Як відрізнити любов від закоханості
Одним з головних людських помилок є ототожнення простий закоханості з щирою любов'ю. Потрапивши в мережі любовної ейфорії, чоловіки і жінки вважають виникло почуття вічним і непереборним. Чим відрізняється любов від закоханості? Природа цих душевних відчуттів оманливе схожа, однак вони мають масу кардинальних відмінностей. Трохи дано відразу побачити різницю між двома поняттями, тому варто розглянути їх виникнення і сутність більш докладно.
Психологія почуттів
Як відрізнити любов від закоханості? За статистикою, більше 35% пар після укладення шлюбу розпадаються якраз через так званого пробудження свідомості. Закоханість проходить, і партнери починають оцінювати один одного в реальності, а не під впливом бурхливої пристрасті. Коли емоції вщухають, подружжя зазвичай розуміють, як мало їх пов'язує, тому всім парам рекомендується укладати шлюби тільки після трансформації закоханості в любов.
У психології виділяється 3 типи прихильності між чоловіком і жінкою.
Симпатія
Це доброзичлива реакція психіки на появу людини. Вона виникає, якщо у людей таке світогляд, вони близькі за віком і соціальним станом, мають спільне хобі і привабливі зовні. Зазвичай симпатія взаємна і викликає бажання взаємодіяти з об'єктом.
Закоханість
Її вважають природним станом людини. Це яскраве почуття характеризується спалахами неконтрольованої пристрасті, зосередженням уваги на одній людині, бажанні проводити з ним весь час. Нерідко об'єктом закоханості стає не особистість, а якийсь ідеалізований образ.
Любов, кохання
Це особлива форма прояву почуттів. Як розпізнати любов? Вона виражається в щирості, прийнятті кохану людину з усіма недоліками, високій оцінці його душевних якостей, вміння йти на компроміси. Любов не виникає миттєво, для її появи потрібен час, вона відчувається навіть у розлуці з коханим.
Всі описані вище почуття абсолютно несхожі, проте вони, немов матрьошки, виникають одне з одного. Що таке справжня любов і як відрізнити симпатію від закоханості?
Закохана або люблю
Познайомившись з людиною, який привертає зовні, тягне як сексуальний об'єкт, цікавий своїми захопленнями або вміннями, можна швидко втратити голову. До нього виникає симпатія, яка згодом може трансформувати в більш сильні і стабільні почуття. У чому відмінність закоханості від любові? Надзвичайно важливо розрізняти ці поняття при побудові серйозних взаємин, які зазвичай закінчуються весіллям.
Як розрізнити любов і закоханість? Необхідно зрозуміти їхню справжню сутність. Що відбувається, якщо людина закохана:
- він відчуває потяг до об'єкта тільки тоді, коли той знаходиться поруч;
- закохана людина ідеалізує обранця і розчаровується, якщо партнер не володіє приписаними йому рисами;
- якщо люди просто закохані, то в їхніх взаєминах може з'явитися третя особа;
- інтимна близькість знаходиться на першому місці;
- закоханого чоловіка притягує лише приваблива зовнішність партнерки.
Як визначити справжню любов? Судити про сильному почутті можна, коли ваш коханий:
- більше цікавиться вашою душею, ніж тілом;
- поважає бажання і питає поради;
- здатний вислуховувати інформацію про переживання і допомагає вирішувати проблеми;
- приймає партнерку з усіма вадами і складнощами характеру;
- любить проводити час наодинці;
- відчуває тягу навіть у розлуці;
- приймає кохану такою, яка вона є, не намагаючись її переробити.
Чим відрізняється любов від обожнювання? Перше почуття дозволяє стати розсудливим і насолоджуватися кожним моментом, проведеним разом. Сліпе обожнювання не дає розслабитися, воно діє дратівливо, змушуючи занадто люблячої людини робити дурні вчинки.
5 головних відмінностей
Як визначити любов або закоханість змушує мріяти про обранця, будувати плани на майбутнє і з нетерпінням чекати зустрічі?
- Коли людина закохана, він постійно хоче перебувати поруч із зухвалим трепет об'єктом, при цьому його абсолютно не цікавить, чи взаємна пристрасть. Для любові взаємність є основою.
- З першого погляду можна тільки закохатися, а щоб полюбити людину знадобитися час.
- Як відрізнити любов від симпатії? Поверхневе почуття швидко пропадає, а полюбивши, ми довго не може розлюбити і забути коханого.
- Любов передбачає сумісність партнерів і адекватну оцінку моральних якостей і фізичних даних людини, а для закоханості характерно перебільшення достоїнств і применшення недоліків об'єкта симпатії.
- Закоханість - це пристрасний порив, а любов - почуття усвідомлене і контрольоване.
Справжня любов - це прекрасне світле почуття, яке робить людей краще, рухає вперед і спонукає до вражаючим досягненням.