Персикове масло для волосся: застосування і рецепти
24.03.2020 322 0

Персикове масло для волосся: застосування і рецепти

Корисні поради
В закладки

Персикове масло для волосся: застосування і рецепти
Добридень! У цій статті ми розповімо про те, якими корисними властивостями володіють маски для волосся з персикового масла, і як їх приготувати в домашніх умовах.

Масло персикових кісточок для волосся - це жирна субстанція світло-жовтого кольору, яка практично не має запаху. У продажу є засоби холодного віджиму і рафіновані.

Склад і корисні властивості

Величезна кількість тих корисних ефектів, яке дане засіб надає на волосся, пояснюється багатим вітамінним і мінеральним складом.

Вітамінний склад

Засіб містить більше десятка вітамінів. Їх властивості відображені в таблиці.

вітамінДія на волосся
1Аскорбінова кислотаДопомагає волоссю зберігати захисну функцію, що стосується перепадів температур і впливу прямих сонячних променів. Знижує вплив стрес-факторів, таких як купання в солоній морській воді, відвідування солярію, попереднє фарбування, хімічна завивка.
2ніацинДопомагає зберегти і посилити природний колір волосся, лікувати тьмяні, позбавлені блиску і сили пасма. Надає волоссю гладкість, рівномірний блиск, допомагає в запобіганні прояви сивини.
3рибофлавінВиконує функцію зволоження. Цінний для сухих, ламких або пошкоджених пасом. Допомагає впоратися з сухістю волосся після фарбування або використання агресивних хімічних засобів.
4піридоксинСприяє відновленню ламких, сухих, схильних до випадання волосся. Застосовується для лікування проблем волосся і навіть в запущених ситуаціях має позитивний результат.
5ретинолВолодіє властивостями, що відновлюють, допомагає в лікуванні ламких, посічених, пошкоджених (в тому числі хімічної завивки) волосся.
6тіамінЗастосовується для лікування себореї, лупи, захворювань шкіри голови. Цінується завдяки наявності протизапальних, ранозаживляющих, дезінфікуючих властивостей, тому використовується як профілактичний засіб при лікуванні захворювань шкірного покриву голови і наявності відкритих ран або подряпин.
7токоферолЗавдяки регулярному впливу збільшується рівень токоферолу в структурі волосся. Він робить пасма густішими, сильними, здоровими, допомагає надати їм блиск і гладкість.
8кобаламінПрискорює ріст волосся. Сприяє виростання нових волосинок, пробуджує життєдіяльність волосяних цибулин.
9Фолієва кислотаДопомагає волоссю зберегти стійкість до впливу чинників навколишнього середовища, в тому числі до перепадів температури, осідання вуличного пилу, вбирання з атмосфери газів.
10вітамін KВолодіє хорошими зволожуючими властивостями, бореться з сухістю шкіри голови, живить коріння і волосяні фолікули.
11пантотенова кислотаЗміцнює волосяні цибулини і коріння волосся. Перешкоджає випаданню волосся, сприяє виростання нових волосинок і, таким чином, позитивно впливає на густоту волосся. Надає зоровий об'єм зачісці.

Мінеральний склад

Мінеральні речовини, що містяться в олії, також впливають на волосся.

мінеральна речовинаДія на волосся
1кальційДопомагає пошкодженим волоссю відновити структуру, зміцнює здорове волосся. Запускає процеси регенерації в клітинах, які завмерли в розвитку. Таким чином, запобігає сухості волосся, їх перетин. Активізує процес виростання нових волосинок.
2ЗалізоАктивізує роботу кровоносної системи шкіри голови, таким чином, стимулює кровообіг близько волосяних цибулин. Отримуючи достатнє харчування з крові і потрібну порцію кисню, волосяні цибулини оживають, волосся росте швидше, стають сильними і живими.
3калійПерешкоджає випаровуванню рідини, що допомагає зберегти достатній рівень вологи на шкірі та волоссі в суху, жарку і сонячну погоду.
4фосфорДопомагає волоссю стати м'якими і слухняними. Так, вони краще укладаються і легше завиваються.

Додаткові з'єднання

Персикове масло містить в своєму складі жирні кислоти і фосфоліпіди. Вони надають на волосся наступну дію:

  • допомагають волосяних цибулин «прокинутися» від сну;
  • прискорюють ріст волосся;
  • прискорюють обмінні процеси в клітинах шкіри голови;
  • живлять волосяні фолікули;
  • стимулюють кровообіг;
  • допомагають волоссю швидко відновитися після агресивного впливу високих температур після використання плойок, прасок;
  • допомагають позбутися від ламких і посічених кінчиків;
  • активно зволожують волосся;
  • захищають пасма від негативного впливу зовнішніх факторів.

Жирні кислоти, що містяться в персиковому маслі:

  • арахінова;
  • oлеіновая;
  • cтеаріновая;
  • пальмітолеіновая;
  • ліноленова;
  • лінолева;
  • пальмітинова.

Застосування персикового масла для волосся

Застосування цієї олії дуже різноманітно. Ознайомившись з повним списком можливих процедур, можна вибрати найбільш підходящі і скомбінувати їх так, щоб отримувати максимальну користь від кошти.

Методи

Персикове масло для волосся може застосовуватися:

  • В чистому вигляді;
  • в складі масок;
  • при проведенні аромарасчесиваніе;
  • при додаванні в шампуні і ополіскувачі.

Правила застосування, що дозволяють посилити ефективність

Для посилення ефективності впливу даного засобу потрібно дотримуватися універсальних правил застосування:

  1. Наносити масло в чистому вигляді на шкіру голови і волосся можна тільки в розігрітому вигляді. При цьому нагрівати його до температури понад 60 градусів не рекомендується, щоб не втратити здебільшого корисних властивостей, які містяться в складі. Масло має бути теплим, 30-40 градусів.
  2. Якщо засіб наноситься на шкіру голови, його потрібно злегка втирати. Проводити кругові рухи можна тільки подушечками пальців, не дряпаючи нігтями поверхню голови. Нетривалий масаж, протягом 10-15 хвилин (під час нанесення засобу) стимулюють ріст волосся за допомогою поліпшення кровопостачання волосяних цибулин.
  3. Для боротьби з січеться кінчиками необхідно наносити засіб не тільки на посічені кінці, а й на всю довжину волосся. Це послужить профілактикою, а також зміцнить структуру волосся по всій довжині.
  4. Процедури з використанням чистого масла бажано робити на ніч. В такому випадку посилюється їх ефективність. Після застосування засобів, що містять масло персика в чистому вигляді, рекомендується проводити ополіскування волосся розчином лимонного соку. Для цього одну столову ложку лимонного соку (чистого, нерозведеного, свіжовичавленого) необхідно розвести в одному літрі теплої води.
  5. Для поліпшення ефекту застосування персикового масла його необхідно комбінувати в використанні з оливковою або кокосовим. Кокосове масло перед введенням до складу необхідно розтоплювати до рідкого стану.
  6. Посилити живлення волосяних цибулин допоможе додавання до складу засобів вітамінів А чи Е. Можна використовувати їх суміш. Бажано застосовувати ці вітаміни у вигляді масляного розчину, який можна придбати в аптеці.
  7. Якщо до складу маски з персиковим маслом входить яєчний білок, жовток чи яйце цілком, масло не можна підігрівати. Є ймовірність того, що компоненти яйця згорнуться під впливом температури розігрітого масла. Тоді маска буде зіпсована.
  8. Якщо до складу маски планується додавати ефірне масло, то персикове не рекомендується розігрівати. Ефірні масла дуже летючі, тому при додаванні їх в масло-базу навіть при температурі 40 градусів вони втрачають свої корисні властивості.
  9. Наносити масло на коріння волосся і довжину бажано нахилившись і відкинувши голову вперед. Завдяки легкому масажу подушечками пальців і опущеною голові посилюється приплив крові до волосяних цибулин. Таким чином, ефект від процедури буде набагато більшим.
  10. Не можна робити курс тривалістю більше, ніж 15 процедур, інакше є небезпека звикання, і корисні властивості від застосування будуть втрачені. У такому випадку рекомендується замінити масло персика для волосся на будь-яке інше або зробити перерву - як мінімум на 1 місяць. Якщо ефект був дуже хорошим, і є бажання продовжити лікування волосся персиковим маслом, після закінчення перерви в один місяць можна відновити курс процедур.
  11. В період лікування пасом персиковим маслом небажано користуватися додатковими засобами для зволоження і захисту волосся - кондиціонерами, бальзамами, ополіскувачі, спреями, кремами, гелями, мусами і так далі.
  12. Перед початком лікувальних процедур з використанням цього засобу рекомендується зістригти посічені кінчики. Їх вже не вилікувати, а ось запобігти розшаруванню здорового волосся можна тільки при відсутності нижче розташованих листкових кінчиків.
  13. Для зручності змивання масла з волосся годі й змочувати пасма водою перед нанесенням на голову шампуню. Масло легко з'єднається з його компонентами і вже у спіненому вигляді без праці змиється теплою водою. Якщо ж масло спочатку змішати з водою, як при звичайному митті, змити його з волосся, навіть за допомогою шампуню, буде набагато складніше.

Показання до застосування

Серед основних показань до застосування персикового масла можна виділити:

  • посічені кінці волосся;
  • мляві пасма;
  • сухі або ламкі волосся;
  • пересушені, хворобливі пасма;
  • роздратування шкірних покривів;
  • наявність лупи;
  • себорея;
  • волосся після химзавивки;
  • волосся, пошкоджені плойкою або праскою;
  • почервоніння шкіри голови;
  • неслухняні локони.

Протипоказання

Одним з найістотніших протипоказань до застосування цього засобу є особиста непереносимість компонентів масла. Щоб уникнути негативних наслідків, перед початком використання слід провести тест на алергічну реакцію. Виконується він так:

  1. На тильну сторону ліктя або зап'ястя наноситься 2-3 краплі кошти.
  2. За допомогою кругових масажними рухами масло розподіляється по ділянці шкіри розмірами від 2 x 2 до 3 х 3 см.
  3. Реакція організму проявляється через 20-30 хвилин.
  4. Якщо після закінчення цього терміну на шкірі не відбулося змін, немає свербіння, почервоніння, опухання шкірного покриву або тканин, висипу або інших проявів алергічних реакцій, засобом можна користуватися.

Результат застосування

Після проведення лікувального курсу для волосся засобами, що містять в своєму складі масло персика, можна очікувати суттєвих змін у стані волосся. Що масло робить з пасмами:

  1. Живить волосся по всій довжині: як коріння, так і кінчики.
  2. Відновлює структуру волосся, допомагає запобігти роздвоєння і перетин.
  3. Пом'якшує пасма, робить локони більш слухняними.
  4. Допомагає шевелюрі придбати здоровий і природний, а головне - рівномірний блиск.
  5. Допомагає розплутати пасма, покращує розчісування.
  6. Надає тонізуючу дію на шкіру голови.
  7. Бореться з лупою.
  8. Допомагає зупинити, запобігти випаданню волосся.
  9. Лікує запальні процеси на шкірі голови.
  10. Допомагає волоссю впоратися з перепадом температури, що є особливо цінним властивістю в зимовий період (низьких температур) і влітку, коли надає захист від ультрафіолетових променів.

Маски для волосся з персиковим маслом

Рецептів масок дуже багато, і деякі з них схожі. При їх застосуванні головне - регулярність, тому проводити лікування волосся таким способом потрібно за допомогою курсу з 10-15 процедур. Нижче будуть приведені рецептів масок з різним ефектом.

Живильні

Живильні маски можна застосовувати навіть на здорових волоссі.

З коньяком

Коньяк допомагає поліпшити кровообіг. Яєчний жовток позитивно впливає на шкіру голови і допомагає живити волосся по всій їх довжині. Що необхідно для приготування маски:

  • коньяк - 10 г;
  • персикове масло - 30 г;
  • жовток 1 яйця.

Як готувати маску:

  1. Масло розігрівається до температури 30 градусів.
  2. У нього додається расколоченний жовток.
  3. Маса перемішується до однорідності.
  4. Після цього в неї водиться коньяк.
  5. Інгредієнти перемішуються до утворення єдиної маси.
  6. Маска наноситься на коріння волосся, потім розподіляється по всій їх довжині.
  7. Голова закутується в поліетиленову плівку.
  8. Зверху її потрібно обмотати махровим рушником.
  9. Маска витримується на голові протягом 30-60 хвилин.

Застосовувати цю маску слід 2 рази на тиждень протягом 1 місяця. Таким чином, можна досягти хорошого результату.

З сиром

Перед використанням сир необхідно кілька разів протерти через сито, щоб його маса стала повністю однорідною. В іншому випадку можна зіткнутися з проблемою залишку частинок сиру в волоссі.

Як готується маска:

  1. 30 г персикового масла змішуються з протертим сиром. Сиру необхідно взяти 1,5-2 столові ложки.
  2. Коли суміш досягає однорідності, в неї необхідно ввести 10 г свіжого рідкого меду. Не можна використовувати зацукровані, навіть якщо його розігріти.
  3. Маска перемішується до однорідності, наноситься на волосся.
  4. Час дії - півгодини.

Наносити маску потрібно спочатку на шкіру голови, а потім на всю довжину. При цьому, щоб посилити ефективність, бажано масажувати голову.

Для росту волосся

Персикове масло активізує процес регенерації шкіри, пробуджує волосяні цибулини і покращує кровообіг. Таким чином, стимулюється ріст волосся.

З димексидом

Димексид допомагає компонентів маски глибше проникнути в структуру волосся. Для приготування маски потрібно:

  • оливкова олія косметична - 30 г;
  • масло персикове - 30 г;
  • Димексид - 15 г.

Як приготувати маску:

  1. Масла змішуються між собою, в суміш додається Димексид.
  2. Склад розмішується до тих пір, поки всі речовини не утворюють повністю однорідну масу.
  3. Цю суміш наносять на шкіру голови. При нанесенні потрібно намагатися масажувати шкірний покрив, щоб поліпшити приплив крові.
  4. Після нанесення голову необхідно обгорнути харчовою плівкою або надіти щільно прилягає шапочку для душу.
  5. Зверху для утеплення голова замотується махровим рушником.
  6. Час дії маски - 40 хвилин.

Після завершення процедури вона змивається теплою водою, не гарячою. Для змивання маски можна користуватися звичним шампунем.

У вигляді компресу

  1. Масло розігрівається до температури 40 градусів. Його кількість залежить від довжини волосся - чим волосся довше, тим більше знадобиться масла.
  2. За допомогою пальців спочатку обробляється шкіра голови, потім дерев'яною гребінцем масло розподіляється по довжині волосся. Кінчики бажано змочити в теплому маслі окремо, таким чином, вони будуть додатково зволожені.
  3. Голову необхідно утеплити поліетиленом або шапочкою для душу, а потім укутати в махровий рушник.
  4. Компрес залишається на голові на всю ніч, після чого масло змивають.

З вітамінним комплексом

  1. 30 грам базового масла розігрівається, в нього додається по 15-20 крапель олійних розчинів вітамінів А і Е. До цієї масляну суміш додається кілька крапель ефірного масла розмарину (7-8).
  2. Суміш розподіляється по всій довжині волосся. Найбільша частина засобу повинна припадати на прикореневу область.
  3. Час дії становить від 30 до 40 хвилин.
  4. Після завершення процедури потрібно змити масло з волосся і не обробляти їх ніякими іншими засобами (бальзамами, кондиціонерами і так далі).

З гірчицею

Гірчиця допомагає розігріти шкіру голови, посилити приплив крові до волосяних цибулин.

  1. Для маски потрібно ромашковий відвар. Після його приготування він повинен бути повністю охолоджені і процідженим.
  2. 50 г відвару змішуються з 10 г гірчиці у вигляді порошку. Не можна використовувати магазинну гірчицю-пасту або гірчицю-крем.
  3. 50 г персикового масла і 10 грам рідкого меду змішуються між собою.
  4. Медово-масляна суміш вводиться в гірчичну. Засіб перемішується, залишається для настоювання на 20 хвилин. За цей час воно стане гущі, гірчиця трохи набубнявіє.
  5. Маска наноситься на коріння волосся, злегка втирається в шкіру голови за допомогою масажу. Не можна розподіляти її по довжині волосся, щоб уникнути пересаджування пасом.
  6. Термін дії маски - 15 хвилин.

З цукром

  1. 10 грам цукрового піску змішується з 10 г сухої порошкової гірчиці. Магазинну гірчицю використовувати не можна.
  2. У цю суміш додається 30 грам масла. Засіб перемішується, в нього додається яєчний жовток, який можна попередньо збити.
  3. Перед застосуванням в суміш додається 1 стопка теплої води.
  4. Склад наноситься на проділи, оскільки маска повинна впливати тільки на корені волосся.
  5. Процедура триває протягом 15 хвилин.

Для жирного волосся

Прибрати зайву жирність можна борошном або коньяком. В такому випадку масло лише вберігає коріння від осушення.

З вівсяним борошном

Для волосся з посіченими кінчиками і швидко жірнеющімі корінням можна застосовувати маску з вівсяним борошном. Вона наноситься тільки на корені волосся. Для посилення ефекту кінчики можна змастити чистим розігрітим маслом.

  1. Для приготування маски 20 грам вівсяної муки змішується з 10 г масла.
  2. У цю суміш додається 10 грам коньяку.
  3. Склад маски наноситься виключно на шкіру голови, максимальний час впливу - 30 хвилин.

Регулярність проведення маски не повинна перевищувати 1 процедуру в 15 днів.

Зволожуючі і відновлюють

Такі маски можна використовувати як «швидку допомогу» для волосся, які пошкоджені або знаходяться на межі здорових і хворих пасом.

З майонезом

  1. У 30 г столового майонезу додається 1 сирий яєчний жовток. Маса перемішується до однорідності, потім в неї додається холодну персикове масло в кількості 50 мл.
  2. Склад носиться спочатку на коріння, потім розподіляється по всій довжині.
  3. Час дії - до 30 хвилин.

З вітаміном А

Універсальний склад цього засобу дозволяє застосовувати його для лікування сухих, пошкоджених, ламких або хворих волосся. Також маска використовується для додання блиску. Як готувати маску:

  1. 30 г персикового масла змішуються з 30 г оливкової.
  2. Суміш розігрівається до температури 30-35 градусів.
  3. У розігріте масло додається рідкий масляний розчин вітаміну А, в кількості 2 крапель.
  4. Засіб наноситься спочатку на шкіру голови, потім розподіляється по волоссю.
  5. Голова закутується поліетиленовою плівкою, потім замотується в банний рушник.
  6. Витримувати маску слід протягом 1 год.

Для посічених кінчиків

Підлікувати розсічені волосся можна за допомогою маски для кінчиків.

масляна

  1. У рівних кількостях, по 20 г змішується масло персика і реп'яхову.
  2. У цю масляну суміш додається 6 крапель олії розмарину, яке є ефірним.
  3. Засіб перемішується, наноситься тільки на кінчики волосся.
  4. Термін дії маски - 20 хвилин.
  5. Змивати маску слід дбайливими рухами, щоб не травмувати пошкоджені кінчики.

З обполіскуванням

Відвар календули благотворно впливає на посічені кінчики. Тому підігріту масляну суміш наносять на кінці волосся, витримують на них протягом 30 хвилин, а потім змивають без застосування шампуню відваром календули. Таке ополіскування допоможе істотно скоротити кількість волосся, що січеться і вбереже пасма від подальшого розшаровування.

Додаткові процедури

Як лікування пасом можна застосовувати не тільки маски.

Захисне масляне розчісування

Масляне розчісування можна використовувати як щоденний засіб для додання волоссю блиску. На проведення процедури потрібно виділити як мінімум 10 хвилин. Чверть чайної ложки даного засобу наноситься на дерев'яну гребінець або гребінь. При нахилі голови вперед волосся поділяються на пасма, і кожна окремо розчісується як мінімум по 30 секунд.

Спочатку волосся можуть стати трохи жирними, проте у міру поетапного розчісування масло буде вбиратися. В результаті жирний блиск зникне, а рівномірний і здоровий - з'явиться і збережеться на весь день. Невидима жирна плівка, яка огорнула кожен волосок, захистить їх від негативного впливу навколишнього середовища на весь день. В кінці дня масло можна не змивати. Проведення даної процедури необхідно протягом 2 тижнів щодня. Таким чином, можна застосовувати персикове масло для сухого волосся.

Масляне розчісування для посилення кольору

Розчісування для посилення кольору волосся використовується з додаванням ефірної олії. Можна використовувати іланг-іланг або блакитну ромашку. На одну столову ложку базового масла персика має припадати від 3 до 7 крапель ефірного масла. Невеликими порціями масляна суміш наноситься на гребінь і нею проводиться розчісування волосся.

Пілінг шкіри голови

Для створення пілінгу 30 грам вівсяних пластівців подрібнюється в кавомолці до стану однорідного порошку. До нього додається 20 г масла персика. Маса перемішується, наноситься на проділи. Масажними рухами шкіра голови обробляється подушечками пальців протягом 7-9 хвилин. По завершенні цієї процедури пілінг змивається.

Ополіскування маслом

Ополіскування маслом застосовується для усунення лупи і лікування пошкодженої шкіри. Для проведення процедури можна використовувати чисте масло, додавши його в пропорції 1:10 в ополіскувач або бальзам для волосся. При цьому персикове масло можна скомбінувати з маслами жожоба або авокадо.

Як видно з описаної в цій статті інформації, застосування масла персика для волосся виправдано його багатим вмістом і можливістю надати на пасма благотворний ефект. Регулярність проведення процедур посприяє якнайшвидшому одужанню волосся!

Комментарии (0)
Додати коментар
Маски для волосся з маслом горіха макадамії: купити Macadamia для волосся
Добридень! У цій статті ви познайомитеся з корисними властивостями масла Макадамії для волосся, а також отримаєте в свій арсенал краси легендарні рецепти масок для
Як правильно застосовувати масло Ши для волосся - корисні рецепти і поради професіоналів
Добридень! З цієї статті ви дізнаєтеся про користь масла ши для волосся, про те, як його правильно застосовувати, змивати, додавати в різні засоби і робити на його
Користь обліпихи для волосся
Користь обліпихи для волосся
Користь обліпихи для волосся
25.09.19 Волосся і макіяж
Обліпиха є однією з найбільш корисних сезонних ягід. До її складу входять різноманітні вітаміни: елементи групи В, вітамін Е, аскорбінова кислота і ще ряд корисних мікро
Корисні масла для волосся: вибираємо найкраще
Доглянуті і здорове волосся - гордість жінки. Щоб надати локонам привабливий вигляд і зробити їх по-справжньому красивими, жінки користуються різними засобами, вважаючи
Народні засоби проти випадіння волосся
Красиві локони вимагають постійної турботи. Через вплив несприятливих факторів навколишнього середовища, без належного догляду вони стають тьмяними і млявими, починають
Гірчична маска від випадіння волосся
Маска з гірчицею від випадіння волосся - відмінний помічник в поверненні шевелюрі густоти і фортеці.