День Сміху: історія виникнення свята та його традиції
Добрий день, дорогі друзі і гості мого блогу, рада бачити вас у себе в гостях. Разом з приходом весни нас всіх чекає прекрасний і піднімає настрій свято - 1 апреля День сміху. Багато хто чекає його з нетерпінням, щоб пожартувати над близькими і друзями і отримати порцію усмішок і радості. Мені хочеться поговорити з вами про те, яка 1 квітня історія свята, адже багато ніколи не задавалися таким питанням, а в ній є багато цікавих фактів.
1 квітня в історії світу
Історія виникнення найвеселішого свята в році складається з декількох версій, які можуть відповідати дійсності. Ще зовсім недавно більшість істориків і людей, які цікавилися цим питань, стверджували, що свято бере свій початок за часів Середньовіччя. Сьогодні ж вчені говорять про те, коріння цього дня йдуть набагато глибше.
- Якщо розглядати першу версію, варто перенестися в Стародавній Рим. Багато в той час насолоджувалися жартами, розіграшами. Свято було прийнято називати Днем дурних, його відзначали не в квітні, а в лютому. 1 квітня велике свято відзначали кельти. Вони підносили хвалу Луду - богу сміху.
- Друга версія переносить нас в епоху середньовіччя і багато вчених авторитетно заявляють, що саме вона є найбільш наближеною до істини. Нічого смішного і потішного в такій версії немає. Пап Григорій 13 в 1583 своїм указом ухвалив реформу, в якій говорилося, що Новий рік тепер святкуватиметься 1 січня, а не 1 квітня, як було прийнято тоді. Зміни були успішно введені, але оскільки важливі новини довго доходили до глибинок, багато людей продовжували відзначати Новий рік, як і звикли - 1 квітня. Це викликало відверте глузування з боку знаті і тих, хто вже встиг познайомитися з нововведеннями. Таких людей називали невігласами - це одна з версій, чому 1 квітня День дурня. Поступово ці зміни і доленосна реформа почали забуватися, але у свята з'явилися свої традиції. На думку багатьох найсмішніші розиграші того часу - це приклеювання на спину паперової риби.
Незважаючи на різні версії виникнення свята одне можна точно сказати впевнено - по всьому світу він поширився саме з Європи.
1 квітня в Росії
У Росії про свято жартів, веселощів і сміху дізналися завдяки легендарної особистості - Петру I. Багато хто стверджує, що саме з його подачі по всій країні почали широко відзначати свято. Сам Петро був любителем усіляких розіграшів, якими із задоволенням розважалися придворні дами і господа.
Традиція свята з'явилася в Росії завдяки німцям, які проживають в Санкт-Петербурзі, інших містах величезної імперії. Перші традиції зародилися в слободі, де проживали німці, вони були підхоплені російської знаттю, а завдяки Петру I швидко поширилися по країні.
Веселилися 1 квітня у дворах багаті і знатні люди. Для їх потіхи викликалися блазні. Вони розважали гостей з ранку до пізнього вечора. Городяни, прості люди, що працюють в полі, були зайняті своїми клопотами, щоденними обов'язками. Легковажні забави були сприйняті ними скептично. Вони вважали свято розвага багатих.
На потіху народу в великих містах в день свята виходили скоморохи. Їх головний обов'язок була розважати перехожих, забавляти їх. Поступово любов до нестандартних розваг припала народу до душі.
Сьогодні традиції свята великі. Банальніше за все сказати перехожому, що у нього біла спина. Колеги і родичі, друзі намагаються пожартувати один над одним. У процесі планування розіграшів пам'ятайте, вони повинні викликати радість, приємні емоції. Не варто переходити межу, доводячи жартами людини до нервового зриву.
Смішні історії про свято з усього світу
Гарним почуттям гумору мав французький дворянин, маєток якого, на жаль, не залишилося в історії. У його щоденнику є запис про те, що він відправив своїх слуг в аптечні лавки за маззю від болю в суглобах, яка зроблена з черв'яків. Розіграш вдався на славу, а традиція давати доручення комусь, просячи купити щось неіснуюче, живе і сьогодні. Багатьом подобається так розважатися, жартуючи над колегами та рідними.
Досить стримані британці і шотландці не змогли залишитися осторонь від смішного свята, який активно починали відзначати в європейський країнах. У цій країні була придумана своя легенда про те, як же насправді виник День дурня. В англійській версії розповідається про те, що раніше власником певних земель був той правитель, яким першим проїжджав по околицях. Мешканці однієї маленької села не хотіли ставати власністю багатого пана і в знак бунту зважилися на досить дивний і досить зухвалий розіграш. Щоб король проїхав повз села, вони демонстрували даний безумство:
- викидали рибу в озеро;
- наливали воду в посуд, яка була перевернута догори ногами;
- варили їжу на багатті, який навіть не розпалювали.
Подивившись на настільки дивна поведінка селян, король назвав їх ідіотами і швидко проїхав повз.
Кілька гумористичних світових традицій
Першого квітня є маса розіграшів для дітей і дорослих. Цей день відрізняється своїми традиціями в кожній країні, і я б хотіла розповісти вам про найбільш типових жартах, приколах, які зустрічаються в світі.
- У Шотландії прийнято відзначати гумористичний свято два дні поспіль. Розіграші проводять не тільки 1, але і 2 квітня. Цей день прийнято називати «Днем хвоста». Всі жарти і підколи пов'язані з частиною тіла нижче спини. Знайомі розігрують один одного, кажучи, що порвані штани, розстебнута ширинка, непомітно можуть прикріпити записку нижче спини з яскравим написом «Пні мене». На такі жарти не прийнято ображатися, адже це прекрасний привід посміятися разом.
- Жителі США вважають за краще розважатися досить нестандартним способом. В день свята їм подобається підкидати друзям і знайомим фекалії, зроблені з пластику, але виглядають дуже реалістично. Якщо такі жарти не подобаються, залишається лише пожартувати про білу спині і шнурках, які розв'язалися.
- Жителі Нідерландів не жартують над друзями і родичам. Набагато більше їм подобається придумувати небилиці про відомих політиків або акторів. Люблять жителі цієї країни придумувати різні небилиці про відкриття у світовій науці. Їх розіграші стосуються виключно третіх осіб.
- В Англії історично склалося так, що жартувати і розігрувати оточуючих прийнято лише до полудня. До жартів і приколів англійці підходять розважливо, щоб їх слова чи вчинки не образили людину, були веселими і добрими.
- Досить весело проходить День сміху в Фінляндії. У країні прийнято жартувати в основному над дітьми. Батьки часто відправляють їх до сусідів попросити якийсь неіснуючий інструмент. Сусіди перенаправляють малюка до наступного дому, так може тривати досить довго, поки хтось із дорослих не вирішить, що все вже досить посміялися над дитиною.
- Португальці від малого до великого в цей день із задоволенням обкидали борошном. Забава подобається всім і ніхто не ображається за зіпсований зовнішній вигляд.
- У Німеччині говорять про те, що всі починання, заплановані на перше квітня, просто приречені на провал. Дурнями жартома вони називають і тих, хто народився в цей день. Оскільки з роботи нічого доброго не вийде, все просто розважаються і жартують один над одним.
Як розважаються Діти 1 квітня
Всім прекрасно відомо, що почуття гумору слід розвивати з дитинства. У дитячих садках вихователі із задоволенням готують штучно номера, роблять цілі вистави або тематичні презентації.
Головними дійовими особами в першоквітневих уявленнях стають скоморохи і клоуни. Часто в уявленнях беруть участь аніматори, які грають ролі принцес або принців, яких діти повинні розсмішити своїми номерами.
Разом з дорослими діти вчаться шукати помилки в різних історіях, із задоволенням маля має власні смішні казки або відправляються на пошуки казкової героїні Жарти, долаючи перешкоди і виграючи в конкурсах.
Малюки вчаться пародіювати дорослих, вживаються в роль тварин і все разом відгадують, хто і яку пику скорчив і що це може означати. Такий творчий підхід дорослих вчить дітей щиро сміятися, радіти, використовуючи прості і добрі жарти, які ніколи не образять оточуючих.
Тепер ви знаєте, як і історія самого смішного і веселого свята в році. Якщо у вас є свої цікаві факти, які я забула, обов'язково поділіться ними в коментарях. Розкажіть, які розіграші ви любите найбільше, як над вами жартують друзі і що самого образливого ви чули в це свято. Не забувайте рекомендувати мою сторінку своїм друзям!