Хімічний пілінг для обличчя: як зробити вдома
Шкіра потребує постійного дбайливого догляду. При появі серйозних дерматологічних проблем, багато жінок вдаються до ефективної процедури - хімічного пілінгу для обличчя в домашніх умовах, рецепти якого припускають використання натуральних інгредієнтів. Подібною методикою користувалися ще в Стародавньому Єгипті, намагаючись повністю перетворити шкірний покрив. Сьогодні зробити пілінг можна не тільки в косметичному салоні, але і у себе вдома. Щоб результат не розчарував, досить дотримуватися елементарних правил.
Показання до проведення
Хімічний пілінг обличчя - що це таке? Це ряд маніпуляцій над дермою, в результаті яких видаляється шар відмерлих клітин, шкіра стає молодшою і здоровішою візуально. Саме цей вид процедури дає найсильніший і довгий ефект омолодження, додатково запускаючи регенераційні процеси на клітинному рівні. Хімічний пілінг для обличчя будинку рекомендується проводити дівчатам у віці від 25 років.
Кому і коли рекомендовано кислотне вплив:
- при підготовці до інших уходовой процедурам;
- поява перших ознак старіння дерми;
- необхідність видалення пігментних плям, веснянок і рубців;
- для боротьби з розширеними порами при жирному типі шкіри;
- при потовщенні верхнього шару епідермісу.
Переваги методу
Пілінг обличчя наслідки має здебільшого позитивні. Завдяки активному впливу хімічних складових, результат процедури видно відразу, а для досягнення стійкого ефекту дівчатам доведеться пройти курс в 10 сеансів. У препарати для очищення зазвичай включені органічні альфа-кислоти - ретиноевая, лимонна, яблучна, фенітовая, а також рослинні ферменти. Комплексно впливаючи відразу на кілька шарів епідермісу, вони способствут інтенсивному відлущування ороговілих елементів і стімулірут вироблення еластинових і колагенових волокон.
Різновиди
Вплив кислотою можна надавати як на поверхню дерми, так і на її глибинні шари. Залежно від складу використовуваного препарату і тривалості його впливу процедури поділяють на кілька видів.
- Глибокий пілінг для обличчя в домашніх умовах провести важко. Дана процедура зачіпає всі рівні епідермісу. Це радикальний метод заміни в'янучої і пошкодженої дерми новими, молодими тканинами. Якщо жінка вирішується провести глибокий пілінг обличчя в домашніх умовах, рецепти повинні бути перевіреними і ретельно дотримуватися. Процедура передбачає використання розчину фенолу, що впливає досить агресивно. Видалити його з поверхні дерми можна тільки за допомогою нейтралізатора.
- Серединний хімічний пілінг обличчя можна без побоювань практикувати у власній ванній. Основними компонентами препаратів для нього є оцтова, молочна, аскорбінова або саліцилова кислоти, а також їх комбінації. Цей різновид процедури дозволяє прибрати зморшки різної глибини, позбавляє від рубців, шрамів, постакне, прекрасно справляється з почервоніння, ефеліди і пігментними плямами.
- Поверхневий пілінг в домашніх умовах небезпеки не представляє. Він зачіпає лише верхню частину шкірного покриву, коректуючи ледь помітну пігментацію, усуваючи акне і позбавляючи жінку від початкових ознак вікових змін. Його також можна практикувати для профілактики вікових змін.
Особливості процедури
- Перед використанням препарату обов'язково проводиться тест на відсутність алергічної реакції до його компонентів.
- Професійний пілінг в домашніх умовах рекомендується проводити тільки у весняно-осінньо-зимовий період. Оброблену хімічними речовинами дерму слід берегти від сонячних променів.
- Проводити процедуру будинку можна не частіше 1 разу на 10 днів.
- Перед пілінгом від зморшок і інших косметичних дефектів, шкіра потребує обов'язкового очищенні від забруднень.
- Щоб не викликати опік, склад слід розподіляти рівномірно і досить тонким шаром. Нанесення надмірної кількості косметичного продукту загрожує плачевними наслідками.
Як провести процедуру самостійно
Перш ніж приступати до маніпуляцій, необхідно приготувати всі інструменти, якими доведеться скористатися. У розпорядженні жінки повинні бути:
- ватяні палички і диски;
- рушник з бамбукових або бавовняних волокон, активно вбирає вологу;
- препарат для пілінгу з кислотами;
- засіб, що відновлює кислотно-лужний баланс на поверхні дерми;
- крем для зволоження.
Як зробити пілінг обличчя в домашніх умовах? Він проводиться в кілька етапів.
- Руки миють антибактеріальним милом або обробляють антисептиком.
- Шкіру очищають, області навколо очей, рота і брів покривають шаром вазеліну. Це необхідно, щоб уберегти ніжні ділянки від агресивного впливу кислоти.
- Склад для пілінгу наносять ватною паличкою або пензликом, починають з носа і підборіддя, а потім рухаються в напрямку від щік до чола. Кожна ділянка покривають 1 раз тонким шаром максимально рівномірно.
- Засіб залишають на 3-12 хвилин. Рекомендований час впливу вказано в інструкції до препарату.
- В ході процедури можуть з'явитися неприємні відчуття, в тому числі свербіж і відчуття печіння. Це нормальні явища, які означають, що кислота почала діяти.
- Залишки косметичного засобу видаляють ватним диском, змоченим в нейтралізаторі, а потім особа умивають прохолодною водою.
- Завершальний етап - нанесення заспокійливого крему.
Коли варто відмовитися
Як і будь-яка косметична процедура, в ході якої виявляється прямий вплив на шкіру, протипоказання хімічний пілінг теж має. Коли проводити маніпуляції з кислотами не варто:
- при вираженому купероз;
- при підвищеній чутливості шкіри;
- під час інфекційних та простудних захворювань;
- при відкритих ранах;
- при появі новоутворень;
- під час вагітності.
Описана очищає процедура допомагає вирішити безліч проблем зі шкірою, повертає їй здоровий вигляд і красу.