
Як почистити праску від нагару
Праска - один з найнеобхідніших помічників тисяч господинь, що сприяє приведенню текстильних речей і одягу в повний порядок. Щоб побутова техніка справно служила максимально довго, необхідно правильно її експлуатувати і регулярно рятувати від скупчилися на поверхні і всередині забруднень. Чим почистити праска в домашніх умовах і позбутися від утворився нальоту, здатного зіпсувати тканину, залишивши на ній плями і зачіпки? Зберегти підошву приладу в ідеальному стані нескладно, головне знати основні правила догляду за поверхнями з різних матеріалів.
Причини появи нагару
Навіть у самих акуратних господинь побутова техніка може стати непридатним для використання. Погіршується ковзання, підошва залишає на тканині сліди, порушується температурний режим - це далеко не всі неприємності, до яких призводить забруднення пригаром прасувальні підошви. Чому він з'являється?
- При контакті з гудзиками в процесі прасування можуть утворюватися подряпини, де залишаються шматочки розплавленого пластику. Не менш небезпечні для гладкої поверхні і металеві застібки, блискавки, кнопки.
- Використання занадто жорсткої води в парових моделях. Від неї на стінках резервуара залишається вапняний наліт, дрібні частинки якого можуть відколюватися і виходити назовні разом з парою, або здатні забивати отвори розпилювача.
- Недотримання режиму температур також є однією з основних причин утворення нагару. Занадто гаряча підошва моментально розплавляє волокна синтетичних тканин, приварюючи їх до своєї поверхні.
- Деякі господині можуть поставити ще не остиглий прилад на килим або стільницю, в результаті цього до підошви приклеюються ворсинки, пластик та інші заважають правильній роботі матеріали.
Як почистити праска в домашніх умовах? Це дуже просто! Починати слід з безпечних методів, які не становлять небезпеки для матеріалу, з якого зроблена підошва праски. Методи догляду за різними поверхнями мають певні відмінності.
Чим чистити праску в домашніх умовах
Помічники для прасування з'явилися вже давно, тому кошти для догляду за ними перевірені вже не одним поколінням. Як очистити підошву праски, щоб вона набула вигляду нової?
Гідроперит
Як очистити праску від пригоріла тканини? 5-10 таблеток розітріть в порошок і рівномірно розподіліть по дерев'яній дошці. Розігрійте гладильне пристрій до 100-120 градусів, вимкніть від мережі і опустіть на гидроперит. Залиште на 5 хвилин, а потім протріть поверхню приладу м'якою сухою тканиною. Якщо площа забруднення невелика, можна взяти 1 таблетку і водити нею по конкретній ділянці розігрітій поверхні.
Будьте уважні! В процесі виділяються хімічні випаровування, які пахнуть дуже неприємно. Постарайтеся проводити процедуру перед відчиненим вікном або на балконі, захистивши органи дихання маскою.
Содовий розчин
Як почистити праска содою? Приготуйте розчин, змішавши в рівних пропорціях соду і воду. Змочіть в ньому ганчірочку і протріть блискучу поверхню. Сода швидко розчиняється в рідині, тому цей рецепт можна застосовувати навіть для тефлоновим моделей.
Лимонна кислота
Чим ще почистити підошву праски? Лимонку розвести водою і замочити в розчині шматок фланелі. На прасувальної дошки розкласти дрантя - змочену зверху в лимонній кислоті ганчірочку - і пропрасувати її розігрітим до температури 100 градусів апаратом для прасування. На тканині залишаться всі забруднення. Такий метод чистки не допустимо для алюмінієвих підошов.
Перекис водню
Чистка праски в домашніх умовах від нагару легко здійсненна зі звичайним антисептичним засобом. У рідини змочують ватний диск. Холодний праску акуратно протирають, дають висохнути і знову обробляють перекисом.
Нашатирний спирт і оцет
Як почистити праска від нагару? У скляному посуді в однаковій кількості змішують столовий оцет і нашатир. У суміш занурюють бавовняну тканину і витирають заважають нормальній роботі приладу забруднення. Рекомендується працювати в рукавичках і в добре провітрюваному приміщенні.
Парафінова свічка
Як очистити праску в домашніх умовах з незначним нагаром? Можна взяти звичайну воскову свічку. Її обертають в шматочок натуральної тканини і протирають всі проблемні місця розігрітого до 120 градусів приладу. Уважно стежте, щоб парафін не потрапив в парові отвори і не закупорив їх. Після того, як поверхня натерта, необхідно пропрасувати непотрібну ганчір'я, щоб видалити всі залишки свічкового воску.
Олівець
Багато фірм, що випускають побутову хімію, пропонують споживачам якісні засоби, ніж відмити праска буде просто і швидко. Це спеціальні олівці, які коштують недорого, але працюють ефективно і підходять для всіх типів прасувальні підошов. Під встановлений вертикально розігрітий агрегат підстеляють стару ганчірку, щоб в процесі не забруднити стільницю. Як прибрати з праски нагар? Олівцем натирають забруднені місця, він починає плавитися, а Пригара піниться і відділяється. Бавовняним відрізом тканини прибирають залишки бруду і ретельно протирають парові отвори.
Сіль
Як очистити поверхню праски без хімічних засобів? На чистому аркуші паперу розсипте сіль. Агрегат включити на максимальну температуру, потім вимкнути з мережі і поставити підошвою на сіль. Як прибрати з праски Пригара? Відсталі забруднення видаляють сухою ганчіркою.
Чистимо прилад від внутрішньої накипу
Використання неякісної водопровідної води для заливки в ємність парових моделей, призводить до утворення вапняного нальоту і накипу на стінках резервуара. Через це на одязі після прасування можуть залишатися іржаві плями. Чим можна праска почистити зсередини? Сучасні прасувальні прилади оснащені функцією самоочищення, яку проводять по прикладеної до пристрою заводської інструкції.
- У резервуар залити питну або дистильовану воду.
- Розігріти апарат до максимальної температури.
- Виключити з мережі.
- Встановити режим очищення.
- З парових отворів буде виходити пар разом з шматочками бруду, тому заздалегідь приготуйте ємність, куди будуть стікати забруднення.
- Для завершення процесу, протріть поверхню прасування ганчіркою.
Вибираючи, ніж почистити праска від пригоріла тканини, обов'язково враховуйте, що керамічні і тефлонові покриття не можна обробляти речовинами з абразивними частинками. Вони можуть утворити подряпини і негативно вплинути на якість роботи агрегату. Для сталевих, титанових і емалевих покриттів обмежень немає.




