Гірськолижні курорти України: гід по Прикарпаттю
Любителі гірських лиж зустрічають зиму, звичайно ж, на трасах для катання. Гірськолижні курорти в Україні, відповідають вимогам тих, хто впевнено або не дуже впевнено стоїть на лижах, розташовані в Івано-Франківській і Львівській областях. Пропонуємо до вашої уваги великий огляд курортних міст і містечок Карпат. Проте, актуальні ціни радимо переглянути за посиланням https://extremstyle.ua/ru/blog/view/gornolyzhnye-kurorty-ukrainy.
Гірськолижні курорти Прикарпаття з трасами різної складності
ГК Буковель
Гірськолижний курорт Буковель вважається найкращим в Україні, якщо оцінювати стан трас, підйомників, розважальну інфраструктуру. У зимовий період на курорті відпочиває одночасно кілька десятків тисяч людей. Крім катання на лижах можна відвідати будь-який ресторан, корчму, караоке-бар або спа-центр.
Мало снігу в Буковелі не буває, навіть якщо метеорологи не віщують снігопадів. Траси готують до катання за допомогою снігових гармат і ратраків. Тому навіть в квітні фанати гірськолижного спорту продовжують кататися. Найвищою вважається гора Довга, висота якої сягає 1400 метрів. Завжди підкажуть інструктори. Вони в індивідуальному порядку навчать катанню на лижах. Для дітей працюю гірськолижні школи.
Щоб заощадити до 40% на вартості скі-пасу на підйомник, можна купувати його заздалегідь, як і зарезервувати номери в готелі Буковеля або приватному котеджі, щоб потім не довелося в поспіху бронювати місця, що не відповідають вимогам, тому як в готелях-фаворитах місць немає. Маркетингова політика в Буковелі працює на відмінно.
Крім лиж гості катаються на снігоходах або упряжках, запряжених сибірськими хаскі, катаються на льодових аренах просто на ковзанах або грають в хокей, відчувають цілий океан позитивних емоцій від сноутюбінга. З Буковеля легко дістатися і до екскурсійних об'єктів на кшталт музею гуцульського побуту або музею Івана Франка у Верховині, Михайлівської церкви в Яремче.
Селище Славське
Взимку в Славське, завдяки прямому залізничному сполученню з Києвом, завжди приїжджає багато охочих покататися на сноубордах і лижах. Це особливо цінують ті, кому хоч раз довелося долати екстремальні підйоми на автомобілі по шляху до Драгобрату, або їхати з декількома пересадками на маршрутному таксі в Буковель. До Славсько дістатися простіше. Потрібно сісти на потяг, який прямує з столиці в ужгородському напрямку, і вийти на потрібній зупинці.
Кататися можна на трасах Погар (тут побудовані траси для слалому і фрістайлу), Варшава і Тростян. З мінімальним рівнем підготовки гості курорту комфортно себе почувають на горі Високий Верх. А на трасі, яку всі називають не інакше як «Політех», частенько зустрічаються сім'ї з дітьми. Дорослі намагаються навчити дітвору азам гірськолижного спорту на пологих спусках.
Побачити Карпати, як на долоні, вийде з вершини найвищої гори Тростян. Двадцять хвилин їзди на крісельному підйомнику, і вся природня велич перед очима.
Гірськолижні курорти Прикарпаття з трасами для новачків
Село Вишків
Поблизу села Вишків, що в Івано-Франківській області, є кілька широких трас. Основний спуск розтягнувся на тисячу метрів. З розміщенням проблем немає - є і туристичні бази, і приватні котеджі, де господарі радо зустрічають гостей, пропонуючи розслабитися в сауні після катань. А за карпатським колоритом слід завітати до колибу.
Село Тюдів
В Івано-Франківській області є курорти, де розташовані траси, як для початківців, так і для досвідчених гірськолижників. Наприклад, Тюдів. До того ж тут спуски освітлюються, тому гості селища із задоволенням катаються вночі.
Село Шешори
У гуцульське село Шешори покататися на лижах, помилуватися прекрасним лісовим пейзажем, в основному приїжджають ті, хто зупиняється в санаторіях неподалік.
Гірськолижний курорт Орявчик-Звенів
За трасами Орявчик-Звенів, що у Львівській області, також закріплений початковий рівень складності. Крім лижного сафарі в Орявчику можна провести час в ресторані, насолоджуючись смаком усім знайомих українських страв, а також відвідати дерев'яну столітню церкву.
Гірськолижний комплекс Плай
Хто шукає курорт з сучасним оснащенням, обирає село Плай у Львівській області. Тут доглянуті схили, працює система штучного засніження, сучасні чотирикрісельні підйомники. Професіонали радять підкорити складні траси на Тростяні і Плаї.
Низькогірні райони Прикарпаття
У Прикарпатті багато місць, де лижі не є першорядною складовою відпочинку. У таких селищах можна навчитися основам катання на гірських лижах, але про них в Інтернеті зустрічаються в основному застарілі відомості, якщо взагалі зустрічаються. У низкогорних районах встановлено зазвичай всього кілька підйомників. Їх власники часто не займаються саморекламою на різних сайтах, не пропонують подивитися, який сніговий покрив на трасах, через веб-камеру. Тому резервувати місця в готелях на таких курортах, краще з січня місяця, коли найбільша ймовірність випадання снігового покриву, достатнього для катання, адже снігових гармат тут немає.