Догляд за нігтями в домашніх умовах
Яка жінка не хоче мати міцні і акуратні нігті? Але ж для того, щоб отримати хороший результат, не обов'язково йти в дорогий салон, досить дотримуватися простих правил по догляду за нігтями в домашніх умовах. І незабаром можна буде милуватися красою на своїх руках.
Стан нігтів
Якщо нігті ростуть повільно, варто уважніше поставитися до харчування. Що корисно для їх росту і здоров'я? Желатин, вітамін А, продукти, в яких є йод, сірка, кальцій і фосфор. Також буде не зайвим щорічно проходити курс прийому спеціальних вітамінів.
Нігті не люблять контактів з побутовою хімією, навіть із засобом для миття посуду. Часте знежирення призводить до ламкості. Щоб їх уберегти, потрібно надягати рукавички.
Для швидкого отримання необхідного розміру нігтів можна використовувати альтернативний спосіб - нарощування нігтів.
Відновлення і зміцнення нігтів в домашніх умовах
Сухі, тьмяні і розшаровуються нігті лікують олійними ваннами. Їх застосовують приблизно один або два рази на тиждень, в залежності від стану нігтів.
Для такої ванни необхідно взяти касторове, оливкове або персикове масло. У чашку з підігрітим маслом внести кілька крапель лимонного соку, опустити в неї нігті. Тримати 5-10 хвилин. Після процедури промокнути серветкою.
Подібним же чином можна приготувати ванночку зі звичайного кукурудзяного масла, але з додаванням 3 крапель йоду.
Ще один рецепт відновлювальної ванночки для нігтів. Будь-яке рослинне масло + 1 желатинова капсула з вітаміном А + 3 краплі йоду + 5 крапель свіжого соку лимона.
У разі нестачі часу, нігті протирають ватою, змоченою обраним складом. Але така процедура буде вже менш ефективна.
Для зміцнення нігтів популярна ванночка з морською сіллю. Концентрація дві-три столові ложки на склянку води. Час впливу 10 хвилин.
Якщо нігті потребують відбілюванні, то буде дуже до речі лимон. Від цілого лимона відрізати шматок і занурити кінчики пальців в його м'якоть. Тримати близько 10 хвилин.
Інший метод відбілювання: опустити нігті на 5 хвилин в чашку з перекисом водню. Засіб наливати не вище рівня нігтів. Інакше шкіра на пальцях теж освітлиться. Цим способом досягається не тільки білизна, а й знищення мікробів, ніж той же французький манікюр похвалитися не може. Після процедури обов'язково змастіть руки кремом.
Основні рекомендації по манікюру
Дотримуючись простих рекомендацій, процес догляду за нігтями можна зробити максимально зручним і ефективним.
Надання форми
До вибору пилочки потрібно поставитися уважно. Застосовувати металеві не рекомендується. Вони занадто грубі і провокують розшарування нігтів. Кращий вибір-скляна пилочка. Вона діє м'яко і не псує нігтьову пластину.
Важливо: підпилювати нігті строго в одному напрямку. Причина в тому, що поперечні рухи вліво - вправо просто розщеплюють нігтьової край.
Акуратність нігтям надає не тільки їх форма, а й стан кутикули. Перед обробкою потрібно її пом'якшити. Для цього можна потримати кінчики пальців в теплому розчині соди або купити в магазині готовий засіб.
Підготовлену кутикулу обережно відсувають і зрізають, намагаючись не травмувати шкіру. Втім, не всі жінки роблять обрізний манікюр. Нерідко кутикула просто відсувається. Для цієї мети відмінно підходить апельсинова паличка, тому що деревина цього дерева має антибактеріальні властивості.
Незалежно від того, які інструменти застосовуються, вони завжди повинні бути гострими і чистими. Після використання їх протирають спиртом.
Фарбування
Перед використанням лаку бажано нанести на нігті базове покриття. Воно буває як простим так і багатофункціональним (вирівнює, освітлює, зміцнює і т. Д.). База потрібна для нанесення лаку рівним шаром, збільшення стійкості манікюру, запобігання нігтів від вбирання пігментів лаку, збереження їх білизни.
До вибору лаку потрібно підходити серйозно. Дешеві лаки містять багато агресивних з'єднань і псують структуру нігтя. Краще взяти лак середньої вартості або дорогий.
Для стійкого манікюру існують гель-лаки. Таке покриття тримається до 3 тижнів.
Навіть, якщо лак якісний, не можна користуватися ним постійно. Час від часу потрібно дозволяти нігтям відпочити.
Рідина, яку ви використовуєте для зняття лаку з ваших нігтів не повинна містити ацетон.
Беручи до уваги ці поради, ви зможете зберегти здоров'я і доглянутий вигляд нігтів без зайвих витрат.