Андрофобія - боязнь відносин з протилежною статтю
15.08.2019 665 0

Андрофобія - боязнь відносин з протилежною статтю

Здоров'я
В закладки

Андрофобія - це страх перед представниками сильної статі. Фобія часто виникає через психологічну травму або внаслідок соціального тривожного розладу. Дівчатам, які страждають від подібної фобії, властива боязнь відносин з протилежною статтю. Вони стають заручниками психологічних проблем, припиняючи будь-які спроби чоловіків познайомитися або зблизитися.

Андрофобія - боязнь відносин з протилежною статтю

Визначення та види Андрофобія

Андрофобія - це таке внутрішній стан, яке створює індивіду перешкоди на шляху до досягнень в будь-якій сфері життя, що негативно позначається на саморозвиток, реалізації особистих і кар'єрних проектів. Утруднення комунікації з оточуючими на роботі, на вулиці, в громадських місцях суперечить самому поняттю успіху.

Відточені навички комунікативного спілкування допомагають налагодити стосунки в родині, отримати престижну посаду, управляти персоналом, заробляти більше, залучаючи і викликаючи довіру у нових клієнтів. Боязнь чоловіків - стримуючий фактор, який не дає рухатися вперед до досягнення намічених цілей.

Вперше використовували термін і описали психологічний розлад американські психологи М. Кіндер та К. Кауаї. Завдяки їхнім дослідженням і наукових робіт Андрофобія входить в міжнародний перелік захворювань МКБ-10 (підрозділ F40.1), що підтверджує серйозність проблеми з точки зору психіатричних дисциплін. На відміну від жіночих страхів, чоловічі фобії зазвичай з'являються через надмірне захоплення жінкою.

Представникам сильної статі властиво випробовувати душевне сум'яття і розгубленість, якщо вони сильно закохані. Коли людина боїться дівчат, він демонструє такі симптоми, як фізична і емоційна скутість, нервове напруження, нерідко легка агресія.

Як правило, подібні поведінкові відхилення носять тимчасовий характер, не потребують лікування, проходять самі собою після охолодження запалу закоханого, зниження інтересу до об'єкта любові або факту фізичної близькості.

Вплив фобії на організм і життя

Існує широке коло соціальних ситуацій, які можуть спровокувати напад паніки. При тривалому перебігу патології розвиваються коморбідні стану, такі як депресія, розлад психо-емоційного фону і збої в роботі вегетативної нервової системи, які проявляються підвищеним потовиділенням, тремором кінцівок, гіперемією шкірних покривів, тахікардією та іншими порушеннями серцевого ритму, нудотою. Інші наслідки:

  1. Неможливість створити повноцінну пару або сім'ю. Боязнь відносин перешкоджає досягненню щастя і гармонії в особистому житті.
  2. Обмеження в інтимному житті. Якщо розлад супроводжується страхом дотиків, жінка може взагалі відмовитися від інтимної близькості з чоловіками або розглядати секс, як обов'язок, повинність з відповідними наслідками - відсутністю морального і фізичного задоволення.
  3. Відсутність кар'єрного росту. Службові обов'язки практично завжди передбачають необхідність контактів з іншими людьми - працівниками, колегами, клієнтами, начальником. Якщо неможливо знайти спільну мову з оточуючими, перешкоди і труднощі в роботі виникають на кожному кроці.
  4. Звуження кола особистих інтересів. Відчуваючи нездоланний і сильний страх перед чоловіками, жінка інтуїтивно уникає громадських місць, де може статися зустріч з ними. В результаті вона позбавляє себе можливості бувати в культурно-розважальних і спортивних установах або значно скорочує періодичність і тривалість перебування там.

Андрофобія - боязнь відносин з протилежною статтю

Фобія, для якої характерна боязнь хлопців, змушує дівчину регулярно перебувати в стресовому стані, що негативно відбивається на загальному самопочутті і здоров'я. У тому випадку, коли ситуація погіршується, висока ймовірність розвитку ускладнень у вигляді нових страхів і розладів. Згодом нашаровуючись один на одного, вони перетворюють колись життєрадісного індивіда в замкнутого, похмурого поодинці, чиє життя практично позбавлена ​​радощів і приємних моментів.

Ознаки розлади

Ступінь проявів залежить від тяжкості розладу. Ірраціональна, нелогічна боязнь чоловіків називається Андрофобія і часто проявляється, як небажання жінки підтримувати тривалі відносини з партнером. Вона вважає за краще поверхневе спілкування без глибокої емоційної прихильності і обговорення спільного майбутнього.

Зазвичай подібні принципи взаємин з партнером припускають відсутність перспективи розвитку та спільного побуту, рідкісні зустрічі, позбавлені яскравих, експресивних деталей, виразною емоційного забарвлення. Подібний формат відносин свідчить про легкий ступінь боязні чоловіків, яка поки не перетворилася на справжню фобію.

Варто задуматися, якщо при наближенні представників сильної статі виникає виражена невротична тривога і психосоматична симптоматика. Стійка впевненість в тому, що чоловік є загрозою для життя - привід звернутися по допомогу до психотерапевта.

Причини виникнення страху

Часто причиною розвитку фобії є негативний минулий досвід спілкування з чоловіками. Якщо взаємини супроводжувалися моральними і фізичними стражданнями, вони залишають відбиток на психічний стан жінки протягом усього подальшого життя.

Представниці слабкої статі, яким довелося зіткнутися з жорстоким поводженням, брехнею, підступом обранця, в кожному новому знайомому бачать потенційну загрозу і небезпеку. Вони вважають, що за приємною зовнішністю і ввічливими манерами ховається справжнє обличчя чоловіка, який тільки чекає випадку довести нещирість намірів.

Нерідко страх закладається в ранньому дитинстві, коли дитина стає жертвою рукоприкладства з боку батька або старших братів. На розвиток нездорового психічного стану можуть вплинути побудовані на агресії і насильства взаємини батьків, якщо сімейні сварки відбуваються на очах у дитини. Інші причини виникнення фобії:

  1. Негативний сексуальний досвід - згвалтування, жорстокість і грубість партнера.
  2. Дорослішання, становлення особистості в жіночому середовищі, коли негативне ставлення до представників сильної статі є основоположною концепцією мислення і поведінки.
  3. Зради чоловіка, невдалий шлюб.
  4. Побиття партнером, чоловіком.

Андрофобія - боязнь відносин з протилежною статтю

У будь-якому випадку обов'язково наявність об'єкта або ситуації в минулому, які викликали глибокі переживання. Асоціації з пережитої трагедією викликають страх перед чоловіками і супутні симптоми - паніку, переривчасте, часте дихання, прискорене серцебиття, посилене потовиділення, почервоніння шкіри обличчя та інші ознаки, пов'язані з реакцією організму на викид адреналіну.

Жінка може відчувати суперечливі почуття, інтуїтивно бажаючи зблизитися з новим знайомим чоловічої статі і відчуваючи панічний страх перед подібними перспективами. Провокуючими факторами, що сприяють розвитку психічного розладу, є социофобии і підвищена тривожність.

Як позбутися фобії

Щоб звільнитися від нав'язливої ​​фобії і перестати боятися чоловіків, потрібно усвідомити факт проблеми. Нерідко боязнь чоловіків не сприймається дівчиною і її родичами як фобія, а інтерпретується як прояв фемінізму. Вважається, що небажання налагоджувати відносини з представниками сильної статі, поступатися і потурати їм є вираженням світогляду і поглядів на життя.

Фемінізм - це політичний рух, який проповідує рівність між статями. Прихильники фемінізму не сприймають сексизму, виступають за повне зрівняння всіх прав (економічних, політичних, соціальних, особистих) людей обох статей. Відрізнити хвороба від обраної життєвої концепції допоможуть психосоматичні симптоми, які в другому випадку відсутні.

Професійна допомога психотерапевта зазвичай полягає в пошуку першопричин ситуації, що склалася. Нерідко для з'ясування обставин епізоду з минулого використовується гіпноз. Основні види терапії:

  • Прийом фармацевтичних препаратів (седативних, психотропних, антидепресантів).
  • Біхевіоріальние методи. Позбавлення від небажаних реакцій організму на конкретну ситуацію відбувається за рахунок штучного формування позитивних умовних рефлексів.
  • Когнітивно-поведінкова терапія. Індивідуальні або групові заняття.

Вид ліки і дозування підбирає лікар-психотерапевт індивідуально. Особливо ефективні заняття в групі пацієнтів з аналогічними психологічними порушеннями. Тісне спілкування з людьми, які не з чуток знайомі з характером відчуттів і переживань, допомагає руйнувати бар'єри, що утворилися в свідомості.

Андрофобія - боязнь відносин з протилежною статтю

Якщо боязнь протилежної статі проявляється незначно, не заважає людині спілкуватися з іншими людьми, будувати щасливі, гармонійні відносини з партнером, не варто надавати великого значення відхилень від психологічної норми.

Подібні стани формуються, як захисна реакція на зовнішню загрозу. Інстинкт самозбереження нерідко рятує життя і дає змогу уникнути серйозних неприємностей, пов'язаних з негативним впливом на психічне і фізичне здоров'я з боку нечесних, непорядних людей.

Боязнь представників чоловічої статі - стан, яке руйнує внутрішній світ, негативно впливає на якість життя, робить її неповноцінною, обмежуючи можливості: створити щасливу сім'ю, зробити успішну кар'єру, насолоджуватися кожним днем ​​без панічних атак, нервових потрясінь і переживань. Щоб поліпшити своє життя, потрібно поглянути в обличчя надуманим і реальним страхам, розірвати замкнуте коло, будувати гармонійні відносини з людьми незалежно від їх статі.

Комментарии (0)
Додати коментар
Дитяча тривожність і страхи: особливості, причини, подолання
Боязнь темряви або грози, страх залишитися одному або вступити в дружні стосунки з однолітками, фантазії на тему монстрів і чудовиськ, що живуть в шафі або під ліжком -
Як маніпулювати чоловіком: жіночі хитрощі
Як маніпулювати чоловіком: жіночі хитрощі
Як маніпулювати чоловіком: жіночі хитрощі
09.08.19 Психологія особистості
Жінки - істоти слабкі і ніжні. Сама природа наділила їх мудрістю і жіночої хитрістю. Бажаючи домогтися свого, вони прекрасно освоюють психологічну науку - маніпулювання
Як навчитися говорити «ні»
Як навчитися говорити «ні»
Як навчитися говорити «ні»
08.08.19 Психологія особистості
У житті людини бувають ситуації, коли він не здатний відмовити в допомозі другу, знайомому або родичу, навіть, якщо це суперечить його інтересам.
Дружба між чоловіком і жінкою: міф чи реальність
У кожної людини повинен бути близький друг - людина, з ким можна поділитися радощами і печалями, попросити підтримки або з моральним комфортом проводити час в його
Любовна залежність: симптоми і позбавлення
Любов - чарівне відчуття, яке неймовірно приємно, коли взаємно. Воно окрилює, змушує вдосконалюватися і прагнути до нових досягнень, штовхає на подвиги і є міцною
Чоловік і жінка: що таке пристрасть у відносинах
Пристрасть, що виникла між чоловіком і жінкою - це таке сильне почуття, яке здатне повністю поглинути людину, що нерідко позбавляє його здатності міркувати розсудливо і