Диван-книжка: види і особливості, розміри, відміну від еврокнижки
Дивани є в кожному будинку. Одні використовують їх в якості додаткових посадочних місць, коли збираються гості, інші набувають дивани, щоб було на чому відпочивати і спати. Тому, крім зовнішнього вигляду, необхідно заздалегідь визначитися з їх типом конструкції, розмірами, матеріалами виготовлення.
Серед величезного вибору диванів, найпопулярнішими і поширеними вважаються розкладні моделі - книжки. Вони відрізняються функціональністю, естетичністю, зручністю в експлуатації і високими технічними характеристиками.
Види і особливості диванів-книжок
Особливостями дивана-книжки є те, що при розкладанні його спинка відкидається назад, а сидіння, злегка висуваючи вперед, опускається назад на каркас, при цьому сам процес нагадує гортання сторінок книги. Завдяки цьому він і отримав свою назву. Щоб його розкласти, необхідно докласти мінімум зусиль і витратити кілька секунд вільного часу.
До основних переваг даних моделей варто додати:
- міцність і надійність. Ці меблі перевірена часом;
- тривалий термін служби механізму трансформації;
- практичність. Моделі оббиваються різними текстиль: шкірою, жаккардом, шенілла;
- ергономічність. У складеному вигляді вони займають трохи вільного місця;
- широкий модельний ряд;
- доступну вартість.
Що стосується різновидів, то дивани книжка оснащуються: підлокітниками, білизняними ящиками, різними типами матраців і наповнювачів.
З підлокітниками або без
Вироби з підлокітниками відносяться до класичного варіанту, без них - до сучасного. Вироби без підлокітників (без боковин) виглядають більш компактно і підходять для невеликих за розмірами приміщень. До їх переваг відносяться:
- ергономічність і компактність меблевого предмета;
- стильний і оригінальний зовнішній вигляд;
- можливість встановити з боків дивана м'які пуфики або журнальний столик;
- більш низька собівартість вироби.
Але, якщо в сім'ї є маленькі дітки, краще вибирати меблі з м'якими підлокітниками, так як вона є більш безпечною.
Підлокітники, в свою чергу, бувають дерев'яними або м'якими. Дерев'яні поручні мають:
- зносостійкість і довговічність;
- натуральністю і екологічністю;
- наявністю додаткового місця для ноутбука, планшета або будь-яких інших предметів;
- зручністю у використанні.
М'які підлокітники більш примхливі у догляді. Зате вони приємні на дотик, на них можна обпертися за переглядом фільму або дружньої бесіди.
З ящиком для білизни (системою зберігання) і без ящика
Більшість моделей диванів-книжок оснащуються додатковими білизняними ящиками. Вони значно підвищують процес експлуатації, так як в них є місце для подушок, ковдр, комплектів спального білизни і інших речей.
Деякі моделі оснащуються одним містким ящиком, інші - декількома. Також ящики для білизни, в залежності від обраної моделі меблів, відрізняються за габаритами і глибині.
Білизняні ящики в диванах-книжках можуть бути доступні тільки в розібраному стані меблевого предмета. Хоча є моделі, у яких завжди відкритий до них доступ.
З незалежним пружинним блоком, з пружинним блоком Бонель, безпружинний
Всі дивани книжка доповнюються різними типами наповнювача. Вони можуть бути як на пружинному блоці, тобто з пружинним механізмом, так і з безпружинні:
- блоки Боннель є класичними і в них використовуються залежні пружини великих діаметрів. Такі вироби відрізняються середнім ступенем жорсткості і невисоким ортопедичним ефектом;
- матраци з незалежними пружинами сприяють повному розслабленню м'язів і хребта. Ці вироби практичні, зручні і довговічні;
- безпружинні матраци. Бувають з ППУ (пінополіуретаном), або наповнюються латексом, кокосовим волокном та ін. У них високий ступінь жорсткості і вони відносяться до економ класу. Безпружинні матраци не надто довговічні, і при виборі, перевага віддається моделям, де використовується цілісний матеріал.
Нерідко у продажу можна зустріти вироби з комбінованими наповнювачами. У таких диванах може використовуватися і пружинний матрац і ППУ, і кокосове волокно одночасно. Склад може бути дуже різним. Тому перед покупкою варто посидіти на сподобався вам дивані або декількох моделях, щоб оцінити ступінь комфорту і лише потім робити вибір.
Вузькі, широкі
Який диван вибрати: великий або компактний - вирішувати покупцеві. Тут перевага віддається більш зручним і практичним моделям. Також при виборі вузького або широкого дивана враховується площа приміщення, де він встановлюється. Для невеликих кімнат варто обмежитися більш компактними вузькими моделями, а в просторих вітальнях або спальнях красиво виглядають великі і широкі вироби.
Тканинні, шкіряні, з комбінованою обробкою
Оббивка вибирається залежно від стилістичного напряму кімнати та особистих уподобань покупців. Головне, щоб виріб був зручним в експлуатації і догляді. Найпопулярнішими вважаються наступні оббивні матеріали:
- жаккард. Відноситься до напівнатуральним тканинам з високими технічними характеристиками. Він досить щільний, зносостійкий і стійкий до негативних факторів. Дана тканина надається у великій різноманітності квітів, фактур і візерунків;
- велюр. Відрізняється м'якою і ніжною поверхнею. У його складі переважають натуральні і синтетичні волокна, стійкі до деформацій і вигоряння під прямими сонячними променями. Велюр легко чиститься, тривалий час зберігає яскравість забарвлення, і не втрачає своїх початкових якостей;
- флок. Імітує оксамит або замш. Відрізняється м'якістю, зносостійкість і зручністю в догляді. Це ідеальний варіант, якщо в будинку живуть домашні тварини;
- шенилл. Гіпоалергенний і стійкий до стирання матеріал з ворсистою структурою. Не вбирає запахів, простий у догляді.
- екошкіра. Матеріал нового покоління, зовні схожий на натуральну шкіру. Відрізняється вологостійкість, еластичністю, стійкістю до механічних пошкоджень.
На металевому каркасі і дерев'яному
Металеві вироби більш зносостійкі і здатні витримувати великі навантаження. Хоча більшість споживачів віддають перевагу дерев'яних каркасів, виготовленим з сосни, бука, фанери, ДСП. Вироби з ДСП і сосни - бюджетний варіант. Він навряд чи порадує споживачів тривалим терміном експлуатації. У середній ціновій категорії знаходяться моделі, каркас яких зроблений з фанери або бука
Від міцності каркаса дивана безпосередньо залежить його термін експлуатації.
Як розкладається і складається диван-книжка
Диван-книжка оснащується унікальним механізмом трансформації, що забезпечує рівне спальне місце. Існує два види розкладки:
- Класичний варіант (див. Фото вище) оснащений гранично простим механізмом. У нього всього дві рухомих деталі - спинка і сидіння. Щоб розкласти меблі, необхідно підняти сидіння вгору і опустити спинку на каркас. Сидіння піднімається до тих пір, поки не буде чути клацання. Далі воно опускається вниз, утворюючи спальне місце;
- Викочування книжка. Диван зручний тим, що його не потрібно відсовувати від стіни. Достатньо злегка висунути механізм вперед і розкласти його за аналогічним принципом описаного вище.
Класичний диван-книжку не варто ставити впритул до стіни, так як при розкладанні його доведеться щоразу відсувати.
Чим відрізняється диван книжка від еврокнижки
Основна відмінність між простим диваном-книжкою і єврокнижки в механізмах трансформації, тобто способах розкладання.Додатково варто відзначити, що у євро-моделей (на відміну від "книжки") більш рівне і комфортне спальне місце, а сам корпус позбавлений складних вузлових з'єднань, там практично нічому ламатися. Тому відповідь, що краще - очевидний.
Стандартні розміри дивана-книжки
Всі дивани-книжки відрізняються за габаритами, які безпосередньо залежать від кількості посадкових місць. Вони бувають: двох-, трьох- і чотиримісні. Посадочні місця в них можуть бути будь-якого розміру, так як певних стандартів тут не існує.
При виборі дивана враховуються його: ширина, глибина і висота. Важливим параметром є розмір місця для сну, а також висота сидіння.
Розмір спального місця
Залежно від довжини і ширини місця для сну в розкладеному вигляді, книжка підрозділяється на Полутороспальна або двоспальний диван. Розміри спального місця у дивана-книжки безпосередньо залежать від його моделі.
Тим, хто любить спати з комфортом, варто вибирати вироби з максимальними габаритами спального місця, наприклад, 140х190 або 142х200 см.
Висота сидіння
Як правило, висота від підлоги до верхньої точки сидіння становить від 35 до 50 см.
Скільки важить диван-книжка в середньому
Вага дивана-книжки може бути дуже різним. На його вага впливають різні фактори: тип конструкції, габарити, матеріали каркаса.
Класична книжка з місткими ящиками на три посадочні місця буде важити до 90 кг. Найлегшими за вагою вважаються моделі з сосновими каркасами і поролоновими матрацами на підкладці з ДСП. Їх вага може становити менше 70 кг.
Середня вага дивана-книжки: 50-85 кг.Скільки коштує диван-книжка
Вартість дивану книжки залежить від типу його конструкції, матеріалів виготовлення, бренду, механізму трансформації, габаритів. Найпростіші моделі економ класу з наповнювачем з ППУ, на дерев'яному каркасі і оббивкою з велюру коштують від 5000 рублів, що зовсім недорого. Ціна на м'які меблі від відомого виробника з наповнювачем з незалежних пружинних блоків і більш якісної оббивкою буде в районі 15000 рублів і вище.
На закінчення варто відзначити, що дивани-книжки є універсальними меблевими предметами. Вони підходять і в якості додаткового спального місця, і як просто сидячі місця. Ці меблі надходить у продаж в величезному асортименті. Виробники випускають їх різних типів конструкцій, габаритів, матеріалів чохлів і наповнювачів.
Багато моделей комплектуються додатковими аксесуарами (підставкою для ніг, білизняними ящиками, підлокітниками, столиками). На якому варіанті зупинити вибір, кожен покупець вирішує сам, відштовхуючись від своїх потреб, особливостей приміщення, призначення меблів і фінансового становища.