Наповнювач ППУ для диванів - що це таке, його плюси і мінуси
На сучасному ринку величезний асортимент меблів. Перед покупцем стоїть складне рішення, що ж вибрати? При підборі дивана більшість людей акцентують увагу на зовнішній вигляд, і найчастіше забувають дізнатися про набиванні. І даремно, так як саме від неї залежить і термін служби виробу в цілому і його комфортабельність. У статті ви дізнаєтеся про плюси і мінуси ППУ наповнювачів і на що варто звернути увагу при покупці м'яких меблів.
Що таке наповнювач ППУ в дивані
Наповнювач ППУ для диванів - це пінополіуретан або меблевий поролон. Має пористу структуру і складається на 90% з повітря. Володіє високоеластичними властивостями, надає м'якість і пружність виробу. Завдяки даним характеристикам активно використовується в якості набивання для меблів, автомобільних крісел, ортопедичних матраців, іграшок, губок для посуду тощо.
Диван може складатися як цілком з ППУ і бути безпружинні, так і бути комбінованим, в якому поєднуються одразу кілька наповнювачів (приклад на фото нижче).
Виділяють два основних види ППУ:
- Блоковий - являє собою великі аркуші пінополіуретану, з яких виробник вирізає необхідні деталі. Виріб виходить склеєне з блоків різної ширини і щільності. Таке виробництво менш витратне за ціною, але після нього залишається велика кількість обрізків.
- Литий - цей вид заливають у вигляді густої спіненої рідини відразу в форму необхідного розміру. За підсумком виходить готова деталь і ніяких відходів. Але є і мінус, при такому виробництві зверху на пінополіуретані з'являється скоринка, яка не дає повітрю проникати всередину.
Наповнювач пінополіуретан для диванів: плюси і мінуси
Переваги ППУ
- безпечний для людей страждають алергією;
- легкий в обслуговуванні - не накопичує пил усередині себе і має гарну повітропроникністю;
- має довгий термін служби і високу зносостійкість;
- завдяки еластичності легко приймає вигини тіла і швидко відновлює первинну форму;
- великий вибір рівня жорсткості, так що кожен може підібрати комфортну меблі саме для себе;
- є можливість виготовити вироби будь-якої форми, навіть самої складної конфігурації;
- один з найбільш економічних матеріалів.
Недоліки
- недобросовісні виробники часто використовують меблевий поролон поганої якості, що знижує термін експлуатації і збільшує ймовірність швидкого просиджування меблів і зміни первісної форми;
- не переносить прямих сонячних променів, може почати деформуватися. При виробництві бажано використовувати світлозахисні матеріали в якості оббивки;
- пінополіуретан легкозаймистий матеріал.
Який наповнювач краще для дивана: ППУ або пружинний блок
Пружинний блок вважається більш м'яким набиванням, а тим кому подобаються жорсткі дивани краще вибрати пінополіуретан. Обидва наповнювача мають переваги і недоліки, і орієнтуватися потрібно на свої відчуття. Перед покупкою варто обов'язково протестувати меблі на зручність і комфорт: посидіти і полежати на ній.
Якщо вибір припав на пружинний блок, то краще підібрати блок з незалежними один від одного пружинами, він більш комфортний, еластичний і зносостійкий. Якщо вибирати ППУ, то слід звернути увагу на товщину матеріалу і його щільність, товщина повинна бути не менше 4 см, а щільність від 30кг / м3. Також є вироби, де ППУ і пружинний блок сусідять разом один з одним.
ППУ це сучасний наповнювач, нічим не поступається пружинному. Вибирати диван бажано не самої бюджетної категорії. Потрібно відзначити, що при використанні будь-набивання, виробники можуть пустити в справу низькоякісну сировину і застарілі технології. Чим дешевше меблі, тим гірше якість використовуваних матеріалів. Часом така економія може швидко позначитися на втраті первісного вигляду м'яких меблів, а так само на ваше здоров'я.