяїну. Адже це і економія на подальшому ремонті, і безпеку домочадців, і затишок.
Плюси і особливості вибору покриттів
Крім естетичної функції і підвищення особистого комфорту людини, хороші килимові покриття володіють ще цілим рядом позитивних якостей.
- Вони забезпечують не тільки теплоізоляцію, але і підвищують акустичний комфорт, зменшуючи гучність гучних різких звуків і шум від сусідів.
2. Вони безпечні. На них неможливо посковзнутися, а при падінні залишаться цілими і скляний посуд, і дитина.
3. Самостійна укладання килимового покриття не вимагає професійних умінь, і впоратися з нею може кожен.
4. При належному догляді підлогові килимові покриття служать довго, не втрачають первинної барвистості і не стираються до неестетичних «лисин».
Вирішуючи, який килим вибрати, орієнтуються, в першу чергу, на його візуальну привабливість. Однак потрібно враховувати умови, в яких буде експлуатуватися покриття, знати властивості матеріалів, застосованих при виготовленні.
Виробництво килимових покриттів засноване на застосуванні натуральних, змішаних або синтетичних волокон. Синтетичне покриття відрізняється високою зносостійкість. Воно легко переносить великі навантаження, не мнеться, перешкоджає розвитку біоорганізмів і не схильне до гниття. Візуально відрізнити натуральне покриття від синтетичних виробів практично неможливо, але останні коштують набагато дешевше і набагато практичніше в побуті.
Види килимових покриттів для підлоги
Матеріалами для виготовлення синтетичних підлогових покриттів служать штучні волокна нейлону, поліакрилу або поліестеру. Самі м'які і пухнасті килимові покриття для підлоги виходять з поліакрилу. Для них характерний довгий ворс, що забезпечує зовнішню естетичність і дарує приємні тактильні відчуття. Але саме через довгого ворсу вироби відрізняються низькою зносостійкістю і не придатні для приміщень з високим ступенем експлуатаційного навантаження.
Натуральні підлогові килимові покриття, безперечно, відрізняються кращими тепловими якостями і відмінною гігроскопічністю, ніж інші вироби. Використовувані в їх виготовленні джут, шерсть, шовк, кокос і інші типи волокон абсолютно екологічні, забезпечують не тільки високий комфорт при ходьбі босоніж, але і затримують велику частину домашнього пилу. Однак ціна килимового покриття з натуральних волокон вище, ніж вартість синтетичного аналога, а зносостійкість - нижче.
Вироби, що являють собою «золоту середину» за ціною, якістю, функціональністю і естетичності, - підлогові покриття з змішаних волокон. Найчастіше комбінується шерсть і поліамід. Такі вироби міцні, прекрасні по теплоізоляційним властивостям, довговічні і практичні. Нерідко вони коштують дорожче, ніж чисто вовняні покриття.
Поряд з традиційним тканим способом виробництва килимів широко застосовуються і неткані методи. Сучасні технології дають можливість знизити собівартість виробів, підвищити їх експлуатаційні характеристики і розширити асортимент. На основі нетканих способів виробляються флокированниє, клеєні, голкопробивні і тафтингові покриття. Їх виготовлення маловитратно, вимагає менше часу, а асортимент відрізняється багатою палітрою і різноманітністю дизайнерських рішень.
«Килими» для підлоги: який куди покласти
Підлога - важливий елемент інтер'єру, який визначає його естетику, що підкреслює загальне стильове напрям в оформленні. Незамінні для підлоги килимові покриття поряд з освітленням в дитячій кімнаті. Адже немає такого малюка, який не грав би з задоволенням на підлозі годинами. Тому для дитячої підійдуть екологічні натуральні вироби, якщо тільки дитина не є аллергиком. В цьому випадку в дитячій найкраще застелити підлогу ковроліном.
Поліакрилових покриття ідеально підійде для настилу в спальні, де мінімальне навантаження на підлоги і підвищені вимоги до комфорту. Для дитячої такі килимові покриття з характерним довгим ворсом не підійдуть саме через розмір ворсу. У ньому будуть застрявати і губитися дрібні деталі від конструкторів та іграшок, що ускладнить регулярне прибирання. А пилососити і прибирати в дитячій, як відомо, потрібно регулярно до того часу, поки дитина не стане робити це самостійно.
Поліпропіленові покриття відмінно зберігають свіжість виду протягом довгого часу, але відрізняються високою жорсткістю і ламкістю. Таким килимах не страшні ніякі побутові забруднення і інтенсивна експлуатація, тому вони - знахідка для прихожих, коридорів і сходів в просторих приватних будинках. Найміцніші і практичні підлогові килимові покриття створюються з нейлонових волокон. Якщо давати таким виробам візуальну оцінку, то вони максимально наближені до натуральних аналогам.
Правила покупки
Як вибрати підлогове покриття, в якому естетична складова була б гармонійно скомбінована з функціональністю і практичністю, якщо і синтетичні вироби і натуральні підлогові покриття рясніють своєю різноманітністю ?! Яким матеріалами віддати перевагу: високотехнологічної синтетиці чи натуральному сировини?!
Перш ніж купити килимове покриття для підлоги для квартири, звернути увагу варто не тільки на його технічні характеристики, вид ворсу і естетичну привабливість. Необхідно враховувати функціональне призначення приміщення, де буде лежати килим, і передбачувану інтенсивність навантаження. При покупці варто враховувати також практичність вироби, його вимогливість в догляді і реально оцінювати свої можливості з прибирання та чищення.
Про якість виробу багато що може сказати і ціна килимового покриття. Найдорожчими варіантами для сімейного гаманця стануть натуральні вироби, самими бюджетними - неткані покриття.
Дешеві килимові вироби найчастіше мають сумнівних виробників і відрізняються не менш сумнівною якістю. Вони не розраховані на високу експлуатаційну навантаження, можуть деформуватися і поблекнуть. Для їх виготовлення застосовуються не завжди екологічні і безпечні матеріали. Це означає, що такий килим не тільки довго не прослужить, але і буде виділяти шкідливі речовини, що негативно впливають на здоров'я.