Правильно підбираємо крем для обличчя
У цій статті ми розповімо як підібрати крем для обличчя. Поговоримо про основні види кремів, а також фактори впливають на вибір. Пошук крему для обличчя дуже важливий, і складно прийняти рішення самої. Стаття допоможе в цьому.
Краса шкіри людини залежить від багатьох факторів, один з яких це правильний догляд за нею. Існує ряд косметичних засобів, які подовжують молодість і сяйво шкіри, надаючи їй здоровий вигляд. Але як правильно підібрати крем для обличчя з сотень запропонованих примірників? Розглянемо всі критерії вибору і поради косметологів.
Основні види крему для обличчя
Крем для обличчя ділиться на кілька типів, кожен з яких використовується в залежності від різних показників і впливає на підбір крему для обличчя.
- Живильний - живить і насичує шкіру корисними мінералами, зміцнюючи її тим самим і захищаючи її від впливу зовнішніх факторів. У складі є гліцерин, віск, силікон і екстракти рослин.
- Зволожуючий - більшу частину містить води, яка служить для тривалого збереження вологи в епідермісі і підвищення еластичності шкіри.
- Омолоджуючий - спрямований на усунення невеликих зморшок і підтяжку лицьових контурів. Їх діючі речовини - це гіалуронова кислота, колаген, мінерали і пептиди.
Для комбінованої і жирної шкіри використовуються кошти комплексної дії.
Фактори, що впливають на вибір кошти
Перед тим як вирушати в магазин за засобом по догляду за обличчям, необхідно розібратися з деякими критеріями:
Тип шкіри
При нормальній шкірі - підбір крему для обличчя повинен грунтуватися від сезонних погодних умов. Для літа необхідний зволожуючий, а для зими маслянистий.
«Для жирного типу зайве зволоження ні до чого. Засіб має добре вбиратися і не забивати пори. Для такого типу шкіри властиво розширення пір, поява прищів і вугрів ».
Людмила Іванова
До основних компонентів таких засобів відносяться:
- гліцерин;
- екстракт водоростей або алое;
- термальна вода;
- гіалуронова кислота.
Суха передбачає посилене зволоження в будь-який час року, так як при відсутності належного догляду, шкіра після 30 років починає в'янути і з'являються перші зморшки. Крем для обличчя повинен містити не тільки зволожуючі компоненти, а й зміцнюють:
- гліцерин;
- кальцій;
- гіалуронова кислота;
- жирні кислоти;
- кераміди.
Для жирного типу зайве зволоження ні до чого. Засіб має добре вбиратися і не забивати пори. Для такого типу шкіри властиво розширення пір, поява прищів і вугрів. Для їх видалення і запобігання появи нових, слід шукати кошти з протизапальною, заспокійливим і отшелушивающим дією. Вибираючи крем для обличчя дивіться, щоб на етикетці присутні наступні компоненти:
- пантенол;
- ретинол;
- саліцилова кислота;
- алантоїн;
- цинк;
- екстракт вівса і чайного дерева.
Найважче вибирати крем з комбінованим шкірним покривом, так як для різних ділянок потрібен особливий догляд. Але косметична індустрія не стоїть на місці і розроблено безліч різновидів засобів, для комбінованої шкіри обличчя, в яких містяться такі речовини:
- гліцерин;
- мінерали;
- натуральні масла;
- вітаміни А, В, С, Е;
- гіалуронова кислота;
- екстракти рослин;
- пантенол;
- саліцилова кислота.
Вік
Потреби шкірних покривів змінюються з кожним роком, вимагаючи все більше поживних і активних речовин, при впливі на неї зовнішніх чинників. Розглянемо основні вікові категорії:
До 25 років - за умови нормального способу життя, шкіра обличчя практично не потребує додаткового догляду. Все що потрібно - це якомога довше зберегти її здоров'я і молодість. Для цього досить використовувати кошти з захисними і живильними властивостями для зими, тонізуючий і сонцезахисний для спекотної пори року. Такі компоненти як календула, ромашка, алое, знімають втому і запалення, вирівнюючи при цьому колір обличчя.
25-30 - в цей відрізок особа потребує більш ретельного догляду, що полягає в застосуванні пом'якшуючих, поживних кремів. Для розпушення відмерлих клітин і їх усунення повинні бути присутніми фруктові кислоти. Для освітлення і захисту шкірних покривів від появи пігментних плям - екстракт лимона, койевая кислота або витяжка мучниці. Також в складі бажані полімери, олегопептід 24, SPF-фактори.
30-35 - в цей період з'являються перші зморшки, і втрачається еластичність. Для уповільнення цього процесу після 30 років рекомендується крім зволожуючих засобів, додати поживні, з використанням їх в різний час доби.
35-45 - даний етап супроводжується втратою сяйва і гладкості покривів. Повернути здоров'я і пружність допоможуть поживно-відновлюючі креми, які прискорюють оновлення клітин. Вітаються кошти з вмістом колагену і гіалуронової кислоти. Також підбираючи крем для обличчя враховуйте, що в ньому мають бути присутні вітамін Е, що перешкоджає старінню, альфа-лілоевая кислота, яка сприяє регенерації тканин.
Від 45 років - з цього віку починається старіння шкіри, що виникає через змін, що відбуваються в гормональному фоні, а також через уповільнення обміну речовин. У цей період шкіра як ніколи потребує підтримки. У засобах по догляду за обличчям повинні бути присутніми фітостеропи - збільшують опірність клітин до руйнування, кераміди - захищають від подразнень, ліпосоми-розгладжують шкіру, пептиди, колаген і інші, не менш важливі речовини, які в комплексі борються з віковими змінами.
Час застосування
Крему для обличчя діляться на денні та нічні, так як за твердженням косметологів, відновлювальний процес клітин і їх оновлення починається в нічний час, коли шкірні покриви повністю розслабляються, поліпшується кровообіг, і епідерміс стає найбільш чутливий до використовуваних кремам. Саме в цей період необхідна допомога і підживлення для шкіри.
Днем використовуються в основному захисно-зволожуючі засоби для обличчя, так як на шкіру впливають різні зовнішні фактори. У них, як правило, міститься велика частина вологи, а інша - це поживні екстракти та жири. Дане співвідношення сприяє швидкому всмоктуванню крему, що дозволяє буквально відразу переходити до нанесення макіяжу.
«25 - 30 років - в цей відрізок особа потребує більш ретельного догляду, що полягає в застосуванні пом'якшуючих, поживних кремів».
Людмила Іванова
Нічний крем для обличчя складається з води тільки на чверть. Він густий і дуже довго вбираються, що дозволяє насичувати шкіру протягом всієї ночі. Іноді навіть на ранок доводиться видаляти надлишки нічного крему.
Що повинен містити крем для обличчя
Для отримання бажаного результату в складі крему для обличчя, особливо для жирної шкіри, має бути присутнім як мінімум від 3 до 5 компонентів, які оздоровлюють і покращують стан шкірних покривів.
Перелік основних, активних компонентів:
- ефірні масла;
- флавоноїди;
- фруктові кислоти;
- коензим Q10;
- фітостеропи;
- ретинол;
- вітаміни А, С, Е;
- саліцилова кислота;
- пептиди;
- ліпосоми;
- гліцерин;
- кераміди;
- пантенол;
- SPF - фактори (УФ-фільтри);
- гіалуронова кислота;
- альфа-лілоевая кислота.
Важливо! Технологія виготовлення кремів для обличчя передбачає використання стабілізаторів, загусників, барвників і ароматизаторів. Так ось якісний продукт повинен містити мінімум хімічних речовин. В іншому випадку такий крем може не тільки не допомогти з утворилася проблемою, але і погіршити загальний стан шкірних покривів особи.
Загальні рекомендації по вибору крему для обличчя
У зв'язку з тим, що не кожен може дозволити собі консультацію косметолога, є ряд рекомендацій щодо правильного вибору крему для обличчя.
- Для жирного типу шкіри краще вибирати засіб на гелієвої основі, через свою легкості і рідкої консистенції він добре і швидко всмоктується.
- Крем для особи, в якому присутній крохмаль, абсорбує надлишки шкірного сала.
- При комбінованій шкірі крем повинен володіти відразу трьома властивостями: зволожуючим, протизапальним, підсушують.
- При супер чутливої або алергічної шкірі можна скористатися засобами по догляду для дітей. Вони гіпоалергенні, містять тільки натуральні та екологічно чисті компоненти. Або кошти з максимально простим складом, з найменшою кількістю ефірних масел і консервантів. Але і тут потрібно пам'ятати, що не всі органічні засоби підходять алергікам. В цьому випадку потрібно уважно читати склад і перед використанням зробити пробу.
- Вибирати засіб потрібно з найменшим строком зберігання, так як це говорить про мінімальному вмісті в ньому хімічних елементів. Чим довше він зберігається, тим більше в ньому консервантів.
- Чим свіже засіб по догляду за шкірою, тим більше користі він принесе.
- При пігментації шкіри не обійтися без тонального крему під колір обличчя, який вирівнює колір і запобігає появі інших пігментних плям. У складі цих коштів також повинні обов'язково бути присутнім: поліфеноли, вітамін С, ретинол, резорцин, альфа-гідроксильні кислоти.
- Вибираючи косметику невідомих виробників, є ризик наштовхнутися на підробку, яка може відбитися на зовнішньому вигляді особи. Заощаджувати на покупці таких коштів не варто, це збереже гроші і здоров'я шкірних покривів, продовжить їх молодість.
На закінчення хотілося б відзначити, для того щоб правильно підібрати крем для обличчя, необхідно орієнтуватися на вік, тип шкіри і найголовніше мета його застосування. Іноді, навіть після 30 років, шкіра виглядає на свої 20, але допомогти їй впорається з впливом на неї несприятливих факторів, прямий обов'язок кожної жінки. Якщо вона хоче зберегти молодість і красу свого обличчя якомога довше.
Експертна думка
Людмила Іванова
Косметолог, автор статей для професійних інтернет видань
Правильно підібрати крем для обличчя важливо, якщо ви хочете мати гарну шкіру. Адже якщо у вас жирна шкіра, то зайве зволоження ні до чого, засіб не повинен забивати пори. А для сухої шкіри потрібні спеціальні зволожуючі компоненти, такі як гліцерин, кальцій, жирні кислоти і гіалуронова кислота.
У кремі повинні міститися вітаміни і натуральні масла, а також екстракти рослин. Якщо ви вибираєте косметику невідомої марки, то можна легко наштовхнутися на підробку.