Диван з механізмом Дельфін (Венеція)
Розкладний диван - це відмінний спосіб заощадити простір в квартирі. Вдень він служить місцем для розслаблення і спілкування з гостями, а вночі - розкладається в просторе місце для сну. Сьогодні ми поговоримо про дивані з механізмом "дельфін". Що він собою являє, як його розкласти і які нюанси варто врахувати перед покупкою читайте в нашій статті.
Що таке диван з механізмом дельфін, це як
Свою назву меблі цього типу отримала завдяки принципу роботи механізму. Під сидінням у дивана знаходиться висувна секція із захованим в ній додатковим сидінням. При розкладанні воно «виринає» з висувною частини, що нагадує стрибок дельфіна з води.Даний механізм трансформації ще іноді називають "Венеція".
Найчастіше «дельфін» застосовується в кутових у диванах, і що примітно, трансформація відбувається тільки в рамках займаної диваном площі. Це означає додаткового простору для викочування спального місця не потрібно. У прямих, «класичних» конструкціях вона зустрічається рідше. Іноді подібним механізмом оснащуються крісла-трансформери.
Зверніть увагу! Рами конструкції повинні бути виготовлені з високоякісної сталі холодного штампування, в іншому випадку сидіння може з часом зміститься від постійної експлуатації.Рама механізму оснащена особливою системою пружин і важелів, так що розкласти його без праці і зафіксувати в такому стані зможе навіть дитина. Рух рами забезпечують поліуретанові ролики, закріплені на кронштейні, рідко зустрічаються моделі на ніжках. Каркас виготовляється з ламінованої дерев'яної плити або товстої фанери. Подушки можуть бути виконані як з пружинних блоків, так і з пружного поролонового наповнювача - все залежить від ціни.
Як розкладається диван «дельфін»
Для того щоб його розкласти досить декількох простих дій:
- Викотите нижню частину до упору (іноді - до клацання) - скористайтеся для цього петлею, виступом або ручкою. Зазвичай вона маскується під колір оббивки.
- Потягніть її вгору і на себе - нижня частина повинна зафіксуватися на одному рівні з верхньої.
Якщо ви все зробили правильно - вийде широке спальне місце, без виступів і нерівностей.
Збірка дивана виконується в протилежному послідовності: висувна частина опускається і закочується під сидіння дивана, а подушки або спинка укладаються на місце.
У відео можна наочно побачити, як відбувається трансформація (розкладка) дивана з механізмом дельфін: як він розкладається і складається назад.
Плюси і мінуси механізму трансформації дельфін (венеція)
З плюсів диванів з подібним механізмом можна виділити:
- Зносостійкість конструкції - при якісному виконанні диван може прослужити не один рік.
- Простота в експлуатації - для розбирання та збирання дивана не потрібно докладати фізичної сили.
Що ж стосується мінусів, то варто відзначити наступні нюанси:
- У прямому ящику може не бути ящика для зберігання - чим менше диван, тим вище ймовірність того, що простір під сидінням буде зайнято основними елементами механізму.
- Висувні коліщатка можуть пошкодити підлогове покриття або «зажувати» килим.
- У бюджетних моделей з часом можуть вийти з ладу викатні ролики і їм буде потрібно мастило.
Відгуки покупців
Переважна більшість власників диванів «дельфін» залишилися задоволені покупкою. Прямі моделі відмінно вписуються в інтер'єр вітальні, забезпечуючи при цьому додаткове спальне місце на випадок візиту гостей. Їх часто беруть в якості меблів для кімнати підлітка від 12 років і старше, так як механізм легко розкладається і не вимагає великої фізичної сили.
Кутові моделі вибирають жителі більш просторих апартаментів. Дивани подібного типу вдало встають в кут або виступають в ролі елемента зонування простору.В розкладеному вигляді виходять з великим спальним місцем. При цьому власники помічають, що спальне місце вписується в площу вже займану диваном і не вимагає додаткового розрахунку простору. Найбільш популярні кутові моделі: Moon 107, Атланта 066, Вікторія 2-1, Дубай 030, Гамбург 123.
Що ж стосується мінусів, то все впирається в неякісну зборку бюджетних моделей, через яку диван деформується і зношується раніше терміну і відсутність відсіку для зберігання білизни у прямих і компактних диванів.
Види і особливості диванів з механізмом "дельфін"
Щоб зробити правильний вибір, потрібно знати, чим моделі диванів відрізняються один від одного.
Прямі, кутові, модульні
Найчастіше в меблевих салонах можна знайти такі три різновиди диванів з механізмом "дельфін":
- Кутовий. Може бути розміщений в кутку кімнати або використаний як елемент для зонування простору. На такому дивані можна із зручністю розмістити від двох до чотирьох гостей на нічліг. Йде з містким ящиком для білизни
- Прямий. Асортимент включає як стандартні двоспальні, так компактні моделі, що ідеально підходять для доповнення вітальні, квартири холостяка або кімнати підлітка. Дані моделі не мають вбудованих ящиків для зберігання пастельного білизни, що обов'язково варто враховувати на етапі планування житлового простору.
- Модульний. Зберіть модель потрібної форми і місткості, яка буде задовольняти ваші потреби. Все це можливо завдяки взаємозамінним модулів.
З підлокітниками, без підлокітників
У диванів з системою трансформації дельфін можуть бути наступні варіації підлокітників:
- З двома підлокітниками - у стандартних прямих диванів.
- З одним підлокітників або без них - найчастіше у кутових диванів. Рідше - у «класичних» інтер'єрних моделей.
М'які меблі, розкладається за допомогою механізму «дельфін» - це практичне рішення для тих, хто цінує економію простору і простоту експлуатації. Завдяки різноманіттю варіантів кожен може підібрати підходящий варіант під свій інтер'єр.