Розмір ковдри для новонародженого: на виписку, в ліжечко, в коляску
Перш ніж йти в магазин і купувати ковдру для новонародженого слід визначитися з тим, для яких саме цілей ви будете його використовувати. Чи плануєте ви після виписки користуватися колискою або відразу перекладете малюка в дитяче ліжечко? Новонародженого будуть виносити гуляти в колясці або слінгу? Після того, як ви склали приблизний список потреб можна переходити до вибору розміру ковдри.
Стандартні розміри ковдр для новонароджених
Розмірна сітка ковдр, що продаються в дитячих і текстильних магазинах, представлена в широкому асортименті. Важливіше вибрати з усього різноманіття саме той розмір, який відповідає саме вашим потребам. Для зручності ви можете орієнтуватися по таблиці:
призначення Розміри (см) На виписку 80х80, 90х90, 95х95 У колиску / люльку від 50х50 до 60х90 В ліжечко від 90х120 до 110х140 В коляску 70х80, 73х73, 75х75На виписку
Незалежно від того, в який час виписують маму з новонародженим з пологового будинку, ковдрочку малюкові обов'язково знадобиться. В холоду воно зігріває незвиклого до температурних перепадів немовляти, влітку захищає від вітру і пилу.
Найчастіше в магазинах можна зустріти ковдри-конверти на виписку з розміром 80х80 см. Це мінімальний розмір, який дозволяє без проблем сповити малюка, з ним легко буде впоратися мамі самій вдома. Іноді він позначається, як "Onesize". Так само у продажу бувають ковдри 90х90 і 95х95 см.Основною вимогою до ковдри на виписку є його квадратний розмір (для зручності сповивання) і відповідність матеріалів сезону року.
В колиску
Для правильного підбору параметрів ковдри в ліжечко новонародженому потрібно виходити з розміру спального місця. Врахуйте, що якщо ви збираєтеся користуватися колискою, ковдру, куплене під розміри ліжка, в неї не поміститься.
Для сну в колисці слід підготувати окреме покривало і довжина, ширина якого буде значно менше стандартного розміру ковдр для ліжечок.
Часто у продажу зустрічаються ковдри 50х50 або 55х55 см. Можна вибрати прямокутне ковдру 60х90 см, основним критерієм в даному випадку є габарити придбаної колиски.Так деякі колиски через низькі бортиків можна використовувати лише до 3 місяців, в інших же (з більш високими бортиками) піднімається на ніжки дитина буде в безпеці. Ковдри для вузької колиски вже не підійдуть для приховування немовляти в ліжечку, вони буде сповзати з перевертався і крутиться вночі дитини, але в майбутньому, якщо дозволяє наповнювач, таке ковдру можна використовувати для приховування ніжок малюка під час прогулянки.
Не потрібно брати покривало «на виріст», так як економія може доставити потім великі проблеми зі сном. І вже тим більше не можна залишати дитину вночі одного в ліжечку накритим великим, важким ковдрою, так як це не тільки турбує сон малюка, але і може стати загрозою для його життя.В ліжечко
У стандартну дитяче ліжечко слід купувати ковдри розміром починаючи від 90х120 см і доходять до 110х140 (дане значення є сучасним стандартом). Таке ковдру прослужить до трирічного віку, тобто до тих пір, поки дитяча ліжечко не стане дитині мала і не прийде час переселити його в більш простору.
Слід мати дві ковдри одне тонший - на літо, інше зимовий. На подвійному комплекті не варто економити, якщо під літнім пледом немовляті взимку буде холодно і це зрозуміло, то теплу ковдру в жарку погоду може призвести до пітнику, вплинути на якість сну і на здоров'я дитини.В першу чергу потрібно переконатися, що стикається зі шкірою сторона не доставляє неприємних відчуттів. Якщо тканина колеться, жорстка, то навіть підодіяльник може не допомогти.
Особливу увагу при виборі ковдри слід звернути на наповнення з матеріал. Не слід вважати, що всі натуральні наповнювачі абсолютно безпечні для дитини. Якщо є підозра, що дитина схильна до алергії, то слід відмовитися від пухових наповнювачів через імовірність скупчення в ньому пилу і пилових кліщів. Холлофайбер або штучний лебединий пух в даній ситуації будуть кращим варіантом.
У коляску
Для прогулянки в дитячій колясці краще за все звертати увагу на матеріал, а розмір вибирати відповідно до того, яким ви користуєтеся вдома. При цьому домашнє ковдру краще не виносити на вулицю, а використовувати окреме.
З новонародженим немовлям найкраще гуляти сповиті в конверт, що залишився після виписки, а зверху вкривати ковдрою.При бажанні ви можете придбати ковдрочку призначені виключно для прогулянок. Розміри ковдр в коляску, які пропонують сучасні виробники бувають наступними: 70х75, 70х80, 73х73, 75х75 см. Як правило, ці вироби трохи менше стандартного конверта-ковдри на виписку.
Ось ще кілька корисних порад:
- байкові ковдри підходять для міжсезоння, так як вони теплі і добре захищають від вітру при своїй невеликій товщині. Це робить ковдру зручним і компактним для того, щоб брати його з собою на прогулянку і вкривати заснув дитини;
- влітку досить тонкої бавовняної, сатиновою або флісовій пелюшки;
- взимку вибір матеріалу наповнювача залежить від того, наскільки теплий комбінезон у дитини і чи часто його виймають з коляски. Алергенний пух на морозі буде дезінфікувати, і, якщо розмір дозволяє компактно зберігати його в колясці, то поряд з синтепоновим ковдрою це буде відмінний варіант.
Підросла, якого часто виймають походити і садять назад в коляску, пухова товсту ковдру не підійде, краще вибрати тоненьке, щоб прикривати ніжки. Для такої прогулянки хорошим варіантом буде непромокальний верхній шар у ковдри.
Крім підбору самого ковдри правильного розміру потрібно так само правильно підібрати розмір підодіяльника. Бо якщо він буде занадто великим або занадто маленьким для купленого ковдри, то всі зручності зійдуть нанівець і його не можна буде використовувати. Ковдра буде збиратися всередині грудкою або, при занадто маленькому підодіяльнику, утворювати складки, що буде заважати повноцінному сну дитини.