Як правильно доглядати за шкірою з веснянками
Незважаючи на те, що багато жінок вважають веснянки на шкірі істотним недоліком, сьогодні, завдяки моді на природність, веснянкувата шкіра знаходиться на піку популярності. Доходить до того, що деякі власниці чистої шкіри записуються в салон, щоб обзавестися намальованими веснянками, або самостійно малюють собі їх за допомогою хни або декоративної косметики. Вважається, що власниці веснянок завжди виглядають молодшими і природніше своїх ровесниць, особливо якщо підкреслюють свою особливість легким макіяжем і правильно доглядають за шкірою обличчя. Однак, догляд за шкірою з веснянками, через її особливостей, багато в чому відрізняється від догляду за шкірою без них.
Веснянки передаються у спадок від батьків і є рецесивним генетичним ознакою. Це означає, що дитині вони передадуться тільки в тому випадку, якщо обоє батьків – носії відповідного гена. При цьому у них самих веснянок може не бути зовсім. Найбільш часто ця ознака зустрічається у людей кельтської етнічної групи. Крім веснянок їх відрізняють волосся натуральних рудих відтінків і тонка шкіра. Європейські та слов'янські народи також є частими володарями веснянок. Рідше вони зустрічаються у азіатських етнічних груп і африканських народів.
Веснянки можуть як бути присутніми на шкірі постійно, так і ставати яскравіше з приходом весни і літа, і бліднути з настанням зимового сезону, коли активність сонця знижується. Шкіра у власниць веснянок, як правило, чутлива, тонка і суха. Сонце на таку шкіру впливає досить агресивно, тому їй необхідний особливий догляд і більшу кількість Догляду коштів, у порівнянні з іншими типами шкіри.
Очищення шкіри з веснянками необхідно проводити м'якими засобами – пінками, гелями і молочком без абразивних частинок. Скрабом не рекомендується користуватися частіше, ніж один раз на тиждень. Вмиватися необхідно вранці і ввечері, а після вмивання використовувати тонізуючі засоби, які допомагають видалити зі шкіри залишки коштів для вмивання і відновити її ph-баланс. Як тоніків для шкір з веснянками фахівці рекомендують використовувати м'які засоби з екстрактами алое, троянди або огірка.
Власниці веснянок повинні обов'язково користуватися зволожуючими і сонцезахисними засобами. Зволожуючих засобів повинно бути два: одне для шкіри обличчя і окремо для шкіри навколо очей. Зволожувати шкіру з ластовинням необхідно два рази в день: вранці і ввечері. Взимку можна замінити зволожуючий крем на поживний, проте повністю відмовлятися від зволоження не варто через підвищену сухість повітря в приміщеннях в цю пору року. Тут працює правило: зволожуючий крем в зимовий час не можна наносити лише перед безпосереднім виходом з дому. Що стосується сонцезахисного крему, то як мінімум його необхідно наносити один раз в день перед макіяжем. Якщо ж макіяж відсутня, то наносити сонцезахисний засіб рекомендується перший раз перед виходом з дому, а потім оновлювати кожні 4 години. При цьому значення SPF має починатися від 30 і вище, а користуватися сонцезахисним кремом власницям веснянок необхідно цілий рік.
При бажанні веснянки можна трохи освітлити. Робити це актуальніше в теплу пору року, тому що взимку найчастіше інтенсивність пігментації слабшає в кілька разів.
Для освітлення веснянок рекомендується використовувати м'які креми і скраби з легким відбілюючим ефектом. Не бажано застосовувати засоби, в яких за відбілювання відповідають хімічні інгредієнти – вони можуть нашкодити і без того чутливій шкірі. До того ж, після використання таких коштів небажано перебувати на сонці, так як результат буде зворотним. Перш ніж використовувати будь-який засіб для освітлення веснянок, рекомендується проконсультуватися з лікарем-дерматологом, який допоможе підібрати найбільш підходящий і безпечний спосіб освітлення.