Як написати книгу - професійні поради
26.02.2020 1 846 0

Як написати книгу - професійні поради

Корисні поради
В закладки

Як написати книгу - професійні поради

Питання про те, як написати книгу, давно розбурхує вас? У цій статті ми постараємося розповісти про головні аспекти та секрети письменницької майстерності. Після прочитання ви зрозумієте, що немає нічого неможливого! Почати писати легше, ніж вам здається.

Як вибрати жанр книги

Якщо ви вирішите написати книгу, то перше, з чого почати - це оцінити свій потенціал. Потрібно зрозуміти, хочете і можете ви написати повість або ж це буде повноцінний роман. Кожен жанр має свої особливості. Виходячи з них, вам доведеться дотримуватися певного акценту.

ЖанрОсобливості
АвтобіографіяЦе повинна бути не щоденниковий запис, а захоплююча історія про вас. Навіть звичайні факти необхідно подавати так, щоб вони гармонійно виглядали в творі. Писати книгу в такому стилі варто, тільки якщо вам дійсно є що корисне розповісти читачам.
Побутова прозаПисьменник повинен виділяти речі, що оточують героя в повсякденному житті. До них відносяться магазини, громадський транспорт, робота, побутові речі і т. Д. Важливо враховувати специфіку міста, в якому розгортаються події. Наприклад, те, що в Москві називають «під'їзд», в Північній столиці - «парадне».
Наукова фантастикаВи зможете подужати цей жанр, якщо добре розбираєтеся в наукових темах. Тут важливо пояснювати події, що відбуваються так, щоб це було максимально наближене до реальності. При цьому не варто захоплюватися і занурюватися в наукові нетрі, писати потрібно простою і зрозумілою мовою.
Історичний романОповідання буде вестися в певній епосі. Завдання письменника - періодично акцентувати увагу на одязі персонажів і архітектурі. У промові ви повинні застосовувати історизм, архаїзми та жаргон того часу.
фентезіЗавдання письменника в даному жанрі так описати вигаданий світ, щоб читач все зрозумів. Як виглядає місцевість, який менталітет і культура у персонажів і інші ключові моменти, які важливі для занурення в фантастичну середу - все це необхідно зобразити в творі.
детективПри написанні книги в цьому жанрі важливо давати можливість читачеві заочно брати участь в розслідуванні. Ви повинні описувати всілякі підказки і ключі, які будуть виявляти персонажі. Не варто захоплюватися і навмисно намагатися заплутати читача. Винятком може слугувати поворот, де головний герой, який розслідує злочин, сам вводить громадськість в оману. Всі дії, що ведуть до викриття лиходія, повинні бути раціональними.
Любовний романКнига пишеться за стандартним шаблоном. Описуються відносини майбутньої пари. Як правило, головний герой - це чоловік мрії, який практично не має недоліків, а героїня - зазвичай або неймовірно красива, або, навпаки, має непримітну зовнішність. Герої повинні будуть розглядати один в одному те, що не бачать інші.
комедіяСмішну книгу написати складно. Комедія смішить читача з початку твору. Кожна сторінка повинна містити як мінімум одну якісну жарт. При цьому стежте, щоб вона була логічною, доречною і підходить під характер персонажів і дану ситуацію.

Виберіть такий жанр, в якому ви будете почувати себе природно. Книга повинна вийти захоплюючої, правдоподібною і барвистою.

Як написати книгу за 30 днів

Ви все життя будете шукати натхнення і чекати, коли думка сама попрямує у вільний політ? Р. Бредбері і С. Кінг вважають, що музу чекати не варто. Її треба знайти і зацікавити. Давайте довіримося порад досвідчених письменників, згідно з якими спочатку потрібен план і досконала опрацювання структури ще ненаписаного твору. Дійте вже сьогодні, і через 30 днів у вас буде готова книга. приступимо?

Крок 1. Придумайте ідею

Є три варіанти, де можна черпнути теми для майбутньої книги:

  1. Цікавтеся подіями, що відбуваються навколо вас.
  2. Невпинно вчіться і освоюйте щось нове.
  3. Не бійтеся часто міняти роботу, знаходьте цікаві хобі, заводите нові знайомства.

Для багатьох письменників останній пункт був одним з основоположних. Наприклад, Іван Бунін невпинно міняв спеціальності і їздив по Росії. У підсумку це дало йому величезний життєвий досвід, що поклав початок безлічі сюжетів.

Крок 2. Переборите страх чистого аркуша

Страх білого аркуша - це основна фобія всіх письменників, яка заважає написати першу книгу. Як його подолати?

  1. На перших сторінках накидайте основні ідеї для твору.
  2. Перечитайте зроблені нотатки. Як мінімум двічі.
  3. Попросіть кого-небудь із знайомих оцінити їх.
  4. Зупиніться на конкретній ідеї і переконайтеся, що подібні твори не публікувалися раніше.

Відкладіть написаний в сторону на кілька днів, а потім знову перечитайте, переконайтеся, що зробили правильний вибір і приступайте до кроку 3.

Крок 3. Попрацюйте над персонажами

Персонажі - це душа книги. Мало кому запам'яталися справи, які розслідував Шерлок Холмс, зате сам персонаж знаком практично кожному. Ви повинні постаратися створити унікальних і продуманих героїв.

Часто спочатку для твору прописують персонажів, а потім під їх характер і прагнення - сюжет.

Для створення цікавого і оригінального героя слідуйте плану:

  1. Біографія. Вона включає П. І. Б. героя, родовища, сім'ю, освіту і фінансове становище. Зовсім необов'язково застосовувати ці дані в книзі. Інформація допомагає вам, як автору, придумати реалістичного персонажа.
  2. Мотивація. Важливо, щоб читач ознайомився в книзі не тільки з діями персонажа, але і з його цілями і бажаннями. Він повинен розуміти, навіщо герой це робить.
  3. Якості. Детально опишіть характер персонажа. Читачеві буде нудний герой без вад, тому не забудьте додати йому негативних якостей.
  4. Розвиток. Головний персонаж повинен розвиватися протягом всього твору. Без руху вперед він буде виглядати в очах читача нудним і нецікавим.

Крок 4. Розробіть сюжет

Жанр і ідея стають основою сюжету. Його план допоможе вам завжди тримати в голові уявлення про майбутнє творі і уникнути ситуації, коли ви зайдете в глухий кут і перестанете розуміти, про що писати. Сюжет кожної книги розвивається за певними етапами.

елемент структуриОсобливості
експозиціяНа початку книги слід ввести читача в курс справи. В експозиції описується час, місце і вказується необхідна інформація про героїв.
зав'язкаНа даному етапі твори ви повинні згадати про ключове подію, що дає початок конфлікту. Перед головними героями виникає задача, яку вони будуть вирішувати в книзі. Їх може бути кілька - основна і побічні проблеми. Головне, завершити їх до кінця історії.
розвиток діїТут вам дається величезний простір для діяльності. Ви можете поміщати героїв в неймовірні ситуації і повертати сюжет так, як вам завгодно. У підсумку ви повинні привести читача до наступного структурному елементу твору.
кульмінаціяНа цьому етапі спостерігається точка найвищої напруги. Справа йде до розв'язки ...
розв'язкаНа закінчення вам потрібно завершити виник конфлікт. Ця дія і стане останньою частиною твору.

Постарайтеся написати план для кожного розділу книги. Починайте з загальних начерків. На основі створеного скелета нарощуйте деталі. У міру необхідності ви зможете міняти різні нюанси. З чим потрібно обов'язково визначитися - це з зав'язкою і кульмінацією. Без цієї інформації починати писати книгу не рекомендується.

важливо! Сюжет повинен бути послідовним. Всі події, вчинки, рішення задач і проблем підкріплюються логічно.

Інакше такий стиль оповіді, коли герої потрапили в полон, незрозуміло як звільнилися і для чогось пішли в ліс, введе будь-якого читача в замішання.

Де писати книгу?

Напевно вам зручніше буде писати книгу за стаціонарним комп'ютером. Сівши в крісло перед монітором, відчуваєш себе як в робочому кабінеті, а це дисциплінує. Комп'ютер дає можливість встановити різні програми. Якщо вам до душі мобільність, то можна використовувати ноутбук. Його зручно брати з собою і записувати думки, які виникають поза домом.

Якщо ви не хочете використовувати для написання книги сучасні технології, то купіть блокнот або відразу кілька. Його ж можна придбати за відсутності ноутбука, щоб записувати думки, що приходять поза домом. Бажано, щоб блокнот був в клітку. Це необхідно, якщо знадобиться виділити абзац, зробити малюнок або начерк.

Скільки сторінок писати в день?

Встановіть для себе чіткі рамки і пишіть кожен день певну кількість сторінок. Середньої норми немає. У кожного вона своя. Все залежить від обсягу твору. Наприклад, розповідь можна написати за 2 дні, а складний роман за півроку.

Якщо ви хочете написати книгу на 300 сторінок за 30 днів, то необхідно додати час для вичитки на «свіжу голову» і редактуру. Якщо на це витрачати 1 день через кожні 5 днів написання книги, то в добу вам необхідно писати по 12 сторінок.

Редагування та видання своєї книги

Коли ви поставите в книзі останню крапку, відкладіть її приблизно на пару тижнів або більше. Ви повинні мати свіжий погляд, щоб побачити всі недоліки, які не були помітні під час роботи над твором. Будьте готові до того, що після редактури воно втратить значну частину обсягу.

Покрокова інструкція правки книги:

  1. Редагуйте книгу з максимальною строгістю. Якщо ви бачите, що уривок сируватий, то без жалю або переробіть його, або викиньте. У творі не повинно бути нічого зайвого. Необгрунтовані епітети і метафори для прози не підходять.
  2. У вашій роботі не повинно бути тавтології, повторів, надлишку дієслів, граматичних, орфографічних і пунктуаційних помилок.
  3. Якщо ви знаєте людину, яка знайома з літературою на професійному рівні або має чуття від природи, то попросіть його прочитати книгу. Він вкаже вам на неточності і помилки, які були упущені.

Чи будете ви видавати книгу чи ні - вирішувати вам. Всі письменники хочуть, щоб їхня праця прочитали і оцінили, але багато хто соромиться показати твір громадськості. Є кілька варіантів для вашої творчої реалізації:

  1. Самвидав. Якщо ви хочете показати творчість тільки близьким людям, то вам підійде варіант видання власними силами. Все, що потрібно - це звернутися в місцеву друкарню або видавництво, де можна замовити друк необхідної кількості примірників книг.
  2. Видавництво. Цей спосіб публікації підходить вам, якщо ви хочете більшого. Ознайомтеся з сайтами великих видавництв, оцініть, в яке з них підійде ваш твір. Але на одному варіанті зупинятися не варто, відправляйте роботу в різні компанії. Так ви підвищуєте свої шанси на успіх.
  3. Інтернет-майданчики. Є ще один спосіб заявити про себе - літературна майданчик. Їх існує безліч, тому ви зможете підібрати ту, яка буде для вас комфортна. Можливо, знайшовши прихильників своєї творчості, для розширення аудиторії ви заведете блог або відкриєте співтовариство в соціальних мережах.

Самостійне видання для продажу

Якщо ви хочете видати книгу і продавати її самостійно, то це вийде дешевше, ніж при зверненні до видавництва. Ви отримаєте права на продаж, встановлення вартості та рекламу. Попередньо вам доведеться найняти дизайнера для роботи над обкладинкою, а коректора і редактора для приведення тексту в ідеальний стан.

Для видання своїми силами вам треба отримати авторські права. Для цього пройдіть реєстрацію на урядовому сайті. Також необхідно мати 13-значний код ISBN. Завдяки йому ваш твір буде доступно для книжкових магазинів.

Видання електронної книги обходиться набагато дешевше, ніж паперової, але приносить менший дохід. Продажі можна вести, наприклад, через Amazon.

Як написати анотацію до книжки

Написати гарну книгу - це півсправи. Велика увага приділяється анотації. Вона є візитною карткою книги. За нею люди судять, чи варто читати книгу чи ні. Характеристику твори пишуть приблизно в 1500 символів. У них вам необхідно вмістити опис роботи, залишивши в секреті розв'язку сюжету.

Структура анотації виглядає так:

1Де і коли?декораціїДе і в який час відбувається дія
2хто?Головний геройХто він і чим цікавий
3що?проблемаописуємо проблему
4чому?мотиваціяЩо герой втрачає, якщо не вирішить її
5Чому ні?інтригаДражнимо читача і описуємо перешкоди на шляху до щастя.

Відповідно до таку схему ви зможете написати чернетку анотації. Наступне завдання - відредагувати текст під цільову аудиторію.

1. Якщо читач - людина без літературного смаку, то опис до книги робиться простою мовою, без прикрашання. Поставте акцент на щось викликає, корисне або інтригуюче. Своїми словами ви повинні гарантувати читачеві звичайні задоволення - сміх, страх і т. Д.

приклад:

Роман розповідає про жінку, яка закохалася в одруженого чоловіка.

2. Якщо книга була написана для людей з тонким літературним смаком, то зробіть упор на естетичну красу тексту і його високу якість.

приклад:

Перед вами роман про болісних і складних почуттях, які долають головною героїнею, до чужого чоловіка.

Як писати книги, щоб заробляти?

Кожен сучасний письменник хоче не просто писати, а й заробляти. Як правильно написати книгу, щоб отримати прибуток:

  1. Вибрати затребуваний жанр.
  2. Створити власний стиль.
  3. структурувати твір.
  4. Інтригувати читача: анотацією, введенням, обкладинкою.

Писати про те, що сьогодні хвилює людей - половина успіху. Затребуваними є жанри:

  • любовний роман;
  • казки для дітей;
  • автобіографія;
  • навчальні посібники.

Стиль «з родзинкою» допоможе вам виділитися серед конкурентів, а правильна структура - знайти читачеві те, що він шукає.

Обкладинка книги повинна розбурхувати фантазію. Зайдіть в магазин і вивчіть книги, які є лідерами продажів. У них зазвичай використовуються:

  • фотографії;
  • абстракція;
  • колаж;
  • поєднання шрифтів.

Нехай обкладинка виглядає нестандартно. Зазвичай все, що змушує уяву працювати, набуває неабиякої популярності.

Як написати казку / фантастичну книгу

Жанр фентезі сьогодні неймовірно популярний. У цього жанру немає канонів, тому в ньому ви будете абсолютно вільні. Основне завдання - протягом всієї історії утримувати інтерес читача, щоб він, затамувавши подих, стежив за подіями в фантастичному світі.

Казка заснована на тих же принципах. Для написання книги в цьому жанрі коректний:

  1. Придумайте персонажів і дайте їм прості, але гучні імена. Це можуть бути люди, тварини і вигадані істоти. Опишіть світ, в якому вони живуть.
  2. Поставте на шляху героїв складності. Чим вони заплутаніше, тим більше кмітливості доведеться проявити персонажам. Якщо казка пишеться для малюків, то текст повинен бути простим, без витіюватих логічних міркувань. Кращі сюжети для крихіток - дружба, допомога старшим, гігієна і т. Д.
  3. Додайте негативних персонажів. Вони будуть з'являтися на шляху головних героїв, але в кінці казки або виправляться, або самоусунуться.
  4. Надішліть головних дійових осіб в подорож, в ході якого вони заведуть нові знайомства. Герої повинні допомогти комусь, а ті, в свою чергу, в потрібний час відплатять добром. Ви маєте право придумати і будь-який інший сюжет. Казку можна скласти на кілька сторінок або пару десятків глав - все залежить від вашої фантазії і задумки.
  5. В кінці казки всі цілі і мрії головного персонажа повинні збутися, а всі нужденні отримати допомогу. Напишіть заключну частину так, щоб діти зрозуміли, що добро завжди перемагає зло.

Онлайн-помічники для письменника

Існує багато сервісів і програм, створених в допомогу письменникові.

завданняКорисні додатки та ресурси
плануванняMindmeister,
Loosestitch,
Timeglider,
Highrise,
Evernote
дослідженнявікіпедія,
Google,
Questia,
The Free Library,
Smithsonian: Research page,
Project Gutenberg
написанняGoogle Docs,
MyWritingNook,
WriteRoom,
Protagonize,
YaPishu.net,
Booqla.com/ru,
Ресурси для письменниківRed Room,
1000Keyboards.com,
Writing.com,
WritingRoom,
For-writers.ru,
Proza.ru
Інтернет-видавництваLulu,
Amazon,
Blurb,
МІФ,
CreateSpace
літературні агентиAgentQuery,
Writer's Digest

Книги для поліпшення письменницької майстерності

Читайте більше класичних творів. Це допоможе вам поліпшити свій стиль, а також зрозуміти, як влаштовані світи різних письменників. Якщо ви хочете дізнатися більше про те, як навчитися письменницької майстерності, то ми можемо порекомендувати вам наступні «підручники»:

  1. Кріс Бейті «Літературний марафон».
  2. Ольга Соломатіна «Писати легко».
  3. Стівен Кінг «Як писати книги. Мемуари про майстерність ».
  4. Енн Ламот «Птах за птахом».
  5. Марк Леві «Геніальність на замовлення».
  6. Блейк Снайдер «Врятуйте котика!».
  7. Зошит письменника-початківця «642 ідеї, про що написати».
  8. Марина Москвіна «Вчися бачити».
  9. Джеймс Н. Фрей «Як написати геніальний роман».
  10.  Хілларі Реттиг «Писати професійно».

Корисні поради

  1. Забудьте про рамки та обмеження. Дайте волю своїй уяві і змініть реальність!
  2. Для залучення читача придумайте привабливий заголовок і перший абзац.
  3. Блокнот або ноутбук повинні бути завжди у вас під рукою. Коли почуєте або придумаєте щось незвичайне, відразу запишіть. Раптом саме ця деталь стане родзинкою вашого твору.
  4. Вам буде простіше писати про своїх героїв, якщо ви їх намалюєте. Точність не потрібна, вистачить звичайного нарису.
  5. Назвіть героїв як-небудь цікаво, щоб їх імена запам'яталися. Але не перестарайтеся - часом надто екзотичні імена іноді виглядають безглуздо.
  6. Якщо немає оригінальних ідей, але написати книгу дуже хочеться, то почніть писати про щось повсякденному. Потім ви дасте волю фантазії і додасте цікаві подробиці.
  7. Не варто впадати у відчай, якщо ваша книга комусь щось не сподобається. Письменник повинен бути готовий до критики.
  8. Перша книга може не принести бажаний успіх, але зате даний досвід дозволить вам зробити висновки і провести роботу над помилками.

Як написати бестселер?

Комментарии (0)
Додати коментар
Особистий щоденник: як правильно вести
Особистий щоденник: як правильно вести
Особистий щоденник: як правильно вести
26.09.19 Психологія особистості
Щодня з людиною відбувається безліч подій, запам'ятати кожне в подробицях просто неможливо.
Як можна зізнатися чоловікові в любові
Як можна зізнатися чоловікові в любові
Як можна зізнатися чоловікові в любові
26.08.19 Психологія особистості
Багато жінок вважають, що про трепетних почуттях першим повинен заговорити представник сильної статі.
Як написати про свої почуття коханій дівчині?
Доброго времени суток, мої читачі. Я зазвичай пишу в своєму блозі про подарунки, знаходжу для вас цікаві ідеї оформлення і ділюся порадами, де і як відсвяткувати важливі
Вчимося писати красиві листи дівчині
Вчимося писати красиві листи дівчині
Вчимося писати красиві листи дівчині
16.09.19 Подарунки на всі випадки життя
Вітаю всіх гостей мого блогу! Кожен раз я намагаюся приготувати для вас що-небудь нове і неабияке зі світу подарунків. Але, на жаль, є місце і буднях, які теж потрібно
Самі чудові книги в подарунок дівчині
Самі чудові книги в подарунок дівчині
Самі чудові книги в подарунок дівчині
15.07.19 Універсальні подарунки
Вітаю всіх! У мене склалося враження, що моя подруга не випускає з рук книгу. Вона читає всюди, коли вдається хоча б на кілька хвилин заглянути на її сторінки.
Серйозні і не дуже ідеї подарунків чоловікові на 31 рік
Серйозні і не дуже ідеї подарунків чоловікові на 31 рік
Серйозні і не дуже ідеї подарунків чоловікові на 31 рік
19.08.19 Подарункові ідеї по віковим групам
Доброго часу доби, дорогі читачі і гості мого блогу! Довго думала над тим, про що ж ще написати вам, а відповідь прийшла сама собою))