Депресія: симптоми і що робити
Світ перестав переливатися яскравими фарбами, життя здається нудною і безперспективною, дратують рідні люди і хочеться подалі сховатися від сторонніх очей? Висновок простий - у вас почалася депресія. Ця психологічна патологія знижує життєву активність, призводить до безсоння і негативних думок, веде до втрати працездатності і сприяє появі тяги до алкоголю і наркотичних речовин. Що робити, якщо у тебе депресія? Виявивши перші ознаки недуги, слід негайно шукати рішення, поки захворювання не перейшло у важку форму і не погіршило якість життя, аж до стрімкої ізоляції від навколишнього світу.
Причини виникнення
Коли починається депресія, що робити людині? В першу чергу, необхідно усвідомити, що в організмі запустилися потужні патологічні процеси. Розуміння проблеми - це вже половина успішного лікування. Емоційна пригніченість властива в більшості випадків літнім людям і представницям жіночої статі різного віку.
Чому виникає депресія? Можна виділити кілька провокуючих чинників:
- часте перебування в стресових ситуаціях;
- занадто активний ритм життя;
- відсутність підтримки з боку родичів;
- гіподинамія і малорухливий спосіб життєдіяльності;
- моральне і фізичне виснаження;
- втрата близької людини, викликана розлученням, переїздом, смертю;
- шкідливі звички, особливо зловживання спиртними напоями;
- розлади центральної нервової системи.
Досить часто причиною постійної депресії стає зміни гормонального фону. Це явище може спостерігатися в пубертатний період, після пологів або з приходом клімаксу.
Симптоми депресії видно неозброєним оком:
- втрата інтересу до навколишнього світу і емоційної чутливості;
- перебування в стані тривоги, легко трансформується в паніку;
- очікування масштабних негативних подій;
- больові відчуття у всіх частинах тіла;
- безсоння;
- зниження лібідо;
- Загальна слабкість;
- втрата працездатності;
- байдужа життєва позиція;
- ведення сидячого або лежачого способу життя;
- неможливість сконцентрувати думки;
- роздуми про суїцид.
Що робити з підступах депресією? Як і будь-яке захворювання, психічний розлад вимагає негайного лікування, інакше стан хворого буде стрімко погіршуватися.
Які види депресії існують
У психіатрії це патологічне явище поділяють на просте і складне. Якщо пацієнта мучить питання: «У мене депресія, що потрібно робити?», спочатку слід розібратися, який різновид розлади його здолала.
До простих депресій відносяться такі види:
- меланхолійна;
- ступорозная;
- тривожна;
- адінаміческая;
- іронічна;
- дисфоричного.
Види складної депресії інші:
- іпохондрична;
- істерична;
- астеническая;
- псіхастеніческая.
Визначити, якого саме роду розлади піддається людина, може тільки кваліфікований фахівець.
Допоможи собі сам
Як не впадати в депресію? Іноді негативні події викликають сильне емоційне потрясіння, яке відбиває бажання жити яскравою, повноцінним життям. Як уникнути депресії самостійно?
Заведіть особистий щоденник
У красивому блокноті розділіть лист на 2 половинки. З одного боку слід описувати зачіпають і пригнічують дух події, а з іншого - думки і емоції, які викликала критична ситуація. Після розбору написаного буде зрозуміло, які стереотипи і когнітивні установки заганяють вас у депресивний стан.
Збільште активність
Навіть звичайні прогулянки стануть хорошим ліками від розладу. Запитуючи у психолога: «У мене депресія, що важливо негайно робити?», Пацієнт отримає нагальну рекомендацію більше бувати на свіжому повітрі, займатися посильною спортом або починати ранок з елементарної зарядки. Будь-який рух прекрасно бадьорить і налаштовує на позитивний лад.
Менше інформації
Що робити при депресії у жінок? Необхідно обмежити час на перегляд телевізора і сидіння в інтернеті. У ЗМІ транслюється багато негативу, там мало дійсно цікавого. Для експерименту можете подивитися кілька телепередач і проаналізувати свій емоційний стан після їх перегляду. Інформаційне сміття забирає частину сил і позитивної енергії.
Колекціонуйте перемоги, а не промахи
Що допомагає при депресії? Погляд з боку на власні успіхи. Не звертайте уваги на допущені помилки, хваліть себе навіть за самі незначні досягнення. Можете в спеціальному зошиті записувати хоча б 5-7 вчинків, які піднімуть настрій:
- приготувала смачний вечерю;
- закінчила вишивку;
- змогла допомогти сусідці;
- купила нову сукню;
- відвідала перукаря і т.д.
Щиро дякуйте
Що робити, коли у тебе депресія? Подумати і переконатися, що не все так погано, адже комусь живеться набагато гірше. Говоріть спасибі за здоров'я близьких, матеріальні блага, хорошу погоду, смачну їжу і мирне небо над головою. Чим більше людина віддає подяки, тим більше отримує взамін.
Психологи радять
Якщо у людини депресія, що робити для її знищення в свідомості? Фахівці рекомендують дати волю сльозам. Разом з ними з організму йде напругу і втому. Жінкам особливо важливо вміти виплакатися, щоб зняти емоційний вантаж з тендітних плечей.
Що робити, якщо впав в депресію чоловік? Змінити це вельми проблематично, адже всі емоції і почуття джентльмени не звикли виставляти напоказ. Причинами депресивного розладу у чоловіків можуть стати невдачі в побудові взаємовідносин з жінками, неприємності на роботі, матеріальні труднощі, відсутність стимулу до подальшого розвитку. Самостійно чоловікові впоратися з недугою важко, тому допомогою психологів нехтувати не варто.
Медикаментозна терапія
Дуже сильна депресія надзвичайно небезпечна, що робити з нею, як впоратися без наслідків для здоров'я? Психотерапевти, після ретельного обстеження пацієнта, можуть призначити допоміжну терапію - антидепресанти. Це лікарські препарати, позитивний ефект від застосування яких видно вже після 7-10 днів прийому. Для досягнення стійкого результату рекомендується вживати медикаменти не менше 6 місяців.
Що робити, якщо депресія не проходить? Не варто очікувати поліпшень вже на наступний день після початку терапії. Це не проста нудьга або поганий настрій стали причиною розладу психіки. Депресія - серйозне захворювання, лікувати яке повинні тільки кваліфіковані фахівці.