Ефективне чищення матраца в домашніх умовах
Професійне чищення матраца на дому - задоволення не з дешевих, а транспортувати об'ємну річ в пункт прийому непросто. Залишається лише одне - дізнатися, як можна почистити матрац в домашніх умовах. Для цих цілей застосовуються прості речовини і інструменти, які знайдуться в будь-якому будинку.
Загальні правила догляду за матрацами
Чистка матраца не обходиться без дотримання правил, що відповідають певному виду вироби. Однак існує перелік заходів, які слід проводити регулярно стосовно будь-яких використовуваних предметів:
- 2 рази на місяць позбавлятися від пилу, користуючись пилососом. Не забувати забиратися під ліжком, протирати каркас меблів, узголів'я і плінтуси вологою ганчіркою.
- 1 раз в 2 місяці міняти «робочу» сторону атрибута. Міра скоротить ризик продавлювання вироби, збільшить термін його експлуатації.
- Регулярно міняти постільну білизну (1 раз в 1-2 тижні).
- Іноді залишати виріб на свіжому повітрі для провітрювання і попередження появи грибка і цвілі. Увага: деякі різновиди наповнювача (латекс) псуються при контакті з прямими сонячними променями.
- При підвищеній ймовірності проливання рідини на постільний атрибут, використовувати водонепроникні наматрацники, які потрібно очищати при забрудненні.
- При появі плям на виробі, очищати атрибут від темних точок і цвілі необхідно, грунтуючись на різновиди наповнювача і типі забруднення.
- Використовувати спеціальні засоби від пилових кліщів.
Увага! Щоб рідше замислюватися над тим, як можна очистити матрац від плям, слід подбати про чохлі для вироби. Якщо «одяг» для вироби вже не в кращому вигляді, варто зшити або придбати новий чохол із щільної і практичною тканини.
Способи чищення виробів
Залежно від типу забруднення і різновиди вироби використовуються як промислові чистячі засоби, так і харчові.
Підручні засоби Промислові засоби - сода (згубна для хвороботворних бактерій, поглинає вологу, відмиває бруд і запахи)
- перекис водню (знебарвлює)
- оцет (знебарвлює, бореться з неприємним запахом)
- сік лимона (відбілює, перебиває запах)
- харчова сіль (поглинає вологу)
- нашатир (відбілює, дезінфікує, видаляє жирні сліди і застарілий неприємний запах) - спрей. Після нанесення засобу хімічні складові спрею поглинають бруд і набувають гранульований вид
- порошки. Засіб вбирає бруд, потім усувається пилососом. Порошок дієвий лише щодо свіжих слідів
- піна. Речовина утворюється з миючого шампуню. Після закінчення діючого періоду, залишки піни усуваються вологою ганчіркою
Найбільш ефективні, але не завжди доступні методи чищення матраців в домашніх умовах включають в себе використання спеціального обладнання.
Миючий пилосос - екологічний варіант. Бруд усувається мильним розчином, що подається під великим тиском із спеціального бачка. Після усунення сліду, рідина збирається в ємність приладу.
Пароочисник - метод, який не передбачає використання чистячих засобів. Техніка дозволяє провести додаткову дезінфекцію вироби, не залишає після себе розлучень, допомагає видалити складне пляма.
Очищення матраца від пилу
Якщо виріб накопичило пил, слід провести суху чистку матраца в домашніх умовах. Перший варіант - пропилососити його. Якщо це зробити неможливо, можна залишити виріб на свіжому повітрі і вибити.
Увага! При кожній зміні постільної білизни дно ліжка необхідно протирати вологою ганчіркою, потім сухою.
Якщо пропилососити або вибити виріб на вулиці немає можливості, постільний атрибут можна почистити інакше:
- Зняти постільна білизна.
- Зробити вологою простирадло світлого тону (скористатися водою з додаванням порошку).
- Віджати тканину і в розправленому вигляді покласти на поверхню виробу.
- Вибити з допомогою вибівалкі.
- випрати простирадло.
- Повторювати заходи з двох сторін до того моменту, поки тканина не залишиться чистою.
Якщо є наматрацник, процес очищення вироби спрощується. Чохол потрібно зняти і випрати, а сам матрац обробити парогенератором. Прати наматрацник потрібно в гарячій воді з порошком. При використанні пральної машини необхідно вибрати режим прання, відповідний значку на етикетці чохла.
Виведення в'їдаються плям
Якщо мова заходить про те, як почистити матрац від в'їдаються плям, на допомогу приходить традиційний засіб для виведення плям. Коли забруднення потрібно вивести швидко, а «чарівного» кошти вдома немає, можна скористатися альтернативними варіантами.
Нерідко старі плями залишаються від чаю або кави. Кращим засобом для чищення матраців в такому випадку стане:
- лимонна кислота (речовина потрібно розвести у воді, обробити розчином поверхню сліду і очистити);
- гліцерин і харчова сіль (змішати компоненти в густу кашку, нанести склад на забруднення і видалити вологою ганчіркою);
- нашатир і гліцерин (0,5 ч. л. нашатирного спирту додати в 20 мл гліцерину і обробити складом пляма, потім стерти губкою).
Якщо не знаєте, як чистити матрац в домашніх умовах від в'їдаються винних плям, скористайтеся вже знайомими засобами (лимонна кислота, оцет). На допомогу прийде також:
- аміак (слід очищається водним розчином аміаку);
- таблетки аспірину (потовкти таблетку в порошок, розвести ліки з водою, нанести на пляму, залишити на 30 хвилин і прибрати).
Нерідко цікавляться, як відмити і відтерти матрац від старих плям крові. В арсеналі господині в такому випадку:
- перекис водню (пляма обробляється речовиною, сліди забруднення змиваються водою);
- піна для гоління (наноситься на слід від крові, розтирається по поверхні забруднення і змивається);
- гліцерин, нашатир і крейда. Охолоджений гліцерин нанести на слід, залишити на півгодини, потерти вологою ганчіркою, обробити нашатирем і присипати крейдою;
- сода, вода, засіб для миття посуду, перекис водню. За допомогою простого чищення матраца содою пляма не видалити, належить змішати компоненти, залити в пляшку з пульверизатором і обробити пляму.
Якщо відмити матрац від старих плям в домашніх умовах не вдається, слід віддати виріб в хімчистку.
Позбавлення від неприємного запаху
Якщо мова йде про новий виріб, усунути заводський запах матраца в домашніх умовах можна:
- виставивши виріб на свіже повітря на кілька діб;
- обробивши матрац феном або парогенератором;
- скориставшись додатковим щільним наматрацником;
- використавши технічну кальциновану соду (як почистити матрац з запахом содою, можна дізнатися нижче з відео).
Боротися з запахом старого матраца допомагає оцет, лимонний сік, горілка і спирт, перекис водню, господарське мило, які містять хлор склади.
Прання матраца
Про те, щоб якось випрати ватний матрац в домашніх умовах, і мови не йде. Наповнювач вироби втратить свої властивості, при недостатній просушування всередині вироби стане рости пліснява, спальний предмет залишиться тільки викинути.
Випрати можна матрац, усередині якого є спеціальна синтетична набивка. Однак сушка вироби залишається проблематичною.
Керівництво по тому, як випрати матрац в домашніх умовах виглядає наступним чином:
- Помістити атрибут у ванній таким чином, щоб з нього не стікала вода на підлогу.
- Розвести у воді мило або спеціальний засіб.
- Втерти очищуючий склад і залишити виріб постояти.
- Помити матрац під теплим душем.
- Дати воді стекти (синтетичний матеріал всередині матраца не утримує рідину, як вата).
- Просушити постільний предмет на балконі або біля батареї, періодично змінюючи боку вироби.
Перед домашньої пранням матраца необхідно зняти постільну білизну, прибрати декоративні предмети, вибити виріб хлопавкою або пропилососити.
Особливості експлуатації ортопедичних виробів
У керівництві по догляду за ортопедичним матрацом в домашніх умовах є ряд нюансів:
- Виріб не можна згинати. Цей же заборона поширюється і на пружинний матрац, а також виріб з кокосовим наповнювачем. Чи не заборонено згортання деяких латексних моделей, рулонних.
- Атрибут не слід залишати у вертикальному положенні. Наприклад, коли через два місяці перевертаєте виріб на інший бік, або провітрювати, не ставте його вертикально навіть на нетривалий проміжок часу.
- Ортопедичну конструкцію можна вибивати. Допустима рідкісна чистка на дому. Слід частіше струшувати пил з поверхні спального предмета щіткою з еластичним ворсом.
Знаючи, як правильно будинку почистити матрац, можна не тільки заощадити час і кошти, а й продовжити термін служби виробу. В процесі чищення постільної атрибута важливо враховувати вид вироби і характер забруднення.