Пір'яні подушки: види пера, особливості, користь і шкода
Пір'яні подушки на протязі багатьох десятиліть не мали альтернативи. На сьогоднішній день вибір постільних речей великий. У продажу можна зустріти бамбукові подушки, пухові та шовкові, з наповнювачем з холлофайбер, синтепуха та інших штучних матеріалів. Але чимала кількість людей як і раніше віддають перевагу перевіреним роками подушкам, наповненим пір'ям.
Пір'яні подушки: шкода і користь
Пір'яні подушки, безсумнівно, мають цілу набором позитивних якостей:
- м'якість і відносна легкість;
- еластичність і пружність, здатність швидко приймати форму тіла, а потім відновлювати форму;
- натуральність матеріалу;
- хороша теплоїзоляционность: влітку не жарко, а взимку не холодно спати;
- висока гігроскопічність, тобто здатність вбирати вологу, що виділяється тілом людини;
- довгий термін служби при правильному догляді і дотриманні основних правил експлуатації.
Від таких подушок слід відмовитися, якщо ви страждаєте на бронхіальну астму або алергію. У них можуть жити кліщі, продукти життєдіяльності яких і викликають алергічні реакції.
Навіть якщо сон не викликає у вас ніяких негативних наслідків, варто пам'ятати про мінуси цих подушок:
- висока ціна в порівнянні з синтетичними аналогами;
- проблематичний догляд: складність прання, важко сушити; найкращий, але і витратний варіант - хімчистка; необхідно постійно збивати виріб, щоб перо не збилося в купу;
- негігієнічно: здатність накопичувати пил і зберігати неприємні запахи;
- недовговічність при відсутності належного догляду;
- можлива алергія на перо подушки.
З яких пір'я роблять подушки
В якості наповнювача використовують пір'я і пух водоплавних птахів (гусака, качки, гаги). Але іноді зустрічаються подушки і з курячим пером, що були популярні за радянських часів.За якістю курячі пір'я, що використовуються в якості наповнювача поступаються всім іншим. Курячі подушки важкі, швидко втрачають форму. Найдорожчими і найбільш комфортними вважаються моделі, наповнені пером і пухом гаги. Будь-які пір'яні подушки частково наповнюють пухом. Пропорції можуть бути різними.
Оптимальним є співвідношення: 70% пера і 30% пуху.
Які пір'яні подушки краще
Вибір подушки залежить від ваших уподобань. Чим більше в ній пуху, тим вона м'якша. Тому, якщо ви не любите надто м'які подушки, вибирайте ті, в яких пір'я від 80%. Найбільш підходящі для сну - наповнені пером гусака. Іноді для зниження вартості в них додають пір'я качки. Якщо ваш бюджет обмежений, можна купити подушку з сумішшю пір'я, правда знайти її не так вже й легко.
Термін служби пір'яних подушок
Термін придатності пір'яних подушок складає в середньому 5 років.Головна особливість і одночасно недолік пір'яних подушок полягає в особливому догляді за ними. Подушка прослужить вам 10 і більше років, якщо ви будете її регулярно збивати, просушувати на сонці в профілактичних цілях або для знищення паразитів), періодично віддавати в хімчистку для професійної дезінфекції.
Якщо не дотримуватися цих правил, то виріб прослужить максимум 3-4 роки, після чого наповнювач треба буде замінити.
Скільки коштує пір'яна подушка 70х70, 50х70
Ціна залежить від виробника, наповнювача і розміру готового виробу. Співвідношення пера і пуху також має значение. Чим більше пуху, тим дорожче продукція.
Незважаючи на те, що теоретично подушка може бути наповнена пір'ям різних птахів, найчастіше в продажу зустрічаються саме гусячі.
Хороша пір'яна подушка вітчизняного виробництва розміром 70х70 см з пера і пуху гусака буде коштувати від 700 руб. Мінімальна ціна подушки розміром 50х70 - 600 рублів. Подушки відомих європейських фірм коштують від 1400 до 13000 руб. Аналогічні подушки розміром 50х70 коштують від 1200 до 10000 рублів.
Пір'яні кліщі в подушках
Якщо у вашій подушці завелися кліщі, то ваш сон навряд чи буде корисним і комфортним. Навіть якщо у вас немає алергії або астми, спати на зараженому виробі небезпечно. Багато з нас навіть не підозрюють, що сплять на подушках, в яких повним-повнісінько паразитів. В 1 квадратному см наповнювача може перебувати до 200 кліщів. І якщо у вас або вашої дитини несподівано з'явився безпричинний кашель або виникли інші ознаки алергічної реакції, варто задуматися: а чи не є причиною подушка, точніше не вона сама, а кліщі в ній оселилися.
Кліщі настільки малі, що розглянути їх неозброєним поглядом дуже важко. Тому якщо ви їх не бачите, це не означає, що їх немає.За твердженням медиків кожен шостий дитина, котра захворіла на бронхіальну астму, страждає від алергії на пір'яних кліщів.
Ознаки присутності непроханих гостей наступні:
- свербіж шкіри, збільшується в нічний час;
- почервоніла шкіра голови і обличчя з розширеними порами і сіруватим відтінком;
- підвищена жирність шкіри;
- висип на шкірі;
- випадання волосся.
Ці симптоми можуть залишитися непоміченими. Тоді можуть з'явитися більш серйозні проблеми, які свідчать про виникнення алергії:
- атопічний дерматит, що характеризується свербінням, почервонінням і лущенням шкірних покривів;
- кропив'янка, що виявляється у вигляді рожевих, сильно зудять плям, особливо у дітей;
- кашель, нежить, чхання;
- часті напади хвороби у хворих на астму;
- набряк дихальних шляхів.
Якщо зазначені симптоми з'являються тільки після сну, а вдень, коли відсутній контакт з подушкою, зникають, значить всьому виною кліщі. Позбутися від них можна, але для повного знищення комах найкраще віддати подушку в спеціалізований заклад, що займається чищенням пухово-пір'яних виробів. При необхідності треба замінити наповнювач на новий.
Чи можуть клопи жити в пір'яних подушках
Крім кліщів є й інші комахи, здатні завдати шкоди людині. Наприклад, постільні клопи. Ці паразити найчастіше живуть в дивані, матраці, ліжка. На щастя, в подушках вони зустрічаються рідко. причини:
- матеріал не підходить для пересування клопів, їм важко за нього зачепитися;
- проблематично проникнути всередину через щільний напірника, ще важче - вибратися назад; клопи, на відміну від кліщів, основною їжею яких є пір'ї і пух, харчуються кров'ю людини.
- клопи не люблять, коли їх турбують (людина уві сні перевертається, перевертає іноді подушку);
- невідповідні умови для кладки яєць.
Якщо ви, зваживши всі плюси і мінуси, все-таки віддаєте перевагу натуральним матеріалам, і не можете проміняти пером подушку на синтетичну, подбайте про належному догляді за вашим текстильним виробом, і тоді ваш сон буде максимально комфортним і безпечним.