
Чим вивести масну пляму: перевірені способи
Від забруднення речей ніхто не застрахований. Особливо часто улюблену футболку або плаття можна зіпсувати в процесі приготування їжі або її вживання. Якщо на вбранні з'явилося масну пляму, як відіпрати його швидко і щоб не залишилося помітного сліду на поверхні матеріалу? Справитися з жиром звичайним пральним порошком і водою не вийде. Чим вивести масну пляму будинку, щоб не витрачати купу грошей на хімчистку?
7 перевірених засобів
Посадивши на спідницю, блузу, джинси або скатертину неестетичне плямочка від жиру, не варто відразу розлучатися з річчю і відправляти її на заслання на дачу або у відро для сміття. Багато господинь вже давно навчилися боротися з різними видами забруднень народними засобами. Прості рекомендації допоможуть зрозуміти, чим вивести плями у власній ванній так, щоб тканина знайшла колишній привабливий вигляд.
Нашатирний спирт
Це засіб коштує дешево, але часто використовується для усунення слідів від жиру. Щоб провести процедуру, необхідно в 100 мл води розвести 1 ч. Л. нашатирю, змочити в розчині ватний диск, губку або шматочок тканини, ретельно втерти і залишити на 6 годин. Оброблене виріб перуть в делікатному режимі в пральній машині або виполіскують вручну.
Господарське мило
Перевірений часом і тисячами господинь спосіб. Чим відіпрати масну пляму? Мило господарське 72% - найкращий помічник ще з радянських часів. Забруднену область добре змочують у воді, намилюють і залишають не менше ніж на 12 годин. Потім річ перуть і ретельно виполіскують. Якщо пляма посаджено кілька хвилин тому, можна застосувати експрес-спосіб: затерти милом забруднення і посипати це місце цукровим піском, а через 15 хвилин випрати виріб.
Сіль
Як вивести масну пляму з штанів? Візьміть звичайну кухонну сіль і щедро посипте забруднену ділянку, а зверху покладіть гніт. Білі крупинки активно вбирають жир, для досягнення максимального ефекту процедуру слід повторити 2-3 рази.
Хлібний м'якуш
Як видалити жирну пляму за допомогою хліба? Цей метод підійде для речей з оксамиту або будь-ворсистої тканини. До забруднене ділянці прикладають шматочок хлібної м'якушки на 10-15 хвилин, потім виріб перуть в мильному розчині.
Суха гірчиця
Найчастіше від забруднень страждають столові скатертини під час святкових обідів. Чим можна вивести масну пляму в цьому випадку? Справитися з ним допоможе звичайний гірчичний порошок. 2 ст. л. сухої гірчиці змішують з водою, доводячи розчин до консистенції сметани. Кашку наносять на цятки, витримують півгодини і застіривать руками.
Картопляний крохмаль
Як вивести пляму від жиру без прання? Необхідно присипати слід відмінним абсорбуючим засобом - крохмалем. Порошок втирають, залишають на 10-15 хвилин, а потім струшують і піддають річ пранні.
Зубний порошок
Якщо зіпсували вовняну річ, без цього засобу не обійтися. Як очистити жирні плями з одягу з вовни? Використовуючи зубний порошок. Необхідно розмістити виріб на рівній поверхні, підійде прасувальна дошка або стіл, присипати слід порошком, а зверху розкласти промокальний папір або кальку. Потім прикритий ділянку пропрасовують праскою і притискають важким предметом. Залишають папір на 10-12 годин, після річ перуть в потрібному режимі.
Принципи роботи з білого та кольорового одягом
Чим відрізняються принципи догляду за білосніжними і пофарбованими тканинами? У першому випадку господині намагаються зберегти білизну матеріалу, а в другому - не втратити яскравості і однорідності відтінку. Проводячи видалення жирних плям з одягу білого кольору, важливо знати:
- заборонено позбавлятися від забруднень за допомогою оцту - через нього тканину може стати жовтою;
- прати виріб потрібно не в гарячій, а в теплій воді, полоскати - в прохолодною;
- кращі засоби для очищення свіжих слідів - абсорбуючий тальк, дитяча присипка, сода і кухонна сіль, а в складних випадках можна використовувати скипидар і нашатирний спирт.
Для обробки кольорових тканин не рекомендується використовувати засоби з агресивними складовими, які не допоможуть позбутися від забруднень, а тільки роз'їдені фарбу. Якщо спеціального засобу під рукою немає, ніж відмити масну пляму з одягу:
- посудомийними засобами;
- шампунем для волосся схильного до жирності;
- нашатирним спиртом, сполученим з водою і сіллю;
- сумішшю нашатирю, ацетону і денатурату.
Виведення плям з тканини не займе багато часу. Це процедура не настільки складна, який здається на перший погляд. Прислухаючись до порад, можна досить швидко повернути улюблену річ до життя.
Обробка делікатних тканин
Головне правило - відмовтеся від відбілювачів з хлором. Використовуючи подібні засоби, можна остаточно зіпсувати наряд з шовку, ангори, акрилу або вовни. Позбутися від цяток допоможуть наступні рецепти.
- Як відіпрати жир з тонкої вовни або шовку? Скористайтеся сумішшю води, нашатирного спирту і гліцерину. По 1 ч. Л. гліцерину і нашатирю розводять в 2 ст. л. води і наносять склад на проблемне місце. Через 5-10 хвилин застіривать вручну.
- Не менш ефективно діє суміш солі і нашатирю. Змішавши їх в рівних пропорціях, необхідно обробити слід і залишити на чверть години, а після випрати.
- Як прибрати жир з одягу? Свіжа пляма на шерсті і шовку можна засипати тальком, присипкою або звичайним розтертим крейдою. Через добу залишки струсити і пропрасувати пляма через кухонний рушник.
На делікатних тканинах відмінно працює звичайний шампунь для жирного волосся і засоби для миття посуду.
Виведення застарілих цяток
Поки що потрапив на матеріал жир ще свіжий, позбутися від нього нескладно, а як відіпрати старе масну пляму з одягу?
Гліцерин
Застарілі жирні плями на одязі як вивести? Розігрійте гліцерин до 35-40 градусів, нанесіть на старий жир, а потім змоченою в бензині губкою протріть оброблену ділянку, видаляючи залишки. Після процедури виріб перуть з засобом для виведення плям.
Деревна тирса
Деревину замочують в бензині на 3-6 годин. Потім накладають на пляму і чекають, поки паливо висохне. Текстильні вироби перуть в мильній воді.
Засіб для миття посуду
Гель змішують з водою до пастоподібного стану. Наносять суміш на цятки, втирають щіткою і залишають на чверть години. Після річ потребує пранні і ретельному полосканні.
Якщо народні і підручні засоби не допомагають впоратися з проблемою, спробуйте магазинні засоби для виведення плям. Сьогодні на полицях з побутовою хімією представлено надзвичайно багато якісної продукції, яка впорається із забрудненнями будь-якого походження.




