18 цікавих ігор на 1 вересня: плавно входимо в навчальний процес
Вітаю, дорогі друзі! Замислюєтеся, як організувати свято на День Знань, вже на лінійці? У мене для вас є кілька цікавих ідей! Захоплюючі рухливі і розвиваючі ігри на 1 вересня зі списку нижче підійдуть діткам з 1-2 класу до 12-14 років, а деякі з них спеціально розроблені для самих маленьких крихт дитсадівського віку.
Ігри на 1 вересня для всіх школярів
Отже, будь-що ж пограти з малюками? Почнемо з презентації розваг для дітей від 6 до 10 років.
Забави для дитячого садка і початкової школи
- веселий улов
Краса цієї гри в тому, що для неї майже нічого не потрібно і захопить вона як першокласників, так і учнів 3 класу і старше. Досить мати просту скакалку. Брати участь в грі можуть відразу кілька людей, що спрощує завдання. Довжина скакалки повинна бути не менше 2-х метрів. Бажають пограти повинні встати в коло. Місце в центрі - для ведучого. Він починає крутити скакалкою по колу таким чином, щоб зачепити кого-небудь по ногах, закликаючи при цьому рибку велику і маленьку.
Гра весела і проста, зрозуміла хлопцям першокласникам і цікава для більш старших учнів в день знань. Всі, хто стоїть по колу, повинні не допустити контакту зі скакалкою. Хто «пропаде», той виходить з гри. Перемагає той, хто залишився останній. Йому можна дати приз і до нього переходить ініціатива ведучого.
- Горобця за хвіст
Дуже кумедна і проста гра знову ж для кількох людей. Підходить для старшої групи в доу. При бажанні може брати участь цілий клас або група. Дітки утворюють коло, зчіплюють руки. Вибирають когось на роль коші і горобчика. Останнього поміщають в центр кола. Кішку випускають за його межі. Мета гри: кішка повинна проникнути через «живе» перешкода і дістатися до горобця.
Гра супроводжується криками, писками, штовхання, що дуже веселить учасників. Як тільки «кішка» добереться до «пташки», ролі перерозподіляють.
Командні змагання для першокласників
Ця гра підходить для дітей молодшої та середньої школи. Хлопці діляться на пари. Всі вони стають на одну накреслену провідним лінію на відстані від 2-х до 3-х метрів спинами один до одного. Ведучий подає сигнал, по якому напарники зчіплюються ліктями і починають рухатися до накресленої лінії. Як тільки вони доберуться до мети, повертаються до початкової точки. Перемагає пара, яка справляється із завданням швидше за інших. Гра знову ж рухлива, весела, азартна, виховує командний дух у дошкільнят і учнів.
- Естафета під назвою «скоро дощик почнеться ...»
Гра жартівлива і хороша тим, що розвиває командний і змагальний дух. Крім того, брати в ній участь можуть відразу кілька десятків людей. Суть конкурсу полягає в переодяганні на час. Дітей поділяють на 2 команди. Кожна вибудовується в шеренгу. На певній відстані поміщають по стільцю з приладдям на випадок дощу. Зазвичай це:
- парасолька;
- гумові чоботи (краще великого розміру, щоб всім припали в пору);
- плащ-дощовик.
Член кожної команди повинен добігти до стільця з речами, переодягнутися, сказати наперед затверджену фразу: «скоро дощик почнеться», зняти з себе речі і повернутися на місце. Перемагає сама спритна, швидка і організована команда.
- гра Локшина
Для цієї гри знадобиться кол і чоловіча сила для зміцнення його в землі. На кол кріплять мотузку від 2-х метрів довжиною, навколо нього на відстані 60-100 см розкладають різні невеликі штучки:
- шишки;
- каштани;
- гілки;
- квіти та ін.
Всі ці предмети і будуть називатися «локшиною», за якою будуть полювати учасники. Обов'язково вибирають ведучого. У нього буде роль «кухаря». Його завдання рухатися навколо кола, охороняти атрибути від бажаючих їх схопити за допомогою бича. Решта учасників будуть пробувати зловити момент, щоб привласнити «локшину». Кухар не повинен цього допустити. Він ретельно «охороняє» «локшину».
Дитина, кого торкнеться джгут, повертає все ті предмети, які йому вдалося забрати раніше. У грі перемагає той, у кого на руках виявиться найбільше штучок.
- Молекули - кумедна «бійка»
Зручна гра для цілого класу в школі або старшої групи в дитячому садку. У процесі беруть участь діти, яким пропонують рухатися хаотично, подібно до молекул. На заздалегідь обумовлений вигук ведучого молекули повинні зупинитися, взятися за руки або обійнятися. Та молекула, яка не встигла потрапити в ланцюжок, виходить з гри. Зазвичай хлопці будь-якого віку грають в інтерактивну гру «молекули» з великим задоволенням.
- гра словами
Виявляється грати в волейбол можна не тільки м'ячем, але і словами. Запропонуйте таку розвагу хлопцям на День Знань. Всі учасники повинні об'єднатися в широке кільце. Ведучий придумує слово і кидає м'яч. Той, хто встигне зловити м'яч, повинен підібрати відповідний за змістом дієслово. Наприклад: «свічка - горить, море - шумить, собака - гавкає». Той, хто не зможе підібрати швидкий дієслово з гри вибуває. Зверніть увагу, що гра підходить як для підлітків, так і для самих маленьких. Все залежить від фантазії ведучого.
- Швидка зміна руху
Хороший варіант в саду для маленьких для розвитку уваги. Суть конкурсу полягає в тому, щоб вгадати ту людину, яка змінила рух. Починають з того, що хлопцям пропонують встати в широке коло. Той, хто бажає «водити» виходить з кімнати. За його поверненню діти починають дружно виконувати команди прихованого ведучого, наприклад, стрибати, топати, плескати. Завдання добровольця відгадати того, хто змінює руху діток. Для цього потрібно бути гранично уважним і спостережливим. Гра підходить для хлопців з 1 класу і по 7 клас.
- «Кури з характером»
Ще одна кумедна і рухлива гра. Хлопці діляться на два ланцюжки - «курчат». На чолі кожної стає «курка». Ведучий подає сигнал, після чого кожна «курка» повинна не дати доторкнутися до своїх курчат і спробувати «клюнути» кожного з протилежної команди. «Курчата», яких торкнулися, переходять до нової «курці».
- тане лід...
Гра для сонячного дня на 1 вересня, підходить для закріплення знайомства. У залі в неї можна грати незалежно від погоди. Бажають пограти розбиваються на групи. Кожна отримує по шматочку льоду однієї величини. Завдання учасників передавати лід з рук в руки до тих пір, поки він не росте. Дозволяється дихати на лід, терти і навіть облизувати.
- «Звіринець» - гра на увагу
Знову ж цікава гра для розвитку уважності, весела і проста для учнів 1-4 класів. Учасники шикуються в широке коло і беруться за руки. Ведучий шепоче назва звіра всім дітям з кола. Інший доброволець починає розповідь про те, як він гуляв по зоопарку: «Іду і бачу тигра, а потім нізвідки не візьмись - клітина з горилою, а за кутом рев вовка і тільки потім дійшов я до павільйону з крокодилом ...» На слові « крокодил »все падають, тому що саме його шепнув провідний.
Грати в цю гру потрібно в приміщенні, наприклад, закінчити їй класна година або на свіжій траві, щоб хлопці могли вдосталь валятися на м'якому килимі.
- До чого все заплутано
З бажаючих брати участь в грі вибирають ведучого. Він повинен повернутися спиною до інших гравців. Всі діти беруться за руки і крутяться навколо себе так, щоб заплутатися руками якомога щільніше. Завдання ведучого - розплутати «ланцюжка», не розмикаючи рук.
- Гра на реакцію - «печеньки»
Спортивна гра допомагає розвивати не тільки реакцію, але і координацію, тому дуже корисна для дітей в дитячому садку і початковій школі, коли ці навички тільки закладаються. Для розваги потрібно підготувати тверде галетное печиво. Учасникам пропонують розбитися на команди. Перед кожною групою кладуть тарілку з печивом і м'ячик.
За сигналом хлопці повинні підкинути м'яч в повітря і поки він летить схопити якомога більше печива з тарілки так, щоб воно не поламалося, а м'яч не торкнувся землі. Перемагає команда, яка зможе зібрати найбільше печива.
Ігри з залом і кричалки
- «Запам'ятай руху»
Суть гри зводиться до того, що ведучий показує 3 основні рухи і кожному присвоює номер. Далі повторює їх же, але називаючи помилковий номер. Хлопцям потрібно повторити відповідає номеру рух, абстрагуючись від того, що показує ведучий. Для школярів ця гра більш ніж корисна.
- «Збираємо валізу»
Хлопцям пропонують зібрати валізу в дорогу, називаючи все, що необхідно для подорожі. Діти, у яких закінчаться ідеї - виходять з гри. Перемагає в конкурсі той, хто назве найбільше необхідних речей.
- Кричалка «світлофор»
Гра-навчальний урок особливо цікава для самих маленьких і корисна для знайомства і закріплення правил дорожнього руху. Хлопцям пропонують проспівати по знакам світлофора. На «зелений» діти повинні співати голосно, на «жовтий» - тихіше, на «червоний» - мовчати.
- "Тик так"
Мета гри: попрацювати над розвитком уваги і познайомити дітей з годинником. Малюкам пропонують розділитися на команди. Перша відгукується на 1 бавовна «Тік», друга на 2 бавовни - «Так». Ведучий чергує хлопки, а потім міняє місцями.
- «Вуха, ніс»
Знову ж гра на увагу. Підходить для хлопців дошкільного віку та першокласників. Малюкам пропонують доторкнутися до носа правою рукою, лівою рукою торкнутися правого вуха. За сигналом руки і сторони змінюються. Завдання хлопців - не заплутатися і швидко реагувати на зміну сторін.
- «Слухайте ведучого!»
Ще один простий варіант гри на увагу. Хлопцям пропонують виконувати команди тільки після того, як вони почують звернення до них, наприклад: «Діти, тупни правою ногою!». На команду: «Пострибайте на одній нозі!» Хлопці не повинні реагувати, тому що не було прямого звернення.
Захоплюючі квести
Квест - модне розвага, доступне для кожного і цікаве не тільки для маленьких, але і для для старшокласників. Дітям молодшого шкільного віку буде цікаво щось шукати, обчислювати, здогадуватися. Це гра відносно нова, а тому особливо захоплива.
Відмінний варіант сценарію - пошук капелюхи «Гаррі Поттера». Цю історію знає майже кожна дитина від 7 років, тому буде радий стати частиною казки. За сценарієм дітям повідомляють, що з кабінету Дамблдора викрали говорить капелюх. Саме вона допомагала розподіляти дітей по факультетах. До тих поки капелюх не буде знайдена, школа не може працювати. Хлопцям пропонують різні підказки і головоломки, розгадуючи які вони наблизяться до мети і знайдуть капелюх.
Хлопців від 6 до 8 років в свято можна зацікавити квестом «4 стихії». Грати краще на вулиці, в лісі, біля річки. Хлопцям пропонується знайти елементи кожної стихії:
- повітря;
- вогню;
- землі;
- води.
Всі елементи доведеться шукати за підказками, проходити нескладні випробування. Перемагає та команда, яка впорається із завданням швидше.
Я навела кілька перевірених варіантів ігор і конкурсів для дітей на 1 вересня. А є ще маса конкурсів, вікторин та квестів! Може бути, у вас теж є ідеї? Поділіться статтею в соцмережах і обговоріть цікаві варіанти вже зараз! До побачення!