Як зробити безпечний пілінг шкіри обличчя в домашніх умовах - прості рецепти краси
28.03.2020 266 0

Як зробити безпечний пілінг шкіри обличчя в домашніх умовах - прості рецепти краси

Здоров'я
В закладки

Як зробити безпечний пілінг шкіри обличчя в домашніх умовах - прості рецепти краси

Добридень! З цієї статті ви дізнаєтеся про те, як правильно провести пілінг обличчя в домашніх умовах, які види його бувають, з яких інгредієнтів можна приготувати засоби для даної процедури.

У домашній обстановці використовується менш концентрований пілінг, що допомагає уникнути негативних наслідків у вигляді сильного опіку, появи шрамів і пігментних плям.

Ефективність процедури пілінгу

Пілінг є чудовою процедурою, що допомагає позбутися від шару відмерлих клітин, що заважають диханню шкіри і надходженню в клітини речовин для харчування. Після кожного сеансу запускається процес регенерації, вироблення колагенових волокон, еластину, сприяють відновленню клітин і омолодженню. Крім цього, пілінг здатний згладити дрібні дефекти у вигляді пігментації, постакне, розширених пор, дрібних мімічних зморшок.

Після проведення косметологічних процедур для пролонгації досягнутого результату фахівці рекомендують регулярне проведення пілінгу. Після звільнення епідермісу від старих клітин все активні речовини косметичних доглядають коштів засвоюються набагато краще.

Як пілінгу можуть виступати кошти з вмістом абразивних речовин. Дія такого пілінгу полягає в механічному впливі на шкіру. Омертвілі клітини знімаються за допомогою цих мікрочастинок, що складаються, як правило, з натуральних компонентів, таких як дроблені в крихту кісточки фруктів, горіхових шкаралуп. Такий пілінг називають скрабом або гоммаж.

Види пілінгу

Існує три види: поверхневий, серединний і глибокий пілінг обличчя. Всі вони розрізняються по концентрації наноситься кошти, тривалості реабілітаційного періоду, результату.

поверхневий пілінг

Як випливає з назви, пілінг здійснюється на верхньому шарі епідермісу. Він має найменшу концентрацію і може використовуватися в домашніх умовах. Шкіра, завдяки процедурі, набуває рівномірний тон, невелике згладжування нерівностей, зменшення часу і пігментації, омолодження. Пілінг дуже ефективно бореться з висипом вугрів. Фахівці рекомендують проводити курс від чотирьох до шести процедур такого способу звільнення нових клітин раз в тиждень.

серединний пілінг

Пілінг працює на середніх шарах шкіри і має на увазі використання анестезії. Проводити процедуру може тільки косметолог або пластичний хірург.

Впливає він на епідерміс наступним чином:

  • усуває пігментні плями;
  • омолоджує зрілу шкіру;
  • вирівнює постакне;
  • активізує вироблення колагенових волокон, за рахунок чого вирівнюються неглибокі зморшки.

глибокий пілінг

Цей вид пілінгу можна прирівняти до повноцінного операції, так як працювати з ним доводиться на глибоких шарах шкіри і застосовувати наркоз. Проводити таку процедуру повинен виключно фахівець. Реабілітаційний період досить непростий і довгий. У перший час особа виглядає дуже неестетично і вимагає особливого догляду, але результат при правильному догляді перевершує всі очікування. Рубці і шрами зникають, зморшки вирівнюються, від пігментації не залишається і сліду. Крім цього, завдяки глибокому пілінгу, обличчя помітно омолоджується, шкірний покрив вирівнюється і з'являється ефект світіння шкіри зсередини.

Як провести хімічний пілінг в домашніх умовах?

Щоб провести хімічний пілінг особи без допомоги фахівця в домашніх умовах, необхідно слідувати описаному нижче алгоритму дій:

  1. Повністю зняти макіяж, очистити шкіру обличчя від забруднень.
  2. знежирити спиртом.
  3. Підготувати розчин соди, який покликаний нейтралізувати дію пілінгу після закінчення сеансу.
  4. Щоб захистити ніжні ділянки шкіри, їх необхідно намазати щільним шаром вазеліну.
  5. У скляний посуд налити розчин для пілінгу.
  6. Акуратно нанести перший шар розчину пензликом, намагаючись не потрапити на ніжну шкіру губ і очей.
  7. Зняти пілінг нейтралізатором, потім, почекавши час, протерти знову. Після цього дозволено умити шкіру водою.
  8. Зробити заспокійливу регенеруючу маску.

При самостійному проведенні процедури використовують такі кислоти:

  1. Альфа-гідрокси - це поверхневі гліколева, молочна, фруктова кислоти, які ідеально підходять пацієнтам з сухим і нормальним типами шкіри.
  2. Бета-гідрокси - це пілінг особи саліцилової кислотою, що використовується для шкіри, схильної до жирності. Саліцилова кислота має властивість глибокого проникнення в пори, тим самим очищаючи шкіру і виводячи токсини.

Етапи проведення процедури

Можливість проведення самостійного сеансу видалення старих ороговілих клітин дерми безпосередньо залежить від виду пілінгу. Як правило, поверхневий пілінг не вимагає особливої ​​підготовки. Особа очищається від макіяжу і забруднень м'яким засобом. Потім проводиться сама процедура пілінгу. Третім етапом відбувається видалення пілінгу з особи умиванням. Останній етап - це нанесення зволожуючою маски, потім крему.

Що до професійних серединного і глибокого пілінгів, то тут все набагато складніше. Важливий момент полягає в тому, що подібні процедури повинен проводити косметолог.

Підготовка до пілінгу

До процедури слід підготуватися заздалегідь наступними способами:

  1. Провести курс мікропілінгових процедур: гліколевої або пілінг обличчя фруктовими кислотами. Так, шкіра почне звикати до хімічних пілінгів і вирівнюватися.
  2. Щоб попередити появу гіперпігментації, слід шкіру трохи відбілити і користуватися спеціальними кремами з рівнем захисту від сонця не менше 15 SPF.
  3. Захистити себе від загострення вірусних захворювань допоможе завчасно пройдений курс прийому антивірусних препаратів.

постпілінговий догляд

Після процедури серединного пілінгу обов'язковим є лущення тривалістю до п'яти днів. Слід обробляти шкіру спеціальною маззю з загоює властивістю і живильних та зволожуючим кремом для дуже сухого типу шкіри. Перед виходом на вулицю обов'язковою умовою є нанесення крему з високим захистом від сонячного випромінювання.

Пілінги для обличчя в домашніх умовах

Щоб не заплутатися в різноманітті існуючих пілінгів і підібрати ідеально підходить вашій шкірі, рекомендується ознайомитися з їх видами і властивостями.

Фруктовий пілінг

Для звільнення шкіри від мертвих ороговілих клітин можна вдатися до допомоги фруктів і ягід, що містять кислоти, таких як полуниця, ананас, лимон, папайя, виноград і т. Д. Вони здатні відбілити шкірний покрив, допомогти позбутися від незначної пігментації, підвищеної жирності, неглибоких зморшок, а також наситити нові клітини вітамінами. Такий фруктовий пілінг менш концентрований, ніж професійний і впливає не так агресивно. При цьому важливо пам'ятати, що перед початком проведення домашньої процедури слід провести тест на можливість алергічної реакції, незважаючи на натуральність складу.

Гликолевий (глибокий) пілінг

Багато хто задається питанням, як зробити гліколевий пілінг будинку самостійно і чи можливо це взагалі? Таку процедуру можна провести як в кабінеті косметолога, так і власними силами. Це ще одна з різновидів фруктового пілінгу на основі виноградної кислоти і кислих недозрілих ягід. Гліколевий пілінг має властивість глибокого проникнення, видаляючи ороговілий мертвий шар епідермісу і виводячи токсини.

Спектр дії гликолевого пілінгу великий:

  • запуск внутрішніх процесів в організмі;
  • прискорення загоєння і активація росту нових клітин;
  • вироблення колагенових волокон і еластину;
  • видалення мертвих клітин епідермісу;
  • зниження жирності дерми;
  • зволоження на більш глибоких шарах епідермісу;
  • усунення неглибоких зморшок;
  • усунення незначною пігментації;
  • боротьба з прищами і висипом вугрів;
  • поліпшення стану шкірного покриву, ефект омолодження.

Детальніше про гліколевий пілінг читайте: Пілінг гліколевої кислотою

Саліциловий пілінг

Одна з найбільш недорогих процедур ексфоліаціі - саліциловий пілінг. Досить придбати копійчаний розчин саліцилової кислоти в найближчій аптеці, при цьому результат буде не гірший, ніж після кабінету косметолога. Щоб зробити поверхневий пілінг, необхідний розчин 15% -ний, а для більш глибокого - 30% -ний.

Для приготування маски-пілінгу з саліцилової кислотою в складі будуть потрібні продукти і компоненти, наявні практично у кожної людини вдома.

Маска проти акне з саліцилової кислотою

Компоненти і дозуваннязастосування
- саліцилова кислота з концентрацією на вибір - 1 ч. Ложка;
- густий натуральний мед - ½ ч. Ложки;
- сода - щіпка;
- тепла вода - ½ ч. Ложки.
Об'єднати всі складові маски, ретельно вимішати. Нанести на шкіру, масажуючи декількох хвилин. Потім потримати на обличчі ¼ години. Вимити обличчя теплою чистою водою. Нанести доглядає крем.

Не застосовувати маску при наявності алергічних реакцій на мед.

Омолоджуючий саліциловий пілінг для жінок 35+

Компоненти і дозуваннязастосування
- саліцилова кислота - 1 ч. Ложка;
- масло жожоба - ½ ч. Ложки;
- масло зародків пшениці - ½ ч. Ложки;
- мед натуральний - ½ ч. Ложка.
Об'єднати всі складові пілінгу, ретельно перемішати. Нанести на шкіру і помасажувати кілька хвилин. Змити теплою водою, промокнути серветкою.

Процедура робить обличчя свіжим і володіє помітним ефектом омолодження.

Пілінг хлоридом кальцію

Процедура підійде практично всім власникам шкіри жирного, нормального або комбінованого типів дерми. Пілінг сухої шкіри обличчя, а також реактивної не рекомендується робити хлоридом кальцію в силу його агресивної дії.

Необхідні компоненти для проведення сеансу пілінгу своїми силами:

  • дитяче гіпоалергенні мило без барвників і шкідливих добавок;
  • розчин ампульного кальцію хлориду (5%);
  • диски ватяні.

Алгоритм проведення пілінгу:

  • перевірити, чи немає алергічної реакції на основний компонент;
  • при відсутності реакції підготувати шкіру до процедури, очистивши її засобом для вмивання;
  • диском нанести розчин і дочекатися висихання, потім нанести подібним способом ще 3 шари зверху;
  • піну від дитячого мила накласти на шкіру поверх хлориду кальцію і почати скачувати круговими рухами до появи катишек, що свідчать про початок видалення мертвих клітин епідермісу;
  • коли катишки зникнуть, змити з лиця залишки пілінгу теплою водою;
  • нанести зволожуючу маску, потім обробити обличчя кремом.

Увага! Проводити пілінг особи хлоридом кальцію слід рівно один раз в 7­-10 днів, частіше не рекомендується.

Протипоказання:

  • сухий і реактивний шкірний покрив;
  • присутність свіжих опіків;
  • захворювання дерматологічного характеру;
  • індивідуальна непереносимість.

Пілінг молочною кислотою

Сухий і реактивної шкірі підійде пілінг молочною кислотою, що містить альфа-гідроксикислоти. Процедура дарує яскраво виражений ефект омолодження після закінчення курсу, що становить 3-6 процедур. Проміжок між процедурами не повинен бути менше двох тижнів.

Корисні властивості:

  • розгладження неглибоких зморшок;
  • вироблення колагенових волокон і еластину;
  • поліпшення кольору шкіри;
  • зменшення площі і яскравості пігментації;
  • успішна боротьба з вугрові висипання;
  • зменшення свіжих розтяжок;
  • відбілюючий ефект;
  • зволоження шкіри;
  • регенеруючий ефект.

Ензимний пілінг

Дія ензимів, які прийнято називати каталізаторами, полягає в розм'якшення ороговілого шару і подальшому полегшеному відшаруванні мертвих клітин від живих без травмуючої дії за рахунок розщеплення білків. Нові клітини після процедури отримують більше кисню і, зважаючи на це, обмін речовин значно поліпшується, що сприяє омолодженню, здорового кольору обличчя.

Протипоказання:

  • порізи та інші ушкодження шкіри;
  • герпес в активній стадії;
  • наявність бородавок;
  • грибкові захворювання шкіри;
  • проявилася на шкірі алергія;
  • запалення шкіри;
  • діабет;
  • ослаблення організму після тривалої хвороби.

Ретиноєвий пілінг

Ретиноєвий - це хімічний пілінг, іменований жовтим. У складі сама ретиноевая кислота, а також аскорбінова, койевая, азелаїнова і фітинової кислоти. Рекомендується процедура для вікової категорії 35+, щоб уповільнити процеси старіння.

Ретиноєвий пілінг показаний при:

  • наявності пігментних плям;
  • вугрової висипки;
  • забитих порах;
  • нерівній шкірі;
  • присутності на обличчі зморшок;
  • підвищеній кількості кератинових клітин;
  • кератома.

Процедуру найкраще проводити перед вихідними днями чи відпусткою, так як в період реабілітації через хімічного опіку шкіра буде виглядати не кращим чином.

Рецепт жовтого пілінгу

компонентизастосування
- крем з гліколевої кислотою;
- мазь ретиноевая;
- сода - 1 ч. Ложка;
- вода - 1 ст. ложка;
- крем для обличчя зволожуючий.
Видалити косметику з обличчя пінкою для вмивання, висушити рушником або серветкою. Нанести гліколевий крем, а зверху ретиноевую мазь, витримати 45 хвилин. Після закінчення часу поверх мазей накласти нейтралізує склад з води і соди. Після восьми годин особа можна умити водою. Зволожити шкіру кремом для обличчя.

Печіння і відлущування шкіри є нормальними наслідками процедури. Не можна віддирати лущення - подібні маніпуляції залишають на шкірі ушкодження, що тільки погіршить її зовнішній вигляд. Мертві клітини відійдуть самі протягом тижня. Для найкращого результату процедуру слід повторити не менше трьох разів (один сеанс на тиждень).

Детальніше про жовтому пілінг читайте в статті: Особливості жовтого пілінгу, достоїнства і недоліки

ТСА-пілінг

ТСА - це хімічний пілінг шкіри трихлороцтової кислотою. Зазвичай ця процедура проводиться в кабінеті косметолога, але цілком реально зробити її самостійно вдома.

Для проведення ТСА в домашніх умовах вам знадобляться:

  • альфа-гідроксидні лосьйон;
  • кислота трихлоруксусная;
  • пінка для вмивання м'якого дії;
  • засіб з в'язким властивістю, яке можна придбати в аптеці або зробити самостійно, наприклад, настоянку гамамелісу;
  • сода;
  • крем з вмістом антибіотика (потрійного).

Щоб уникнути плачевних наслідків, слід ознайомитися з правилами проведення пілінгу:

  1. Розпочати підготовку шкіри до пілінгу за місяць до процедури. У цей період не користуватися пилингами і скрабами і наносити щовечора альфа-гідроксидні засіб.
  2. Заздалегідь розбавити трихлоруксусную кислоту водою в посуді з пластику і заважати такий же ложкою. Посуд з металу не можна використовувати ні за яких обставин. П'ятдесятивідсоткову трихлоруксусную кислоту розбавити водою у відсотковому співвідношенні 1: 1.
  3. Перед початком сеансу перевірити, чи немає алергічних реакцій, стандартним способом нанесення на чутливу зону шкіри.
  4. Очистити шкірний покрив делікатним засобом без вмісту лугу. Підсушити паперовою серветкою або рушником.
  5. Обробити шкірний покрив засобом з в'язким дією, видаляючи надлишки жиру.
  6. Рівномірно нанести тампоном з вати розчин для пілінгу (трихлороцтової кислота + вода), уникаючи ніжною області навколо очей і губ.
  7. Через 3 хвилини видалити склад, просоченим розчином з однієї склянки води і двох чайних ложок харчової соди, тампоном.
  8. Після повного видалення з шкіри розчину нанести крем з антибіотиком.
  9. Близько двох тижнів не наносити макіяж, не брати сонячні ванни, користуватися засобами від сонця з високим фактором захисту і не переставати обробляти шкіру кремом-антибіотиком.

Пілінг обличчя содою

Содовий пілінг проводиться виключно власними силами будинку. Це дуже ефективний засіб від вугрової висипки і підвищеної жирності шкірного покриву. Він має властивість очищати епідерміс, не травмуючи його, а також допомагає боротися з дрібними зморшками, пігментацією і запаленнями на шкірі.

Рецепти содових пілінгів

Компоненти і дозуваннязастосування
- сода - 10 грам;
- дрібна сіль - 10 грам.
Об'єднати компоненти і легкими рухами нанести пілінг і помасажувати шкіру близько двох хвилин.
- сода - 10 грам;
- сіль дрібного помелу - 10 грам;
- трохи пінки для вмивання.
Змішати в долоні всі компоненти і втирати в шкіру суміш близько двох хвилин в проблемні зони шкіри. Після вмитися і нанести зволожуючу маску.
- сода - 10 грам;
- сіль - 10 грам;
- перекис водню 3%.
З перерахованих компонентів зробити пасту. Втирати в шкіру протягом двох хвилин.

Пілінг обличчя аспірином

Для краси і чистоти шкіри пілінг аспірином - ідеальний засіб. При різноманітті рецептів принцип приготування один:

  1. Приготувати розчин для пілінгу: отримати з трьох таблеток аспірину порошок і залити половиною чайної ложки води.
  2. Після повного розчинення порошку у воді додати 2 ч. Ложки сметани, яка буде виступати живильним основою пілінгу від пересушування.
  3. Нанести суміш на обличчя, трохи промассировав його і залишити для впливу на 15-20 хвилин.
  4. Нейтралізувати дію пілінгу після закінчення процедури слід за допомогою ретельного вмивання теплою водою.
  5. Нанести зволожуючий або живильний крем для обличчя.

Увага! Аспірінової пілінг протипоказаний вагітним і годуючим жінкам, так як може викликати алергічну реакцію.

Рецепти скрабів домашнього приготування

У домашніх умовах можна створити скраб самостійно. Існує безліч нескладних рецептів.

Апельсиново-лимонний пілінг-скраб

компонентизастосування
- апельсинові кірки висушені;
- лимонні кірки висушені;
- жирні вершки - 1 ч. Ложка.
Подрібнити кірки цитрусових в кавомолці, щоб отримати середнього помелу порошок. Якщо кірки недостатньо сухі, можна покласти в духовку. Базою виступають вершки (сметана), в яку необхідно додати порошок. Суміш наноситься легкими масажними рухам. Можна потримати як маску до вбирання вершків, потім вмитися.

Кавова маска-скраб

компонентизастосування
- кава мелена - ½ ч. Ложки;
- хна безбарвна - 1 ч. Ложка;
- порошок кориці - щіпка;
- бергамот - щіпка;
- орегано - щіпка;
- базилік - щіпка.
Об'єднати всі компоненти, залити окропом, настояти. Отриману остигнула кашку, м'яко масажуючи, нанести на шкіру. Витримується така маска-скраб на обличчі близько п'ятнадцяти хвилин, після чого змити.

Завдяки хні маска пом'якшує шкіру, даруючи їй м'якість і догляд. У тандемі з частинками кави дію хни посилюється, так як скраб ефективно видаляє ороговілий шар шкіри, дозволяючи всіма поживними речовинами проникнути глибше.

Більше рецептів в статті: Домашній кавовий скраб

Рисово-сирна маска-пілінг

компонентизастосування
- рис мелений - 1 ч. Ложка;
- сир - 1 ст. ложка;
- оливкова олія - ​​трохи.
Змішати сир і мелений рис, трохи розбавити оливковою олією, щоб суміш вийшла більш пластичної. За допомогою масажу нанести маску-скраб на 15 хвилин. Змити після закінчення часу чистою водою.

Лимонний відбілюючий скраб з яєчною шкаралупою

компонентизастосування
- шкаралупа одного яйця без пленочки - третина ч. Ложки;
- свіжовичавлений лимонний сік.
Подрібнити промиту шкаралупу і об'єднати з лимонним соком до нерастекающіеся консистенції. Суміш втерти, масажуючи шкіру протягом декількох хвилин. Змити звичайною чистою водою.

Найпростіший і дешевий домашній пілінг! Вау-ефект гарантований 😉

Який пілінг вибрати: рекомендації для різних типів шкіри

Маючи проблемну, але ще молоду шкіру, можна використовувати звичайні скраби і застосовувати їх при бажанні щодня. Якщо ж у молодої дівчини шкіра суха, то раз в тиждень рекомендується нанесення гоммажа для сухого і чутливого типів шкіри. Вікову шкіру найкраще звільняти від мертвих клітин кислотними пилингами.

Пілінги для різних типів шкіри

  1. Жирна шкіра з усіма наслідками, що випливають проблемами, властивими цьому типу, може піддаватися скрабірованіе в комбінації з хімічним пілінгом. Такому типу шкіри необхідно зволоження.
  2. Суха шкіра обробляється один раз в тиждень неагресивними засобами. Мигдальний і гліколевий пілінги цілком підійдуть для цієї мети.
  3. Нормальний тип шкіри невибагливий, тому можна використовувати будь-який м'який вид пілінгу. Частота проведення: два рази на тиждень.

Як часто проводити процедуру?

Для молодої шкіри процедура пілінгу не є обов'язковою, а ось після тридцяти років робити її необхідно, щоб стимулювати оновлення клітин. Головне - не перестаратися.

Частота проведення процедур пілінгу залежить від типу шкіри і її особливостей:

  1. Жирна шкіра потребує пілінг 1-2 рази в тиждень. Збільшувати кількість сеансів не слід у зв'язку із небезпечними викликати підвищене саловиділення.
  2. Суха шкіра, як правило, дуже тонка і чутлива, тому впливати на неї за допомогою пілінгу не слід більше двох разів на місяць. Засоби підбираються максимально делікатні.
  3. Комбінована шкіра має на увазі під собою зони шкіри з різними потребами, тому до підбору пілінгу слід поставитися уважніше. Відлущування в цьому випадку проводиться у міру потреби.
  4. Нормальний тип особи менш вибагливий, тому досить підібрати засіб, яке до душі. Застосовувати пілінг можна раз в три дні.

Протипоказання

Пілінг, що проводиться в домашніх умовах, має ряд протипоказань:

  • почервоніння шкіри обличчя;
  • висипання;
  • відкриті ранки;
  • індивідуальна непереносимість компонентів пілінгу;
  • алергічні захворювання шкіри у вигляді дерматитів і екзем;
  • недавно проведена епіляція та піврічна дермабразия.

Якщо на шкірі обличчя присутні інфекційні висипання, то високий ризик рознести інфекцію по іншим незаражених ділянок шкіри.

При правильному підході пілінг допоможе шкірі дихати, оновлюватися, отримувати необхідне харчування, вирівнюватися, зробить її більш сяючою і доглянутою, а головне, продовжить молодість і красу.

Комментарии (0)
Додати коментар
Особливості проведення та результати після пілінгу Джесснера - відгуки
Добридень! З цієї статті ви дізнаєтеся про те, як проводиться пілінг Джесснера, його переваги та недоліки, як зробити його в домашніх умовах і як потім доглядати за
Корейська пілінг для обличчя: види і відгуки
Все більше популярний корейський пілінг для обличчя, а чому і які у нього плюси ми розповімо. Який склад, і як правильно його проводити, важливо знати перед процедурою.
Кораловий пілінг Rose de Mer
Кораловий пілінг Rose de Mer
Кораловий пілінг Rose de Mer
05.09.19 Догляд за обличчям і тілом
Зі зменшенням сонячної активності одними з найпопулярніших осінніх процедур краси стають пілінги.
Хімічний пілінг для обличчя: як зробити вдома
Хімічний пілінг для обличчя: як зробити вдома
Хімічний пілінг для обличчя: як зробити вдома
15.08.19 Догляд за обличчям і тілом
Шкіра потребує постійного дбайливого догляду. При появі серйозних дерматологічних проблем, багато жінок вдаються до ефективної процедури - хімічного пілінгу для обличчя
Чистка обличчя в салоні: види і особливості
Чистка обличчя в салоні: види і особливості
Чистка обличчя в салоні: види і особливості
29.07.19 Догляд за обличчям і тілом
Шкіра потребує постійного догляду. Іноді домашніх процедур для її очищення та харчування недостатньо, щоб зберегти здоровий колір і сяйво дерми.
Скраб і пілінг: в чому різниця і що краще
Краса, гладкість і молодість шкіри залежать від того, який догляд за нею практикує жінка.