Який купити акумулятор для автомобіля: підбираємо правильну модель за параметрами
12.07.2024 686 0

Який купити акумулятор для автомобіля: підбираємо правильну модель за параметрами

Різне
В закладки

Найкращий автомобільний акумулятор — це новий акумулятор. Але це не означає, що можна йти в магазин і вибирати будь-яку модель, орієнтуючись лише на вартість. У автомобільних АКБ є кілька важливих параметрів, на які потрібно орієнтуватися при підборі. Давайте розбиратися разом, який акумулятор з каталогу на https://aku.lviv.ua краще купити на автомобіль.​

Раніше вибір автомобільного акумулятора був обумовлений двома показниками — маркою і ємністю батареї. Однак тепер назва виробника акумулятора — це другорядний показник. На першому місці розташовуються такі характеристики, як тип, ємність і підтримка високого струму стартера.

Неправильно підібраний акумулятор може стати причиною неправильної роботи автомобільних вузлів і навіть виходу з ладу різних компонентів. Наприклад, нестача ємності АКБ часто не дає змоги запустити мотор під час сильного морозу, а її надлишок позначається на довговічності самої батареї, бо генератор, розрахований на інший акумулятор, не зможе повністю заряджати занадто ємну батарею. В кінцевому підсумку це вб'є АКБ раніше, ніж закінчиться її гарантія.

І таких нюансів при підборі автомобільного АКБ налічується ціла безліч. Тому, щоб раптово не залишитися посеред траси без світла і теплої печі, давайте уважно розберемося, які акумулятори кращі для автомобіля і за якими параметрами їх потрібно вибирати.

Ємність

Почнемо з найпоширенішого і, мабуть, найважливішого параметра — це ємність акумулятора. Чим вона вища, тим більше заряду може зберігати в собі батарея. Параметр вимірюється в ампер-годинах (А•г). Однак правило «більше — краще» тут зовсім не працює. Наприклад, звичайні легкові машини B-класу забезпечуються моделями на 55–60 А•г. Цього достатньо, щоб без проблем запускати бензиновий двигун об'ємом 1,6 літра, а також живити його навісне обладнання. Водночас ставити АКБ збільшеної ємності в такий автомобіль без відповідних доопрацювань не можна, тому що зарядка (генератор) не зможе правильно обслужити такий об'єм.

​Водночас занадто потужному двигуну буде замало 65 А•г, особливо, якщо це сучасний дизель, який не тільки складніше запускається, а й вимагає постійного живлення для роботи форсунок і різної апаратури. Словом, «прикурити» і виїхати на слабкому АКБ ви далеко не зможете. Проблем додають додаткові споживачі у вигляді системи підігріву Webasto і багатьох інших вузлів.

Перед купівлею акумулятора уважно вивчайте специфікації свого авто і підбирайте батарею відповідно до вимог заводу. Тут є два вірних способи вибрати потрібний параметр — підглянути характеристики старого акумулятора або звернутися до магазину запчастин із проханням підібрати потрібну модель за VIN-кодом.

Стартовий струм

Пусковий струм — це пікове значення струму, який може видати акумулятор протягом декількох секунд. І тут, якраз, правило «чим більше, тим краще» працює на користь споживача. Зазвичай ємність і стартовий струм пов'язані один з одним, тому деякі акумулятори ємністю 65 А•г можуть видавати до 640 А на запуску.

​Але потрібно враховувати, що цей параметр вказано для «робочих» умов - тобто, для повністю зарядженого акумулятора за навколишньої температури 25 °C. Варто йому простояти ніч при -10 °C, як ємність і пускові струми впадуть, а вимоги до запуску двигуна із загуслою оливою тільки зростуть. Для довідки: під час запуску малолітражного ДВЗ при вуличній температурі +3 °C потрібно всього 200 А, а при -20 °C це значення виростає до 300 А.

Під час купівлі обов'язково звертайте увагу на стартерні струми — чим це значення вище, тим менше проблем у вас буде під час запуску двигуна в складних умовах. Зазвичай для легкових авто вистачає акумулятора на 300 А, а для позашляховиків з об'ємними ДВЗ краще обирати батареї не слабкіші за 500 А.

Технологія

Або тип акумулятора — бувають свинцево-кислотні, гелеві, кальцієві та AGM. Як правило, всі АКБ, які використовуються в переважній кількості авто, є кислотними . Однак виробники можуть модифікувати їхній склад і конструкцію, щоб поліпшити деякі експлуатаційні якості.

Наприклад, гелеві акумулятори, насправді є все тими ж свинцево-кислотними моделями, в яких електроліт (кислота) загущений за допомогою силікагелю, що знаходиться між свинцевими пластинами. Раніше такі застосовувалися тільки в електротехніці, але зараз гелеві батареї часто зустрічаються в нових автомобілях. Вони дорожчі у виготовленні, але мають збільшений термін служби і високі робочі характеристики.

​У кальцієвих акумуляторах замість свинцевих електродів використовуються повністю або частково кальцієві. Такі АКБ рідко закипають при перезаряді і можуть похвалитися мізерним саморозрядом. Однак кальцієві батареї не переносять глибокого розряду.

AGM - це необслуговувані акумулятори, в яких електроліт знаходиться у вигляді адсорбату. Конструкція такої батареї практично герметична, тому випаровування рідини під час роботи не відбувається. Це найдорожчі, але найефективніші автомобільні акумулятори, які володіють кращими пусковими струмами і високою ємністю. Тому їх найчастіше використовують в автомобілях з автоматичною системою Start/Stop.

Природно, вибирати тип акумулятора теж необхідно відповідно до вимог автомобіля. Однак від встановлення гелевого акумулятора замість свинцево-кислотного не буде жодної шкоди, якщо його правильно підібрати за ємністю і пусковими струмами.

Полярність

Важливий параметр — це полярність акумулятора. Річ у тім, що автомобільні виробники вільні робити з компонуванням деталей під капотом все що завгодно. Тому у деяких авто «плюс» знаходиться ближче до «носі» машини, а в інших, навпаки, полярність розгорнута. За фактом система все так само працює від постійного струму, але встановити звичайний акумулятор в авто зі зворотною полярністю без внесення змін до конструкції вже не вийде.

​Втім, нічого міняти і не потрібно - просто при підборі АКБ враховуйте цей факт і обирайте модель з відповідним розташуванням клем.

Інші параметри

Вище ми вказали основні параметри, на які варто орієнтуватися, визначаючись, який акумулятор вибрати для автомобіля. Але у АКБ є й інші характеристики, на які ми рекомендуємо звертати увагу.

Дивіться термін придатності. Хоча акумулятор — це не сир із пліснявою, у нього теж є термін придатності. Чим свіжішою буде батарея, тим потенційно вищим буде її термін служби. Звичайно, за умови правильної експлуатації.

Враховуйте розмір. Звісно, чим більша ємність АКБ, тим більшою буде і сама батарея. Причому акумулятори різних виробників можуть відрізнятися розмірами, а також формою корпусу і виливків. Так що «батарейка» може просто не поміститися під капотом вашого авто.

Не забувайте про гарантію. На нові автомобільні акумулятори обов'язково діє гарантія. Зазвичай виробники «захищають» свій продукт протягом 2–5 років, залежно від типу і якості батареї. Однак деякі магазини хитрують і продають товари з гарантійним терміном в 1 рік. Від такої пропозиції радимо відмовитися.

Рекомендації

Тепер ви знаєте, який акумулятор потрібен для автомобіля. Але не забувайте, що необхідно правильно утилізувати старий АКБ. Його не можна викидати в смітник, оскільки свинець та інші компоненти сильно забруднюють навколишнє середовище. Якщо не хочете морочитися з утилізацією, віддайте старий акумулятор у залік нового. Зазвичай продавці готові зробити за це знижку.

Комментарии (0)
Додати коментар
​Монітор пацієнта приліжковий: що це, навіщо потрібен, як вибрати
Монітор пацієнта - це сучасне медичне обладнання, що дає можливість здійснювати постійний контроль життєдіяльності пацієнтів. Найбільша необхідність його використання -
Все як у дорослих: електромобілі для дітей
Ваша дитина мріє про чудове персональне авто - на сьогоднішній день це зовсім не проблема. Оригінальні спортивні дитячі електромобілі від кращих відомих компаній
Синтепух або холлофайбер. Що краще для подушок?
Підібрати оптимальний наповнювач подушки не так вже й просто. Постільні приналежності виготовляються з різних матеріалів, тому покупець нерідко стикається з проблемою
Подарунки мисливцеві на різні дати: як вгадати з подарунком?
Вітаю вас, мої дорогі читачі. За своєю природою, всі чоловіки - мисливці. Але якщо у вашому оточенні є близька людина, яка свого життя не уявляє без цього улюбленого
Оригінальні подарунки, які завжди знадобляться
Привіт, друзі! Вітає вас Скореева Анастасія. Сьогодні на порядку денному у нас оригінальні подарунки для близьких, які допоможуть вам досягти бажаного ефекту.
Портативний зарядний пристрій або дивуємо незвичайним подарунком
Добридень усім! Шукаєте незвичайний подарунок комусь із близьких? Пропоную вам в цьому випадку помилуватися на портативний зарядний пристрій, та не на одне, а на цілу