Прання та чистка наматрасника. Рекомендації по догляду за наматрацники
Наматрацник - зручне функціональне винахід, що дозволяє захистити матрац від забруднень і істотно продовжити термін його служби. Адже набагато простіше випрати знімний чохол, ніж винаходити способи виведення плям з матраца.
Вибір методу очищення залежить від матеріалу, з якого виготовлено виріб: деякі тканини і наповнювачі добре переносять високі температури і машинні режими, інші варто делікатно прати руками в теплій воді. Перед пранням зверніть увагу на етикетку вироби, яка детально розповість про можливі методи чищення.
Чи можна прати наматрацник в пральній машині
Більшість матеріалів цілком придатні для прання машинним способом і не втратять своїх властивостей після такого методу. До тканин, які можна прати в машині, відносяться:
- поліестер і інші синтетичні волокна;
- мікрофібра;
- бавовна;
- змішаний склад (бавовна з додаванням синтетики).
Як прати наматрацник в пральній машині
Насамперед варто оцінити ступінь забрудненості білизни. Буде правильно, якщо складні плями ви видалите до початку прання, інакше повністю прибрати їх ви не зможете.
Щоб позбутися неприємного запаху, перед пранням можна замочити наматрацник в прохолодному розчині солі або соди. Краще використовувати для цього ванну. Соду або сіль розчиніть у воді з розрахунку 1 столова ложка на літр, після чого занурте туди наматрацник. Достатнім вважається кількість води, злегка покриває виріб. Цей спосіб не підходить для мембранних наматрасников.
Для прання вироби в машині рекомендується вибирати делікатний режим. Періть наматрацник з використанням щадного миючого засобу без вмісту хлору та інших агресивних речовин, додаючи його прямо в барабан машини.
Об'ємні наматрацники, наприклад, з наповнювачем з пера і пуху, рекомендується прати в великогабаритної пральній машині. Навіть якщо вам вдасться запхнути велику виріб в барабан машини з допустимою завантаженням до 5 кг, розраховувати на якісне прання в таких умовах не доводиться, і повністю відіпрати виріб навряд чи вийде.
При пранні наматрасника дотримуйтеся наступних рекомендацій:
- не використовуйте відбілювачі;
- звичайному порошку краще віддати перевагу рідкі гелі або спеціальні капсули;
- вибирайте максимальну кількість полоскань при пранні наматрасника;
- якщо виріб можна вичавлювати, ставте режим віджиму на середні обороти;
- не використовуйте автоматичну сушку;
- враховуйте вагу наматрасника для прання і максимально можливу завантаження вашої пральної машини.
Сушити наматрацник краще в добре вентильованих приміщеннях, попередньо надавши йому правильну форму і розклавши горизонтально. Таким чином вдасться уникнути деформації виробу. Ні в якому разі не сушіть білизну на батареї або біля джерел відкритого вогню.
При якій температурі прати наматрацник
Для більшості матеріалів оптимальною вважається температура до 40 градусів. При більш високій температурі деякі тканини можуть дати усадку, що істотно порушить можливість подальшого використання.
Виняток становить «витривала» мікрофібра - наматрацник з цієї тканини можна прати при температурі 60 градусів. Деякі склади здатні витримувати температурний поріг до 90 градусів, але не варто ризикувати, попередньо не ознайомившись з етикеткою вироби.
Ручне прання
Вручну рекомендується прати делікатні матеріалів, таких як овеча або верблюжа шерсть, а також вологонепроникна мембрана. Примхливі вовняні вироби краще чистити сухим методом або віддавати в хімчистку, але при сильних забрудненнях допускається щадна прання.
- Верблюжа шерсть. Виріб з верблюжої вовни краще прати вручну при температурі 30 градусів, використовуючи миючий засіб, до складу якого входить ланолін. Сушити горизонтально на рівній поверхні.
- Овеча вовна. Якщо плями невеликі, постарайтеся впоратися з ними локально. Розбавте засіб для вовни в теплій воді (30 градусів), змочіть в розчині м'яку губку і потріть наматрацник в області забруднення. При великих в'їдаються плями виперіть виріб вручну. Наматрацник з вовни не можна вичавлювати і скручувати, надлишки вологи з нього видаляються поздовжніми рухами.
- мембранна тканина. Виріб з мембранної тканини вважається водонепроникним. Його часто використовують для дитячої ліжку або при догляді за лежачими хворими. Такі наматрацники потребують регулярного чищення, адже якщо бруд заб'є «пори» матеріалу, тканину просто втратить свої властивості. З цієї ж причини не можна прати мембранну тканину порошком, необхідно використовувати спеціальне рідке засіб без хлору. Не можна сушити вони на батареї або піддавати хімічній чистці.
Якщо ви хочете випрати вовняне або мембранне виріб в пральній машині, обов'язково використовуйте режими «Шерсть» або «Делікатне прання» і відключіть віджимання.
Як часто прати наматрацник
Рекомендована частота прання - один раз в 2 - 3 місяці. Якщо наматрацник часто забруднюється, краще вибирати виріб з бавовни або синтетики - ці матеріали не бояться частих прань, на відміну від делікатної вовни, яку краще якомога рідше піддавати дії води.
Як почистити наматрацник
Існують деякі матеріали, які ні в якому разі не можна прати. До них відносяться:
- поліуретан;
- латекс;
- кокосовий наповнювач;
- гречане лушпиння;
- морські водорості;
- матеріал з «ефектом пам'яті».
У таких наматрацниках можна чистити тільки верхній тканинний чохол сухим методом.
В домашніх умовах
Для сухого чищення чохла від пилу і дрібного сміття можна використовувати пилосос. Двічі на рік наматрацник необхідно провітрювати на відкритому повітрі або в добре вентильованих приміщеннях. Це захистить виріб від виникнення неприємного запаху і пилових кліщів.
Хімчистка
Матеріали, які не можна прати, при сильному забрудненні можна віддати в хімчистку. Цим же способом можна скористатися для наматрасника з вовни. Професіонали підберуть правильні методи сухого або вологого чищення, а також продезинфікують виріб. Однак такого методу можна піддавати мембранну тканину.
Чохли для матраців приймають головний «удар» у вигляді забруднень на себе, дозволяючи продовжити термін служби виробу. Вибір способу прання і чищення наматрасника залежить від матеріалу, з якого він виготовлений. Неправильний метод може істотно пошкодити виріб, порушивши його характеристики, поетом перед початком чистки по можливості звіряйтеся з етикеткою.