Ефективне відбілювання зубів
Краса і білосніжність посмішки додає впевненості в собі. Не всі наділені природною білизною зубів. У нормі зуби можуть бути як ідеально білими, так і кольору слонової кістки. У процесі життєдіяльності через вплив безлічі зовнішніх і внутрішніх факторів колись ідеально білосніжні зуби можуть потемніти.
Досить поширене хімічне і лазерне відбілювання, але коштують такі процедури дорого. Тому важливо знати, як безпечно відбілити зуби в домашніх умовах, щоб мати можливість вибору.
Основні причини появи жовтого нальоту
- Куріння. Тютюновий дим за рахунок високої температури завдає руйнівної дії на зубну емаль, аж до утворення мікротріщин. До того ж в сигаретному димі містяться різні смоли, які осідають на емалі у вигляді нальоту.
- Вживання певних рідин: міцного чаю, кави або фарбувальних напоїв (коли, яскравою газованої). Зміна кольору зубів пов'язане з впровадженням в емаль барвників.
- Нехтування правилами гігієни порожнини рота. Чистити зуби потрібно вранці і ввечері, зубну щітку змінювати необхідно раз в 2 місяці. Отбеливающими пастами користуватися не можна більше місяця. Порушення перерахованих правил веде до ослаблення і пігментації зубної емалі.
- Захворювання зубів. Наприклад, якщо процес гниття відбувається в корені зуба, зуб стає жовтим.
- Прийом деяких антибактеріальних препаратів.
Методи відбілювання зубів в стоматологічній клініці
- Хімічне відбілювання здійснюється з використанням спеціального гелю, який наносять на зуби 1 - 2 рази на добу протягом сеансу. Є ризик пошкодження емалі.
- При фотовідбілювання зубів застосовується гель і світло спеціальної лампи, під впливом якої з гелю виділяється кисень, який впливає на темні ділянки емалі. Але така процедура збільшує чутливість зубів.
- Відбілювання лазером - сама щадна процедура, яка не руйнує емаль. Принцип заснований на взаємодії спеціального гелю і лазера. Дана процедура найдорожча серед перерахованих.
Домашні способи відбілювання зубів
- Яблучна чистка. Даний спосіб полягає в щоденному вживанні в їжу твердих зелених яблук, які є механічними очистителями емалі.
- Чищення зубів содою. Змішати чайну ложку харчової соди з 2 краплями перекису водню - така суміш ефективно видаляє наліт. Процедуру можна повторювати не частіше, ніж раз в 2 тижні, так як сода механічно пошкоджує емаль. В день проведення процедури не рекомендується пити фарбувальні напої, палити.
- Масло чайного дерева - природний відбілюючий компонент. Видавити на щітку зубну пасту, зверху капнути 2 краплі олії. Процедуру можна проводити 2 рази на тиждень.
- Чищення зубів отбеливающими пастами. Курс не повинен перевищувати 3 тижні.
Для збереження здоров'я і білизни зубів в раціоні повинно бути достатньо кальцію, так як він є основним структурним матеріалом зуба. В основному кальцій міститься в молочних продуктах, горіхах, зелені.
Відбілювання зубів в домашніх умовах потрібно проводити з обережністю, щоб не пошкодити емаль.