
Чистка пральної машини від накипу
Пральна машинка - одна з головних помічниць сучасних господинь. Давно минули ті часи, коли гору білизни доводилося прати вручну, потім віджимати і довго чекати поки речі висохнуть. Щоб уберегти дорогий побутовий прилад від несподіваної поломки, необхідно піклуватися про нього з першого дня після покупки. Очищення пральної машини від накипу лимонною кислотою - одна з найпростіших і бюджетних маніпуляцій, що дозволяють позбутися від забруднень всередині барабана і на нагрівальному елементі. Як використовувати засіб, від яких неприємностей воно захищає і чи не зашкодить?
Переваги очищення лимонкою
Накопичення бруду всередині бака відбувається через неякісну водопровідної води, в складі якої зустрічаються хімічні домішки. Карбонатні солі осідають на внутрішніх поверхнях барабана, нагрівальному елементі та інших деталях, з часом накопичуються і тверднуть. Утворення щільного твердого покриття сприяють і часті прання в дуже гарячій воді. В результаті з'являється накип, електронна помічниця припиняє нормально працювати і вимагає термінового ремонту. Лимонна кислота, засипана в пральну машину, дає можливість господаркам самостійно усунути вапняний наліт, цвіль і інші неприємні освіти, при цьому коштує вона копійки і продається практично в кожному магазині. Своєчасна профілактика допоможе заощадити кошти на виклик майстра і покупці нових запчастин.
Чому так затребувана чистка пральної машини лимонною кислотою:
- практично повністю розчиняється у воді і виполіскувати;
- не шкодить тканинам;
- ефективно бореться з вапняними відкладеннями, вступаючи з ними в реакцію;
- має доступну для всіх вартість.
Лимонна кислота в пральну машину абсолютно безпечна, якщо очищення проведена відповідно до загальноприйнятих правил.
Правила проведення процедури
Лимонну кислоту для пральної машини шукати потрібно на полицях продовольчих магазинів. Цей товар є в будь-продуктової торговій точці, тому проблем з покупкою не виникне. процес очищення не вимагає спеціальних навичок і умінь.
- У лоток для миючого коштів засипати необхідну кількість лимонки.
- Вибрати звичайну програму прання і запустити агрегат на повний цикл. Не рекомендується встановлювати скорочені режими, наприклад, «швидку прання», необхідно, щоб прилад працював довго.
- Коли машина автоматично відключилася, виконавши своє завдання, потрібно чистою м'якою ганчіркою протерти гумки ущільнювачів, лоток і нутрощі барабана.
- Перевірте фільтр. Якщо в ньому застрягли залишки накипу, їх слід видалити.
Чистка машинки лимонною кислотою займе стільки ж часу, скільки займає звичайна процедура з полосканням і віджимом. Після завершення клінінг-процесу користуватися домашньою помічницею можна в звичайному режимі.
Профілактична чистка
Як чистити пральну машинку лимонною кислотою з метою профілактики неполадок? Процедура проводиться за тим же алгоритмом, що описаний вище, а її частота залежить від рівня жорсткості для прання води:
- м'яка - 1 раз на рік;
- нормальна - 1 раз в півріччя;
- жорстка - 1 раз в декаду.
Кількість обробок може бути збільшено, якщо господиня стирає багато і на високих - від 60 градусів - температурах.
Запобіжні заходи
Багато хто вважає, що лимонна кислота - шкода для пральної машини. Небезпека для побутового приладу лимонка може представляти тільки якщо нею скористалися неправильно. Які запобіжні заходи слід дотримуватися, щоб не нашкодити техніці?
- Не рекомендується засипати в відсік кислоти лимонної більше, ніж того потрібно. Речовина активно вступає в реакцію з сольовими відкладеннями і в помірній кількості.
- Прання з лимонною кислотою неприпустима! Кислотні сполуки здатні роз'їдати не тільки накип, а й фарбу на яскравих тканинах.
- Очищення тена пральної машини не повинна проводиться при t вище 60 градусів і при рясно кількості миючого засобу. Це може спровокувати занадто сильну хімічну реакцію, в результаті якої будуть пошкоджені пластикові та гумові деталі пристрою.
- Якщо на нагрівальному елементі занадто багато нальоту і забруднень, занадто великі шматки, відірвавшись, можуть спровокувати засмічення в зливний трубі. Почувши сторонні, нехарактерні стандартному процесу прання звуки, необхідно звільнити слив, витягнувши з нього сміття.
Корисні поради господиням
Регулярний догляд за пральною машиною-автомат лимонною кислотою не дозволить їй перетворитися на купу заліза раніше терміну.
Навіщо чистити машинку лимонкою
Через товстий шар накипу, тен довше гріється до потрібної температури, відповідно, і електроенергії прилад споживає багато. Якщо нальоту надто багато, нагрівач може просто згоріти, а його заміна - справа дорога.
Як перевірити, чи є накип на тене
Зазвичай нагрівальний елемент розташований під баком для білизни. Щоб його розглянути, необхідно взяти ліхтарик і посвітити крізь перфоровані отвори барабана. Якщо тен складно розгледіти, спробуйте покрутити вбудовану ємність.
Скільки миючого засобу необхідно
Зазвичай його кількість розраховується в співвідношенні 15-20 г лимонки на 1 кг завантаження. Значить, для обробки пральної машини лимонною кислотою, місткість якої 5 кг, знадобиться 75-100 г порошку.
Чи потрібно використовувати пом'якшувачі води
Запускаючи чергову прання, обов'язково додавайте до прального порошку засоби, здатні зробити водопровідну рідину м'якшою. Це допоможе зберегти якість стираних речей і внутрішні деталі побутової техніки.
Тепер ви точно знаєте, чим зняти накип в пральній машині. Якщо після проведення процедури ви побачили шматочки накипу, значить, речовина відмінно впорався зі своїм завданням. Використовуючи перевірене роками і тисячами господинь засіб, можна продовжити термін експлуатації агрегату на довгі роки.



