Дитячі наматрацники. Вибираємо наматрацник для дитини
З самого першого дня життя діти активно пізнають світ, проявляючи інтерес до всього на світі, проте їх імунна система ще дуже слабка, щоб захищати дитячий організм від численних бактерій і мікробів. Найбільш уразливі діти під час сну, тому до чистоти дитячого ліжечка варто підійти з особливою увагою. Підтримувати дитячий матрац чистим і сухим допомагають наматрацники, які, крім основних захисних, мають і інші, не менш корисні властивості.
Види і особливості дитячих наматрасников
Перед покупкою треба обов'язково визначитися, які функції буде виконувати наматрацник - тільки чи захист матраца від пилу і бруду, або з додатковим захистом від вологи, бактерій або лікувальний.
Ось перелік найпоширеніших видів наматрасников:
- класичні. Це найтонші і легкі наматрацники, основна мета яких - захист матраца від пилу, бруду, розривів і потертостей;
- водонепроникні. Непромокальні наматрацники добре підходять зовсім маленьким дітям і тим, кого тільки привчають до горщика. Вони добре стримують рідина, при цьому не зменшуючи відчуття комфорту і не створюючи «парникового» ефекту, неминуче трапляється, якщо зверху на дитячий матрац покласти, наприклад, клейонку. Дитячі водонепроникні наматрацники легко прати і вони швидко сохнуть;
- антибактеріальні. Прекрасно підходять дітям, схильним до проявів симптомів алергії. Тканина цих наматрасников просочується спеціальним бактерицидним розчином, що перешкоджає розмноженню багатьох паразитів і бактерій. Сама тканина виготовляється з гіпоалергенних матеріалів і не приносить дитині ні найменшого дискомфорту;
- Ортопедичні / анатомічні (Топпери). Ці наматрацники вибирають, якщо, помилково або незнання, власний матрац виявився занадто твердим або, навпаки, занадто м'яким, або за медичними показниками. Вони мають заздалегідь задані параметри м'якості або жорсткості;
- демісезонні. Наматрацники, однаково добре підходять для жаркої і холодну погоду. Обидві їх боку робочі, і призначена кожна для свого часу року. Сторона для літа добре зберігає прохолоду і робиться з шовку або бавовни. Сторона для зими тепла, зроблена з хутра або синтетичних матеріалів, що зберігають тепло.
Основні розміри
Для того, щоб використання наматрасника було комфортним, а сам він служив довго, обов'язково правильно підібрати розмір виробу. Занадто маленький наматрацник буде закривати не весь матрац, а надто великою може скомківаться під час сну, позбавляючи бажаного комфорту.
Для дитячих ліжечок існують стандартні розміри наматрасников (ширина х довжина) в см:
- 60х120 - стандартний розмір в дитяче ліжечко для новонароджених;
- 70х140 - розмір побільше, для старших малюків;
- 80х160 - розмір для дітей або невеликого односпального матраца.
У продажу також зустрічаються вироби на круглу і овальну ліжка.
Поради щодо вибору дитячого наматрасника
Продовжимо розглядати кілька критеріїв, на які варто звернути увагу при виборі наматрасника для дитини.
Відповідність розміру
В першу чергу важливо знати довжину і ширину спального місця. Розмір дитячого наматрасника повинен точно підходити за габаритами до вашого матрацу, щоб уникнути як псування самого виробу, так і незручностей під час його використання. При цьому допускається різниця між розмірами в плюс-мінус 5 см завдяки властивості окремих наматрасников добре розтягуватися. Але це швидше виняток, ніж правило.
Вид кріплення до матраца
Існує два види кріплення наматрасников.
- На гумках. Це можуть бути чотири гумки по кутах наматрасника, які міцно тримають його зверху матраца, запобігають ковзанню і випадковий зсув під час сну. Їх мінус в тому, що з часом вони розтягуються, втрачають свою еластичність, а максимальна висота матраца для них - 30 см. Або ж це гумка по периметру, так звана спідниця, яка більш практична. Такі вироби виглядають, як верхня частина матраца. Вони закривають матрац не тільки зверху, але і з боків.
- Наматрацники-чохли. Можуть бути на блискавці, кнопках або гудзиках. Вони більш вимогливі до розміру матраца: занадто маленький буде бовтатися всередині, а на занадто великій не зійде блискавка. Такі наматрацники забезпечують захист з усіх боків.
Наповнювач
Наповнення наматрасника так само відіграє важливу роль. Для дитини варто вибирати з натуральних матеріалів: бамбука, вовни, латексу, кокоса або пуху. Однак і серед штучних наповнювачів є відповідні для малюків варіанти: синтепон, пінополіуретан, а так само мемори - унікальний матеріал з ефектом пам'яті.
Зовнішній огляд
Не варто нехтувати і зовнішнім оглядом вироби. Тканина наматрасника повинна бути якісною і цілої, а шви міцними.
Знаючи, якими основними функціями і критеріями повинен володіти хороший дитячий наматрацник, вибір серед сотень різних моделей не повинен скласти ніяких труднощів. Перед покупкою обов'язково слід уточнити правила по догляду за виробом і неухильно їх дотримуватися. І тоді наматрацник прослужить довго і буде радувати своєю зручністю і функціональністю.