Догляд за пористою шкірою обличчя
Краса шкірного покриву є основою жіночої привабливості. Мало хто панянки можуть похвалитися ідеальною шкірою від природи. Більшості представниць прекрасної статі доводиться щодня доглядати за особою, щоб воно виглядало естетично і молодо. Найгірші справи в тому випадку, коли шкіра пориста. Вона виглядає дуже грубо і схожа на лимонну корочку. Домашній догляд за таким типом шкіри повинен бути комплексним і ефективним.
Чому шкіра буває пористої
Проблемна дерма з розширеними порами, які локалізуються на носі, лобі, щоках, підборідді, має негарний і нездоровий зовнішній вигляд. Цей шкірний дефект найчастіше зустрічається у власників комбінованої і жирної шкіри обличчя, а й при надмірно сухій шкірі пористість може бути не менш помітною. Проблема зазвичай з'являється в підлітковому віці, і якщо не вживати ніяких заходів, з роками лише посилюється.
Факторів, що провокують розширення пір на обличчі, кілька:
- генетична схильність;
- хронічні запори;
- захворювання шлунково-кишкового тракту;
- нездорові харчові звички;
- ендокринологічні розлади;
- надмірне використання неякісної декоративної косметики;
- самостійне видалення запальних елементів методом видавлювання.
Що ж робити, якщо шкіра обличчя пориста? Перш за все, проконсультуватися з гастроентеролога і ендокринологами, і якщо глобальні проблеми зі здоров'ям відсутні, забезпечити дермі повноцінну турботу.
Правила щоденного догляду
Дуже пориста шкіра має 3 основні проблеми:
- ущільнення в області гирл видільних залоз;
- надмірне вироблення секрету;
- збільшення клітин сальних залоз.
Щоденний догляд за пористою шкірою обличчя повинен бути м'яким, а не агресивним. Він повинен бути спрямований на зниження виділення сального секрету, активний висновок його на поверхню шкірного покриву, зменшення товщини дерми. Особа рекомендується вранці і ввечері вмивати прохолодною водою з милом, використовуючи ватним тампон, спонж або губку. Після вмивання шкірний покрив протирають косметичним льодом або лосьйоном на травах, що сприяє звуженню пор. Цього достатньо, щоб очистити шкіру від забруднень і візуально поліпшити її стан.
Особливості турботи про пористої шкірі
Боротьба з розширеними порами має бути грамотно організована. В першу чергу, слід подбати про очищення дерми, потім про звільнення її поверхні від ороговілого шару клітин, а для завершального уходовой етапу використовувати підсушують кошти. Крем для пористої шкіри обличчя та інші продукти космецевтіки можна купити в аптеці або спеціалізованих косметичних магазинах, а можна приготувати самостійно, використовуючи доступні продукти. Вони будуть не менш ефективні, а в деяких випадках, коли є присутнім ризик виникнення алергічної реакції на косметику, навіть більш корисні, ніж готові варіанти з торговою вітрини. Косметичні препарати можна і потрібно поєднувати з народними рецептами, щоб домогтися відмінного результату. Якщо у вас дуже пориста шкіра на обличчі, що робити для усунення проблеми?
Очищення
Це першочергове завдання, яка дозволить забути про подразнення, чорних точках, прищах. Очищати шкіру потрібно вранці і ввечері. Хорошим помічником є звичайне туалетне мило. Його вспенивают на шкірному покриві м'якою щіточкою, а потім змивають прохолодною водою.
Для очищення використовують різноманітні лосьйони. Їх можна купити, або виготовити вдома. Найбільш ефективними зарекомендували себе засоби на основі:
- вичавки з огіркової шкірки;
- рожевих пелюсток;
- лимона;
- соку алое;
- ромашки, звіробою, полину, хмелю.
З цих компонентів готують відвари і настої, якими щодня або 2-3 рази на тиждень (в залежності від складу) протирають пористе особа.
Парові ванночки
Як позбутися від пористої шкіри і зняти запалення? Необхідно раз в 7-10 днів балувати особа паровими ваннами. Для їх приготування використовують лікарські трави: шавлія, ромашку, календулу, звіробій. Їх тривалість - 15 хвилин. Рекомендується влаштовувати процедуру перед нанесенням маски або скрабірованіе.
Маски
2-3 рази на 7 днів необхідно робити маски для жирної пористої шкіри обличчя. Ними вкривають попередньо очищену або розпарену поверхню дерми, витримують належний час, залишки видаляють і наносять крем з функцією активного зволоження. Народні рецепти масок прості, але дуже ефективні. Серед усього розмаїття можна виділити 3 найдієвіші.
Маска з білою глиною
Завдяки відмінним звужують пори і абсорбуючим властивостям, глина досить часто використовується для лікування дерматологічних неприємностей. Порошок розводять невеликою кількістю теплої води, а потім розмазують тонким шаром по поверхні особи. Залишаю на 15 хвилин і змивають.
Маска з лимонної цедри і білка для жирної пористої шкіри обличчя
Яєчний білок розбивають в густу піну, додають цедру, зняту з лимона, перемішують і накладають кашку на проблемні ділянки. Тримають 20 хвилин і залишки видаляють. Такий склад добре звужує пори, усуває сальний відблиск і відбілює шкірний покрив. Щоб надати шкірі відпочив вигляд, можна додати до натуральних компонентів 1 ампулу гліцерину.
Вівсяна маска
Перемелений овес запарюють 2 ст. л. окропу або гарячого молока. Дають суміші настоятися і наносять масу на шкірний покрив. Щоб краще розм'якшити епідерміс, рекомендується додати половину чайної ложки соди. Маску залишають на чверть години, потім змивають холодною водою.
Скраби
Набридло шкіряне особа-маска? Використовуючи скраби, дуже просто прибрати омертвілі шар клітин з поверхні дерми, що зробить її тонше, м'якше і значно чистіше. Скрабірованіе проводять 1-2 рази на тиждень, щоб видалити з розширених пір забівшуюся бруд і надлишок жиру, а також для того, щоб максимально звузити гирла сальних залоз. Обмеженням для застосування скрабів є занадто суха пориста шкіра, а також наявність вугрової висипки і інших запалень.
Пориста шкіра обличчя потребує лікування. Щоб поліпшити її стан і зовнішній вигляд не обов'язково купувати надзвичайно дорогі препарати. Лосьйони, маски, скраби можна без особливих зусиль приготувати в домашніх умовах.
Будьте уважні
- Не забувайте, що комплекс доглядають заходів повинен завершуватися нанесенням спеціального крему для жирної пористої шкіри.
- Не варто зловживати скрабами - досить проводити отшелушивающую процедуру 1-2 рази на тиждень, щоб не травмувати і без того проблемний шкірний покрив.
- Відмовтеся від вмивання гарячою водою з милом, а також від використання спиртовмісних підсушують коштів. Вони лише руйнують захисну гідроліпідну оболонку дерми, зневоднюючи і дратуючи шкіру.
- На ніч не використовуйте кремів на жирній основі - це призводить до закупорки усть сальних залоз.