Плазмоліфтінг особи: суть процедури, відгуки, протипоказання
Плазмоліфтінг особи - це різновид плазмотерапіі, метод омолодження за допомогою внутрішньошкірних або підшкірних ін'єкцій власної плазми (аутоплазмой), збагаченої тромбоцитами.
Ми розповімо про механізми і ефекти цієї методики корекції, рекомендаціях і протипоказання, про те, як роблять ін'єкції, особливості їх поєднання з іншими омолоджують маніпуляціями. Опишемо, як підготуватися до процедури, вести себе після неї і уникнути ускладнень. Наведемо середню ціну, відгуки лікарів і клієнтів.
Механізм дії і ефекти плазмоліфтінга
Внутрішньошкірні ін'єкції збагаченої плазми стимулюють природні відновлювальні процеси в дермі завдяки факторам зростання, що містяться в тромбоцитах. Ці біологічно активні речовини призводять до зростання капілярної мережі ураженої ділянки, посиленому синтезу колагену, активують антиоксидантну систему, що сприяє насиченню шкіри киснем. Використання плазмоліфтінга в дерматокосметології тягне:
- підвищення пружності шкіри;
- згладжування дрібних зморшок;
- вирівнювання рельєфу;
- набуття здорового кольору;
- зниження інтенсивності гіперпігментації
- зменшення лущення;
- поліпшення овалу обличчя.
«Не варто ототожнювати плазмоліфтінг з аутогемотерапію. Незважаючи на використання власної крові в обох випадках, ці процедури істотно відрізняються. Аутогемотерапия увазі внутрішньом'язове введення цільної крові і спрямована активізацію імунної реакції в лікуванні уповільнених хронічних запалень. Суть плазмоліфтінга - підшкірні або внутрішньошкірні ін'єкції плазми з тромбоцитарной масою з метою досягнення косметичного ефекту ».
Людмила Іванова
Показання
Плазмоліфтінг особи рекомендується пацієнтам у віці від 25 років. Пол особливого значення не має, однак кращий естетичний ефект відзначається у жінок. Основні показання:
- Еластоз (фотостаріння шкіри) - мімічні зморшки, неоднорідна пігментація, тьмяний колір обличчя, ділянки огрубіння (гіперкератоз), лущення шкіри, поява судинних «зірочок» або «сіточок» (телеангіоектазій).
- Вікова атрофія шкіри і м'яких тканин - зміни, які проявляються млявістю, в'ялістю шкіри, її сухістю, наявністю статичних зморшок, початковими стадіями птозу особи (провисання підборіддя, поява носогубних складок, «брилів»).
- Фотодерматоз, пов'язаний зі старінням або надмірною дією сонячних променів. Це невоспалительная реакція шкіри на ультрафіолет у вигляді різноманітних висипань, що супроводжуються поколюванням, свербінням.
- Застосування інших методів омолодження - для прискорення загоєння після травматичних впливів, поліпшення ефекту.
«Іноді ін'єкції аутоплазмой призначають при вираженій вугрової висипки - якщо лікування традиційними методами не дає результату. Після процедури в перші 2-3 дні спостерігається загострення, після чого запалення різко стихає, кількість елементів висипання значно знижується ».
Людмила Іванова
Протипоказання
Малоінвазивної плазмоліфтінга не означає, що цей вплив безпечно для всіх. Крім того, метод не приносить хороших результатів при значних вікових змінах. Його не було застосовують в наступних випадках:
- виражений птоз тканин обличчя;
- будь-які запальні захворювання в гострій фазі;
- ушкодження шкірного покриву, гнійничкові висипання в зонах передбачуваних ін'єкцій;
- наявність аутоімунних захворювань - червоного вовчака, васкулитов, псоріазу, нейродерматози;
- пухлини голови і шиї (особливо злоякісні);
- декомпенсовані обмінно-ендокринні та общесоматические захворювання - цукровий діабет, ниркова, печінкова, серцева недостатність;
- порушення згортання крові (коагулопатії);
- вагітність і грудне вигодовування.
Для виключення перерахованих станів перед планованої процедурою слід обов'язково пройти огляд дерматолога, терапевта, при необхідності отримати консультацію вузьких фахівців. Далеко не всі протипоказання є абсолютними: нерідко проведення Плазмоліфтінг стає можливим після лікування (корекції стану, досягнення ремісії) супутніх патологій.
Підготовка
Плазмотерапія не вимагає спеціальної підготовки. Перед лікувальним сеансом дотримуються наступних правил:
- за кілька діб обмежують фізичні навантаження;
- за день виключають міцні напої, міцний чай, кава;
- за годину-дві рекомендується легкий сніданок (переїдати не слід).
Як проходить процедура
Плазмоліфтінг особи - практично безболісна процедура, яка не потребує знеболення (за бажанням пацієнтки може застосовуватися місцева анестезія). Сеанс триває не більше 40-60 хвилин і проходить в кілька етапів:
- Шкіру обличчя ретельно очищають і знезаражують, в разі необхідності наносять на неї знеболюючий гель або крем.
- Забирають 20-40 мл венозної крові (в області ліктьового згину).
- Кров поміщають в кілька пробірок з антикоагулянтом (гепарином) і центрифугують. Утворену над еритроцитарних згустком рідина (нормоплазму) збирають в порожні пробірки і знову піддають центрифугированию. Після закінчення процесу в їх нижній частині осідає плазма, багата еритроцитами, яка використовується для ін'єкцій.
- Препарат вводиться під шкіру або в її товщу в області під очима, чола, підборіддя, носо-губних складок. Локалізація, кількість і глибина проколів залежить від розташування, вираженості і характеру дефектів.
- Після закінчення особа підсушують, наносять заспокійливий гель. Пацієнтку відразу відпускають додому.
Як правило, курс складається з чотирьох сеансів з інтервалом 7-10 днів. Проміжки між курсами тривають півроку. Для збереження естетичного ефекту курси необхідно регулярно повторювати. Скільки разів робити ін'єкції (кількість курсів і процедур на курс) лікар визначає індивідуально.
Реабілітаційний період
До очікуваних побічних ефектів ін'єкцій відносяться:
- мікрогематоми в області уколів;
- набряклість;
- відчуття печіння в місцях введення препарату.
Ці явища практично неминучі, але не становлять загрози для здоров'я і проходять самостійно протягом двох-трьох днів. У період після процедури досить не планувати відвідування громадських заходів. Дотримання простих правил допоможе знизити ризик ускладнень:
- в першу добу-дві виключити потрапляння води на шкіру обличчя, використання косметики, доторк до лиця руками;
- протягом трьох діб не допускати переохолодження або перегріву (в сауні, солярії), не вживати спиртні і містять кофеїн напої;
- уникати важких фізичних навантажень в перший тиждень після ін'єкцій.
Можливі ускладнення
Серйозні ускладнення виникають рідко. Найпоширеніші з них:
- гнійно-запальні - найчастіше пов'язані з неналежним дотриманням персоналом правил асептики і антисептики або зневагою особистою гігієною з боку пацієнта;
- зараження гемотрансмісивні інфекції (вірусний імунодефіцитом, гепатитами, та іншими) - при роботі з обладнанням, забрудненим біоматеріалом;
- алергічна реакція на антикоагулянт, анестетик.
Щоб уникнути серйозних негативних наслідків проведення цієї відповідальної процедури варто довірити надійної, добре зарекомендувала себе клініці з кваліфікованим і досвідченим медичним персоналом. Для виконання плазмоліфтінга особи установі не потрібно ліцензія на здійснення діяльності по трансфузіології, але вибирати фахівця слід ретельно.
Сумісність з іншими методами омолодження
Плазмоліфтінг прекрасно поєднується з більшістю ін'єкційних і апаратних омолоджуючих методик. Включення в лікувальний курс ін'єкцій власної плазми призводить до більш стійкого ефекту, попереджає або усуває несприятливі явища, пов'язані з тією чи іншою травматичною процедурою, скорочує терміни регенерації шкіри і м'яких тканин. Для досягнення найкращих результатів необхідно дотримуватися протоколи комбінованого лікування. Особливості комбінації плазмоліфтінга з іншими процедурами наведені в таблиці.
Таблиця 1. Застосування плазмоліфтінга з іншими омолоджують методами
комбінований метод | Загальні принципи проведення | результат |
Ботокс | До ін'єкціям аутоплазмой приступають не раніше ніж через 3 тижні після ботулотоксину. В іншому випадку термін дії ботокса знижується. | Відбувається не тільки розгладження мімічних зморшок, але і поліпшення якості шкіри. |
Контурна пластика (введення гелевих філерів на основі гіалуронової кислоти) | Спочатку проводять 2-4 процедури Плазмоліфтінг, потім, через тиждень, починають курс контурної пластики. При виникненні набряків, гіперкорекції, пов'язаних з введенням гелю, ін'єкції аутоплазмой призначають після контурної пластики. | Більш тривалий ефект за рахунок уповільнення розсмоктування наповнювача. Усунення негативних наслідків введення філлера. |
Біоревіталізація (ін'єкції гіалуронової кислоти) | Курси ін'єкцій аутоплазмой і гіалуронової кислоти (зазвичай 4 процедури кожного препарату на курс) чергують з тижневим інтервалом. Альтернативний протокол: 2 сеанси плазмоліфтінга і 2 сеанси біоревіталізації. | Продовження ефекту биоревитализации, можливість скорочення кількості процедур без погіршення результату. |
Інтраліпотерапія (безопераційна ліпосакція за допомогою ліполітичних препаратів) | Перед введенням ліполітікі проводять 2 процедури Плазмоліфтінг з тижневим інтервалом, а через місяць після інтраліпотерапіі - ще 1-3 сеансу. | Запобігання провисання підборіддя за рахунок ущільнення шкіри. |
хімічні пілінги | Аутоплазмой застосовують через 5-7 днів після пілінгу у вигляді масок або ін'єкцій. | Запобігання гіперпігментації, додатковий омолоджуючий ефект. |
Стек гілок ліфтинг | Процедуру плазмоліфтінга проводять одноразово за 10-14 днів, потім за годину (в подвоєною дозі) до операції. | Скорочення періоду реабілітації після Нитяні армування вдвічі. Додаткове омолодження шкіри. |
Ціни
Середня ціна однієї процедури Плазмоліфтінг особи становить 6000 рублів, відповідно, вартість курсу - 24000 руб. Ціна може істотно варіюватися (від 3 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян): на неї впливає категорія складності процедури, вартість обладнання, витратних матеріалів, лікарських препаратів, цінова політика комерційного медичного центру.
«Плазмоліфтінг особи, як самостійний метод або в комбінації з іншими, проводиться не тільки для омолодження обличчя, але і інших зон: волосистої частини голови, шиї, декольте, зовнішніх статевих органів. При поєднанні з іншими омолоджують методиками, обробкою декількох зон деякі центри естетичної медицини надають істотну знижку ».
Людмила Іванова
Відгуки клієнтів
Серед клієнтів, які спробували процедуру і залишили відгуки, переважають жінки молодше 35 років. Більшість з них характеризують метод позитивно, негативних відгуків мало. До позитивних результатів відносять в основному поліпшення тону шкіри і вирівнювання рельєфу (багато - вже після першої процедури), до недоліків - деяку хворобливість до і після ін'єкцій, кратковіеменную припухлість особи, високу ціну. Негативні думки зводяться до повної відсутності ефекту.
Відгуки лікарів
Ставлення лікарів до плазмоліфтінг в цілому більш скептичне. Відзначається значно менший ефект омолодження в порівнянні, наприклад, з ін'єкціями ботулотоксину або контурної пластикою (це видно на наданих фото вище). Деякі дерматокосметологи вважають, що применение доцільно лише на додаток до інших омолоджуючий технологій - для пролонгації естетичного ефекту і швидкого відновлення після агресивних методик (хімічного, лазерного пілінгу).
Відео лікаря про особливості методу плазмоліфтінга особи і етапах проведення процедури
Думка експерта
Людмила Іванова
Косметолог, автор статей для професійних інтернет видань
Плазмоліфтінг особи - це ефективний і відносно безпечний метод омолодження при фотостаріння і початкових стадіях вікових змін тканин, заснований на мобілізації власних ресурсів організму. Малоінвазивні, використання мінімальної кількості медичних препаратів обумовлює малий перелік протипоказань до процедури і низький ризик ускладнень.
Комбінація плазмотерапіі з іншими омолоджують методами можлива в більшості випадків і дозволяє нівелювати побічні ефекти останніх, домогтися гарних результатів при значних естетичних дефектах, викликаних старінням.