Ковдри вовняні ткані: види вовни, гідності тканих ковдр
18.03.2020 407 0

Ковдри вовняні ткані: види вовни, гідності тканих ковдр

Ковдри
В закладки

Ковдри вовняні ткані: види вовни, гідності тканих ковдр

Шерсть - натуральний природний матеріал, з якого виготовляються самі затишні практичні і теплі вироби. Як приємно сидіти, загорнувшись в них, довгими зимовими вечорами перед телевізором або з улюбленою книгою і з чашкою чаю! Вночі ткані вовняні ковдри НЕ будуть обмежувати рухів, подарують вам тепло, комфорт і можливість бачити найприємніші сни, дозволять виспатися і відпочити.

Переваги тканих ковдр з вовни і їх особливості

У деяких людей при словах "вовняну ковдру" мимоволі виникають неприємні відчуття. Вони пов'язані зі спогадами про радянських жорстких і кусючих вовняних ковдрах. Сучасні ткані ковдри з вовни мають мало спільного з ними, не маючи більше цих недоліків, вони зберігають позитивні властивості вовни.

Перш за все, шерсть прекрасно утримує тепло, вона гріє так званим "сухим теплом". Одяг з неї широко використовується у космонавтів, полярників, та й в побуті всім відомо, як гріють ноги шкарпетки, пов'язані з собачого пуху.

Також дуже важливою є здатність вовни поглинати вологу і віддавати її назад, це властивість отримало назву гігроскопічність. У порівнянні з іншими видами тканин, шерсть має найвищу гигроскопичностью, ніякі сучасні синтетичні матеріали і не можуть навіть трохи наблизитися до неї.

Вовняні ковдри дуже корисні для здоров'я, вони виконують багато різних функцій:

  • нейтралізують шкідливий позитивний електричний заряд на тілі і віддають свій негативний заряд;
  • підвищують імунітет, лікують простудні захворювання, ларингіт, отит, гайморит;
  • заспокоюють нерви, дають відчуття затишку і спокою;
  • знімають біль при різних захворюваннях опорно-рухового апарату;
  • зменшують набряклість і оздоровлюють шкіру (допомагають від обмороження, сухості шкіри);
  • регулюють обмін речовин, покращують кровообіг;
  • лікують пітницю (дуже добре для маленьких дітей);
  • незамінні для прихильників здорового способу життя, спортсменам допомагають відновитися після тренування, лікує розтягування м'язів.

Ковдри вовняні ткані: види вовни, гідності тканих ковдр

Види вовни, використовувані при виготовленні

При виготовленні ковдр використовується вовна самих різних тварин. Розглянемо найпоширеніші з них:

  • овеча вовна. З восьми видів тварин, які протягом багатьох століть віддають людині свою шерсть, вівця посідає перше почесне місце. Ще в стародавній Греції знали про позитивні властивості овечої вовни, всі знають легенду про аргонавтів, що доставили в Елладу золоте руно. Ковдри з овечої вовни виготовляються двох видів: відкриті (шерсть зовні) і закриті ковдри. До переваг належать: лікувальні властивості, ефект антістатіка, низька теплопровідність, гігроскопічність, невисока ціна. З недоліків можна виділити те, що вона викликає алергію, велику вагу, недовговічність і складність у відході;
  • верблюжа шерсть є унікальним традиційним екологічно чистим матеріалом для виготовлення ковдр. Його якості перевірені найжорсткішими перепадами температур, а унікальність в тому, що волосок верблюда всередині порожній, що надає виробам з нього неймовірну легкість. У порівнянні з першими, продукція з верблюжої більш зносостійка, але її так само важко прати і вона набагато дорожче. Ковдри також бувають відкриті і закриті;
  • шерсть ягняти. Ковдри та пледи з неї є елітними, їх вартість досить висока, однак неперевершене якість і чудові характеристики повністю її виправдовують. Їх відрізняють ті ж переваги, що й у перших двох, але не мають тих же недоліків. Вони легкі, не викликають алергії, зносостійкість їх вище. Тільки з пранням справа йде так само, як і з попередніми ковдрами, рекомендована ручне прання на низьких температурах;
  • кашемір. Кашемір - це шерсть гірських кіз, дуже тонкий, теплий і ніжний матеріал. Ковдри з цієї вовни бувають тільки закриті - тканинні і стьобані. Вони за своїми властивостями схожі з ковдрами з вовни ягняти;
  • вовна лами. Першими вироби з вовни лами їх почали виготовляти стародавні індійці Перу. Вона поєднує в собі позитивні якості вовни верблюда і ягняти, овечу вовну вона перевершує по міцності, катишки на ній практично не утворюються. Вона є дуже м'якою і приємною на дотик. Але догляд за нею також складний, як і за іншими виробами з вовни;
  • шерсть мериноса дуже тонка. Елітні ковдру з мериносової пряжі, добре зігріває, воно більш еластичне, але при цьому воно відрізняється м'якістю, тонкістю, об'ємним не виглядає. Ця шерсть відштовхує запахи, не збирає бруд. На відміну від кашеміру і шерсті лами, шість мериносів більш практична, її легше прати і вона менш вимоглива в догляді. Так само вона більш сприйнятлива до барвників, що дає можливість отримати різні відтінки кольору;
  • змішані. Ковдри з змішаної вовни виготовляються для того, щоб недоліки одних видів вовни, перекривалися достоїнствами інших. Наприклад, в мериносову шерсть часто додають кашемір, щоб зробити вироби з нього більш пишними.

Для виготовлення тканих текстильних виробів також може застосовуватися шерсть яка і собаки.

Напівшерстяні ткані ковдри

Більш дешевий і доступний варіант для споживача. Як правило, відсоток вовни в таких виробах від 40 до 70%, решта припадає на синтетичний матеріал. Незважаючи на низьку ціну напівшерстяні ковдри добре справляються зі своїм призначенням, а за рахунок наявності в складі синтетики не розтягуються і не деформуються. Не викликають алергії.

Ковдри вовняні ткані: види вовни, гідності тканих ковдр

Розмірність

Стандартний розмір ковдри - 140 (145) х 205 см, таке ковдру називається полуторним. У продажу можна зустріти і розмірність 150х200.

Стандартний розмір двоспальних ковдр дорівнює 172х205 см. Також зустрічаються розміри 170 (175) х205, 170x210, 195x205 см.

Дитяче ковдру: 110х140 см або 140х140 см.

Кращі виробники, ціни

Найдешевші - напівшерстяні ковдри, їх ціна складає менше тисячі рублів (середня вартість 300-500 руб). Найдорожчі - з кашеміру в шовковому чохлі, вартість таких виробів може перевищувати сто тисяч рублів. Середня ціна тканого ковдри з овечої вовни становить близько чотирьох п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з мериносової пряжі - близько десяти. Щоб купити продукцію з вовни кіз (кашемір) і ягнят потрібно віддати близько двадцяти - тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Gobi (Гобі), Монголія

Речі ручної роботи з кашеміру, створені в цій компанії, вражають своєю красою і відрізняються унікальністю, стильним дизайном і довговічністю. Найвища якість ковдр радує комфортом і теплотою. Гарний вигляд виробу робить їх чудовим подарунком. Конкурентоспроможність продукції забезпечується інноваціями, але це не йде на шкоду властивою саме кашеміровим речам індивідуальності. Підприємство існує з 1981 року, засновано було за участю Японського уряду і в перший час цілком орієнтувалося на експорт вовни кіз і верблюдів. Зараз же - це впізнаваний і популярний бренд, відомий у всьому світі.

Incalpaca (Інкальпака), Перу

На сьогоднішній день є перш за все виробником пледів з рідкісних і дорогих видів вовни, як вовни лами альпака і мериноса. Почавши свою діяльність в 1996 році, компанія зараз дуже відома не тільки в Південній Америці, але і по всьому світу. Її філософія грунтується на тому, щоб гармонійним чином поєднувати природні матеріали, сучасні технології та творчі ідеї. Так само її відрізняє суворе дотримання принципів екологічно чистого виробництва: тяжіючи до природності, фірма не фарбує свої вироби, залишаючи їх природних тонів. Це високо цінують прихильники здорового способу життя та органічних продуктів безлічі країн.

Крім пледів, Incalpaca tpx виробляє і інші види текстилю: килими, трикотажні вироби, аксесуари, тканини, і верхній одяг.

Steinbeck, Німеччина

Виробництво на цій фабриці так само відрізняється будуємо дотриманням принципів захисту навколишнього середовища. Волокна для виготовлення продукції промивається за допомогою натурального мила. Під ретельним контролем знаходиться весь процес створення ковдри, і ні на одному з етапів не використовуються шкідливі речовини. Тому вироби повністю безпечні, але це не скасовує їх високої якості. Ідеально підібрані стильні колірні рішення, прекрасний стильний зовнішній вигляд, широкий асортимент виробів, зробили продукцію компанії конкурентоспроможною і популярною в багатьох країнах.

Фабрика Руно, Росія

У 1887 році в нашій країні була заснована фабрика з виробництва виробів з вовни, сьогодні вона є найбільшим виробником. Вироби російського виробництва з повним правом можуть конкурувати із зарубіжними аналогами. Асортимент продукції дуже широкий і постійно розвивається під впливом новітніх технологій.

Ковдри вовняні ткані: види вовни, гідності тканих ковдр

Вовняні ковдри протягом багатьох століть вважаються класичним і найпопулярнішим видом пастельних приладдя. Часто їх дарують на весілля, або коли в сім'ї народжується дитина, все знають що такий подарунок обов'язково сподобається і буде радувати довгі роки своєї міцністю, м'якістю і багатофункціональністю.

Унікальні властивості вовни, з якими досі не може зрівнятися жоден синтетичний матеріал, роблять ковдри дійсно особливими. Це ідеальний матеріал для виробництва тканих ковдр - корисний для здоров'я, екологічно чистий, він зберігає тепло, вбирає вологу. Тільки вироби з натуральної вовни можуть дати людині непередаване відчуття комфорту і затишку.

Комментарии (0)
Додати коментар
Ткане ковдру з верблюжої вовни
Затишна обстановка в будинку - це не тільки запорука «гарної погоди» в сім'ї. Щоб створити таку атмосферу, нам допомагають дрібниці. Однією з таких дрібниць
Кашемірове ковдру. Плюси і мінуси ковдри з кашеміру
Легкість, м'якість, комфорт і стиль - основні характеристики кашеміру. Матеріал популярний і затребуваний: з нього виготовляють вишуканий одяг, якісні текстильні вироби.
Яке ковдру найтепліше
Як часом хочеться прийшовши додому після довгого робочого дня налити собі чашечку гарячого шоколаду і забратися в ліжко, загорнувшись улюбленим ковдрою. Знайомі і бажані
Яке ковдру краще бамбукове або верблюже?
Тепле і затишне ковдру - запорука міцного і приємного сну. Яке ж вибрати - бамбукове або верблюже? Це питання, виникає у багатьох, хто збирається купити нове ковдру.
Яке ковдру краще верблюже або овече?
Достаток різних видів наповнювачів для ковдр часом змушує розгубитися. Прилавки заповнені виробами з кашеміру, синтетики, поролону, бамбука, натуральної вовни. І адже на
Плед з альпака: користь вовни альпаки, особливості
Хто ж не любить, сидячи прохолодним ввечері з книгою або за переглядом фільму, укутати в м'який і теплий плед. Але не кожен виріб подарує вам таке ніжний дотик і помірно