Чим очистити шви між плиткою у ванній
Ретельно прибрана квартира або будинок - не просто приміщення, в якому приємно знаходитися, але запорука здоров'я сім'ї, гарного настрою. Тому, в процесі наведення порядку багатьох відвідує думка про те, як краще очистити шви між плиткою у ванній. Є чимало способів домогтися ідеальної чистоти в цій області.
Загальні рекомендації
Повсякденному прибирання недостатньо для знищення бруду на стиках кахлю. Там може накопичуватися волога, пил, залишки миючих засобів. Це призводить до появи цвілі, розмноженню бактерій. Отже, перша рекомендація - проводити цілеспрямовану очищення швів між кахельними плитками хоча б один раз в два тижні.
Другий важливий момент - обов'язково попередньо надіти рукавички. Найчастіше суміші для миття швів бувають агресивними, тому шкіру рук слід берегти. По-третє, потрібно приділити увагу увазі оздоблювального матеріалу, який планується очищати, а саме, не рекомендується проводити наступні дії:
- на мозаїку або скляну різновид кахлю густо наносити щелочесодержащіе або кислоти рідини;
- на глазуровану поверхню впливати засобами з кислотою в складі.
Матову поверхню кахлю слід натирати мастикою після збирання, щоб уникнути швидкого забруднення.
Важливо не тільки чимось очистити шви між плиткою у ванній, слід уникати використання щіток підвищеної жорсткості, порошків з твердими гранулами. При зайвому фанатизмі подряпини на плиткової поверхні цілком очікувані, що не є бажаним результатом.
Відносно типу керамічної плитки слід зазначити, що бажано її вибирати великого розміру для зменшення кількості швів. Якщо на стадії ремонту правильно вибрати обробку, то в подальшому прибирання спроститься.
Побутова хімія
Ставлячи собі за мету якомога швидше очистити шви між плиткою на підлозі, в першу чергу озброювати засобами для подібних прибирань. Практично всі вони хлоросодержащие, значить, актуальні для затерли білого кольору.
- Кисневий відбілювач, який розлучається з водою 50:50. Їм обробляються підлогу і стіни, при цьому губкою особливо ретельно натираються шви. Годину чи півтори години вождів, можна очищати кахель теплою водою.
- «Білизна», «Містер Мускул», «СIF», «Доместос», «Бозо» і т.д. - кошти, які наносяться на шов, а після закінчення деякого часу видаляються з поверхні відповідно до рекомендацій на упаковці.
- Фломастер для чищення обробляє шов, очищаючи його і вбиваючи бактерії. У цю ж категорію можна віднести олівець типу «Сніжок», який відбілити затірку і прибере цвіль.
- Меламіну губка - досить зручний для очищення поверхні кахлю предмет, добре зчищають жир і інші забруднення. Але прибрати з її допомогою цвіль, ретельно видалити бактеріальний наліт не вдасться.
Користуючись спеціальними препаратами чистки швів, бажано заздалегідь змочувати поверхню, а потім наносити засіб. Важливо стежити за повним змиванням його з кахлю після проведення прибирання.
Народні методи
Багато хто не задаються питанням чим відмити шви між плиткою у ванній, так як вони застосовують перевірені домашні способи очищення. Це екологічні і недорогі методи, при цьому досить ефективні. Єдиним мінусом домашніх способів є те, що в більшості випадків вони досить трудомісткі. Отже, найбільш результативні домашні засоби для очищення плитки у ванній.
Гідрокарбонат натрію, оцет
Очистити міжплиточних шви не проблема тим, хто вважає соду універсальним порошком для прибирання. І у них є підстави так думати.
Сода входить до складу багатьох домашніх розчинів, а в парі з оцтом дає відмінні результати. Слід розбавити гідрокарбонат натрію оцтом в пропорціях 1: 1. Потім втерти зубною щіткою в міжплиточний шов, і вождів 30 хвилин, відмити плитку.
Нашатирний спирт
Якщо завдання очистити кахель у ванній і відполірувати до блиску, то це кращий засіб. У ємність з 2 л води додати 1 ст. л. нашатирю. Потім розприскати розчин на плитку, особливу увагу приділяючи швах. Після закінчення 20 хвилин зачистити щіткою і змити залишки кошти.
Цей метод заслуговує на увагу, так як дасть можливість не тільки почистити шви між плиткою у ванній, але прибере зароджується грибок і забезпечить глянсовий блиск поверхні кахлю.
Сода, лимон, оцет
Перелічені нижче компоненти акуратно перемішати, щоб отримати пастообразную суміш:
- 3-4 ст. л. соди;
- 1 ст. л. 9% оцту;
- 1 ст. л. лимонної кислоти або чистий сік лимона.
У процесі змішування виникає невелика реакція і короткочасне вспенивание. Розчин втерти в кожен сантиметр затірки. Після закінчення 20-30 хвилин поверхню добре промити. Якщо виникає питання про те, як почистити шви між плиткою на підлозі, то алгоритм той же.
Сода, відбілювач
Для тих, хто хоче не просто почистити, але і якось відбілити шви між плиткою у ванній, підійде ця суміш. Її виготовляють з соди і білизни, розмішуючи до консистенції сметани. Шпателем ретельно наноситься в ділянки між кахлем. Залишається на 30-60 хвилин, потім мильною водою обробляється кожен шов від залишків. Природно, для затирання яскравих кольорів цей спосіб не підійде - може змінитися відтінок.
Домашня очищає паста
Багато бувають вражені тим, як потемніли або почорніли шви у ванній, і задаються питанням що робити для їх очищення. Хорошим засобом є домашня паста з гірчиці, соди, зубної пасти. Він продезинфікує стики і трохи їх відбілити. Готується шляхом змішування:
- 1л води;
- 1 ч. Л. зубного порошку або пасти;
- 1 ст. л. гірчичного порошку або гірчиці;
- 0,5 склянки соди;
- лимонного соку з 1/2 частини лимона.
Цей склад густо втерти в шви і через 30 хвилин ретельно змити.
Гарячий пар
Очищення стиків кахельних швів можлива і без спеціальних засобів. Пароочиститель дозволяє прибрати бруд і вбиває бактерії, виробляє вологе прибирання. Досить обдати паром всю затірку на стінах і підлогах ванній, докладати додаткові зусилля не потрібно. Варто згадати про те, що цей метод хороший також і на кухні, так як дозволяє почистити шви між плиткою без хімічних складів. Він безпечний і економить час.
Способи прибрати цвіль і грибок
Легке почорніння виводиться домашніми методами або спеціальними розчинами. Але питання, ніж чистити стіни або підлогу у ванній від цвілі, досить актуальне. Укорінений грибок - досить небезпечна середовище, яке шкодить здоров'ю, тому тут потрібні радикальні дії:
- Повністю поміняти обробку приміщення, знявши керамічну плитку і видаливши затірку. Потім викложіть новий кахель.
- При неможливості піти першим шляхом, слід зняти запліснявілу затірку. Для цього її необхідно попередньо пом'якшити водно-оцтовим розчином, потім вичистити ділянки шпателем, викруткою. Ще краще зняти її будівельними інструментами (шлифмашинкой, болгаркою) - це буде швидше і зручніше. Потім очистити проміжки між плиткою розчинником, заґрунтувати, потім заповнити їх нової затіркою.
- Можна прибрати верхній вражений шар затірки. Пройтися наждачним папером, потім промити шов антигрибковим засобом. При необхідності оголені ділянки заповнити затіркою заново.
Вибирати краще антибактеріальну затірку, яка не буде в майбутньому накопичувати бактерії. Допускається застосування різних захисних засобів типу «Атлас Дельфін». За описом виробника, засіб екологічно і надійно оберігає ділянки між кахлем від скупчення бруду.
Можна боротися з грибком шляхом нанесення хлоросодержащие відбілювача або розчину мідного купоросу. Останній розбавляється в співвідношенні 10 г порошку на літр води. Отриманий розчин жорсткою губкою наноситься на проблемні ділянки. Процедуру потрібно повторювати до повного очищення поверхні.
Для очищення швів між плитками є широкий вибір засобів і способів. Найчастіше це просто і легко виконати. Потрібно звертати увагу на запобігання ділянкам скупчення вологи, будь то стик бортиків ванній зі стіною або область навколо раковини.
Головною профілактикою появи забруднень і грибка може стати регулярне прибирання із застосуванням соди, перекису, аміаку або призначених для цього складів, а також часте провітрювання. Чистий, суха ванна кімната вбереже здоров'я членів сім'ї і буде радувати господиню.