
25 класних виробів своїми руками на 1 вересня
Вітаю вас, дорогі друзі! Про те, які чарівні вироби своїми руками на 1 вересня можна виготовити з цієї нагоди, ми з вами і поговоримо.
Наближається День Знань, а це свято з розряду тих, що мало кого залишає осторонь від цієї урочистої події. З хвилюванням чекають його першокласники, школярі старших, їх рідні і близькі, а також весь педагогічний склад. Багатьом з них доведеться внести свою персональну творчу лепту не тільки в особисті наряди на шкільній лінійці, але і оформлення свого рідного навчального закладу, створення милих подарунків і святкових елементів декору.
Залежно від мети, умінь і вікової категорії будуть варіюватися і самі ідеї для хенд-мейд. Благо, асортимент сучасних матеріалів для рукоділля дуже широкий, а різні техніки виконання досить просто освоїти в порівняно короткий час. Саме тому основна увага ми сконцентруємо на те, чим саме слід зайнятися нашим вмілим ручкам в найближче майбутнє.
Вироби своїми руками до 1 вересня: основні тенденції
При виготовленні виробів, присвячених Дню Знань, в пріоритеті вже не один десяток років залишається символіка, пов'язана зі шкільними аксесуарами і атрибутикою. В якості додаткового джерела натхнення зазвичай виступають:
- портфель, олівці, лінійки, глобуси;
- шкільний дзвоник;
- розкрита книга, азбука, буквар, зошити;
- силует голуба, ластівки;
- цифра 1;
- осіннє листя (найчастіше - кленові).
Оформлення школи
Основна діяльність, як водиться, зосереджується на святковому оздобленні до Дня Знань шкільного двору, класу і інших приміщень навчального закладу. Щось з декору купується в спеціалізованих магазинах, але більшу частину виготовляють педагоги разом зі своїми підопічними.
- Інформаційний стенд. Це хороша можливість продемонструвати досягнення окремих учнів в спорті, навчанні або громадської діяльності. Зазвичай він розташовується на видному місці в шкільному коридорі, щоб його побачило якомога більше число глядачів. Для його оформлення не обійтися без фотографій «героїв дня». Також, краще використовувати великі помітні літери, що привертають увагу оточуючих.
- Стінгазета. Ця традиція радянських часів, як і раніше популярна. Така газета створюється колективом учнів, використовуючи строкаті вирізки, малюнки та статті про шкільне життя. Працюючи над нею, кожен школяр може відчути себе справжнім журналістом.
- Художні малюнки. Талантом малювання наділений в якійсь мірі кожна дитина. Тому, малюнок на тему першого дзвінка - обов'язковий атрибут кожної шкільної «галереї» в цей день.
- Плакат. Що ще, крім яскравого вітального постера, може вітати тих, хто після канікул знову повернувся в шкільні стіни? Звичайно ж, тільки він, що вийшов з-під пензля самого вмілого художника в школі або викладача образотворчого мистецтва.
- Гірлянди. Цей елемент декору дуже популярний для прикраси коридору і навчального класу. Він під силу учням будь-якого віку і швидко виготовляється з паперу.
- Для прикраси вікон навчального кабінету і робочої дошки хлопці можуть вирізати за допомогою спеціальних шаблонів фігурки голубів, листя і предметів околошкольной тематики.
- Робоче місце вчителя теж не можна залишати без уваги. Для класного керівника підійде декоративна композиція у вигляді мініатюрної кошики з букетиком персональних фотографій всього класного колективу.
Цікаві рукоделки вчителю
Багатьом хотілося б порадувати улюбленого педагога або класного керівника не тільки звичним букетом квітів, а й якимось незабутнім подарунком, виготовленим особисто. Що ж можна порадити в цьому випадку?
- Топиарий. Не обов'язково купувати готовий виріб в магазині, можна пофантазувати і персонально спорудити ось таку дивну красу з фетру або органзи, шишок або навіть цукерок.
- Незвичайний вітальний букет. Якщо набридло щорічно дарувати банальні квіти, то в ролі нестандартного букета завжди може виступити саморобна композиція з канцелярського приладдя, іграшок, фруктів, осіннього листя або з цукерок.
- Шоколадниця. Коли хочеться не тільки порадувати вчителя смачним частуванням, але ще і здивувати, то можна для цього зробити шоколадницю в техніці скрапбукінгу. До речі, вона може бути не тільки з персональним привітанням, а й у вигляді, наприклад, шкільного журналу. Така виріб буде до місця не тільки 1 вересня, але і до Дня вчителя.
- У ролі стильного тематичного подарунка може виступити імпровізована ваза з олівців, яку можна елементарно зробити з дітьми в домашніх умовах, щоб потім педагог міг поставити в неї подаровані квіти.
- Не тільки свого першого вчителя, а й усім іншим педагогам, часто дарують листівки з теплими словами. Але особливо приємно, коли ці побажання написані дитячими руками на саморобному красивому шматочку картону. Для створення такої краси можна використовувати трафарети, абсолютно будь-які підручні засоби і прийоми скрапбукінгу.
Листівка-дзвіночок покроково
В якості практичного прикладу я розповім, як зробити одну з різновидів симпатичних листівок.
- Викачуємо з інтернету заготовку-шаблон дзвіночка і роздруковуємо на товстій білому папері.
- Скріплюємо його за допомогою степлера з жовтою щільним папером.
- Канцелярським ножем вирізаємо всі отвори.
- Згинаємо вдвічі і обрізаємо краю.
- Помаранчевий лист складаємо вдвічі і приклеюємо до задньої сторони жовтого листа один край.
- З помаранчевої паперу вирізаємо силует аркуша.
- Зав'язуємо стрічку на дзвонику і приклеюємо листочок.
- Пишемо побажання того, кому збираємося вручати наше виріб.
Хендмейд в дитячому садку
Хоча багато хто з малюків, хто ходить в ДОУ, ще не в повній мірі знайомі зі святковою атмосферою першого навчального дня, але долучитися до торжества вони можуть вже зараз. І мова йде не тільки про традиційні тематичних ранках.
Зазвичай для дошкільнят призначена «особлива» місія - створення саморобних листівок і подарунків, які потім вручаються їх більш дорослим одноліткам, котрі збираються в перший клас. Розглянемо кілька варіантів.
- Вітальні листівки. Їх роль може зіграти звичайний малюнок на тему школи або осінньої пори, або ж спеціальна аплікація з кольорового паперу, пластиліну, листя або інших підручних засобів. Ще простіше - нанести фарбу на опале листя і зробити їх відбиток на білому тлі.
- Забавна і корисна олівців для зберігання канцелярського приладдя. Її легко змайструвати з бляшанки і дрібних деталей з приклеєними магнітами або ж зі скляної баночки, розфарбованої в стилі конструктора «Лего».
- Закладки для книг. Милі і одночасно практичні сувеніри з різнокольорового паперу або скріпок без проблем зробить будь-який малюк, який давно ходить в садок.
- Символічний дзвіночок. Кожен з таких маленьких подарунків стане хорошим спогадом для тих, хто тільки-тільки відправляється в 1 клас. Їх можна виготовити не тільки з картону, використовуючи шаблони, але і зробити об'ємні варіанти з пластикових пляшок або порожніх стаканчиків для йогурту.
Падалка для дівчаток
Чимало маленьких рукодільниць хочуть в цей незвичайний день чимось виділитися. Найчастіше їм на допомогу приходять мами, які за допомогою своєї уяви вносять в образ своїх улюблених маляток який-небудь штрих, створений своїми руками. Найбільш популярний варіант - це гумка для волосся, шпильки або банти, з неповторним індивідуальним колоритом.
Для своїх задумів, майстрині використовують різні стрічки, стрази, полубусінкі; звертаються до допомоги таких матеріалів, як фатин, органза і інші. Деякі роблять дивовижної краси брошки або краватки-жабо. Всі ці атрибути дарують своїм власницям непередаваний шарм і максимальну індивідуальність порівняно з однолітками.
Щоб бантики були максимально цікавими, пропоную відвідати статтю про канзаші на 1 вересня
Підводячи підсумки, я абсолютно впевнена, що хоча б одна з ідей, описаних мною вище, підштовхне вас до творчого творчої праці і напередодні свята ви разом з вашими дітьми здивуєте оточуючих чудовими виробами, народженими на світ завдяки прихованому до пори до часу внутрішньому майстерності. Не бійтеся проявляти фантазію, працювати з новими матеріалами і тоді День Знань заграє новими фарбами, натхненний вашими талантами, що втілилися в матеріальних речах.
Успіхів вам у створенні чудових виробів! Не забувайте підписуватися на блог і ділитися публікаціями в соцмережах. Скоро вас чекають нові цікаві матеріали, а я з вами прощаюся і кажу «До скорої зустрічі!»




