Як вибирати рушники для ванної кімнати
На перший погляд у виборі рушники немає нічого складного - подивитися на вироби і вибрати відповідний за розміром і кольором. Але не тут-то було. Давно минули часи, коли рушники вважалися дефіцитом: зараз ними заповнені полиці багатьох супермаркетів і магазинів товарів для будинку. Короткі і довгі, з коротким ворсом і волохаті, червоні і бірюзові, вітчизняні та єгипетські. Все розмаїття не перелічити в одній статті.
Вся ця пишнота, здавалося б, робить вибір рушники для ванної просто непосильним завданням, але не варто панікувати. Наші слушні поради допоможуть вам придбати саме те, що потрібно для вас, і ви будете почувати себе щасливою людиною, вже торкаючись до улюбленого рушнику.
Після того, як ви визначилися з розміром рушники, зверніть увагу на наступні не менш важливі критерії вибору рушники:
- здатність вбирати вологу,
- щільність тканини, з якої виготовлена річ,
- швидкість висихання,
- якість тканини і пошиття.
Взявши на озброєння кілька нюансів, приступаємо до вибору банного рушника.
Властивість вбирати вологу
Ось і прийшов той момент, коли ви стоїте біля прилавка і берете в руки перший зразок вподобаного рушники. Найперше, що вам необхідно зробити - знайти і уважно вивчити етикетку. Зверніть увагу, з якої тканини виконано виріб.
Якби ви шукали краще рушник для витирання келихів - тоді найбільш підходящим варіантом тканини був би льон.
Бавовна чудово вбирає вологу, вироби і бавовняної тканини гіпоалергенні, не електризується. В ідеалі рушник для гігієни має бути двостороннім, щоб ворс з незліченними петельками був з обох сторін вироби.
До речі, довжина ворсу теж має значення. Найкраще, щоб вона була не менше 5 мм, тоді рушник буде краще вбирати воду, адже вироби з більш коротким ворсом гірше абсорбують і стають жорсткими вже після першого прання. Якщо ж петлі занадто довгі, це вже буде недоліком, адже в цьому випадку виріб буде довго сохнути, а також швидко втратить естетичний вигляд.
Вона не настільки поширена, як махра, але останнім часом набирає популярність. Бамбукові рушники для лазні добре вбирають вологу, вони також, як і бавовняні, дуже м'які й гіпоалергенні.
Банні рушники, зшиті з мікрофібри, також чудово справляються із завданням у вигляді вбирання вологи. Вони, як і попередні види рушників, дуже м'які і зручні.
Якщо ж на етикетці вказано, що виріб виконано з синтетики, або її частину в товарі занадто велика, купувати його не варто. Справа в тому, що відсоток синтетики в тканини безпосередньо говорить про її здатність вбирати вологу.
Щільність тканини
Ви виявитеся праві, якщо скажете, що від щільності рушники залежить його довговічність. На жаль, цю характеристику не вказують на етикетках, тому вам доведеться визначити її самому. Найпростіше з правил - вага виробу.
Якщо говорити про щільність тканини, то найбільш міцними виявилися рушники, зшиті з бамбукової тканини. Бавовняні банні рушники також досить щільні, але бамбукова тканина в цьому плані все одно краще. Найменш міцними виявилися рушники з мікрофібри, але зате вони дуже легкі і вільно поміщаються навіть в самій крихітній сумочці.
Швидкість висихання
Можливо, це не найголовніший критерій при покупці банного рушника, але на нього також варто звернути увагу. Найбільш швидко сохнуть синтетичні і виготовлені з мікрофібри речі. Рушники з бамбукової тканини також займають лідируючі позиції в цьому плані. Якщо говорити про бавовняної тканини, то сохне вона непогано, якщо ворс має оптимальну довжину в 5 мм. Якщо петлі довші, то після застосування такого банного рушника доведеться трохи зачекати. Пришвидшити висихання рушника можна за допомогою електричної сушарки для рушників, яку радимо обрати на сайті eskimo.com.ua за дуже приємними цінами.
Якість тканини і пошиття
Дорогі покупці, при виборі рушники для гігієнічних процедур зверніть увагу на якість швів і самого текстилю. Повірте, що жоден поважаючий себе виробник не зробить річ їх хорошої тканини і при цьому з нерівними швами або з затяжками. Хоч і бажане виріб купується не на десяток років, воно все одно повинно бути виконано якісно.
Яскраві принти завжди приковують погляд, але не забувайте, що фарба має властивість вистіривается. Купуючи строкате рушник, ви ризикуєте не тільки отримати втратила насиченість після прання річ, але і пофарбувати своє тіло в тому числі. До того ж, навряд чи якісне рушник матиме яскравий колір.