Особистий щоденник: як правильно вести
Щодня з людиною відбувається безліч подій, запам'ятати кожне в подробицях просто неможливо. Щоб виправити ситуацію, багато жінок ведуть записи, виливають на папір потаємні почуття, думки, переживання і мрії, ведуть хронологію власного життя. Просунуті панянки часто заводять приватні блоги, не соромлячись поділитися перипетіями долі з іншими віртуальними користувачами тематичного ресурсу. Як правильно вести особистий щоденник, щоб перечитуючи його через певний час, відродити в пам'яті яскраві картини з минулого?
Чим корисно ведення записів
Особистий щоденник - відмінний помічник в упорядкуванні думок. На його сторінки переносяться емоції і переживання, на які після можна подивитися з кардинально іншого ракурсу, вникнути в корінь сталася неприємності і знайти єдино вірне рішення для її подолання. Ведення записів допомагає провести самоаналіз, письмово візуалізувати страхи і таємні бажання, не вимовляють вголос.
Що можна писати в особистому щоденнику? Абсолютно всі! Товстий зошит або сторінка в інтернеті можуть за короткий час стати безмовним іншому, готовим «вислухати» крик людської душі. Зрозуміло, спілкування буде одностороннім, проте головна мета досягнута - ви зможете виговоритися. Психологи досить часто радять вести Душенов записи людям, схильним до агресії або депресій, щоб негативні думки і емоції залишалися на папері, а не в реальному житті.
Ідеї для особистого щоденника
Перш ніж написати перші рядки, визначитеся, для чого конкретно завели записну книжку. Чи стане вона вмістилищем хаотичних думок або її вміст буде присвячено конкретній тематиці? Записи для особистого щоденника можуть бути залишені в пориві натхнення, в них може міститися найрізноманітніша інформація: від опису походу до стоматолога до роздумів про сенс життя в цьому Всесвіті.
Що можна написати в ЛД, якщо хочеться присвятити його одній тематиці? Найпоширенішими є теми:
- діти;
- тварини;
- подорожі;
- кулінарія;
- кімнатні рослини;
- рукоділля;
- схуднення.
Що можна писати в особистому щоденнику крім цього? Жінки досить часто створюють блоги, де описують вагітність, діляться враженнями про прочитані книги, розповідають про обновки. Ідеєю для створення щоденника може послужити будь-яка цікава конкретній людині тема.
З чого почати
Зробити перший крок зазвичай надзвичайно важко. Як почати вести особистий щоденник, щоб це пішло на користь моральному здоров'ю?
- Купуйте красиву зошит або щоденник. Купуйте річ, яка вам дійсно сподобається.
- Перший запис може бути короткою і розлогій. Нічого страшного! Щодня робіть коротенькі замітки про минулий день, намагаючись поступово збільшувати їх обсяг.
- Обов'язково ставте дати.
- Як заповнити особистий щоденник? Вносьте запису ручками різного кольору, малюйте картинки, наповнюйте вирізками з газет, переписуйте на сторінки яскраві вирази і афоризми, де бачите пояснення або схожість з ситуацією, в якій ви перебуваєте. Якщо ведете електронний щоденник, то в ньому можна постити сподобалися картинки, залишати посилання на статті, публікувати фотографії.
- Будьте гранично відверті. Немає ніякого сенсу вести щоденник, якщо в ньому писати неправдиві твори.
- Робіть позначки вранці, інакше ввечері на них просто не буде вистачати сил і блокнот залишиться покинутим.
- Ставте собі питання і тут же на них відповідайте. Їх кількість годі й огранивать. Перечитавши відповіді, ви зможете зробити масу відкриттів і знайти вірне рішення будь-якої проблеми.
ЛД як вести, щоб це дійсно допомогло розібратися з думками? Пишіть тільки коли є настрій і бажання, що не видавлюйте інформацію, інакше ніякого задоволення не відчуєте.