Цивільний шлюб: переваги і недоліки
17.09.2019 758 0

Цивільний шлюб: переваги і недоліки

Весілля і шлюб
В закладки

Багато пар практикують спільне проживання до офіційного оформлення любовних відносин в ЗАГС. Чоловік і жінка живуть в цивільному шлюбі, ведуть спільне господарство, народжують дітей, але ставити штамп у паспорті не поспішають. Чому так відбувається? Хтось хоче випробувати почуття на міцність, інші бояться відповідальності, треті хочуть відчувати певну свободу - причини можуть бути самими різними. Чим цивільний шлюб відрізняється від офіційного і які має перспективи?

Цивільний шлюб: переваги і недоліки

Цивільний шлюб - що це таке

Сьогодні кількість розлучень стрімко збільшується, а число охочих скріпити союз шлюбними узами істотно зменшується. Бажаючи випробувати взаємини на міцність, партнери вибирають цивільний шлюб, що означає: живуть в одному будинку, поводяться як законне подружжя, але офіційно союз не реєструють.

Визначення «цивільний шлюб» в нашій країні виникло після переходу влади до більшовиків в 1918 році. Вони нівелювали значення церкви, де до цього часу полягали всі шлюбні союзи, і постановили, що оформлення шлюбу тепер прерогатива державних органів. Сьогодні первинне значення терміна втрачено. Цивільний шлюб тепер - це як вільні стосунки пари, підготовка до сімейних реалій і своєрідна «тренування» перед офіційним одруженням.

Що рухає партнерами, які хочуть пожити в бракоподобном союзі:

  • чоловіки побоюються створювати сім'ю з більш сильною і успішною жінкою;
  • одному з цивільного подружжя хочеться зберегти ілюзію свободи;
  • неготовність женитися або вийти заміж, але потреба в проживанні з коханою людиною;
  • бажання підтримувати гостроту відчуттів в стандартних взаєминах;
  • минулий негативний шлюбний досвід;
  • небажання нести відповідальність і напружуватися.

Зазвичай проти офіційної розпису в РАГСі виступає цивільний чоловік - це чоловік відчуває страх втратити свою незалежність і бути обмеженим у діях другою половинкою. Будь-яка жінка, голосно кричить про плюси співжиття без штампа, рано чи пізно захоче приміряти біле весільне плаття і відчути стабільність. Чого очікувати від подібності заміжжя?

Цивільний шлюб: переваги і недоліки

Переваги бракоподобного союзу

Люди, які не поспішають з реєстрацією сім'ї, розглядають ГБ з позитивних сторін. Які плюси має цивільний шлюб?

  1. Неофіційні відносини дозволяють до весілля дізнатися про шкідливі звички, особливості поведінки і риси характеру коханого. Спільне проживання дає можливість «притертися», оцінити, наскільки хороший обранець або обраниця в ліжку, пройти випробування першими побутовими труднощами.
  2. Що означає цивільний шлюб? Це імітація справжньої сімейного життя, з усіма печалями і радощами. Поживши в ГБ з коханою людиною, можна визначити для себе готовність до створення сім'ї.
  3. Розставання з цивільним чоловіком або дружиною пройде набагато швидше, якщо почуття охолонуть, адже крім любові двох людей ніщо не пов'язувало.
  4. До розведеним чоловікам і жінкам в суспільстві часто буває упереджене ставлення. Якщо ваш паспорт не поцяткований штампами, про минуле партнері ніхто не дізнається.
  5. Цивільний чоловік має більше свободи і незалежності від сімейних обов'язків.

Підводні камені незареєстрованих відносин

Одруження - логічне продовження взаємин двох люблячих людей. Якщо чоловік не поспішає вести кохану до вівтаря, значить, його почуття не настільки сильні, щоб перебороти страх перед відповідальністю за сім'ю, або він не бачить в жінці супутницю на все життя. Мінуси цивільного шлюбу очевидні:

  • невпевненість у партнері;
  • нестабільність;
  • відсутність спільних планів на подальше життя;
  • з неофіційного чоловіка не вдасться затребувати аліменти, якщо після розставання у пари залишилися неповнолітні діти.

Головний недолік подібного співжиття - різний погляд цивільного подружжя на їх союз. Жінки навіть без штампа в паспорті вважають себе заміжніми, а ось чоловіки навпаки - вони думають, що неодружені і нікому нічим не зобов'язані.

Цивільний шлюб: переваги і недоліки

Подружжя або співмешканці

Співжиття і цивільний шлюб - в чому різниця? Сьогодні багато людей ставляться до неузаконеним державою спілкам як до абсолютно несерйозним. За статистикою на питання: «Як називається незареєстрований шлюб?» 85 з 100 чоловік скажуть: «Співжиття». Люди просто живуть разом з обопільної згоди, не будучи родичами або офіційним подружжям. Фактичний шлюб часто називають певною формою організації побуту, щоб не користуватися неприємним словом «співжиття».

Чи вважається цивільний шлюб законним? Співмешканці не мають прав, які є у законного подружжя, вони не можуть претендувати на спадщину, ділити спільно нажите майно через суд, адже для державних органів ці люди вважаються один одному чужими. Від правової незахищеності особливо страждають представниці слабкої статі: в разі народження дитини буде необхідно доводити батьківство в судовому порядку, а якщо чоловік покинув жінку з малюком, домогтися від нього фінансової допомоги практично неможливо.

Цивільний шлюб: переваги і недоліки

Коли спільне проживання без штампа можливо

Для чого потрібен шлюб? Це спосіб створити власну сім'ю, окрему осередок суспільства, зі своїм сімейним статутом, правилами і традиціями, позбутися самотності, продовжити рід. Чи має значення, офіційно він зареєстрований або чоловік і дружина живуть без розпису? Якщо обидва партнери ставляться один до одного серйозно, а не як до тимчасового захопленню, між ними панує любов і бажання зробити кохану людину щасливою - взаємини будуть прекрасними незалежно від того, чи мають вони відповідний юридичний статус. У певний момент у них обов'язково виникне бажання стати єдиним цілим, а не залишатися співмешканцями, і ростити дітей в повноцінній сім'ї.

Цивільний шлюб і співжиття можна розглядати тільки в якості підготовчого етапу до реального заміжжя. Якщо після 2-3 років спільного проживання у чоловіка не виникає бажання вести наречену до вівтаря, а жінка не хоче підштовхувати обранця до нового кроку у взаєминах, значить, любов себе вичерпала і пара розпадеться при першому ж зручному випадку.

Комментарии (0)
Додати коментар
Чому жінки хочуть заміж
Чому жінки хочуть заміж
Чому жінки хочуть заміж
14.08.19 Психологія особистості
З раннього дитинства дівчатка мріють про шляхетного принца, який з'явиться в їхньому житті і запропонує руку і серце своїй обраниці.
Шлюб з розрахунку або по любові: який краще?
Створення сім'ї - відповідальний крок у житті жінки і чоловіки. Причини, які підштовхують двох людей зв'язати себе шлюбними узами, можуть бути абсолютно різними.
Гостьовий шлюб: бути чи не бути
Гостьовий шлюб: бути чи не бути
Гостьовий шлюб: бути чи не бути
04.09.19 Весілля і шлюб
У більшості людей поняття сім'ї асоціюється з проживанням в одному будинку, веденням спільного господарства та проведенням вільного часу в компанії рідну людину.
Причини розірвання шлюбу: чому розпадаються сім'ї
Міцна сім'я - велика рідкість. Згідно зі статистичними даними, кожен третій одруження закінчується розлученням.
Чому чоловік не хоче одружуватися
Представники сильної статі досить довго збираються з думками перед вступом у шлюб. Джентльмени можуть спокійно ходити в неодружених до зрілого віку, відкладаючи
Як змусити одружитися чоловіка: жіночі секрети
Всі представники чоловічої статі дорого цінують свободу. Навіть тривалі любовні відносини з власної волі вони не поспішають перетворити в шлюбні, знаходячи тисячі