Шаруються і ламаються нігті: способи вирішення проблеми
Одного погляду на кисті жіночих ручок досить, щоб визначити, наскільки акуратний людина, і в якому стані його здоров'я. Суха і тьмяна дерма, розшаровані короткі нігтьові пластинки виглядають непривабливо і говорять про неполадки в діяльності внутрішніх органів. Дівчина з обламаними нігтиками відчуває невпевненість в собі, їй постійно доводиться ховати від чужих поглядів руки, виглядають недоглянутими. Що робити, якщо шаруються і ламаються нігті? Їм необхідно допомогти рости міцними. Що для цього доведеться зробити?
Основні причини ослаблення
На загальний стан нагідок впливають як зовнішні, так і внутрішні негативні чинники. Нігтьова пластинка складається з щільно прилеглих один до одного ороговілих лусочок, кератину і водних прошарків. В результаті постійного впливу агресивних речовин, брак корисних мікроелементів чи серйозну хворобу організму, між шарами лусочок утворюються зазори, що з часом перетворюються в тріщини. Через порушення однорідності пластини, нігтик тьмяніє, стає крихким і слабким, відросло край по щільності порівняємо з папером. Зіткнувшись з неприємністю, не поспішайте панікувати - вона легко переборні, головне зайнятися відновлювальної терапією тільки після визначення конкретної причини виникнення патології.
Чому ламаються нігті на руках:
- незбалансоване харчування;
- механічні травми;
- регулярний контакт з шкідливими лужними і кислотними речовинами;
- перевтома і стреси;
- вплив високих або низьких температур;
- грибкове ураження;
- недолік білка, сірки, магнію і кальцію;
- нарощування та зняття покриття неякісними матеріалами;
- використання пилок поганої якості для манікюру.
Чому шаруються нігті на руках? Основна причина - недостатній або безграмотний догляд за нігтьової пластиною, регулярні механічні пошкодження і нестача поживних елементів. Крім того, нігтики можуть ламатися через недіагностованих патологій в роботі внутрішніх органів.
Слабкі нігтики як показник захворювання
Якщо постійно ламаються нігті на руках, причина швидше за все не косметологічного характеру. За візуальному видозміни нігтьової пластини можна діагностувати ряд прихованих хвороб. Які проблеми з внутрішніми органами припускають, візуально оцінивши їх стан:
- з'явилися вм'ятини і поглиблення - псоріаз;
- блідість або синюшність забарвлення - неполадки в системі кровообіг;
- блискучі, дуже гнучкі, тонкі і ламкі нігті на руках - причина в гіперфункції щитовидної залози;
- є жовті плями - ускладнення в роботі печінки або легенів;
- відшаровування, почорніння, пористість нігтики видають поразки грибком;
- нігті ламаються уздовж нігтьової пластини - причини в інфекціях - перенесених недавно або протікають в прихованій формі;
- пожовтіння і поява твердих горбів і світлих плям вказують на можливий цукровий діабет;
- увігнутість сигналізує про залізодефіцитну анемію.
Якщо ламкі нігті на руках, причини цього стану можна визначити за допомогою лікарської консультації. Підібравши комплексну терапію, відновити естетичний вигляд і зміцнити нігтьову пластину не важко.
Методи вирішення проблем з ламкістю і розшаруванням
Якщо ваші нігті розшаровуються і ламаються, що робити для їх зміцнення? Терапія повинна починатися з відвідин мікології або дерматолога, які розберуться в причинах неприємності. Фахівці призначать ефективне лікування, провівши необхідні дослідження:
- провівши обстеження нігтьові пластини на наявність патогенної флори;
- вивчивши біохімічний аналіз крові;
- оцінивши дані спектрального аналізу на мікроелементи.
Варто відразу зрозуміти, що якщо тривалий період нігті слабкі і ламаються, лікування буде тривалим. Які методи пропонує лікарська практика?
Лікувальні ванночки
Що робити, щоб не слоілісь нігті? Хороший ефект надають різні ванночки. Їх легко зробити в домашніх умовах, взявши необхідними для приготування компонентами. Існує безліч ефективних рецептів, що дозволяють в короткі терміни допомогти нігтьової пластини відновитися і стати міцніше. Щоб нігті не ламалися, побалуйте їх ваннами.
Масляні
У ємності змішати 2 ст.л. соняшникової або оливкової олії, додати пару ложок чаю, бажано міцно завареного зеленого. Ретельно переміщати суміш і розігріти до 37-38 градусів. Витримати в рідини кінчики пальців 15-20 хвилин.
Желатинові
У 100 мл теплої води розвести 1 ч.л. желатину, почекати поки розбухне і додати гарячої води. В отриману масу занурити пальці. Через 20 хвилин вийняти і ретельно акуратно видалити залишки продукту серветкою. Повторюють тричі за 7 днів.
Соляні
У склянці підігрітої води розчинити 1 ст.л. морської солі. Опустити в розчин пальчики на чверть години. Процедуру повторювати щодня 10-14 днів.
Перегляд харчування
Від чого ламаються нігті на руках? Це явище можна пояснити надходженням недостатньої кількості вітамінів і мінеральних речовин. Щоб відновити їх красу і здоров'я, лікарі рекомендують збалансувати раціон. Нігті шаруються і ламаються через неправильне харчування? Змініть меню! У ньому мають бути присутні:
- морська риба, яйця, м'ясо птиці - джерела кератину;
- шпинат, сир, кисломолочні продукти, сири - для поповнення запасів кальцію;
- гречана крупа, редис, часник, червоне м'ясо - продукти, багаті сіркою;
- пшениця, овес, печінка, горіхи - містять багато цинку;
- морепродукти, морська капуста, волоські горіхи - джерело йоду.
Якщо причина ламкості нігтів на руках полягає в нестачі мікроелементів, вона легко усувається. Додатково необхідно вживати вітаміни групи B і пропивати курсами вітамінно-мінеральні комплекси.
Парафінотерапія
Що робити, щоб нігті не ламалися? Запишіться на парафінотерапія або проведіть корисну процедуру будинку. Все, що для неї знадобитися - це косметичний парафін і пара непромокальних рукавичок. Тверда речовина можна купити в аптеці, будинки на водяній бані його розплавити і, нагрів до 55 градусів, використовувати для ванночок. Після прогрівання в розплавленої воскової масі на кисті слід надіти целофанові рукавички. Ця процедура корисна не тільки для нагідок, а й для шкіри рук.
Аптечні засоби
Що зробити, щоб ноги не слоілісь? В будь-якій аптеці можна придбати засоби для їх зміцнення. Це можуть бути спеціальні креми і масла, які необхідно розтирати по контуру і поверхні нігтьової пластини. Не менш ефективні косметичні бруду, що продаються в порошкоподібному вигляді. Можна також придбати лікувальні лаки, в складі яких є активатори росту і особливі речовини, що запечатують нігтьову пластину, захищаючи її від агресивного впливу навколишнього середовища.
Салонні процедури
Що робити, якщо сильно шаруються нігті? Зверніться по допомогу до фахівців без зволікання. У багатьох салонах краси дівчатам пропонують спеціальні програми з оздоровлення нігтьової пластини. Це може бути:
- лікувальний японський манікюр;
- вітамінний ультрафорез;
- салонне запечатування воском і олією.
Попередити розшарування набагато легше, ніж потім повністю позбутися від проблеми. Слідкуйте за своїм здоров'ям, щоб зберегти красу нігтів і добре самопочуття.