Прихована загроза: чим небезпечні басейни в курортних готелях
Залишити суєту і поїхати на край світу до моря і спокою - мрія, яка гріє і нудними робочими буднями, і в холодний вогкий сезон. І коли настає довгоочікуваний відпочинок з білосніжним пляжем, all inclusive, спа-процедурами і коктейлями в барі біля басейну, мало хто віддає собі звіт, що цей самий басейн може стати причиною багатьох Післявідпускний неприємностей. Щоб інфекції в басейні готелю не несли небезпеки і не стали причиною прикрих наслідків, потрібно дотримуватися розумну обережність і, звичайно, знати, чого варто побоюватися.
Залишити суєту і поїхати на край світу до моря і спокою - мрія, яка гріє і нудними робочими буднями, і в холодний вогкий сезон. І коли настає довгоочікуваний відпочинок з білосніжним пляжем, all inclusive, спа-процедурами і коктейлями в барі біля басейну, мало хто віддає собі звіт, що цей самий басейн може стати причиною багатьох Післявідпускний неприємностей. Щоб інфекції в басейні готелю не несли небезпеки і не стали причиною прикрих наслідків, потрібно дотримуватися розумну обережність і, звичайно, знати, чого варто побоюватися.
Чим можна заразитися
Чи можна в басейні підхопити інфекцію? Вологе середовище, тепле повітря - найсприятливіші умови для розмноження грибкових інфекцій. Саме вони в першу чергу загрожують всім любителям похлюпатися в комфортній водичці басейну поруч з шезлонгом і баром. Як правило, джерело інфекції - це хвора людина, який нерідко може і не підозрювати про те, що має мікоз, оскільки часто грибкова інфекція не проявляє себе і не турбує хворого.
Мікози можуть вразити що завгодно: нігті, шкіру рук і ніг, слизові оболонки статевих органів, рота, носа. Яскраво виражені симптоми грибкових інфекцій можуть з'явитися вже через кілька діб. Хвора людина починає відчувати нестерпний зуд в ураженій області, може спостерігатися лущення шкіри або поява блідо-рожевого висипу. Якщо уражуються нігті, то спостерігається потовщення і пожовтіння нігтьової пластини, вона починає кришитися і відшаровуватися.
Друга небезпека, яка може очікувати в басейні безтурботних купальників - ентеровіруси. Ці підступні мікроорганізми, які не перевищують за розмірами молекули білка, здатні викликати гепатит А і найсильніші ентерити, супроводжувані лихоманкою і діареєю, які остаточно зіпсують відпустку і спогади про нього. Не менш небезпечні в воді басейну гельмінти: лямблії, гострики, аскариди і інші. Багато з них здатні викликати сильну інтоксикацію, серйозні алергічні реакції, кишкові розлади.
Чим заразитися не можна
Не варто перебільшувати ризики отримання інфекції в басейні, грунтуючись тільки на малій зірковості готелю. На жаль, навіть п'ятизіркові готелі з похвальною репутацією не гарантують повної безпеки. Однак такі серйозні захворювання як сифіліс, гепатит С, ВІЛ купальщикам не загрожують. Вся справа в тому, що збудники цих недуг дуже швидко гинуть у зовнішньому середовищі, опинившись поза живим організмом. Довгожителем в навколишньому середовищі серед інфекційних вірусів є збудник гепатиту В, але для його впровадження в організм необхідний тривалий контакт слизових оболонок або пошкодженої шкіри із зараженою кров'ю.
Не більше ніж загальне оману і твердження про те, що можна заразитися статевими інфекціями в басейні. З найбільш відомих ЗПСШ ні уреаплазмоз, ні гонорею, ні хламідіоз роздобути в басейні практично неможливо. Хлорована вода всіх цих збудників знищує майже повністю. Тому не варто піддаватися помилкової тривоги і відмовляти собі в задоволенні зануритися в прохолодну воду басейну жарким днем.
Коли великий ризик заразитися в басейні
Якщо обробка басейну проводиться з грубим порушенням гігієнічних норм, ймовірність підчепити який-небудь вірус дуже велика. За нормами повна зміна води в басейні для дорослих повинна відбуватися кожні 6 годин, в дитячих «жабник» - щопівгодини. Тому при заселенні в готель на курорті обов'язково варто поцікавитися як часто і чим очищають воду в басейні. На жаль, хлорування - найдешевший спосіб знезараження. У басейнах з великою прохідністю обов'язково повинно проводитися додатково озонування і іонізація.
Іноді все додаткові заходи з очищення басейну замінюються тільки хлоруванням в високих концентраціях. У такій ситуації небезпека може підстерігати тих, хто страждає на алергічні захворювання. Вже через півгодини перебування в хлорованої басейні, можуть з'явитися неприємні відчуття в дихальних шляхах, може початися нежить, а також, почервоніння шкірних покривів. Хлорована вода є подразником не лише шкіри, але і очей, стаючи причиною кон'юнктивіту.
Золоті правила здорового купання
Басейн в готелі - це центр тяжіння всіх відпочиваючих. Особливо, коли готель являє собою відокремлену від решти світу всесвіт з великою територією і системою «все включено». Біля басейну проводяться розважальні та спортивні заходи, розташовані бари, дитячі водні гірки, джакузі. Тому до обіду в плавальної та прилеглу зону зазвичай «яблуку ніде впасти». Щоб мінімізувати ризик зараження без шкоди відпочинку, купатися в басейні так само, як і приймати сонячні ванни, краще за все до настання полудня, коли відвідуваність готельної акваторії мінімальна, а значить і ймовірність підчепити інфекцію в басейні невелика.
Щоб не підхопити грибок стоп або нігтів в межах купального зони басейну найкраще вдягати сланці або сандалі. Через легкості зараження грибковою інфекцією не слід сидіти в мокрому купальнику на краю басейну і зловживати спільним гідромасажем. Після плавальних процедур варто прямо відправлятися в душ і тільки після цього на шезлонг. Щоб уникнути неприємних наслідків у вигляді кон'юнктивіту в басейн краще брати з собою спеціальні окуляри для плавання.
Не рекомендується відвідувати басейн навіть зі звичайним нежитем і легку застуду, сподіваючись на те, що сонце і вода допоможуть здолати недугу. Якраз навпаки: ослаблений імунітет - легкодоступна жертва для будь-яких інфекцій. Тому, перш ніж їхати на південний курорт, варто пройти курс загальнозміцнюючих вітамінів, а після розміщення в готелі не проводити безтурботно в басейні всі дні відпочинку.