Як боротися з чоловіком алкоголіком
Часте вживання спиртовмісних напоїв призводить до серйозного захворювання - алкогольному абстинентному синдрому. Людина, що страждає на алкоголізм, - справжня біда для сім'ї. Спілкування з тих, хто п'є чоловіком приносить мало задоволення, а сімейне життя наповнене розчаруванням, страхами і нескінченними сварками. Що робити з алкоголіком? Як допомогти йому позбутися від страшної залежності, що має згубний вплив на фізичне і моральне здоров'я?
Як з'являється залежність
Запійними п'яницями можуть стати не тільки вихідці з соціально неблагополучних сімей, але і досить забезпечені і влаштовані в житті люди. Як зрозуміти, коли і чому людина втрачає контроль над своєю поведінкою і звикає до спиртного? Дізнавшись про причини, які штовхнули його в обійми «зеленого змія», можна зрозуміти, як ефективно лікувати алкоголіка. Без допомоги близьких родичів слабовільні люди, нездатні відмовитися від міцних пиятик, швидко втрачають людську подобу.
Як стають алкоголіками? Цьому сприяють різні причини:
- психологічні: слабкий характер, нервові розлади, відсутність сили духу;
- соціальні: погане виховання, дитинство в несприятливих сім'ях, спілкування з асоціальними особистостями;
- генетична схильність.
Рідко хто з залежних людей може зізнатися навіть самому собі: «Я - алкоголік. Що мені робити?". Тяга до пияцтва в них нездоланною. Вони використовують пиво, горілку, вино в якості антидепресантів. Захворювання прогресує, чоловік перестає існувати як особистість, його розум і логічне мислення атрофуються. Організм на систематичне вживання спиртного реагує цілим «букетом» хвороб.
Алкогольна залежність має 4 стадії.
I стадія
Людина ще не страждає рішучим бажанням випити. Прийоми алкоголю рідкісні, але при цьому обсяги випитого не контролюються. Чоловік часто відвідує дружні посиденьки, пригублює спиртовмісні напої під час сімейної трапези, «запиває» стреси.
II стадія
Характеризується настанням абстинентного синдрому. Чоловік відчуває необхідність прийняти спиртне, пияцтво може тривати кілька днів, закінчуючись жорстким похміллям і дратівливістю. Настає токсична прихильність на фізичному рівні - організм більше не в силах противитися великих доз етанолу.
III стадія
Чоловік вже не здатний адекватно оцінювати свій стан. З'являється не тільки психічна та фізична залежність, а й справжня ломка. Людина п'яніє від малої дози, а якщо можливості випити немає, то з'являються галюцинації, психоз, тахікардія, тремор кінцівок, в складних випадках сильно підвищується температура і починаються судоми.
IV стадія
На цьому етапі п'яниця повністю деградує. Він знаходиться в постійному пошуку етилового спирту, нерідко замінюючи справжній алкоголь будь-якими спиртовмісних продуктами, в тому числі не призначеними для вживання всередину. IV стадія в 95% випадків, якщо хворому не надана кваліфікована допомога, закінчується летальним результатом.
Ознаки захворювання
Як визначити алкоголіка? Це не складно. Зовсім від спиртного люди:
- постійно перебувають у стані сп'яніння;
- в тверезому стані вони роздратовані, злі або пригнічені;
- страждають порушенням координації рухів;
- вживають всі різновиди спиртного;
- зовні виглядають недоглянутими, хворими, старшими за свій вік;
- не вважають себе хворими, стверджуючи, що можуть кинути в будь-який момент;
- вдаються до фізичного насильства над близькими.
Відсутність своєчасної допомоги призведе до серйозних проблем у всіх сферах життя. Як боротися з алкоголізмом, щоб позбавити чоловіка від шкідливої і надзвичайно небезпечної звички?
Як жити з хворою людиною
Коли алкоголізмом страждає сусід або простий знайомий, ніякої тривоги ми не відчуваємо. Однак ця біда може постукати в будь-які двері. Життя з алкоголіком схожа на вулкан: спільне існування небезпечно і загрожує вибухом кожну хвилину. П'яниця може вести себе неадекватно, лякаючи дружину і дітей, виносити речі з дому, щоб знайти гроші на випивку, а в деяких випадках повністю втрачає людську подобу і перетворюється на справжнього звіра.
Що робити, якщо в сім'ї алкоголік? В першу чергу, не зволікати з допомогою. Жінка, яка бажає зберегти сім'ю, не повинна пускати ситуацію на самоплив. Як боротися з чоловіком алкоголіком? Можна спробувати поговорити з чоловіком, пояснити, що на карту поставлено його сімейний стан та майбутнє дітей, розповісти про підстерігають проблеми зі здоров'ям. Досить часто чоловіків, які ще не повністю піддалися «зеленого змія», можна привести до тями за допомогою переконань.
Батько алкоголік - горе в сім'ї. У важких ситуаціях від татового пияцтва надмірно страждають діти. Їм неприємно бачити батька в неадекватному стані, слухати його скандали з мамою, бачити фізичне насильство. Щоб не завдати шкоди психіці дитини, жінці слід доручити ситуацію фахівцям. Як позбутися від алкоголіка в сім'ї?
Методи лікування від алкоголізму
Як зупинити питущого людини? Сьогодні успішно застосовуються кілька методик, що дозволяють повернути чоловіка до нормального способу життя.
Амбулаторне лікування
Як боротися з алкоголізмом чоловіка? На ранніх стадіях захворювання можна спробувати лікуватися амбулаторно. Терапія заснована на прийомі ліків і бесідах з психологами. Перевагами амбулаторного варіанта є відсутність необхідності проводити багато часу в клініці, і таких пацієнтів зазвичай не ставлять на облік.
Стаціонарне лікування
Як врятувати алкоголіка? Помістити його в умови стаціонару. У спеціалізованих клініках професіонали виведуть залежного чоловіка із запою, проведуть заходи, спрямовані на детоксикацію організму, призначать прийом медикаментозних препаратів і психологічну терапію. Наркологи здатні ефективно купірувати абстинентний синдром, завдяки чому знижується або зовсім зникає пристрасть до спиртного.
Кодування
Нерідко для позбавлення від залежності обирають спосіб кодування. В його основі - навіювання, яке робить фахівець на сеансі гіпнозу. Ця процедура абсолютно нешкідлива для психіки і організму і, судячи з відгуків пацієнтів, має високу ефективність. Для повного зцілення необхідно відвідати від 3 до 7 процедур. Скористатися методикою не вдасться тільки в разі, якщо людина не піддається гіпнозу.
Домашнє лікування
Соромлячись алкоголізму, багато родичів хворих практикують терапію в домашніх умовах за допомогою лікарських трав. Це збори, які мають жовчогінну та сечогінну дію, що дозволяють швидко вивести з організму всі шкідливі речовини. Які трави можна використовувати:
- баранець;
- чебрець;
- деревій;
- пижмо.
З них готують відвари і настої. Будьте уважні! Лікування травами може бути небезпечно для здоров'я, якщо у людей страждає алергією, захворюваннями серця або шлунково-кишкового тракту.
Що робити, якщо алкоголік не хоче лікуватися
Вилікувати алкогольну залежність - природне бажання. Однак воно є не у всіх п'яниць. Алкозалежні, які не бажають визнавати свою проблему, негативно ставляться до спроб близьких відправити їх на амбулаторне або стаціонарне лікування. Через це в родині відбуваються постійні сварки і взаємини розжарені до межі. Якщо алкоголік не хоче лікуватися, що робити його рідним?
Після консультації з лікарем, при відсутності протипоказань, можна без відома хворого додавати йому в їжу препарати, що знижують залежність від спиртовмісних напоїв. Деякі з них формують хибне відчуття відрази до алкоголю.
Алкогольна залежність - важкий недуг. Позбутися від захворювання, яке згубило вже мільйони людей, можна тільки тоді, коли зловживає спиртним людина цього реально захоче.