Чи можна пробачити зраду і спокійно жити далі
Зрада коханої людини - це сильний емоційний стрес. Чи можна пробачити зраду і спокійно жити далі, і чи потрібно це робити, якщо ваше серце розбите? Не існує однозначної відповіді на це питання. Дана стаття допоможе вам розібратися в причинах невірності партнера і поглянути на ситуацію з боку.
Види зрад партнера
Ви будете здивовані, дізнавшись, що в психології існує кілька типів зрад в залежності від ситуації:
Одноразова зрада відбувається незаплановано, наприклад, під час робочої поїздки або дружньої вечірки. У житті людини відбуваються нові події, він знайомиться з цікавими людьми, насолоджується свободою і зміною обстановки. В таких умовах дуже легко захопитися і втратити контроль. У більшості випадків зрадник відразу ж після бурхливої ночі відчуває розчарування і гірке почуття жалю. Якщо подібні обставини спливають назовні, він хоче, щоб його простили.
Зрада зі знайомою людиною. Як правило, зрадник протягом декількох років підтримує дружні відносини з людиною протилежної статі. Непомітно дружба переростає в почуття і закохані опиняються в спільному ліжку. Відносини підтримуються місяцями і навіть роками. Зрадник метається між сім'єю і коханкою (коханцем). Такий любовний трикутник складно зруйнувати, тому що рано чи пізно доводиться робити нелегкий вибір. Незалежно від вибору зрадник відчуває душевні страждання.
Регулярні інтрижки. У цьому випадку мова йде про численні, але нетривалих зв'язках з жінками легкої поведінки, візитах в стрип-клуби, інтимних листування. Така людина не відчуває почуттів, використовуючи випадкових знайомих для задоволення своїх сексуальних бажань, зняття напруги і стресу. Можна говорити про полигамности як рису характеру такого зрадника. Часто супутника життя вкрай важко в цьому випадку пробачити зраду.
«Одноразова зрада відбувається незаплановано, наприклад, під час робочої поїздки або дружньої вечірки».
Ольга Шиян
Життя на дві сім'ї. Деякі чоловіки після довгих років шлюбу заводять постійну коханку, забезпечують її і навіть виховують спільних дітей. Потрібно віддати належне винахідливості чоловіка, який протягом багатьох років зберігає такі відносини в таємниці. Найчастіше дружина з часом дізнається про зраду, але вважає за краще робити вигляд, що не в курсі подій, щоб не порушувати звичний уклад життя.
Зрада як спосіб отримати бракуючі в шлюбі емоції. У сімейних відносинах такий тип людей відчуває порожнечу і самотність. Зрада відбувається при знайомстві з людиною протилежної статі, який в чомусь перевершує партнера по шлюбу. Наприклад, чоловік захоплюється скелелазінням, поки дружина сидить в декреті. У клубі альпіністів він знайомиться з жінкою і між ними іноді трапляються інтимні стосунки без зобов'язань. У таких відносинах зрадник не відчуває задоволення і не прив'язується до партнера, завжди повертаючись в сім'ю. Зрада в даному випадку є своєрідною віддушиною.
Моральна зрада без вступу в інтимний контакт. Чи потрібно пробачити зраду якщо вона була не фізичною? Невинна дружба між чоловіком і жінкою з часом переростає в платонічні почуття, які зрадник тримає в таємниці і жорстко контролює. Є категорії людей, які таким чином змушують свого чоловіка ревнувати і отримують від цього задоволення. В інших випадках платонічні почуття дозволяють насолоджуватися романтикою і почуттям закоханості без загрози для шлюбу.
В якому випадку можна пробачити зраду?
На підставі попереднього пункту вам потрібно проаналізувати обставини сталася зради. Якщо вона була разовою або платонічної, то ви можете спробувати пробачити зраду невірного партнера і налагодивши відносини жити далі. Якщо зради відбуваються регулярно, то великий шанс повторення цієї сумної ситуації.
Прощення можливе в наступних випадках:
- Якщо ви сильно любите партнера, а він любить вас.
- Якщо ви бачите, що партнер щиро кається в зраді і страждає не менше, ніж ви.
- Якщо протягом попереднього часу ви були щасливі в цих відносинах.
- Якщо партнера побічно підштовхнули непрості умови (наприклад, сімейні конфлікти або брак уваги).
- Якщо зрада відбулася під впливом алкоголю.
- Якщо ви виховуєте спільних дітей.
Радимо, які питання слід поставити собі перед тим, як пробачити зраду
- Наскільки серйозною була зрада - флірт, поцілунки, кілька побачень або ж фізичний контакт?
- Чи зраджував вам партнер раніше?
- Чи залишилися у вас почуття до партнера?
- Чи зможете ви щиро пробачити зраду партнера?
- Якщо партнер буде намагатися відновити відносини, відповісте ви взаємністю?
- Чи готовий партнер в подальшому обмежити своє спілкування з представниками протилежної статі?
- Чи залишилися у партнера відчуття до коханця (це)?
- Яку користь принесе вам відновлення цих відносин?
Не буває ідеальних відносин: в кожній родині є неприємні моменти, про які не хочеться згадувати. Пробачити зраду дуже складно; пройде багато часу, перш ніж душевні рани зможуть затягтися. Проте, якщо є шанс відновити колишню гармонію у відносинах, то чому б не скористатися такою можливістю?
Існує кілька варіантів розвитку відносин після зради:
- Розставання / розлучення, повне виключення партнера-зрадника з життя.
- Розлучення і збереження формальних відносин заради виховання спільних дітей.
- Розлучення і спроби скорочення спілкування дітей з партнером-зрадником.
- Прощення партнера, подальший тотальний контроль його дій, регулярні нагадування про зраду.
- Прощення партнера, який в подальшому продовжить таємно змінювати.
- Прощення зради партнера і повторна спроба знайти щастя в стосунках.
Потрібно ретельно обміркувати ситуацію, не дозволяючи емоціям вплинути на ваш вибір. З холодною головою підійдіть до питання, пробачити зраду чи ні.
Як зберегти відносини після зради
У разі зради є два варіанти подальшого розвитку відносин: завершити їх або спробувати почати життя з чистого аркуша. Якщо ви в підсумку вибрали другий варіант і пробачили зраду, наведені нижче рекомендації допоможуть вам пережити цей нелегкий період.
«Пробачити зраду дуже складно; пройде багато часу, перш ніж душевні рани зможуть затягтися. Проте, якщо є шанс відновити колишню гармонію у відносинах, то чому б не скористатися такою можливістю? »
Ольга Шиян
Будь-який психолог по відносинам дасть просту пораду, ви повинні відверто поговорити з партнером. Донесіть до нього свої почуття, поясніть, які душевні страждання ви випробували. Зрадник повинен чітко усвідомлювати наслідки свого вчинку. Обов'язково переконайте партнера, що в разі повторної зради ці відносини будуть зруйновані назавжди і ви вже не в змозі будете пробачити зраду знову.
Як вчинити, якщо ви з тих чи інших причин вирішуєте зберегти відносини, але інтуїція підказує вам протилежне? Можливо, пройшло недостатньо часу для того, щоб повернути минуле. Поговоріть з партнером, поясніть йому ситуацію і дайте собі ще деякий час для відновлення душевних ран.
Чому в такій ситуації дуже важливо щире прощення? Почуття образи деструктивно впливає на наше душевну рівновагу, змушуючи постійно розмірковувати про вчинок партнера-зрадника. Складно відчувати щастя і впевненість у відносинах, якщо постійно думати про можливі зради в майбутньому. Якщо ви не готові повністю пробачити зраду партнера і почати життя з чистого аркуша, можливо, краще не повертати ці відносини.
Затаєна образа викликає неврози і психосоматичні розлади. Якщо у вашій родині є діти, вони будуть відчувати неспокійну обстановку і відсутність довіри у ваших стосунках. Діти будуть більш здорові в психологічному плані, якщо їх батьки будуть щасливі, але по-окремо.
За статистикою, близько 80% пар стикаються зі зрадою в різних її проявах. У більшості випадків постраждала сторона прощає зраду і погоджується почати відносини заново. У 30% випадків відносини в результаті розпадаються, для інших 70% пар зрада стає неприємним досвідом і болючим спогадом. Якщо ви любите партнера і не уявляєте свого життя без нього, спробуйте пробачити зраду зберігши сім'ю використовуючи поради з цієї статті. Як складуться ваші відносини надалі - покаже час.
Експертна думка
Ольга Шиян
Психолог, стаж практичної роботи 16 років
Зрада чоловіка це завжди великий емоційний стрес, який так чи інакше впливає на організм і несе в собі наслідки. Пробачити зраду можна, якщо ви сильно любите партнера і готові йому це пробачити, якщо ви бачите, що чоловік сильно кається, якщо зрада відбулася під дією алкоголю, або якщо ви маєте спільних дітей.
Звичайно, рішення приймати тільки вам, і в цей момент важливо не слухати родичів і друзів, а важливо слухати своє серце. Але пробачити зраду дуже складно, і буде потрібно багато часу і терпіння.