Пітливість уві сні: причини і лікування гіпергідрозу
29.07.2019 1 675 0

Пітливість уві сні: причини і лікування гіпергідрозу

Здоров'я
В закладки

Чому людина сильно потіє вночі уві сні? Це неприємне явище може бути спровоковано найрізноманітнішими факторами. Гіпергідроз мучить і жінок, і чоловіків різного віку і статури. Надмірну пітливість уві сні не можна назвати захворюванням, це нестандартна реакція організму на зовнішні дратівливі чинники або внутрішній дисбаланс. У деяких випадках підвищене потовиділення свідчить про явні проблеми зі здоров'ям. Чому потієш вночі, коли спиш, і що робити, щоб позбутися від дискомфортного стану?

Пітливість уві сні: причини і лікування гіпергідрозу

Провокуючі фактори

Потовиділення - найважливіший фізіологічний процес. Таким способом організм стабілізує температурні показники, виводить зайву вологу і токсичні сполуки, зволожує шкіру. За 24 години потові залози виробляють близько півлітра поту, при нервовому перенапруженні і фізичних навантаженнях їх функція посилюється. Якщо суміші з рідини, з'єднань неорганічного походження і солей виділяється більше, ніж потрібно організму для охолодження, її кількість збільшується під час нічного відпочинку, це явище називають гіпергідрозом. Коли сильно потієш уві сні, причини у чоловіків і представниць прекрасної статі можуть бути абсолютно різними. Надмірну пітливість забезпечують фактори, які ділять на внутрішні і зовнішні.

Якщо хлопця супроводжує потіння вночі, причини гіпергідрозу у чоловіків схожі з тими, що характерні для протилежної статі.

  1. Чому людина пітніє вночі, коли спокійно спить? У спальній кімнаті надмірно жарко. Вважається, що в спальні стовпчик термометра в нічний час не повинен показувати більше 22 градусів.
  2. Вночі уві сні сильно потею - які причини? Пережитий стрес не дає організму під час нічного відпочинку повноцінно розслабитися. Сильно потіють долоні, шия, стопи, потилицю, пахвова і пахова область. Тривожні думки змушують кров з тією ж швидкістю бігти по жилах, що і під час спортивних вправ, відповідно і піт виділяється також активно.
  3. Що змушує потіти уві сні, які причини у жінок і чоловіків ідентичні? Це надмірне вживання гострої їжі і алкогольних напоїв. Через них в процесі травлення в органах шлунково-кишкового тракту підвищується температура і організм намагається її контролювати, виділяючи зайву рідину.
  4. Пітливість вночі під час сну є частим супутником ожиріння. При цій проблемі потові залози працюють в аномальному режимі, організм перевантажений і намагається позбутися від зайвого навантаження шляхом рясного потовиділення.
  5. На скаргу: «Потію уві сні», чоловік або жінка можуть отримати відповідь: «У вас ідіопатичний гіпергідроз - рясний піт, причину якого неможливо пояснити з медичної точки зору».

Пітливість уві сні: причини і лікування гіпергідрозу

Якщо потієш уві сні, причини у жінок можуть критися в наступному:

  • гормональний дисбаланс;
  • зміни гормонального фону перед менструацією;
  • вагітність;
  • менопауза.

Чисто чоловічий причиною рясної нічної пітливості називають брак вироблення тестостерону. Ця проблема часто наздоганяє чоловіків після 50 років. Андропауза настає не так стрімко, як менопауза у представниць слабкої статі, але в перелік її ознак входять приливи жару і зайве виділення поту.

Підвищена пітливість як симптом захворювання

Сильне потовиділення у чоловіків під час сну, так само як і у жінок, може бути симптомом серйозного захворювання. У цьому випадку без звернення за лікарською допомогою обійтися не вийде. Які хвороби внутрішніх органів змушують тіло сильно потіти:

  • гіперфункція щитовидної залози;
  • цукровий діабет і гіпоглікемія;
  • неврологічні захворювання: інсульт, посттравматична сірінгомієлія;
  • туберкульоз;
  • недолік кисню;
  • хвороба Паркінсона;
  • онкологія на ранній стадії;
  • порушення роботи нирок і видільної системи;
  • гіпертонія;
  • захворювання судин;
  • запальні процеси у внутрішніх органах;
  • порушення обміну речовин.

«Я неприємно потею уві сні!» - жінка або чоловік можуть звернутися з такою скаргою до терапевта в період вірусного або інфекційного захворювання. Застуда, грип, мононуклеоз, менінгіт і будь-які інші хвороби, що супроводжуються високою температурою, можуть стати причиною надмірного виділення поту. Активна робота потових залоз свідчить про нормальне функціонування імунної системи.

Пітливість уві сні: причини і лікування гіпергідрозу

Коли сплю - потею. Чому так відбувається? Неприємний симптом може говорити про неповноцінною роботі серцево-судинної системи. Сон людини, що страждає тахікардією, гіпертонією або атеросклерозом досить неспокійний, і нічний гіпергідроз виникає через виділення залозами адреналіну і норадреналіну - гормонів стресу.

Боремося з нічним гіпергідрозом

«Під час сну сильно потею!» - з цим неприємним явищем стикаються чимало людей. Підвищений нічне потовиділення викликає масу дискомфорту: мокре постільна білизна не дозволяє добре виспатися, на шкірі з'являється роздратування, характерний різкий запах поту абсолютно неприємний. Як боротися з нічним гіпергідрозом?

  1. Забезпечте в спальні на ніч оптимальну температуру в +18 ... + 22 градуси. Чому я потею, коли сплю? Цьому не варто дивуватися, якщо в кімнаті висока температура, а людина тепло одягнений або укритий пуховою ковдрою.
  2. У приміщенні повинна бути нормальна вологість повітря. Біля ліжка можна повісити мокрий рушник або користуватися спеціальним приладом - автоматичним зволожувачем.
  3. Перед сном приймайте душ або розслаблюючу ванну з травами.
  4. Курсами пропиває заспокійливі відвари з цілющих трав, а також натуральні препарати на основі пустирника, ромашки, валеріани.
  5. Увечері робіть прогулянки на свіжому повітрі.
  6. Харчуйтеся правильно. Обмежте вживання гострої, жирної їжі, присмаченою приправами і ароматними спеціями, виключіть соління та солодощі. Не зловживайте алкоголем.
  7. Якщо є інші скарги на здоров'я, пройдіть комплексне обстеження в клініці. Можливо, нічний гіпергідроз є симптомом початковій стадії серйозного захворювання.

Виявивши справжню причину підвищеної пітливості, можна за досить короткий період позбутися від дискомфортною проблеми. Чим раніше це станеться, тим краще. Подбавши про здоров'я, можна швидко налагодити нічний відпочинок і зробити сон міцним, а пробудження приємним.

Комментарии (0)
Додати коментар
Андрофобія - боязнь відносин з протилежною статтю
Андрофобія - це страх перед представниками сильної статі. Фобія часто виникає через психологічну травму або внаслідок соціального тривожного розладу.
Як боротися з чоловіком алкоголіком
Часте вживання спиртовмісних напоїв призводить до серйозного захворювання - алкогольному абстинентному синдрому.
Харчування при алергії
Організм людини щодня потребує збалансованої і корисної їжі. Вона дає енергію, стабілізує роботу внутрішніх органів, впливає на самопочуття і зовнішній вигляд.
Чому волосся січеться і як з цим боротися
Гарне волосся - гордість дівчини. Вони роблять жіночий образ більш привабливим для чоловіків, а також є візуальним показником стану здоров'я жінки.
Шаруються і ламаються нігті: способи вирішення проблеми
Одного погляду на кисті жіночих ручок досить, щоб визначити, наскільки акуратний людина, і в якому стані його здоров'я.
Як прибрати неприємний запах з взуття
Навіть після нетривалої шкарпетки чоботи, туфлі і кросівки починають виділяти неприємний запах.